Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2016., 17:18   #1661
Quote:
Hana67 kaže: Pogledaj post
Odlicno

Andrew Hale-Temptation,Pt.2
https://www.youtube.com/watch?v=NkCP8v_Cp5w
Ne znam koje . Ali ovo je vec druga kategoria cini se kao filmska glazba .

Black Chamber
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 23:26   #1662
John Coltrane - My Favorite Things
__________________
Svako ubija ono što voli, nek zna se što je i na čem, neko prezrenim pogledom, neko u laskanju sve jačem; Kukavica to cjelovom čini, a hrabar čovjek mačem!
jazz011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:19   #1663
Brad Mehldau Trio - O Que Sera
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 23:56   #1664
Bajkovit vokal za laku noć


Madame Piano - Meseče
__________________
Svako ubija ono što voli, nek zna se što je i na čem, neko prezrenim pogledom, neko u laskanju sve jačem; Kukavica to cjelovom čini, a hrabar čovjek mačem!
jazz011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 09:18   #1665
Quote:
jazz011 kaže: Pogledaj post
Bajkovit vokal za laku noć


Madame Piano - Meseče
Wauuuuuuuuuuuuu ! Koja predivna pjesma i izvedba .
Guglao sam da vidim o kome se radi .

Serbian Flute - Maestro Bora Dugić - Nežno proleće

Bora Dugić - Zov za nedostižnom lepotom
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 09:32   #1666
Monty Alexander & The Harlem Kingston Express
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 09:33   #1667
Monty Alexander / Harlem Kingston Express "No Woman No Cry"
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:19   #1668
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Wauuuuuuuuuuuuu ! Koja predivna pjesma i izvedba .
Guglao sam da vidim o kome se radi .

Serbian Flute - Maestro Bora Dugić - Nežno proleće

Bora Dugić - Zov za nedostižnom lepotom
O, daaa! Madame Piano je baš posebna. Ima taj pitak vokal, pun nekog ambijentalnog flaha, a i zavidan dijapazon. I na sve to muzički je šarena i drugačija. Ima tu i melodija Indije, i američkih Indijanaca, i Brazila, i Afrike, i Bliskog i Dalekog istoka, tu si i Kelti... Kad pomenuh Kelte (slabost jednog ajrofila ), njen prvi album Predeli (fantastičan!!!) ima tu neku esenciju koju nalazimo i kod Loreene McKennitt, čak je obradila i irski tradicional Bonny Portmore koji je ova bila uglazbila. Naravno, sve obogaćeno kvalitetnim jazzom. Na tom albumu je sarađivala s vrsnim jazz pijanistom, jednim od boljih na starom kontinentu, Bojanom Zulfikarpašićem. Kasnije je došla saradnja s maestralnim Borom Dugićem... Šteta što se povukla sa scene. Nadam se da je istina ono što pročitah, da se vraća s novim albumom. I kad sam već tu, malo da prošaram, držeći se, koliko-toliko, duha teme.


Orijent+Afrika+Andaluzija, jazza obaška:
Madam Piano - Bonito

Malo smooth zvuka:
Madame Piano - Kao jutro

Inspirisano srpskom izvornom muzikom, uz frulu Bore Dugića:
Madame Piano - Da li znaeš

Obrada Elingtonovog standarda:
Madame Piano - Caravan

Obrada čuvene sambe Bena Jora:
Madame Piano - Mas que Nada

World music:
Madame Piano - Spirits of the Earth


A ova mi je naročito draga:
Madame Piano - Na dokovima Beograda
__________________
Svako ubija ono što voli, nek zna se što je i na čem, neko prezrenim pogledom, neko u laskanju sve jačem; Kukavica to cjelovom čini, a hrabar čovjek mačem!
jazz011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:01   #1669
@Jazz011, Cuj , osjecam u tebi entuziazam i vidim da si dobar poznavaoc . Meni je uzivanje poslusati i otkriti stvari za koje sam pravi duduk .
Poslusam i napisem dojam .
Necu nista stavljati da ne kvarim dojam .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:08   #1670
Obecao sam da cu poslusati i napisati moj dojam . Pojedine obrade i world music su manje dobre od ostaloga .
E u isto vreme sam se informirao o nasoj sceni i naletio na intresantne ljude i stvari .
Naletio sam na jako dobar Milan Petrovic Quartet .Pronasao sam ih na jednom jazz festivalu Nisville .
https://www.youtube.com/watch?v=hIqCeVBc0gg Vidjevsi da su napravili fit od
hrvatskog jaziste Bruno Micetic , poslusao sam i njega i ostao ugodno iznenadjen .

