Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 22:52   #1761
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Moje vodilice iz Ikee su montirane na stropu
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:06   #1762
Zavjese, paneli, roloi...

Super jedino me jos brine duzina zavjesa-odnosno ne volim kratke, a ovdje nemam izbora.. Do kud ide l uobicajeno kratka zavjesa? Da li pokriva ovu klupicu prozora ili iznad toga?
Kupit cu vjerojatno i zavjese u ikei, samo ih moram skratiti, vidim da su sve njihove 300

Koliko meni komada npr.ovih http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00221563/ treba za prozore gore sa slike?
Nemam bas iskustva sa zavjesama
Sirina jednog krila je 75-80
Da li na svako prozorsko krilo dolazi jedna od 145?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:15   #1763
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Super jedino me jos brine duzina zavjesa-odnosno ne volim kratke, a ovdje nemam izbora.. Do kud ide l uobicajeno kratka zavjesa? Da li pokriva ovu klupicu prozora ili iznad toga?
Kupit cu vjerojatno i zavjese u ikei, samo ih moram skratiti, vidim da su sve njihove 300
Ja mislim da je dovoljno da dužina bude taman da prekrije i klupčicu.Pazi kada montirate vodilicu na strop da ti bude udaljena od zida/prozora za dubinu klupčice +par mm tako da kada spustiš zavjesu ista pada taman uz rub klupčice.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:25   #1764
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Super jedino me jos brine duzina zavjesa-odnosno ne volim kratke, a ovdje nemam izbora.. Do kud ide l uobicajeno kratka zavjesa? Da li pokriva ovu klupicu prozora ili iznad toga?
Kupit cu vjerojatno i zavjese u ikei, samo ih moram skratiti, vidim da su sve njihove 300

Koliko meni komada npr.ovih http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00221563/ treba za prozore gore sa slike?
Nemam bas iskustva sa zavjesama
Sirina jednog krila je 75-80
Da li na svako prozorsko krilo dolazi jedna od 145?
Meni to sve skupa zvuči kao jako loša ideja.
Em ne volim uopće panel zavjese, kada se radi o kutnoj varijanti to mi je još duplo gore, a kada se radi o kratkoj varijanti to mi je još desetorostruko gore
Ako kauč zbilja mora biti nabijen skroz do zida pa ne mogu ići (obične) zavjese do poda - ja bih stavila neke male roloe koji se montiraju direktno na prozorske okvire, na svaki prozor zasebno. Ali razmislila bih i o odmicanju kauča od zida sa svake strane 10-15 cm - to u svakom slučaju bez obzira na zavjese djeluje puno ljepše.


Edit: aha pardon, sad vidim na na najnovijem linku ipak nisu panelke nego obične zavjese. Svejedno mislim onako kako sam gore napisala
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:08   #1765
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Meni to sve skupa zvuči kao jako loša ideja.
Em ne volim uopće panel zavjese, kada se radi o kutnoj varijanti to mi je još duplo gore, a kada se radi o kratkoj varijanti to mi je još desetorostruko gore
Ako kauč zbilja mora biti nabijen skroz do zida pa ne mogu ići (obične) zavjese do poda - ja bih stavila neke male roloe koji se montiraju direktno na prozorske okvire, na svaki prozor zasebno. Ali razmislila bih i o odmicanju kauča od zida sa svake strane 10-15 cm - to u svakom slučaju bez obzira na zavjese djeluje puno ljepše.


Edit: aha pardon, sad vidim na na najnovijem linku ipak nisu panelke nego obične zavjese. Svejedno mislim onako kako sam gore napisala

Ma nije ni meni to bas neka sreca, bas sam mislila biti bez zavjesa
Ali ovi prozori su na zapad + ostale zgrade relativno blizu i po cijele dane dizem/spustam rolete. Sad sam doma na cuvanju trudnoce, inace me nije ni bilo do navecer pa me nije smetalo
Nisu sad tak hitne te zavjese, ne mogu ih ni ici kupovati jer sam bas na strogom mirovanju..

