Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2006., 15:12   #1
Unhappy Naušnica na hrskavici uha

Probušila sam hrskavicu uha (kod zlatara) prije cca 6 mjeseci, ali još uvijek osjetim laganu bol kada dotaknem naušnicu. Ne krvari, nema otekline ili nekakvih drugih nuspojava, ali bol je prisutna na dodir.

Ima li netko iskustva s time i kakva?
__________________
__________
It is impossible to make anything foolproof because fools are so ingenious.
An expert is one who knows more and more about less and less until he knows absolutely everything about nothing.

... & more
lavica-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 19:20   #2
koliko znam za hrskavicu je potrebno oko 6 mjeseci da zaraste tak da je bol možda normalna još uvijek.
__________________
Life is just a chance to grow a soul.
Lili Marlen' is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:43   #3
osobno nemam iskustva s busenjem hrskavice ali imam zbusene usi ali koji k.. . . si isla busit hrskavicu to mi nije jasno . . pa tu mogu svakakve komplikacije doc . . .kaj je falilo standardnom busenju usiju
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:53   #4
Meni je hrskavicu probužala doktorica u svojoj ordinaciji. Malo me bolilo i gnojilo se nekih 2-3 mjeseca šta je potpuno normalno. Sad je prošlo kus godina od toga bez ikakvih problema.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 01:47   #5
Quote:
mr. No kaže:
osobno nemam iskustva s busenjem hrskavice ali imam zbusene usi ali koji k.. . . si isla busit hrskavicu to mi nije jasno . . pa tu mogu svakakve komplikacije doc . . .kaj je falilo standardnom busenju usiju
... popunila sam prostor! ...
__________________
__________
It is impossible to make anything foolproof because fools are so ingenious.
An expert is one who knows more and more about less and less until he knows absolutely everything about nothing.

... & more
lavica-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 10:42   #6
Ja sam izdržao samo 2 tjedna i skinuo ju, nisam mogao dulje kako me rasturalo uho. Nisam se mogao ni otuširat normalno jer mi je mlaz vode izgledao kao hrpa čekića.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:18   #7
Quote:
MadVlad kaže:
Ja sam izdržao samo 2 tjedna i skinuo ju, nisam mogao dulje kako me rasturalo uho. Nisam se mogao ni otuširat normalno jer mi je mlaz vode izgledao kao hrpa čekića.
Tko zna je li ta medicinka kojom su ti bužali bila uopće sterilna?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:26   #8
Ma nije se meni upalilo uho ni rupa, sve je izgledalo normalno, nikakvog crvenila, ali je rasturalo užas
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:31   #9
Onda ti je nabolo na živac, sasvim moguće...
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 15:03   #10
imam ružno iskustvo s naušnicom na hrskavici, gnojilo mi se i bolilo ko sam vrag, držala sam je jedno tri mjeseca pa skinula
nije vrijedno te muke
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:13   #11
Quote:
teichy kaže:
imam ružno iskustvo s naušnicom na hrskavici, gnojilo mi se i bolilo ko sam vrag, držala sam je jedno tri mjeseca pa skinula
nije vrijedno te muke
Shit happens
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:20   #12
nisam jedina, u biti svaka osoba koju znam da ima probušenu hrskavicu imala je problema dugo vremena s tim pirsom
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:24   #13
Da, tako sam ja u 2 (!??) navrata busila hrskavicu, oba puta neuspjesno: 1. puta mi je bio probusena samo koža, koja, jasno, tu nausnicu nakon 2 tjedna vise nije mogla drziati, sve je otpalo...hm, tada nije bilo nikakve boli, ali zato 2. put (ah, koje li tvrdoglavosti), mi se, nakon cca mjesec dana, toliko upalilo da samo skoro zavrsila kod kirurga...moja preporuka: skidaj....
evilsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 18:52   #14
Quote:
evilsis kaže:
moja preporuka: skidaj....
Nemam nekih problema, ni otekline, ni gnojenja ni krvarenja. Samo lagana bol na dodir... Mislim da ću pričekati još neko vrijeme prije nego odustanem...
__________________
__________
It is impossible to make anything foolproof because fools are so ingenious.
An expert is one who knows more and more about less and less until he knows absolutely everything about nothing.

... & more
lavica-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 19:07   #15
možda je ta bol znak neke upale koja sljedi ? ja sam imala dosta velikih problema zbog toga, može bit opasno.........
Audhild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 19:36   #16
Quote:
Audhild kaže:
možda je ta bol znak neke upale koja sljedi ?
nadam se da nije... ali kako je krenulo s postovima, još će mi i uho otpasti!
__________________
__________
It is impossible to make anything foolproof because fools are so ingenious.
An expert is one who knows more and more about less and less until he knows absolutely everything about nothing.

... & more
lavica-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 19:57   #17
govorim iz vlastitog iskustva bolilo me bolilo i ja mislila da bu to otišlo i onda se nakon 8 mjeseci upalilo, zagnojilo se je i bilo dost gadno..... Nije pametno ništa bušit kod zlatara a kamoli hrskavicu i to još pištoljem
Audhild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 20:12   #18
Ma čini mi se da me hebe to što sam stavila alkicu sa cirkonima koja je malo teža i ima oštre rubove... ne miriše mi na neku upalu.
__________________
__________
It is impossible to make anything foolproof because fools are so ingenious.
An expert is one who knows more and more about less and less until he knows absolutely everything about nothing.

... & more
lavica-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 20:21   #19
onda je vjerovatno reakcija na nakit ali svejedno pripazi
Audhild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 16:33   #20
ja imam nekoliko rupica na hrskavici i sa svima sam imala standardne probleme - malo upala i oteklina, pa prošlo...
ali definitivno je bolje bušiti kod doktora ili u ovlaštenim salonima, iako ti niti tamo nitko ne garantira da ti neće uhvatiti živac - ja sam imala veliku sreću.

ili si imala rinčicu s užom alkom, a sada je ova nova šira, pa treba malo da se koža raširi...
__________________
predem...
Schnitzel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.