Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2013., 21:41   #721
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Da mi generala imamo previše nitko ne dvoji.
Ali i u ovom slučaju sa radi o novinaru koji može samo u kategoriju SMEĆE. Senzacionalizam, igre riječi i brojeva. Ruku pod ruku s gore pominjanim.

Samo 12 generala na milijun vojnika. Možda, ali onih s 4 ili 5 zvijezdi.
Koliko od naših generala ima 4 ili 5 zvjezdica?
Ako novinar nezna to nije generalska boranija koju mi nazivamo brigadni general, general bojni ili general pukovnik, kojih imamo koo smeća.
Tu se radi o generalina čina stožernog generala ili generala zbora.
Koliko takvih imamo u djelatnoj službi?
Koliko umirovljenih?
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 22:30   #722
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Da mi generala imamo previše nitko ne dvoji.
Ali i u ovom slučaju sa radi o novinaru koji može samo u kategoriju SMEĆE. Senzacionalizam, igre riječi i brojeva. Ruku pod ruku s gore pominjanim.

Samo 12 generala na milijun vojnika. Možda, ali onih s 4 ili 5 zvijezdi.
Koliko od naših generala ima 4 ili 5 zvjezdica?
Ako novinar nezna to nije generalska boranija koju mi nazivamo brigadni general, general bojni ili general pukovnik, kojih imamo koo smeća.
Tu se radi o generalina čina stožernog generala ili generala zbora.
Koliko takvih imamo u djelatnoj službi?
Koliko umirovljenih?


Kako Grga navodi "imamo koo smeća" ja bih pokušao biti precizniji "imamo kao smeća u nekim granama i cjelinama" jer nisam sklon generaliziranju. Nekako ja to vidim tako, što ne mora biti u skladu sa drugim viđenjima.


Katastrofa od novinara kao i u većini slučajeva. Čin GENERAL u kontekstu koji on navodi za vojsku SAD podrazumijeva generala sa 4 zvjezdice, što bi u našem slučaju ili pandanu bio general zbora. Budući da kod nas nema niti jedan general u tom činu, sve komparacije padaju u vodu odnosno diskreditiraju novinara u potpunosti. (jer 5 zvjezdica ionako dobiva general zbora za ratne zasluge i po posebim okolnostima "UKUPNO JE U 238 GODIŠNJOJ POVIJESTI VOJSKE SAD BILO 12 GENERALA SA 5 ZVJEZDICA", Vojska SAD osnovana je 6. veljače 1775. U RH generala sa 5 zvjezdica ukupno je bilo 6: stožerni generali Petar Stipetić, Martin Špegelj, Anton Tus, Janko Bobetko, Zvonimir Červenko, Gojko Šušak.) Da li je to adekvatan ekvivalent broju stožernih generala SAD-a u 238 godišnjoj povijesti prosudit će forumaši.
__________________
Na kraju sve ispadne dobro. Ako nije dobro, znači da još uvijek nije kraj.

Zadnje uređivanje Max Payne 2 : 18.08.2013. at 22:58.
Max Payne 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 13:47   #723
Na koju je foru Gojko Susak general? Bio je ministar obrane, OK, onda je moglo svasta, ali ovo je fakat tesko shvatiti.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 12:56   #724
Evo slika tog novog borbenog prsluka i borbene naprtnjače.
Dobro su se sjetili da onaj prsluk treba mijenjati em je nikakav em je drukčije maskirne šeme..kao i ona stara naprtnjača (ranac)..
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvats...es/tigrovi.asp
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 14:26   #725
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Evo slika tog novog borbenog prsluka i borbene naprtnjače.
Dobro su se sjetili da onaj prsluk treba mijenjati em je nikakav em je drukčije maskirne šeme..kao i ona stara naprtnjača (ranac)..
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvats...es/tigrovi.asp


meni ne radi link
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 15:15   #726
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
meni ne radi link


crni pikaču is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 16:52   #727
Ajde, konačno su nešto napravili i po tom pitanju.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 18:50   #728
Pa taj ruksak i još par drugih već neko vrijeme stoji za ukras u dućanu u Zvonimirovoj sa nekim nebuloznim cijenama
crni pikaču is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 18:51   #729
na ovoj drugoj slici jesu to i nove kacige ili mi se samo cini??jel to borbeni prsluk prsluk ili chest rig??ne vidi se bas na slikama najbolje
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 19:07   #730
kak se raskopčat kod ovog prsluka
brzo skidanje je izgleda onemogučeno

ruksak je mogo bit i puno jednostavniji u izradi
ko da ga se išlo maksimalno zakomplicirat
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 20:00   #731
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
kak se raskopčat kod ovog prsluka
brzo skidanje je izgleda onemogučeno

ruksak je mogo bit i puno jednostavniji u izradi
ko da ga se išlo maksimalno zakomplicirat
ma ima neki sistem za skidanje samo se na slikama ne vidi...jel nije malo ruksak velik da bi bio borbeni ranac??
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 20:56   #732
Vjerojatno se kopča na leđima.








