Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 15:27   #21
pogledaj i kod splitske banke za takav kredit,imala je jedna moja kolegica (drugi faks je u pitanju)

jamac moa biti netko od tvojih,ali najbolje ti je provjeriti u banci možda pristanu da ti roditelji budu jamci
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:43   #22
I Erste nudi kredite za školovanje.

c/p:
Instrumenti osiguranja

* do 10.000,00 EUR bez dodatnih instrumenta osiguranja
* od 10.000,01 do 20.000,00 EUR kreditno sposoban jamac ili polica osiguranja života uz 10% depozita ili hipoteka u omjeru 1:1,5
* od 20.000,01 do 40.000,00 EUR hipoteka u omjeru 1:1,5

Iako, iskreno, ja ne znam koliko je pametno uzimati takav kredit. Znam da je vani to dosta često, ali kod nas, sa takvom situacijom u zemlji + tko zna što će biti kad završiš fakultet te hoćeš li uspjeti naći posao.
S obzirom na ocjene i rezultate na natjecanjima, mislim da ti ne bi trebao biti problem upasti na neki fax "na teret ministarstva". Inače, županijska natjecanja nisu previše bitna. Gledaju se samo prva tri mjesta na državnim natjecanjima.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:51   #23
pogledaj da li dotični faks nudi možda kakve stipendije,ili možda oni ti mogu preporućiti banku
najbolje ti je njih pitati
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 21:39   #24
Quote:
Gospođica Ivana kaže: Pogledaj post
Bok!!Imam jedno pitanje...završavam četvrti razred srednje škole i planiram upisati Zagrebačku školu ekonomije i menadžmenta. Kao što znate, taj fakultet je privatan, i košta 4.260 eura na godinu. Roditelji mi to na žalost ne mogu financirati pošto su prije par mjeseci digli stambeni kredit u iznosu od 100.000 eura na rok otplate 12ipo godina. Počela sam se raspitivati za studentske kredite koji se počnu otplaćivati tek nakon završetka faksa, i tako sam došla do Zagrebačke banke koja u svojoj ponudi nudi taj kredit po vrlo povoljnim uvjetima. No, zanima me da li ja taj kredit mogu dobiti a da mi banka pristane biti sudužnik, jer mi roditelji ne mogu biti sudužnici pošto su oni sami kreditno opterećeni? Inače sam bila odlična učenica tijekom cijelog školovanja, osvajala sam prva mjesta na županijskim natjecanjima iz raznih predmeta. Da li to može utjecati na odluku banke? Jer ja kao takva zasigurno imam više predispozicija za kasnije uspješno vraćanje tog kredita od nekog vrlo dobrog ili dobrog učenika koji nije dosada pokazivao tako uspješne rezultate kao ja.

Unaprijed hvala.
Predlažem ti da odeš u ZABA-u na razgovor,postoji takva varijanta..
tssime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 03:18   #25
Upisi ti regularnu ekonomiju za djabe....

besplatno a bolji fakultet.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:22   #26
Studentski kredit

bok svima,
vrlo je izgledno da se selim u inozemstvo zbog studija (europa - MBA) i razmisljam o student loan jer ipak nisam toliko materijalno osigurana da trosak sama podnesem i tolko novaca namaknem
gledam po bankama, zasad je najpovoljnija Erste...

jel netko od vas ima/o studentski kredit, kakva su vam iskustva s bankama itd?

da napomenem, poslije magisterija se nebih vracala u cro nego bi ga otplacivala vani sa nadam se, puno boljom placom.
jos jedan problem, nisam stalno zaposlena

unaprijed hvala na savjetima/smjernicama
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 13:46   #27
studentski krediti

ljudi ispričavam se ako je ovo već bilo spominjano, al preletila sam preko postova i nisam ništa našla. Možda je pitanje glupo, al iskustva s kreditima na žalost, ili na sreću, apsolutno nemam.

Pokušavam shvatit kako da dođem do studentskog kredita iduće godine i koliko sam saznala ne trebaju jamci, ali se treba biti kreditno sposoban. Neznam kako od mene oćekuju da budem kreditno sposobna kad prelazim iz srednje ravno na fakultet i zahvaljujuć bolonji nema šanse da radim, ergo zarađujem.

please help,
thanks
__________________
"Skijanje je moderna verzija Sizifa" Frederick Beigbeder
barbie_girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 17:32   #28
Quote:
barbie_girl333 kaže: Pogledaj post
ljudi ispričavam se ako je ovo već bilo spominjano, al preletila sam preko postova i nisam ništa našla. Možda je pitanje glupo, al iskustva s kreditima na žalost, ili na sreću, apsolutno nemam.

Pokušavam shvatit kako da dođem do studentskog kredita iduće godine i koliko sam saznala ne trebaju jamci, ali se treba biti kreditno sposoban. Neznam kako od mene oćekuju da budem kreditno sposobna kad prelazim iz srednje ravno na fakultet i zahvaljujuć bolonji nema šanse da radim, ergo zarađujem.

please help,
thanks
krivo si saznala
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 08:52   #29
nekad (valjda je i sad tako) kredit za studiranje se davao na ime studenta, jamci su ti bili roditelji (ili nekakva imovina),a ti si plaćao po završetku fakulteta (ili odustajanja)
znači bio je neki poček
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:01   #30
Talking

Hello!