Sto se tice odmicanja kutne, da bilo bi bolje, ali kutna je taman do stola u produzetku, a stol do kuhinje.
S druge pak strane isto mora bit do zida jer je sirina dnevnog 3,40, vec nam je i ovako preusko.
Mislila sam da ih mozda zavjese spustim skroz do radijatora, mozda bi to malo bolje izgledalo
Trazila sam primjer kratkih koji bi mi se svidio i nista, pogotovo kutni.. Ne znam ni ja kak bi to moglo lijepo ispasti
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:52   #1766
Onda ovako ili paket zavjese kao kod katice zlatice:



__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 18:45   #1767
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Meni to sve skupa zvuči kao jako loša ideja.
Em ne volim uopće panel zavjese, kada se radi o kutnoj varijanti to mi je još duplo gore, a kada se radi o kratkoj varijanti to mi je još desetorostruko gore
Ako kauč zbilja mora biti nabijen skroz do zida pa ne mogu ići (obične) zavjese do poda - ja bih stavila neke male roloe koji se montiraju direktno na prozorske okvire, na svaki prozor zasebno. Ali razmislila bih i o odmicanju kauča od zida sa svake strane 10-15 cm - to u svakom slučaju bez obzira na zavjese djeluje puno ljepše.


Edit: aha pardon, sad vidim na na najnovijem linku ipak nisu panelke nego obične zavjese. Svejedno mislim onako kako sam gore napisala
+1
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 11:49   #1768
HORTON - zavjese ???

Jel ima netko iskustva sa HORTON Inerijerima, Perjavica ??

Radili bi više panela kod njih pa me zanima jel valjaju...


maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 15:37   #1769
da li je tko davao šivati zavjese iz materijala npr. Ikeinih? Ne znam, htjela bih dati šivati dekore od npr. ovog materijala ali ne znam ni otprilike koliko bi koštalo šivanje klasičnih dekor zavjesa koje bi išle na one najklasičnije stropne karniše s onim kopčicama Ima tko da je radio ili zna kako se kreću cijene?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 21:01   #1770
Pozdrav, planiram napraviti ormar od knaufa (ok, većinu će moj dečko..) i zasad ga "zatvoriti" zavjesama jer mi je to najjeftinija solucija pa me zanimaju vaši savjeti. Kupiti gotove pa ih malo prekrojiti ako je potrebno ili kupiti materijal (majka šiva)? Kako se kreću cijene, koji materijal odabrati, gdje kupiti (Zg). Glavno je da su neprozirne i ne skupe.

Planiramo napraviti ovakvo nešto:


I zatvoriti ovako:
http://imoveis.culturamix.com/blog/w...dry-wall-1.jpg
papucica-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 19:02   #1771
Da li netko znda gdje mogu kupiti ovo? samo mi treba od 5 cm
http://oomtoo.com/product/universal-...cket-4cm-b-10/
Hvala
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 23:57   #1772
Ima ko iskustva s Liselott zavjesama iz IKEE http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/80291123/
pokušavam vizualizirat kako to izgleda... i jel funkcionalno u smislu da ovi u zgari preko puta ne vide što jedemo za ručak
ne želim nešto što zamračuje, volim danje svjetlo, ali ne želim nepotreban pogled u naš dom...
Herethere is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:27   #1773
Quote:
Herethere kaže: Pogledaj post
Ima ko iskustva s Liselott zavjesama iz IKEE http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/80291123/
pokušavam vizualizirat kako to izgleda... i jel funkcionalno u smislu da ovi u zgari preko puta ne vide što jedemo za ručak
ne želim nešto što zamračuje, volim danje svjetlo, ali ne želim nepotreban pogled u naš dom...
nemam ja ali ima šogorica ove roloe, po danu potpuno blokiraju poglede, ne i svjetlo. a bome i navečer unatoč svjetlu u prostoriji se kroz njih ne vidi unutra ništa
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:01   #1774
Question Enje roloi iz Ikee - čišćenje

