Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2009., 18:46   #61
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
evo ja potvrđujem.bilo već nekoliko puta govora o tome na ovom pdf-u,a i na drugim mejstima gdje se trkelja o autima.
osobno nisam probao,jer sam auto na kojem su mi se maglila stakla prodao prije ove zime,ali sam čuo da radi.
e sad..ima i neka caka-pjena mora sadržavati nešto (ne mogu se sjetit točno koji sastojak...glicerin? :ne znam: ajmo kemičari) da bi djelovala..guglaj malo.
ali nije patka-navodno djeluje.
tekucinu protiv magljenja stakla ima za kupiti nije skupa a i traje.. no iz mojeg iskustva daje 60% rijesenja.. i nakon nekog vremena se vise izmulja pa je teze ocistiti staklo
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:12   #62
Toplo preporučam sredstvo za odleđivanje šajbe alfacare. Proizvodi neka firma iz Čakovca čini mi se. Definitivno najbolje od svega kaj sam probao. Odmrzne led za 10ak sekundi i samo brisačem prođem par puta. Pakirano u posudu sa pumpicom kao raznorazna mr.muscolo sredstva za čišćenje. Najviše mi žao kaj sam zaboravio gdje sam kupio a nisam kasnije nigdje vidio u ponudi..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 16:30   #63
Tekućina za odmrzavanje stakla je
Problem prljavih stakla iznutra (a bila su ), sam jednostavno riješila mokrim maramicama za staklo- jednostavno i djelotvorno


E, sad- obećaju ovih dana kišu koja će mrznuti u dodiru s podlogom, pa me zanima jel se može tim sprejem (za odleđivanje stakla) odlediti i brava, ako dođe do toga
Ne bi htjela da mi korodira ili tako nešto



Kolega me prepao da se zna dogoditi da se kod zaleđivanja kiše stvori kao glazura na autu- valjda se ne mogu zaledit vrata ili ...


Jel mogu ikako auto zaštititi od smrzavanja? Kad mislim na to dođe mi da ga pokrijem dekicom



I na kraju - jel se ovih dana isplati prati auto? S obzirom na vrijeme pretpostavljam da će odmah bit smucav

bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:16   #64
Svako sredstvo za odleđivanje bravica (obrato pažnju da oni NIJE isto ko i sprej za stakla ) ima u sebi ulja. Dovoljno je našpricat bravu sa WD40 ili MoS sprejom PRIJE smrzavice i nema problema.

Auto nemožeš zaštitit od smrzavanja. Pazi da su ti gumene brtve navazelinirane, naglicerinirane ili napudrane. Nemaš problema.

Ja svog operem. Ali on preko noći stoji u garaži. Ako nemaš garažu nebih baš pretjerivao s vodom.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:28   #65
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Svako sredstvo za odleđivanje bravica (obrato pažnju da oni NIJE isto ko i sprej za stakla ) ima u sebi ulja. Dovoljno je našpricat bravu sa WD40 ili MoS sprejom PRIJE smrzavice i nema problema.
A super, WD 40 to imam

Quote:
Pazi da su ti gumene brtve navazelinirane, naglicerinirane ili napudrane. Nemaš problema.
Što ovo znači?

Ili je to iz cincilator/gefufne rječnika
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:37   #66
To znači da gumene brtve koje se nalaze na svakim vratima (ili su na vratima ili su na štoku ili na jednom i drugom) treba namazat vazelinom, glicerinom (najjednostavnije) ili puderom (nije baš neko rješenje). Time se onemogući da voda uđe između lima i brtve te da se tu smrzne i onda nemreš otvorit vrata. Ako siluješ ista obično se podere brtva - a to nije najbolje što ti se po zimi može dogodit.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:44   #67
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To znači da gumene brtve koje se nalaze na svakim vratima (ili su na vratima ili su na štoku ili na jednom i drugom) treba namazat vazelinom, glicerinom (najjednostavnije) ili puderom (nije baš neko rješenje). Time se onemogući da voda uđe između lima i brtve te da se tu smrzne i onda nemreš otvorit vrata. Ako siluješ ista obično se podere brtva - a to nije najbolje što ti se po zimi može dogodit.
Aaa, to je to

Hvala, hvala
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:12   #68
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Aaa, to je to

Hvala, hvala
Ja sam za te gume kupio nekakav sprej na pumpi. Pošpricao i OK je , ali više sam si našpricao u oči (prejak mlaz) nego na gume. Fuj!

Frend auto mehaničar je rekao da se može namazati i Niveom, ali nisam probao.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:23   #69
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Ja sam za te gume kupio nekakav sprej na pumpi. Pošpricao i OK je , ali više sam si našpricao u oči (prejak mlaz) nego na gume. Fuj!

Frend auto mehaničar je rekao da se može namazati i Niveom, ali nisam probao.
A osnovni sastojak Nivee je???? Vazelin, parafin .....
Bitno da je masno i hidrofobno. I da ne oštećuje gumu.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 12:21   #70
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A osnovni sastojak Nivee je???? Vazelin, parafin .....
Bitno da je masno i hidrofobno. I da ne oštećuje gumu.
I sigurno puno bolje miriši od onog otrova u spreju...
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.