Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2010., 09:37   #21
Quote:
go2 kaže: Pogledaj post
Plamstvo dodjeljuje hrvatski plemićki zbor
moraš napisati molbu za prijem i predočiti dokaze da ti je predak bio plemić
Onda to prouče i odluče o prijemu
ima i još nekih financijskih izdataka, ali to ćeš najbolje tamo saznati
I što manje dokaza, financijski izdaci su veći, jer je teže provjeriti nedostatne dokaze
Taman posla!
Plemićki zbor nikad i nigdje nije dodjeljivao, niti može dodjeljivati plemstvo. Taj hrvatski plemićki zbor je skup plemića i lažnih plemića koji su se svaki iz svojih razloga povezali. Ti možeš njima napisati molbu, predočiti dokaze i "podmazati", pa možda i dobiješ potvrdu; Ali biti ćeš samo još jedan lažni plemić kakovih je pun svijet! Samo kao primjer: u svijetu imaš stotine ljudi ljudi koji mogu dokazati (na isti način kao i tvoj Kačić) da potjeću od bosanskih kraljeva. Jesu li zbog toga kraljevi? Jesu, isto kao i svi oni Napoleoni iz ludnice!
82000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:44   #22
Quote:
82000 kaže: Pogledaj post
Taman posla!
Plemićki zbor nikad i nigdje nije dodjeljivao, niti može dodjeljivati plemstvo. Taj hrvatski plemićki zbor je skup plemića i lažnih plemića koji su se svaki iz svojih razloga povezali. Ti možeš njima napisati molbu, predočiti dokaze i "podmazati", pa možda i dobiješ potvrdu; Ali biti ćeš samo još jedan lažni plemić kakovih je pun svijet! Samo kao primjer: u svijetu imaš stotine ljudi ljudi koji mogu dokazati (na isti način kao i tvoj Kačić) da potjeću od bosanskih kraljeva. Jesu li zbog toga kraljevi? Jesu, isto kao i svi oni Napoleoni iz ludnice!
Nije to nista. Ako citas biografiju dinastije Karadjordjevica vidjeti ces da oni potjecu od Nemanjica!
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 13:14   #23
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Nije to nista. Ako citas biografiju dinastije Karadjordjevica vidjeti ces da oni potjecu od Nemanjica!
Da, a npr. Frankopani od starorimskog plemstva...
__________________
Alergičan na glupost
PrekrasniUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 08:40   #24
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Kallay (Kállay) je jedna od najpoznatijih mađarskih plemičkih obitelji. Obitelj potječe iz Nagykalla (Nagykálló, sjevernoistočna Mađarska).
Kallay je „velika obitelj” do danas. Najpoznatiji članovi:
- Pál Kállay (vitez kralja Matije Korvina)
- Albert Kállay (veliki župan Segedina)
- dr. Benjámin/Béni Kállay (mađarski povjesničar, ministar financija AU Monarhije i upravitelj Bosne i Hercegovine)
- dr. Miklós Kállay (mađarski premijer, 1942-1944)
Da, ovaj Béni mi je najzanimljiviji;
- Kao povjerenik AU monarhije 20 godina je bio upravitelj BiH, a ipak je sve poduzeo da je ne integrira u Monarhiju, već da je vrati Velikoj porti!
- Iako kršćan cijelo vrijeme je favorizirao muslimane, a potiskivao kršćansko stanovništvo BiH;
- Kao upravitelj zabranio je subverzivnu literaturu, između ostalog i knjigu "Povijest Srbije". Inače autor spomenute knjige bio je dr. Benjámin Kállay tj. on sam!
82000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 16:25   #25
Thumbs up Hrvatski plemićki zbor

Zašto većina ljudi u hrvatskoj ima negativan stav prema plemstvu to mi nije posve jasno. Pripadnik sam tog hrvatskog plemstva i ne znam zbog čega takvi negativni stavovi i ljubomora na nas plemiće. Očito osobe koje nas napadaju imaju kompleks manje vrijednosti pa se osječaju inferiorno u odnosu na nas ili su to ostaci crvenog fažizma zvanog KOMUNIZAM.
Što se tiče Hrvatskog plemićkog zbora njegov cilj je da okupi hrvatsko plemstvo i da na taj način vidi koliko još hrvatskih plemićkih obitelji ima, jer mnoge su izumrle u muškoj liniji. Učlanjenje je rigorozno jer kroz dokumente morate dokazati da ste potomak plemićke obitelji, a ne mašući nekakvim grbom obitelji i tvrdeći da ste na taj način hrvatski plemić. Nažalost i među plemstvom je bilo onih koji nisu opravdali svoje plemićko podrijetlo, ali većina hrvatskog plemstva je pozitivna i mislim da bi mi HRVATI kao narod trebali biti ponosni što je plemstvo sačuvalo kroz instituciju Sabora Nezavisnost Hrvatske. Jer taj Sabor je temelj Državnosti nas HRVATA. Sabor je bio samo jednom ukinut i to u monarhističkoj Jugoslaviji i nikad više.
nobile brazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 17:17   #26
Tko bi od danas živih plemića teoretski bio prvi u redu za Hrvatskog,Slavonskog i Dalmatinskog Kralja?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 17:20   #27
Nitko koliko ja znam osim Habsburga.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 18:03   #28
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Nitko koliko ja znam osim Habsburga.
Oni su i službeno skinuti,tko je osim njih?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 19:00   #29
Nadam se da nitko.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 20:36   #30
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Nadam se da nitko.
Što bi falilo?
Bili bi parlamentarna monarhija,a dalo bi nam dozu glamura
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 22:40   #31
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Tko bi od danas živih plemića teoretski bio prvi u redu za Hrvatskog,Slavonskog i Dalmatinskog Kralja?
Odlicno pitanje! Ja osobno mislim da bi vecina od njih bili bolji i posteniji od danasnje Sorosove garniture.

