Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2008., 15:43   #61
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da ne odustaješ ako imaš i najmanje šanse. Pogotovo ako si i pravno u pravu.

Probaj saznati za neke slične slučajeve.

Jer to su znali i prije nego su krenuli gledati auto da je prošao garantni rok. Znači nešto tu ne štima.
moj savjet je da se obrati HRT-u, i da snime prilog o tom autu u emisiju "Potrosacki kod". Zadivljujuce je kako se nakon takvih i slicnih priloga odredjene stvari rijese...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:47   #62
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
moj savjet je da se obrati HRT-u, i da snime prilog o tom autu u emisiju "Potrosacki kod". Zadivljujuce je kako se nakon takvih i slicnih priloga odredjene stvari rijese...


Može i to, ali to je Peugeot. Sjećam se prije nešto godina one afere gdje su čovjeku ukrali auto iz Peugeotovog ovlaštenog servisa.

Sada se ne sjećam baš kako je završila cijela priča, mislim da je lik dobio novog 407 (kojeg je i imao), ali tek nakon što se žalio u središte Peugeota (Peugeot Francuska).

Znam da se se ovi dosta loše ponjeli oko cijelog tog slučaja.

Neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali to je bilo relativno davno.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:40   #63
Mislim da će ti ovaj link dosta pomoći u tome kako da se boriš protiv gamadi na servisu. Čovjek se je živ ubijao dok nije postigao što je htio. Ostavio je i mail pa ga kontaktiraj [email protected]

https://www.forum.hr/showthread.php?t...hlight=peugeot


btw... neću reći da si ti kriv za bilo što, ali mi se čini da si previše mlak u odnosu prema njima što su likovi jasno vidjeli i sad te maslaju kako ih je volja. Znam da nismo svi rođeni za viku, lupanje šakom o stol i šamaranje, ali ipak se radi o nečemu za što si dao svoje novce, prema tome...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:41   #64
Slažem se. To sam i ja odmah pomislio...Zbog čega je taj tip, iz 'Peugeot Hrvatska', uopće dolazio procijeniti štetu u servis. Mogli su mu dečki iz servisa reči u čemu je stvar, a on je komotno iz svoje fotelje mogao reči da je prošao garantni rok.
Ne mogu se oteti dojmu tolike neprofesionalnosti, usprkos tome što su se promijenili svi uvjeti u servisima obzirom na one prije desetak godina. Sada dolaziš u moderno opremljen salon za prodaju, uredno začešljane i i u odijelima prodavače, uredan servis, kao da si negdje u Europi. Tako da se i mi prema njima ponašamo uljudno i fino. Sada razmišljam kolika je to prevara. Oni sebe prikazuju Europom koliko njima koristi, koliko im treba da te obmanu. Kada tebi treba da se pokažu profesionalno kao u Europi, tada ispliva onaj sakriveni balkanizam, kojeg se svi grozimo i pokušavamo pobječi što dalje od njega.
Zamisli da se oni(PžHr) nisu udostojali mene kao vlasnika vozila nazvati i barem nešto reči, a očigledno je da su mi podvalili auto sa greškom, a ništa drugo taj tip nije ni mogao ustanoviti.
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 17:48   #65
STINGer hvala, Upravo sam poslao mail na Potrošački kod. Moram to sve počet slati jer ću inače poludit u razmišljanju i isčekivanju.
Jel neko možda zna adresu centrale Peugeota u Francuskoj, i da li neko zna da li pismo mora biti na francuskom ili može na engleskom, hrvatskom?
Slijedeće će mi biti mediji. To ću sutra kad se malo saberem. Sad sam koma....
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 17:51   #66
Quote:
Isee kaže: Pogledaj post
STINGer hvala, Upravo sam poslao mail na Potrošački kod. Moram to sve počet slati jer ću inače poludit u razmišljanju i isčekivanju.
Jel neko možda zna adresu centrale Peugeota u Francuskoj, i da li neko zna da li pismo mora biti na francuskom ili može na engleskom, hrvatskom?
Slijedeće će mi biti mediji. To ću sutra kad se malo saberem. Sad sam koma....
Moj savjet ti je da se ne uzrujavaš previše, znam da nije lako, znam po sebi, ali jednostavno probaj to riješiti hladne glave.

