Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2011., 10:14   #821
Quote:
fify15 kaže: Pogledaj post
Jutro..)hvala na informacijama...ali ja sam u zabi...mislim da bi im trebala jednaka pravila biti...pokušat ću poslije pa javim...
ja sam isto u zabi, ne smiju ti naknadu dirati, meni su potvrdili i u fini, samo treba ici sefu poslovnice
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:29   #822
Quote:
dražen_m kaže: Pogledaj post
Koliko vidim nekima su sjeli novci na ZABI još popodne, ja sam maloprije vidio još ništa...! Pa neznam jeli su te banke normalne da nas diskriminiraju. Ovo mi se još nikada ali nikada nije dogodilo, uvjek bi mi isplata bila tijekom prvog dana, najkasnije je leglo jednom iza 20.30h, ali obično ako nije iza 15 onda iza 17.30h. Ne znam dali je uopće moguće da novci legnu u Subotu?
Da li netko zna jel se uopće vidi uplata na računu ako je npr. račun preko Fine blokiran od npr. VIP-a ili T-Com-a, po novom sustavu od Nove godine? Da li treba osobno ići u banku provjeriti? Pomalo me hvata panika....:
Da evo jos nekima koje znam nisu sjeli novci, a bas sam se ponadala da ce biti nikaj budemo cekali nazalost ponedjeljak i ja cisto sumnjam da ce biti kaj danas
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 11:45   #823
hah znala sam da ce bit komplikacija.. dakle bila ja u zabi, novci sjeli ali mi ne mogu isplatiti jer nema voditelja poslovnice (ne radi subotom) i da dodem u ponedjeljak kao, ovrha mi nece dirati naknadu ali mi moraju otvoriti drugi racun na koji ce mi ta naknada sjedati da mi je mogu isplatiti. wtf? ja mislim da oni ni sami nis ne znaju, svatko tupi svoje. i naravno da me prvo uputila u finu, tek kad sam joj rekla da sam vec dva puta bila u fini, isla se konzultirati s nekim.. zivjela nasa drzava
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 12:02   #824
Quote:
Lolaaaa kaže: Pogledaj post
hah znala sam da ce bit komplikacija.. dakle bila ja u zabi, novci sjeli ali mi ne mogu isplatiti jer nema voditelja poslovnice (ne radi subotom) i da dodem u ponedjeljak kao, ovrha mi nece dirati naknadu ali mi moraju otvoriti drugi racun na koji ce mi ta naknada sjedati da mi je mogu isplatiti. wtf? ja mislim da oni ni sami nis ne znaju, svatko tupi svoje. i naravno da me prvo uputila u finu, tek kad sam joj rekla da sam vec dva puta bila u fini, isla se konzultirati s nekim.. zivjela nasa drzava
Znači,da je bio voditelj/ica,onda bi ti isplatili!?!...ali kojeg vraga treba ići na FINU?..MOLIM TE ,objasni malo detaljnije...thanx
fify15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 12:34   #825
Quote:
fify15 kaže: Pogledaj post
Znači,da je bio voditelj/ica,onda bi ti isplatili!?!...ali kojeg vraga treba ići na FINU?..MOLIM TE ,objasni malo detaljnije...thanx
kao sto rekoh, nitko tu nista ne zna.. prvo su me (dok naknada jos nije ni sjela) poslali iz banke u finu s nekim obrascem za popuniti jer oni ne znaju kako ide po novom zakonu i da li ce mi ovrha sjesti i na naknadu. onda mi je zena u fini (nervozna jer nas je doslo 20 s istim problemom) lijepo dala drugi obrazac na koji sam morala napisati o kakvoj je naknadi rijec i uputila me nazad u banku istaknuvsi da se ne raspravljam s onima na salteru jer oni samo daju dezinformacije. onda sam danas dosla po svoje novceke ali mi nitko ne moze dati jer mi samo sef poslovnice smije isplacivati s blokiranog racuna a on eto subotom ne radi
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 12:50   #826
Angry

[QUOTE=Lolaaaa;30963321]kao sto rekoh, nitko tu nista ne zna.. prvo su me (dok naknada jos nije ni sjela) poslali iz banke u finu s nekim obrascem za popuniti jer oni ne znaju kako ide po novom zakonu i da li ce mi ovrha sjesti i na naknadu. onda mi je zena u fini (nervozna jer nas je doslo 20 s istim problemom) lijepo dala drugi obrazac na koji sam morala napisati o kakvoj je naknadi rijec i uputila me nazad u banku istaknuvsi da se ne raspravljam s onima na salteru jer oni samo daju dezinformacije. onda sam danas dosla po svoje novceke ali mi nitko ne moze dati jer mi samo sef poslovnice smije isplacivati s blokiranog racuna a on eto subotom ne radi [/QU
Da,hvala...znači ipak treba prvo u Finu,jer sam nazvala banku (zaba)pa mi je ljubazni mladi gospodin potvrdio,da trebam sa rješenjem o naknadi,radnom knjižicom i kartonom doći u banku te onda tražiti voditelja poslovnice...finu nije spominjao...