https://www.youtube.com/watch?v=dq_CtEZGwDM
Shvativsi da je nasa jazz scena jako bogata .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 22:28   #1671
Predivno
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 00:52   #1672
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Obecao sam da cu poslusati i napisati moj dojam . Pojedine obrade i world music su manje dobre od ostaloga .
E u isto vreme sam se informirao o nasoj sceni i naletio na intresantne ljude i stvari .
Naletio sam na jako dobar Milan Petrovic Quartet .Pronasao sam ih na jednom jazz festivalu Nisville .
https://www.youtube.com/watch?v=hIqCeVBc0gg Vidjevsi da su napravili fit od
hrvatskog jaziste Bruno Micetic , poslusao sam i njega i ostao ugodno iznenadjen .

https://www.youtube.com/watch?v=dq_CtEZGwDM
Shvativsi da je nasa jazz scena jako bogata .

Da, i meni se neke numere više dopadaju, ali opet mi je vrlo zanimljivo to njeno muzičko putešestvije, eksperimentisanje, istraživanje...

O da, domaća, lokalna, regionalna scena, kako god, nije uopšte za bacanje. Ima tu vrhunskih muzičara, što starih, što mladih, mnogi su završili jazz akademije širom Evrope, neki su stigli i do Berklija... I kako to već biva kad je nešto kvalitet, oni su daleko poznatiji i priznatiji u svijetu nego u ovom našem podneblju. E sad, sve to otvara jednu drugu temu - položaj umjetnika, uopšte uzevši, pitanje dosljednosti, pravljenje kompromisa zarad egzistencije, izbora između čuvenog 'imati ili biti', na koji djelimično odgovara Bajaga u Dobro jutro, džezeri... Imalo bi se tu dosta divaniti. Srećne okolnosti po jazz na ovim prostorima, pogotovo ako živite u manjim sredinama, jesu tekovine 21. vijeka, Jutjub i sam internet. A ne treba zanemariti ni festivale. U Srbiji je pomenuti "Nišville" ipak pokrenuo stvar u popularisanju ove vrste muzike. A sve to pomoću štapa i kanapa. Šta bi tek bilo da država izdvoji neke pristojne novce, npr. dio onoga što odvoji za Exit, eh...


Dosta filozofije, nastavljam sa domaćicom.
Kad već pomenuh Bajagu, ne mogu preskočiti prekrasnu Lenu Kovačević, ćerku poznatog srpskog dramaturga/komediografa Dušana Kovačevića (Ko to tamo peva, Maratonci trče počasni krug, Balkanski špijun, Radovan III, Sabirni centar, Profesionalac... ), koja je skoro izdala treći album (Džezeri), inspirisan likom i djelom Momčila Bajagića. Ko bude u prilici da ga kupi, skine s neta, kako god, topla preporuka. Na Jutjubu se ne može naći, bar ne ovaj posljednji, ali zato su tu prva dva. I na drugom albumu (San) našla se jedna Bajagina obrada -

Lena Kovačević - Tišina ,

a među ostalim obradama tu je i Knez - Lena Kovačević - Srce od meda,


Merlin - Lena Kovačević - Da ti kažem šta mi je,

Zana - Lena Kovačević - Majstor za poljupce,

Mandi (ovo će biti naročito zanimljivo vama iz Hrvatske, čudesno je šta je napravila od dance hitića iz devedesetih) - Lena Kovačević - Nisi me bio vredan ti itd.

I mogu ja ovako do sutra, mnogo sam slab na Lenu
__________________
Svako ubija ono što voli, nek zna se što je i na čem, neko prezrenim pogledom, neko u laskanju sve jačem; Kukavica to cjelovom čini, a hrabar čovjek mačem!
jazz011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 11:19   #1673
Wau , pa ovo je predivno ! Zbilja ti zahvaljujem na trudu i sta nam na ovako lijepi nacin prezentiras nasu scenu jazza . Mislim , da drustvo uvjek ocekuje nesta od drzave i da je to jako pogresno .
Mislim da medju narodom imas fenomenalnih ljudi koji su sposobni pokrenuti velike projekte bez drzavnih subvencija . Mnogi cuveni festivali su pokrenuti od bande prijatelja sa skromnim budjetom i koji su se razvili do te mijere da su postali mastodoni i ne privlacni za fanove i za izabranu publiku . Ne kazem ,ministarstvo kulture terba uvjek da pomogne ljudima dobre volje . To je njihova duznost .
Jazz je bio uvjek intimni art rezerviran za malu saku ljudi . Jazz festival koji normalno posjecujem je nesta predivno . Svako moze da izabere sta da poslusa i u kojim kondicijama i na kojem mijestu .
Pronaci se medju tisucama ljudi koji su tu da se zabave a glazba im je zadnja rupa na svirali meni je ne privlacno .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 11:52   #1674
Odlican cover od Lene . Sav sam se rastopio . Boze kako lijepa izvedba . Odmara doslovno . O Bajagi je ne potrebno trositi rijeci . Licno mi je mnogo drag .
Sve pjesme mi se dopadaju i diraju mi vise nego sta sam mislio . Velika hvala za ovaj predivan post . Ponavljam se ,strasno je ponavaljati se ,ali ne znam kojim rijecima opisati moju radost .
Nadodat cu da mi se cover svidja vise nego original od Kneza . Pojma nemam koje ovaj Nenad Knez . Ne bitno Lena mi se vise dopada .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 14:14   #1675
Bio sam napisao podugačak post, svašta sam nešto bio prokomentarisao, ali izbrisah ga greškom. Eh, ko bi se sad prisjetio svega..