Ovako, ja imam par pitanja vezana za ove studentske kredite ..
Koji su uvjeti (osim jamca) za podizanje, tj.:
-jel istina da moraš rješavati sve ispite u roku? ako je, onda što se dešava ako ti ostane koji ispit?
-jel treba donijeti neku potvrdu da ti treba kredit baš za troškove školovanja? jer bi ja npr. digla studentski kredit za adaptaciju i uređenje stana.. a nemam nikakvu osnovu po kojoj bi trebala financijsku pomoć za troškove studija, tipa prebivalište izvan zagreba, visoka školarina, itd.

Trenutno sam druga godina preddiplomskog studija u Zg..

unaprijed puno hvala na pomoći!

Zadnje uređivanje BB- : 26.10.2009. at 17:06.
BB- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 22:21   #31
Da se nadovežem da ne otvaram novu temu o kreditima...
Kod gotovinskog kredita bez jamaca,znači kreda do 10000 eura kakvo osiguranje banka ima što se mog plaćanja tiče,recimo ostanem bez posla i nemam za plaćat rate,a kreda je bez jamaca,tko tu onda snosi odgovornost??
I ako može malo detaljnije vezano za taj got.kredit do 10k eura bez jamaca
Smoker00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 17:37   #32
ček ... jel riječ o studenskom krediti ili gotovinskom kreditu .... no i kod jednog i kkod drugog kredit moraš plaćati imao posao ili neimao posao ... o tome kako ćeš ako ... treba razmišljati prije realiziacije ... banku nećeš zeznuti, ona će se kad tad naplatiti, ali uvećano za obavijesti, opomene, kamate i .....
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:55   #33
Namjenski/Studentski krediti

Planiram uzeti kredit za studiranje u inozemstvu - tocnije u SAD-u.

Zanima me da li itko ima kakvih iskustva, da li postoji poček od 2 godine za otplatu takvog kredita, kakvi su zahtjevi za osiguranje sto se tice banke?

Iznos kredita je poprilicno velik ($160.000) jer za dobivanje studentske vize u SAD-u je potrebno imati dokaz da si u stanju platiti cjelokupnu skolarinu i troskove boravka, prijevoza, hrane itd.

Trenutno sam zaposlen i vanredni sam student ako to ista pomaze.

Misljenja, iskustva, komentari.. sve je dobrodoslo.
__________________
Light travels faster than sound. This is why some people appear bright until you hear them speak.
blasph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:44   #34
iskreno ne znam,a i iskreno sumnjma da ces moci dobiti
jer ak covjek koji radi ne moze toliko svotu za stan dobit kredit ne znam kak ces ti najiskrenije
neka ti je sa srecom
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 06:31   #35
Studentski kredit

Zanima me što se dešava ako nakon završenog počeka od 1 godine nakon završetka studiranja student ne uspije naći posao?
Gramzon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 06:38   #36
pa nadjes si nekavi bilo kakav posao da imas za ratu kredita
voda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 13:06   #37
je li tko dizao studentske kredite u zadnje vrijeme? ima li tko kakvih svježih iskustava?
meni treba neka minimalna svota novca za troškove studiranja i života. da je bolje stanje u hr vjerojatno bi mi neko mogao i posuditi, ovako nema nitko.
navodno je u nekoj banci bilo da ne trebaju ni jamci, zaboravila sam o kojoj banci je riječ.
__________________
stvarno?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 12:44   #38
mene zanima ista stvar, samo sto studiram u inozemstvo (graz) redovni student, 2godina, i imam malu bebu..dal mi to umanjuje neke kreditne sposobnosti? i da li uopce mogu dobit studentski kredit kod nas ako studiram u inozemstvo i ako imam malo dijete?

ubiti mi treba kredit vise za dijete, nego mene..
blablabla01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:16   #39
koliko shvaćam kod studenskih kredita, student je dužnik (koji je u većini slučajeva bez kreditne sposobnosti) ali je zato potreban sudužnik koji mora imati kreditnu sposobnost ... krediti su namjenski i moraju se upotrijebiti za studiranje ( u rh ili izvan) i to na način da banka po odobrenju sredstva uplaćuje na račun fakulteta ... znači ne možeš taj kredit upotrijebiti za svakodnevni život i bebicu
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 16:33   #40
molim vas zna li netko koji je TRENUTNO najisplativiji studentski kredit?

Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
...krediti su namjenski i moraju se upotrijebiti za studiranje ( u rh ili izvan) i to na način da banka po odobrenju sredstva uplaćuje na račun fakulteta ... znači ne možeš taj kredit upotrijebiti za svakodnevni život...
da li to znaci da ne mogu dobiti kredit ako sam oslobođen placanja (na temelju uspjeha na prijemnom ispitu)?
zdenkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.