fify15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 13:27   #827
[QUOTE=fify15;30963487]
Quote:
Lolaaaa kaže: Pogledaj post
kao sto rekoh, nitko tu nista ne zna.. prvo su me (dok naknada jos nije ni sjela) poslali iz banke u finu s nekim obrascem za popuniti jer oni ne znaju kako ide po novom zakonu i da li ce mi ovrha sjesti i na naknadu. onda mi je zena u fini (nervozna jer nas je doslo 20 s istim problemom) lijepo dala drugi obrazac na koji sam morala napisati o kakvoj je naknadi rijec i uputila me nazad u banku istaknuvsi da se ne raspravljam s onima na salteru jer oni samo daju dezinformacije. onda sam danas dosla po svoje novceke ali mi nitko ne moze dati jer mi samo sef poslovnice smije isplacivati s blokiranog racuna a on eto subotom ne radi [/QU
Da,hvala...znači ipak treba prvo u Finu,jer sam nazvala banku (zaba)pa mi je ljubazni mladi gospodin potvrdio,da trebam sa rješenjem o naknadi,radnom knjižicom i kartonom doći u banku te onda tražiti voditelja poslovnice...finu nije spominjao...
katastrofa.. znaci meni bi se u pon moglo desiti da me traze i rjesenje iz zavoda?? ma super
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 13:35   #828
Dakle, ja sam isto na ZABI i kao što sam prije napisao i još uvijek nevidim naknadu na računu, a opravdano sumnjam da mi je račun blokiran. Da li se uplata vidi ako je račun blokiran, tj. dali je u plusu, jer ako su neki novci gore onda je logično da bi trebali podignuti preko bankomata, ako ne onda bi bankomat javio da je neispravna kartica ili račun. Također da li u banci mogu reći tko je (koja institucija) blokirala račun i u kojem iznosu. Da li je taj drugi račun koji banka otvori samo za naknadu a koji nije podložan ovrsi vezan za istu karticu na banci?
dražen_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 13:40   #829
Jesu sjele danas nekome pare? Meni jučer još nisu pa me zanima da li postoji mogućnost da sjednu danas ili se bzvz nadam?
Gizehh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:04   #830
Quote:
dražen_m kaže: Pogledaj post
Dakle, ja sam isto na ZABI i kao što sam prije napisao i još uvijek nevidim naknadu na računu, a opravdano sumnjam da mi je račun blokiran. Da li se uplata vidi ako je račun blokiran, tj. dali je u plusu, jer ako su neki novci gore onda je logično da bi trebali podignuti preko bankomata, ako ne onda bi bankomat javio da je neispravna kartica ili račun. Također da li u banci mogu reći tko je (koja institucija) blokirala račun i u kojem iznosu. Da li je taj drugi račun koji banka otvori samo za naknadu a koji nije podložan ovrsi vezan za istu karticu na banci?