__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 21:22   #733
Quote:
Vick#7 kaže: Pogledaj post
jel nije malo ruksak velik da bi bio borbeni ranac??
ima nekih 40l
al največa glupost na njemu je sistem za podešavanje visine kaj apsolutno nepotrebno na tak malom rancu

naramenice prsluka su čisti idiotizam
aj još nekak kad nosiš smao prsluk al u kombinacji sa rancem i njegovim naramenicama dolazi do kuršlusa
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 12:13   #734
Hrvatska će zajedno s Italijom, Austrijom, Mađarskom i Slovenijom osnovati borbenu skupinu EU

Quote:
Hrvatska s Italijom, Austrijom, Mađarskom i Slovenijom osniva Multinacionalnu borbenu skupinu EU. Odlučila je to danas Vlada prihvativši zaključak o prihvaćanju pisma namjere između ministarstava obrane pet spomenutih članica EU.

Nova bi borbena skupina pet zemalja trebala biti u stanju reagirati u slučaju izbijanja kriza. U njoj bi, prema prvim podacima, trebalo služiti 20 Hrvata. U Vladi smatraju da sudjelovanje Hrvatske u toj inicijativi jača njen međunarodni položaj, kako u EU, tako i u regiji.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 12:36   #735
(ka i u Jugi) Sretna mala familija.. "Spremno će reagirat u slučaju izbivanja krize" Baš slatko.
Ja bi in posla pripadnike LGBT zajednice u tu skupinu a pravu vojsku ostavia doma neka se bavi bitnim pitanjima.


Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
U Vladi smatraju da sudjelovanje Hrvatske u toj inicijativi jača njen međunarodni položaj, kako u EU, tako i u regiji.
Ja ne znam di će nam se ostat širit nakon i ovog posljednjeg širenja međunarodnog i regionalnog utjecaja


Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Odlučila je to danas Vlada prihvativši zaključak o prihvaćanju pisma namjere između ministarstava obrane pet spomenutih članica EU.
Nek konstrukciju ove rečenice razumi ko može al meni se čini da naša vlada nije ništa odlučila.
Dobili su neko pismo. Vidili da je na engleskom (odma panika), vidili su pečate važnih država i "prihvatili zaključak o prihvaćanju pisma namjere"

Zanimljivo je da ovi novinar ne objašnjava ko je donia "zaključak o prihvaćanju pisma namjere" koji su naši pametnjakovići potom odlučili prihvatit.

Kako nam funkcionira država bojim se i pomislit jer haha ljudi koji šalju "zaključke o prihvaćanju pisma namjere" se očito boje jer misle kako postoji opasnost

da naše političke elite dođu u napast pomislit i šta drugo (usljed netočnog razumijevanja engleskog jezika ili općenito problema sa razumijevanjem i logičnim

zaključivanjem) pa in odma potom u kraj pisma napišu i "zaključak" koji tribaju naše političke elite donit

koji se potom naravno spremno prihvaća i ponosno objavljuju po medijima.

Zadnje uređivanje Konev : 22.08.2013. at 12:53.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 14:21   #736
A baš smo se pretgrli ..čak 20 pripadnika pola voda ....

Poslano sa mog Vip Racer III koristeći Tapatalk 4
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 16:39   #737
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
(ka i u Jugi) Sretna mala familija.. "Spremno će reagirat u slučaju izbivanja krize" Baš slatko.
Ne Jugi, Austrougarskoj Ali s drugim službenim jezikom.

Šalu na stranu, zašto ne. Uvijek možemo štagod i naučit od njih.


Nego, baš nešto gledam Rumunje...kupili/dobili? 8 bitnica Hawkova, s 224? rakete, 43 Geparda, 72 GDF-003 Oerlikon 35mm topa...di, šta, kako?...dok smo spavali...
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 17:03   #738
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Ne Jugi, Austrougarskoj Ali s drugim službenim jezikom.

Šalu na stranu, zašto ne. Uvijek možemo štagod i naučit od njih.
Prije da bi oni mogli štagot naučit od nas s obzirom da su naši vidili rata a njihovi nisu - bez obzira na opremu i sve.



Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Nego, baš nešto gledam Rumunje...kupili/dobili? 8 bitnica Hawkova, s 224? rakete, 43 Geparda, 72 GDF-003 Oerlikon 35mm topa...di, šta, kako?...dok smo spavali...
Starudija i kanturine - al mi također nismo ni to dobili.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 17:05   #739
Nismo mi spavali nego smo marljivo napisali u tamo neke dokumente i razvojne planove da to (protuzračna obrana) nama ne treba.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 17:12   #740
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Nismo mi spavali nego smo marljivo napisali u tamo neke dokumente i razvojne planove da to (protuzračna obrana) nama ne treba.
Ko je to napisa?
Taj neko je očito napisa isto i za podmornice i helikoptere i raketnu artiljeriju i ovo i ono .... i sad deboto nemamo vojsku. Imamo ostatke ostataka u državi koja kroz cilu svoju povijest vodi ratove i redovito politički, teritorijalno, ekonomski, kulturološki i ostalo ispašta jer smo malo kad imali dobru vojsku. I evo sad opet.
Dođe mi poludit a štaš ... nesmin ni beštimat a Hollow Point
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.