I malo glamura ne bi skodilo za turizam i ekonomiju.

PS
Mislim da nam Englezi ne bi nikad dozvolili da imamo monarhiju. Oni hoce da samo oni imaju monopol na kraljevske parade.

Zadnje uređivanje Dilberth : 03.08.2010. at 22:46.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 22:55   #32
A gdje bi bio kraljevski dvor?
Doktor Niksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 22:57   #33
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Tko bi od danas živih plemića teoretski bio prvi u redu za Hrvatskog,Slavonskog i Dalmatinskog Kralja?
Čime su to oni zaslužili da se nazivaju plemstvom po čemu su to oni toliko bolji od "običnog" čovjeka ili političara iz HDZ-a ili neke druge stranke???
Možemo odmah Jacu proglasiti kraljicom kakva bi točno bila razlika između nje i nekog potomka Zrinskih ili Frankopana???
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 22:59   #34
Po meni jedini moguci nasljednici koji imaju pravo to ostvariti su ili Draskovici ili Jelacici .......

Mozda grijesim ali to je moje osobno videnje .
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 23:19   #35
Quote:
Cobra_hehe kaže: Pogledaj post
Po meni jedini moguci nasljednici koji imaju pravo to ostvariti su ili Draskovici ili Jelacici .......

Mozda grijesim ali to je moje osobno videnje .
Ima loza Frankopana u Grčkoj

PS
Engleska kraljevska obitelj su Nijemci
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 23:21   #36
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ima loza Frankopana u Grčkoj

PS
Engleska kraljevska obitelj su Nijemci
Neka sporedna loza i to neki senilni starčić bez potomaka,uz to grkokatolik bez interesa za isto.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 23:25   #37
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Čime su to oni zaslužili da se nazivaju plemstvom po čemu su to oni toliko bolji od "običnog" čovjeka ili političara iz HDZ-a ili neke druge stranke???
Možemo odmah Jacu proglasiti kraljicom kakva bi točno bila razlika između nje i nekog potomka Zrinskih ili Frankopana???
Citajuci biografije tih ljudi imam utisak da su častni i posteni ljudi i istaknuti profesionalci u svojoj struci. Mnogi su dali zivote za Hrvatsku kad se je to trazilo.
http://www.plemstvo.hr/osobne.htm

I pretpostavljam da svi nose prezimena po ocu a ne po očuhu.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 23:25   #38
Quote:
Doktor Niksy kaže: Pogledaj post
A gdje bi bio kraljevski dvor?
Misliš palača, pa ne znam neka lijepa velika palača na Gornjem gradu možda Ili deložirati Todoriće,u ime krune

Uostalom postavlja se pitanje dovra,mora li to biti velika povijesna zgrada ili može li to biti neka reprezentativna građevina novijeg datuma
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 23:28   #39
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Čime su to oni zaslužili da se nazivaju plemstvom po čemu su to oni toliko bolji od "običnog" čovjeka ili političara iz HDZ-a ili neke druge stranke???
Možemo odmah Jacu proglasiti kraljicom kakva bi točno bila razlika između nje i nekog potomka Zrinskih ili Frankopana???
Pa zapravo nikakva osim što oko Jace ne po postojala fama,jel Zrinski i Frankopani itekako imaju famu (uništene plemićke obitelji nakon 40O godina vraćaju moć) a Jaca..well pa seljanka postaje kraljica
Ma ovo je zezancija,iako bi bilo fora tek toliko radi turista,uvesti samo kao figure,radi turista prvenstveno
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 23:51   #40
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ima loza Frankopana u Grčkoj

PS
Engleska kraljevska obitelj su Nijemci

Da ali on odbija bilo kakvu vezu sa Hrvatskom ......
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.