ja sam saznala da mi je racun blokiran kad sam probala na bankomatu vidjet stanje, ne sjecam se sta je pisalo na listicu ali uglavnom nisam mogla nista vidjeti ni podignuti. u banci mi nisu mogli odmah reci tko mi je blokirao racun nego me zena nazvala za nekih pola sata i rekla da je vip ali da za iznos moram zvati njih. e a oni su me onda uputili da zovem odvjetnika kojem je to sve predano. on je tamo rekao ukupnu cifru (i naravno da su sudski troskovi veci nego sami dug) i ljubazno odbio bilo kakvo placanje u ratama a zena u banci mi je rekla da mi u fini mogu srediti da platim u par rata. jel zna netko sta o tome? a o ovom drugom racunu nista ne znam, idem u pon pa cu vidjet.. mada mi je to glupo, nek mi jednostavno isplate s ovog i gotovo, ionako cu jos samo jednu naknadu dobiti, sta ce mi jos jedan racun
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:31   #831
kad je racun blokiran na bankomatu pise vas zahtjev ne mozemo obrADITI NE VIDI SE NISTA SAMO IZBACI KARTICU NAZAD,TAKO SU MI REKLI JUCER U BANCI,,AKO MENI NEVJERUJETE ODITE KOD PRAVNIKA HZZ-a ,pa cete cuti da vam nitko naknadu ne smije dirati,i ako su uzeli moraju vam vratiti,jer u rba lijepo i jasno kazu meni jucer,NAKNADA SE NESMIJE DIRATI,MI JE MORAMO ISPLATITI,PA IMAJU I ONI DUZNIKA I ONI BI HTJELI SVOJA POTRAZIVANJA PODMIRITI,PA SVEJEDNo VELE MI NAKNADE NE SMIJEMO DIRATI,NITI IJEDNA DRUGA BANKA,evo toliko od mene,izborite se za lovu,jer istina je da neke banke vole onaj zakon "ako prode,prode."
LUSY983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:57   #832
Angry

Quote:
LUSY983 kaže: Pogledaj post
kad je racun blokiran na bankomatu pise vas zahtjev ne mozemo obrADITI NE VIDI SE NISTA SAMO IZBACI KARTICU NAZAD,TAKO SU MI REKLI JUCER U BANCI,,AKO MENI NEVJERUJETE ODITE KOD PRAVNIKA HZZ-a ,pa cete cuti da vam nitko naknadu ne smije dirati,i ako su uzeli moraju vam vratiti,jer u rba lijepo i jasno kazu meni jucer,NAKNADA SE NESMIJE DIRATI,MI JE MORAMO ISPLATITI,PA IMAJU I ONI DUZNIKA I ONI BI HTJELI SVOJA POTRAZIVANJA PODMIRITI,PA SVEJEDNo VELE MI NAKNADE NE SMIJEMO DIRATI,NITI IJEDNA DRUGA BANKA,evo toliko od mene,izborite se za lovu,jer istina je da neke banke vole onaj zakon "ako prode,prode."
Sve skupa to je brutalni napad na sirotinju, a kad ti je poslodavac dužan 5 plaća nikom ništa, tuži ga privatno i plati. Što sad nakon ovoga ... valjda ćemo svi morati držati novac u čarapama, ovaj zakon praktično svima koji su nekom dužni ukida pravo na korištenje svih kartica. Ispada da je jedino rješenje kupiti nešto Eur-a i otvoriti račun u Sloveniji te dizati sa bankomata ovdje u Hrv., je da se nešto gubi na tečajnim razlikama ali je barem zasaf sigurno od ovih hoštaplera.
dražen_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 15:47   #833
Jet Lee pitaš me odakle mi informacije da će se naknada smanjiti, pa piše tu na netu, a za sebe osobno sam pitala na zavodu, mogla sam birati hoću li primati 3 mj. 70% od plaće, ili 9 mj. koliko mi je preostalo po 1200kn. izabrala sam ovo drugo i lik na zavodu mi je rekao prošli mj. da mene ne kači taj novi zakon, dakle info sa zavoda, u rješenju piše do kad imam pravo na naknadu, a nigdje ne piše svota. A što se tiče banaka nisu sve banke iste, npr. u Erste banci su mirovine 5. u mj. u ostalim bankama 10-og, u poštanskoj su najsporiji, dakle i to je od bake do banke.