Uglavnom, nema na čemu, nije da radim ne znam ti šta. Negdje i ovu temu shvatam kao sofru za kojom nesebično dijelimo najukusnije muzičke zalogaje. U to ime dobar tek, bujrum, prijatno i dobro nam učinjelo!

Da, Lena je čudesna I rastopi te, i opusti, i smiri, i vine u nebesa... Prosto te preplavi neka milina.
Uzgred, Nenad Knežević Knez je crnogorski pop pjevač. I kod njega se zna provući tu i tamo jazzy zvuk, pogotovo je to slučaj s prvim albumom, na kojem se i nalazi Srce od meda. I meni se više dopada Lenina obrada. A što se tiče Bajaginih covera, ovaj posljednji album je predivan. Baš mi prija kako ga Lena "čita". Na Jutjubu se može naći samo prvi singl:

Lena Kovačević - Poljubi me


A u novom ruhu našle su se i: 220 u voltima, Život je nekad siv, nekad žut, 442 do Beograda, Sa druge strane jastuka, Dobro jutro, džezeri, Ti se ljubiš na tako dobar način, Ja mislim 300 na sat, Nemoj da budeš nja-nja, Od kada tebe volim.
__________________
Svako ubija ono što voli, nek zna se što je i na čem, neko prezrenim pogledom, neko u laskanju sve jačem; Kukavica to cjelovom čini, a hrabar čovjek mačem!
jazz011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 15:52   #1676
Pa ako je Bajaga sve ovo komponovo onda me ne cudi . Radi se o cistoj poeziji za siparice od tlinaest godina .

Salim se . Jako lijepo . Poslusam sve na tanane . Volim poslusati pjesme . Ne tipka mi se tek toliko da tipkam . Zbilja sam rad poslusati . Djevojka ima predivan glas . Pjeva sa takvom lakocom bez ikakvoga napora .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 20:05   #1677
Ta sam

Šta da ti kažem, uživaj!

E, a sad malo fuzije, Lena i nekolicina vrhunskih muzičara, uključujući Miška Plavog (multiinstrumentalista, svirao u Pilotima, s EKV-om...), Vasila Hadžimanova (njega ne moram posebno predstavljati), Srđana Dunkića (jedan od boljih bubnjara na našim prostorima, Leb i Sol, Piloti, Vasil Hadžimanov bend...):

Miško Plavi feat. Lena Kovačević/Wonder string quartet/DJ Bross - Ti i ja i Sena

I kad sam već kod Miška, grehota ne okačiti još koju kompoziciju. A čovjek je nesvakidašnja pojava, zapucao prije petnaestak godina na Daleki istok da svira harmoniku na ulicama japanskih megalopolisa

Nešto svježe, koncert sa Kolarca, tu je sa gore pomenuta dva muzičara (nastupaju i kao trio), a pridružio im se i pretalentovani Slobodan Trkulja. Perverzija!

Miško Plavi trio feat. Slobodan Trkulja - Kalanemi/Live in Kolarac

Isto to, samo malo drugačije: Miško Plavi - Kalanemi (Official Music Video)

I obrada kosmičkog Pjacole: Miško Plavi - Libertango (Astor Piazzolla)
__________________
Svako ubija ono što voli, nek zna se što je i na čem, neko prezrenim pogledom, neko u laskanju sve jačem; Kukavica to cjelovom čini, a hrabar čovjek mačem!
jazz011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 23:36   #1678


Aaron Parks Someday My Prince Will Come

Peaceful Warrior - Aaron Parks
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 23:40   #1679
Les Yeux D'la Tête - Les Amoureux des Vents Publics



LES YEUX DLA TETE - SOIS BELLE ET TAIS TOI

I Don't Speak English
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 00:08   #1680
Gore sam se malo salio . Plavi je genialac . Koja izvedba .

Miško Plavi ft. Vasil Hadžimanov & Johnny, Tango pour Claude

Vasil Hadzimanov Band ft. David Binney - ZULU
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.