Čuvaj zdravlje, auta će biti.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:08   #67
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da se ne uzrujavaš previše, znam da nije lako, znam po sebi, ali jednostavno probaj to riješiti hladne glave.

Čuvaj zdravlje, auta će biti.
Hvala čovjeće na podršci. Ma i ja si to pokušavam tak predstavit. Ždere me to kaj imam još dvije godine kredu za taj auto, a ušao sam u kredit da zamjenim starog Hyundaia na kojem sam počeo imati troškove. Pa reko...da uzmem novi auto, bar neću prvih 5 godina imat troškove održavanja, pa bum lakše plačal taj vražji kredit, nego se vozil u starom i pobiral djelove za njim i nosil u servis da mi zašarafe.
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:30   #68
Ajde, ajde... iz svakog zla izađe neko dobro. Tako ti više nikad nećeš kupiti Pežo-a


Što se tiče pitanja, pretpostavljam da je engleski dovoljan. Jesi li pokušao kontaktirati autora onog topika?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:33   #69
Quote:
Isee kaže: Pogledaj post
Hvala čovjeće na podršci. Ma i ja si to pokušavam tak predstavit. Ždere me to kaj imam još dvije godine kredu za taj auto, a ušao sam u kredit da zamjenim starog Hyundaia na kojem sam počeo imati troškove. Pa reko...da uzmem novi auto, bar neću prvih 5 godina imat troškove održavanja, pa bum lakše plačal taj vražji kredit, nego se vozil u starom i pobiral djelove za njim i nosil u servis da mi zašarafe.
Vjerujem da te to ždere, znam da bi mene jako.
Ali, probaj pristupiti problemu smireno, sakupi što više informacija o svojim pravima, raspitaj se da li se tvornička greška priznaje i nakon garantnog roka.

Kada počneš vladati sa dovoljnom količinom informacija, moći ćeš bolje rasuđivati.

Ali da te utješim barem malo.
Kupih auto 19.05. i još ga čekam. Problem je bio što je narudžba bila odbijena, no, stvar je u tome da mi je teta koja mi je prodala auto rekla, kada sam je pitao, kada mogu očekivati auto, rekla mi je da će auto biti proizveden u 31. tjednu. Sada smo u 29. tjednu, znači zadnji tjedan u sedmom mjesecu. Auto je talijanski, a znamo što Talijanima znači osmi mjesec, mjesec za godišnje odmore.

Tako da ću biti uopće sretan ako mi sve bude zašarafljeno
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:38   #70
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ajde, ajde... iz svakog zla izađe neko dobro. Tako ti više nikad nećeš kupiti Pežo-a