rori-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 19:41   #834
Quote:
rori-ri kaže: Pogledaj post
Jet Lee pitaš me odakle mi informacije da će se naknada smanjiti, pa piše tu na netu, a za sebe osobno sam pitala na zavodu, mogla sam birati hoću li primati 3 mj. 70% od plaće, ili 9 mj. koliko mi je preostalo po 1200kn. izabrala sam ovo drugo i lik na zavodu mi je rekao prošli mj. da mene ne kači taj novi zakon, dakle info sa zavoda, u rješenju piše do kad imam pravo na naknadu, a nigdje ne piše svota. A što se tiče banaka nisu sve banke iste, npr. u Erste banci su mirovine 5. u mj. u ostalim bankama 10-og, u poštanskoj su najsporiji, dakle i to je od bake do banke.
Na netu piše svašta. Tako da...

A, što se tiče tvog rješenja, u drugoj točki izreke mora pisati visina naknade.
Jet Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 09:57   #835
Bjelovarska zaba još uvijek ništa!!!! Zvao sam sada biro i ženska mi kaže da su naknade išle još prošli tjedan, pa da si provjerim sa bankom. Ovih dana mi se token užario od provjeravnja, pa nemrem vjerovat da je zaba baš uvijek najzadnja na isplati
Mikkax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 10:03   #836
Quote:
Mikkax kaže: Pogledaj post
Bjelovarska zaba još uvijek ništa!!!! Zvao sam sada biro i ženska mi kaže da su naknade išle još prošli tjedan, pa da si provjerim sa bankom. Ovih dana mi se token užario od provjeravnja, pa nemrem vjerovat da je zaba baš uvijek najzadnja na isplati
Ja sam sad provjerio na Zabi-Zd, još nema uplate.... bude valjda danas...
dražen_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 10:51   #837
i ja sam bila u rba pa nema,ma uzas, nemogu jos uvjek vjerovati da su neke banke, poslovnice prije isplatile,a neke kasnije! Zena na birou je rekla da ce biti danas, jos neki dan je uplaceno!!!!
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 15:02   #838
Još ništa na računu, ali jedna novost!!!!!! Račun mi je zblokan, a oni u zabi pojma nemaju kak to bu išlo od ovog mjeseca. Pita me baba na šalteru jel sam bio u fini i ako sam bio, koje su me papire tražili, tak da ona zna reći strankama???? Užaaasss!!!! Odem u finu, ispunim obrazac, a babac veli: "Vidim napisali ste broj mobitela, fino i oib i matčini.... Dobro otvorit će vam ovi u zagebačkoj novi tekući na koji će vam prebaciti naknadu s biroa, jer vam je nitko nesmije ovršiti. ALI... tek kada mi obradimo vaš slučaj, znate radimo dan i noć, bla bla bla ... ja ću to odmah kolegama gore prosljediti, a oni će vas nazvati za jedno tri dana....????? fala na razumjevanju, đenja
Mikkax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 16:10   #839
Angry

Zvao sam oko podne u lokalnu podružnicu hzz-a, ženska iz financija kaže: javili su im da su pustili novce iz riznice u petak popodne, te bi kao danas popodne trebali vidjeti na računu.
Jeli ikome danas nešto sjelo sa Zabe, maloprije sam provjerio i još uvijek ništa.
dražen_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 16:15   #840
ja sam u rba isto sranje drugo pakiranje, zvali jutros hzz kaze kako niste dobili jos u petak novce?? kaze danas ce biti, pitam u banci da zakaj mi nismo dobili,a drugi su dobili u rba, zena me bljedo gleda da to nema veze sa njima da ovo, da ono uglavnom novaca nema jos uvjek
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.