Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2016., 19:55   #5441
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
@VirgilM

Sretan sam zbog tebe, jer si sretan, ali ne znam zasto bih trebao plakati? Sve osim "Andrew" sam odavno preslusao, neke od tih albuma sam ovdje vec preporucivao ("Poobah", "Fresh Blueberry Pancake"...), a vecinu tih reizdanja lako nabavis za 20/30 eura. Mozes me samo fascinirati ako jeftino uspijes nabaviti prva/originalna izdanja... (naime, svatko ako zeli moze kupiti raritet za 100-200 eura). Ali ti, koliko se sjecam, ionako nisi pretjerano sklon vinilima, vec CD-ima, pa ti je svejedno... CD mozes nabaviti i po jeftinijim cijenama.
Pa "plakati" onako malo da vas drazim. Ma radi se o vinilima ali reizdanjima. Neka su skupa kao Grannie oko 70 eur, ali ja sam uspio jefitnije. A vidis, ipak nisi cuo Andrew hehehe, ne mozes sve cuti. Poobah je relativno poznata stvar tko proucava mjuzu.. A da, originale deru sa cijenama, bas mi toliko ti bendovi nisu bitni da bi toliku lovu davao za to, a te cijene mozda jednom padnu ako interes za vinil padne. Znam ja da si ti tu sve preko sajtova i wikipedije i youtuba trazio, preslusavao bendove psych i prog itd.... Ali da li i imas to? A uostalom, sto nema veze s temom, preslusati i prouciti nije isto, a koliko toga ima kad bi i proucio trebao bi zivjeti 500 godina.

Meni ovi bendovi kao i vecina takvih su interesantni sa muzickog aspekta, ali su istovremeno vecina njih mentalno prazni, nekom to ne smeta meni malo i da. Citam bas novi intervju od Withfield Crane (Ugly Kid Joe) kako lik prica, pa me podsjeti na mene, kako su njemu tekstovi jako bitna stvar u muzici, znaci muzika sa pametnim tekstom je potpuna slika. U protivnom, ako imas tekst a pricas gluposti ili besmislice onda taj tekst ustvari vise smeta nego koristi. Ja volim Mick Farrena iz The Deviantsa i takve likove, Michael Moorkcock i njegov bend Deep Fix, Lennona, pa i Lemmy-a, koji naprave mrak muziku ali i tekstove iz kojih se o zivotu (kao kad gledas neku predstavu) moze svasta nauciti, poruke, sve skupa da se stapa s muzikom. To je onda to. A teme mogu biti kao od Lennona o izmisljenim ljudskim kultovima nacijama i religijama, gdje ljudi ne kuze da te izmisljotine nemaju veze sa krvi i biologijom jer je to iskljucivo ljudski produkt a ne produkt majke prirode, pa do tema ekonomije i neravnopravnosti, pa do tema ljudske gluposti i primitivizma, pa do Nietzchea ako hoces .... Ja to obozavam!

E sad, kod britanaca sam vidio da dosta toga ima i zato njih vise preferiram. Kod amera, oni su mi total debilni tekstovi, pazi pogode muziku, eksperimentiraju, pogode riff, feeling, ma sve ide ALI kad dodje u pitanju tekst i gledas te tekstove koje su na razini natpisa njiihovih novcanica na kojima pise "In God We Trust", ono kao isil, ili "Ein Reich, Ein Fuhrer, Ein Deutschland" spike i njihovo koristenje u tekstovima "Oh LORD...." i ostale religijsko plemenske gluposti, meni se smuci. Rijetko ili ja cu reci skoro pa nikad nisam nasao amere koji ne briju tako. To me uzasno smeta taj primitivizam i neinteligencija. Cujes ok mjuzu i onda kad progovori svojim cobanskim mentalitetom sve pada odmah u vodu.

Ja muziku dozivljavam na jednoj intimnoj razini, prirodnoj duhovnosti (ne religijskoj laznoj duhovnosti) i onda bend mi mora imati isti svjetonazor kao i ja. Jebiga, smeta me primitivizam... Kao i kod nas, po ustavu sekularna drzava, a ne prodju niti jedne Vijesti na tv-u da se ne spomene sta je papa rekao o ovome ili onome... fuj koje licemjerje, ili su protiv abortusa veliki humanisti a kad dodje 'srpsko pitanje' na red onda thompson i ajmo u Knin, najradje bi ratovali i ubijali. To je to blato od mozga.

Vise volim cuti tekst Lennona "Imagine" ili Lemmy-a "Dont Need Religion" ili nesto slicno. Kod amera samo neke ljubavne teme, dosadne, nista intelektualno-kriticno-buntovnog... Tako i kod ovih bendova koje sam kupio, privuklo me kako su slozili muziku ali tekst i to sve je total prazno... Kao da ti ameri imaju slamu umjesto mozga. Ako nemas sta za reci pametnog onda radi instrumentalnu muziku pa govori kroz nju, a ne imati tekst pa biti glup, dosadan, besmislen... To je problem velike vecine americkih bendova i zasto su mi odbojni. Antitalenti za tekst! Jedina mana sto se tice ovih albuma. (Iako Andrew i Grannie nisu ameri)

Zadnje uređivanje VirgilM : 09.04.2016. at 20:08.
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 22:20   #5442
Ja sam sebi kupio ploče koje se zovu:

