Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2013., 23:29   #661
Molim pomoć

Ako sam fulala forum,molim moder. da prebace temu gdje joj je onda mjesto.

Pala sam jako na kilaži,idem po doktorima,sve obilazim..e sad malo sam čitala o tim kalorijama,no ja to iskreno ništa ne kužim

Ako je istina što piše da bi na svoju težinu trebala unositi 2510 dnevno,što znači , težina x45kcl da bi vaga pokazivala tj počela pokazivati svakim tjednim veću kilažu.

E sad,molim vas,ako se tko razumije,da mi napiše jelovnik dnevne obroke,od doručka,ručka,večere i međuobroke čija će ukupna vrijednost iznositi cirka 2500kl po danu.

Pliz pliz neka mi netko napiše jelovnik za jedan dan,drugi netko za drugi

Olakšajte mi,očajna sam
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 11:23   #662
Quote:
Manimani kaže: Pogledaj post
Ako sam fulala forum,molim moder. da prebace temu gdje joj je onda mjesto.

Pala sam jako na kilaži,idem po doktorima,sve obilazim..e sad malo sam čitala o tim kalorijama,no ja to iskreno ništa ne kužim

Ako je istina što piše da bi na svoju težinu trebala unositi 2510 dnevno,što znači , težina x45kcl da bi vaga pokazivala tj počela pokazivati svakim tjednim veću kilažu.

E sad,molim vas,ako se tko razumije,da mi napiše jelovnik dnevne obroke,od doručka,ručka,večere i međuobroke čija će ukupna vrijednost iznositi cirka 2500kl po danu.

Pliz pliz neka mi netko napiše jelovnik za jedan dan,drugi netko za drugi

Olakšajte mi,očajna sam
Ovo što ti tražiš rade nutricionisti za velike pare. Nije cilj samo natući 2500 kcal (to možeš bez problema jedući kekse i fast food ) i dobit par kila sala. Na www.cronometer.com si možeš ukucavati sve što tokom dana pojedeš (samo bi trebala vagati ako ne piše na pakovanju masa) i vidjeti otprilike gdje si sad i kako stojiš s unosom kcal. Na nutritiondata.self.com možeš ukucavati namirnice i izbacuje ti kalorijsku vrijednost i još puno toga.
Pitanje je uopće zašto gubiš na kilaži. Doktori bi ti trebali prvo dati dijagnozu (ako postoji) i uputiti te kak da to riješiš. Možda je u pitanju dijabetes, štitnjača, nemam pojma kaj još može bit. Nit sam doktor, niti nutricionist. Ako je razlog tvog mršavljenja samo to što premalo jedeš onda ti svatko od nas (imalo spretan raditi u bilo kojem programu tipa cronometer) može naslagati meni s 2500 kcal ali tebi je bitno i da se kvalitetno hraniš, da kad već jedeš uneseš i dnevne potrebe za vitaminima, mineralima, vlaknima, masnoćama i sl. A za složit potpun meni treba ipak više vremena.

Ovakav meni bi trebao imati oko 2500 kcal al ne odgovaram za išta drugo. Ak se nekome da nek ukucava namirnice i složi ti meni od 2500 kcal sa 100% RDA svega.

D: 120 g kalničkog kruha (treba izvagat i vidjet jesu li to 2 deblje šnite ili kak) + par žlica zagrebačkog sira (ili neki drugi svježi sir cca 150 g) + 4 šnite (one ogromne pravokutne) Pik kuhane šunke + paradajz ili paprika + šalica (2.5 dl) mlijeka

M: jabuka/naranča/kiwi/kruška (1-2 komada) + 10-ak orašastih plodova (bademi, lješnjaci, orasi) ILI naribaš 2 jabuke, pospeš cimetom i mljevenim bademima

R: juha + 80 g integralne tjestenine + 200 ml umaka bolognese + 20 g ribanog parmezana (pol vrećice) + zdjela salate (zelena + ribana mrkva + žlica ulja + sol, ocat)

M: voćna salata ili shake od 2 dl mlijeka i banane (može i salata s raznim povrćem i malo grahorica + jaje ili feta sir)