Što se tiče pitanja, pretpostavljam da je engleski dovoljan. Jesi li pokušao kontaktirati autora onog topika?
Jesam, poslao sam mail Hortu sa upitom o adresi u Francuskoj i jeziku na kojem je pisao.
Čekam odgovor i nadam se da nije na godišnjem.
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:48   #71
Da paradoks bude još veči, i da ispadnem još veči mulac, moram reči da več par mjeseci intenzivno slinim za 308-icom, SW verzijom. Več sam počeo računati na koju foru bi mogao, kad mi ovaj kredit završi, uletiti u novi kredit. Moš si mislit. Sada ću prije kupit starog Wartburga sa 300 000 km nego Peugeot. Bar mi mašina nebude mogla krepat na 30 000km.
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:53   #72
Quote:
Isee kaže: Pogledaj post
Da paradoks bude još veči, i da ispadnem još veči mulac, moram reči da več par mjeseci intenzivno slinim za 308-icom, SW verzijom. Več sam počeo računati na koju foru bi mogao, kad mi ovaj kredit završi, uletiti u novi kredit. Moš si mislit. Sada ću prije kupit starog Wartburga sa 300 000 km nego Peugeot. Bar mi mašina nebude mogla krepat na 30 000km.
vratices se ti ipak opet na hyundaia
ipak si odlucia poslusat me, pa se javit Potrosackom kodu, to ti i je najpametnije... bas me zanima sto ce ti odgovorit...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:03   #73
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
vratices se ti ipak opet na hyundaia
ipak si odlucia poslusat me, pa se javit Potrosackom kodu, to ti i je najpametnije... bas me zanima sto ce ti odgovorit...
O Hyundaiu nemam nešto posebno loše za reči...Uglavnom lopovluk u granicama normale za ove prostore. Što se tiče potrošačkog koda...mislim da se u ovoj jadnoj državi i događaju ovakvi slučajevi što te nema tko zaštititi osim ovakvih institucija van državnog aparata. Korupcija. Nemožeš se ići ni posrat u javni zahod, ako nisi prije nazvao nekog rođu da ti rezervira WC papir, da ne bi morao guzicom brisat po keramičkim pločicama.
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:15   #74
Quote:
Isee kaže: Pogledaj post
O Hyundaiu nemam nešto posebno loše za reči...Uglavnom lopovluk u granicama normale za ove prostore. Što se tiče potrošačkog koda...mislim da se u ovoj jadnoj državi i događaju ovakvi slučajevi što te nema tko zaštititi osim ovakvih institucija van državnog aparata. Korupcija. Nemožeš se ići ni posrat u javni zahod, ako nisi prije nazvao nekog rođu da ti rezervira WC papir, da ne bi morao guzicom brisat po keramičkim pločicama.
pa pogledaj tko u ovoj drzavi rjesava sve probleme... emisije tipa Potrosacki kod, ili Istraga... da nema novina bilo bi jos i gore...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:29   #75
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
pa pogledaj tko u ovoj drzavi rjesava sve probleme... emisije tipa Potrosacki kod, ili Istraga... da nema novina bilo bi jos i gore...
Da. Vidjet ću....Ako ovo do sada ne upali, ovo sa medijima mi je slijedeći korak.

Zadnje uređivanje Isee : 16.07.2008. at 20:30. Reason: promašena tema
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 21:54   #76
Jel neko možda zna o kojoj cifri je riječ. Koliko dođe novi motor za 307-icu benzinac. Ili možda neko zna neki link sa cijenama peugeotovih motora.
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 22:25   #77
bilo bi ti najbolje da prodaš taj auto što prije jer "kvarovi još nisu ni počeli". vozio ga 7 godina i najnekvalitetniji auti ikada napravljeni. a o rezervnim djelovima da ne govorim, a neznam kak bi to sve izgledalo da je svaki puta u servisu naplačeno 3-4 sata rada. sve slagano kod kompiča u hondinom servisu sa samo malo dobre volje.
duxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 03:38   #78
ako je peugeot ikada u svojim proglasima priznao da je takva vrsta kvara stvar serije, ili opoziva, igdje onda imas sanse, u suprotnom bas i ne
normal88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 05:15   #79
Quote:
duxx kaže: Pogledaj post
bilo bi ti najbolje da prodaš taj auto što prije jer "kvarovi još nisu ni počeli". vozio ga 7 godina i najnekvalitetniji auti ikada napravljeni. a o rezervnim djelovima da ne govorim, a neznam kak bi to sve izgledalo da je svaki puta u servisu naplačeno 3-4 sata rada. sve slagano kod kompiča u hondinom servisu sa samo malo dobre volje.
Ne mogu ga ni prodat u takvom stanju, baš da nekog generalno zeznem.
Već za par dana pojavila bi mu se poruka stop i lampica za ulje. Moram ga najprije dovesti u normalmo stanje, a u tome je problem.
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 18:22   #80
Quote:
@gentSMITH kaže: Pogledaj post
Kako brtva može doći 3000kn!
imaš ti auto? kolko dugo voziš?
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.