Franco Battiato-Gommalacca
Franco Battiato-Il Vuoto
Root 70-Heaps dub
Nurse with wound-Chromanatron
The Coral-The Coral

I vidjeh Ja sve što sam kupio i bijaše veoma dobro.
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 17:09   #5443
Kupila ponešto ploča u zadnjih mjesec dana: Stonesi, Hendrix, Joplin, Zeppelin, Pink Floyd..rabljene, ali u odličnom stanju te potpuno novi album The Book of Souls od Iron Maiden.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 13:26   #5444
Beggars Banquet od "stonsa" SACD izdanje.. japansko neko.. .uglavnom fenomenalno...
Enes isStranke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:55   #5445
Moderat - I & II u Grazu nakon koncerta.
__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 15:56   #5446
Prosli tjedan sam se malo ponovio... Kupio ploce, 1 euro = 1 komad. Neke od njih vec odavno imam u kolekciji, ali nisam mogao odoljeti da prodju pored mene

Colosseum - Grass is Greener (americko prvo izdanje, Dunhill Records)
Gun - The Gun (americko prvo izanje, Epic)
Mott the Hoople - Wildlife (prvi britansko izdanje, Island)
Pink Floyd - A Saucerful of Secrets (njemacko drugo izdanje, plava EMI Columbia)
Jane - At Home Live (njemacko prvo? izdanje, dupli album, orange Brain)
Genesis - The Lamb Lies Down on Broadway (njemacka Charisma Mad Hatter, dupli album)
Cat Stevens - The View from the Top (britanski purple Deram, dupla kompilacija iz 1975., laminirana)
U2 - Rattle and Hum (njemacki Island)
Nazareth - Rampant (njemacki space Ship Vertigo, s dolarom na poledjini!)
Harry Belafonte - Jump Up Calypso (kanadski RCA Victor, "New Ortophonic" High Fidelity, kartonski omot)
Ella Fitzgerald - Sing the Cole Porter Song Book (engleska His Master´s Voice, kartonski omot, Verve Series, flipback, laminirana)
Joan Baez - In Concert (kanadska, tamno crveni Vanguard, kartonski omot, jos u celofanu)

++++ te ove s malo slabije ocuvanim omotima++++
Krzak Blues Rock Band (poljska progresiva, original Pronit, na zalost omot je na poledjini malo strgan)
Grupa SBB - SBB (poljska progresiva, plava Muza)
Grupa SBB - Nowy horyzont (drugi album, plava Muza)
Budka Suflera - Cien wielkiej gory (poljska progresiva, crvena Muza)
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 00:00   #5447
vinili:

Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra: Horses in the Sky


16 Horsepower: Hoarse
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 21:04   #5448
Jucer dobio:
Edith Piaf - Recital a L´Olympia 1962



Glenn Miller And His Orchestra ‎– Glenn Miller Story




W.A. Mozart: Otmica iz saraja

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 15:29   #5449
CD - The Ambient Collection 1,2,3





Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 14:28   #5450
clash- combat rock
Anitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 19:16   #5451
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:38   #5452
Ploče se vraćaju i donose bogatstvo.
Caleb Endacott is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 19:37   #5453
Bohren and der club of gore : Black Earth LP. Reizdanje, dobro se čuje
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 20:16   #5454
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:41   #5455
Kupio vinile po prihvatljivim cijenama:

The Kinks History Vol.1 (njemacko Pye izdanje iz 1970.)



Lava - Tears are goin´home (bootleg reizdanje jer je original iz 1973 nemoguce naci, a i skup je)



Trio Dag - Secanja (reizdanje, jer je original...)



The Walker Brothers Story (dupli album, njemacki Philips)


Status Quo - Piledriver (engleski Big Swirl Vertigo Label)

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 17:10   #5456
I opet sam se malo nagradio..., sve vinili, naravno


Don Sugar Cane Harris - "Fiedler on the Rock"



Bangor Flying Circus (americka originalna promo kopija)



Man - "Twice" foldout cover



CCS (njemacka plava emi columbia)



Donovan - Whats Bin Did and What´s Bin Hid (originalno britansko stereo izdanje Pye Records)
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:08   #5457
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:55   #5458
Vinili, naravno:
The Black Angels - Phosphone Dreams (sealed, Blue Horizon)



Spooky Tooth with Pierre Henry - Ceremony (Island, Palm Tree)



Caravan & The New Symphonia (engleski crveni Deram)



Ten Years After - Stonedhenge (originalno britansko mono izdanje, smeđi Deram)

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 07:01   #5459


Distant Dream ~ It All Starts From Pieces

jednostavno sjajan od početka do beskraja ...

1. Sleeping Waves (feat. Dhalif Ali) (05:27)
2. A Touch Of The Sky (04:57)
3. Waiting For Silence (04:29)
4. Reverse (feat. Stel Andre) (05:38)
5. The Road To Memories (04:52)
6. Cold Clouds (feat. Mike Salow) (04:43)
7. Space Filled With Ether (feat. Pellumb Qerimi) (05:11)
8. Timeless Colors (04:42)
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 16:48   #5460
dobio vinil Far Out
Click image for larger version

Name:	far out.jpg
Views:	13
Size:	9.4 KB
ID:	19309
ivo lola ribar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.