Pozdrav društvo, zanima me kako vi čistite (perete) svoje roloe. Ja imam Enje iz Ikee vec nekoliko godina i više nisu niti približno bijeli kao što su bili... Lani sam ih skinula, istrljala vlažnom krpom i sapunicom i to ih je malo osvježilo, ali nemam onaj dojam čistoće. No namučila sam se s tim za poludit, em su dugi, em nemam toliku površinu da ih mogu nesmetano razvući... Sad razmišljam da ih operem tako da ih potpopim u kadi, i zatim isperem pod tušom. Imate li kakvih iskusatava s time?
njuskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 19:09   #1775
Quote:
njuskica kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo, zanima me kako vi čistite (perete) svoje roloe. Ja imam Enje iz Ikee vec nekoliko godina i više nisu niti približno bijeli kao što su bili... Lani sam ih skinula, istrljala vlažnom krpom i sapunicom i to ih je malo osvježilo, ali nemam onaj dojam čistoće. No namučila sam se s tim za poludit, em su dugi, em nemam toliku površinu da ih mogu nesmetano razvući... Sad razmišljam da ih operem tako da ih potpopim u kadi, i zatim isperem pod tušom. Imate li kakvih iskusatava s time?
Ja ih prala već dva puta i ko nove su.Baš tako,potopim ih u toploj vodi u kadi i dodam malo varikine.Ako je na kojem mjestu neka izraženija mrlja uzmem malu četkicu i istrljam.Nakon 20-ak min. ih isperem,natočim opet toplu vodu i dodam malo deterđenta(tekučeg) to je više radi toga da se ubije mris varikine,jer varikina svu prljavštinu izblijedi i namačem zavjese par minuta.Isperem ih s tim da u tu vodu dodam omekšivač.Ocijedim ih tako da ih namotam i rukom stiščući prelazim sve dok se višak vode ne iscijedi.Sušim ih na stalku/sušilici ravno rastegnute.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:02   #1776
Quote:
Herethere kaže: Pogledaj post
Ima ko iskustva s Liselott zavjesama iz IKEE http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/80291123/
pokušavam vizualizirat kako to izgleda... i jel funkcionalno u smislu da ovi u zgari preko puta ne vide što jedemo za ručak
ne želim nešto što zamračuje, volim danje svjetlo, ali ne želim nepotreban pogled u naš dom...
Liselot rolo je gust, neproziran i predivan u prostoru.Propušta svjetlo ali se kroz njega baš ništa ne vidi ni van ni unutra.
Jedina mana mu je što nema lanac za spuštanje i namatanje, već je u sredini zakačka za koju moraš kupiti riktig povlačnu polugu
.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 18:11   #1777
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ja ih prala već dva puta i ko nove su.Baš tako,potopim ih u toploj vodi u kadi i dodam malo varikine.Ako je na kojem mjestu neka izraženija mrlja uzmem malu četkicu i istrljam.Nakon 20-ak min. ih isperem,natočim opet toplu vodu i dodam malo deterđenta(tekučeg) to je više radi toga da se ubije mris varikine,jer varikina svu prljavštinu izblijedi i namačem zavjese par minuta.Isperem ih s tim da u tu vodu dodam omekšivač.Ocijedim ih tako da ih namotam i rukom stiščući prelazim sve dok se višak vode ne iscijedi.Sušim ih na stalku/sušilici ravno rastegnute.
Da li ih baš cijele potopiš i metalne dijelove? Ili se može nekako skinuti tkanina?
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:33   #1778
Quote:
@nchi kaže: Pogledaj post
Da li ih baš cijele potopiš i metalne dijelove? Ili se može nekako skinuti tkanina?
Cijele.Sve je ok,nema nikakvih korozija.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 14:54   #1779
Hvala! Probat cu.
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:44   #1780
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ja ih prala već dva puta i ko nove su.Baš tako,potopim ih u toploj vodi u kadi i dodam malo varikine.Ako je na kojem mjestu neka izraženija mrlja uzmem malu četkicu i istrljam.Nakon 20-ak min. ih isperem,natočim opet toplu vodu i dodam malo deterđenta(tekučeg) to je više radi toga da se ubije mris varikine,jer varikina svu prljavštinu izblijedi i namačem zavjese par minuta.Isperem ih s tim da u tu vodu dodam omekšivač.Ocijedim ih tako da ih namotam i rukom stiščući prelazim sve dok se višak vode ne iscijedi.Sušim ih na stalku/sušilici ravno rastegnute.
Hvala. Isprobat cu na proljetnoj generalci. Nadam se da necu ih zeznuti...
njuskica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.