V: zapečeno povrće s krumpirom + zelena salata
(Na maslacu prodinstaš npr. pola patliđana, papriku, tikvicu, luk, posoliš, popapriš, zaliješ s umakom od rajčice. Skuhaš dva krumpira na kockice u slanoj vodi, ocijediš, preliješ umakom od povrća, dodaš začine koje voliš i zapečeš u pećnici. Gore si posipaš ostatak parmezana od ručka.)
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 21:16   #663
Kristina HVALA TI VELIKA! dosta sam već toga našla i iskombinirala ,hvala ti još jednom na opsežnom postu
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 08:59   #664
kvalitetni vitamini ( mogu se tu nabavit u ljekarni ) ili morske alge ( iz vana ) otvaraju apetit
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 10:17   #665
Quote:
ninohr kaže: Pogledaj post
kvalitetni vitamini ( mogu se tu nabavit u ljekarni ) ili morske alge ( iz vana ) otvaraju apetit
I B complex otvara apetit. A lako je nabavljiv.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:15   #666
nešto za debljanje sto ima u ljekarni za kupit ? ima nesto ??dakle treba mi nesto da se hrana koju jedem prima na mene, mislim da mi b komplex nije potreban jer imam apetit samo sto nista ne ostaje.. kilaza uvijek ista.
oko 55kg na 179cm ..
e da , i ako je moguce da izbjegnem teretanu jer nemam bas volje ni vremena poslje posla ici tamo..
posao nije kancelarijski tako ta..
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 18:32   #667
Kako se udebljati?

Ne znam više ni kako da dobijem kile... Da, jedem inače puno,čak mogu reći da jedem za dvoje doslovno a izgledam kao anoreksičarka >.<
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 18:35   #668
O'š se mijenjati?

Iz mojeg iskustva, obično mršavi ljudi koji puno jedu, ipak ispadne da jedu "pravilno", dakle, ne baš puno i ne kasno i ne previše slatko i tako....moj recept za moje kile ti je jesti kasno i jesti grickalice i slatko.

Samo, to nije zdrav način prehrane, tako da moja preporuka ispada...neozbiljna.

Bila si kod liječnika, nemaš ovako nekih problema sa crijevima, šećerom ili slično?

Btw. imaš ovdje temu kako se udebljati
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 18:41   #669
Jedem kasno,jedem slatko čak i previše toga haha ..jedna vrečica čipsa za mene nije ništa
Znači oduvijek sam mršava... Imam 23 godine a oblina nigdje,to me najviše muči
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 00:31   #670
ja imam 45 kg na visinu od 173 i ne mogu se udebljati :S vise ne znam sto bih! stalno jedem,cak previse i nikako da koju kilu dobijem. pocela sam piti b-complex od Krke no ne vidim bas nekakvog pomaka na tezini osim sto sam stalno gladna :S
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 14:39   #671
Nemos ugurat 2500kcal "brokule" na dan...

Jedi domace kobasice, ...pilece batke... spek, jaja, orasare... itd

BTW, kaj tvoji jedu?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 09:28   #672
Premješteno s pdf-a Zdravlje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 13:44   #673
Pisala sam već na ovoj temi ali evo da se opet javim... Da pitam,jel kome od vas koji mučite muku sa težinom,uspjelo udebljati se? Ja sam i dalje na nuli i sve više tonem što mogu toliko toga jesti i doslovno trpati u sebe a nema ni grama pomaka... Čak sam uspjela smršati 3 kile što mi nije ni malo jasno kako
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 16:16   #674
http://www.zdravosfera.com/kako-se-udebljati/

Maslac od kikirikija 2 žličice, 2dl punomasnog mlijeka, 2 žličice kakaa i sve u blender skipat...

Popio sam tih 2dl i imam osjećaj ko da sam obilni ručak pojeo...

Ja sam pak smršavio, sa 88kg na 82kg, s tim da sam s tih 88kg se loše osjećao i bio sam ograničen (nemogućnost saginjanja odnosno vezanja tenisica i sl.) a i baš mi ne stoji ta kilaža, pošto sam relativno "nježnije građe", a i nije mi nije prioritet imat šlauf, neg ravnomjerno se udebljat..
Sad gledam samo da natovarim još 3-4 kg gore i to je to...
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 17:40   #675
probat ću ovo,i ako obožavam maslac od kikirikija i znam ga pojesti sa žlicom skoro pa cijelog čim kupim

Ja imam 45 kila i to je katastrofa na visinu od cca 173 želim dobit na težini al da mi se ne stvori salo i da mogu imat cice i guzicu
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 18:33   #676
Probaj ovu kombinaciju, samo nemoj očekivat prek noći rezultate, treba proć neko vrijeme da možeš imat cice i guzicu

I opet, puno zdravija kombinacija, neg slatkiši, grickalice i sl.
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 18:38   #677
Pa znam da se neće ništa postići preko noći... Sad ću sve i svašta miksat
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 16:14   #678
Pozdrav ja sam visok oko 175 imam oko 60 kg. sad ja bi se htjeo malo udebljat ali da ne koristim proteine samo prirodno ali nikako mi ne ide koliko god da jedem nista mi se ne primi htjeo bi dignit bar 5 kg. gore sta god jeo nista ne pomaze ima netko savjet?
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.