Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2016., 08:06   #941
Čišćenje ploče "drvom za ljepilo" he,he itekako radi, samo je ljepilo preskupo. Baj d vej, koliko znam (a znam) omjer univerzalne "magične" tekućine za čišćenje ploča nije 50/50 već je 95 % destilirana, 5 % alc i par kapi deterdženta za suđe. Ako ćemo čišćenje raditi iz tri dijela, onda gusta pjena od deterdženta(i to onaj najgreziji ,bez raznoraznih dodataka-što čišći deterdžent to bolji), ispiranje običnom mlakom vodom na špinu (ili pipu kak bi zagorci rekli) i dodatno ispiranje omjerom 95/5 BEZ det. kako bi se uklonili ostatci minerala iz obične vode.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 12:53   #942
Ekipica, brzinski - koliko košta slanje jedne ploče u SAD? Ne znam kako da to gledam, kao pošiljku, pismo, paket, ne znam, prvi put šaljem pa da znam reći čovjeku
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 13:54   #943
Quote:
Joe_Strummer kaže: Pogledaj post
Ekipica, brzinski - koliko košta slanje jedne ploče u SAD? Ne znam kako da to gledam, kao pošiljku, pismo, paket, ne znam, prvi put šaljem pa da znam reći čovjeku

60 kn obično (ne preporučam), 95 kn preporučeno
omc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 13:59   #944
U karmavinil je stigla lijepa kolekcija od oko 5000 vinila.
Ja sam već pokupio najbolje, ali ostalo je još dosta toga
omc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 14:01   #945
kako si ti dobar covjek. ustvari poludobar
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 20:19   #946
Quote:
omc kaže: Pogledaj post
U karmavinil je stigla lijepa kolekcija od oko 5000 vinila.
Ja sam već pokupio najbolje, ali ostalo je još dosta toga

Ja ne mogu tu kolekciju pregledati, ali me zanima sve: hajde mi malo opisi i napisi kakva je to kolekcija (uf, 5000! ploca) cega sve ima/nema, jesu li ploce ocuvane, sto si kupio (sto je to "najbolje"?) i po kojoj cijeni (Archie nikada nije bio jeftin)... jes li vidio kakve (pre)skupe raritete... sve me zanima
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 21:20   #947
kome treba HD vinil?
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 15:07   #948
Drugim riječima: Razmak između brazdi maximalno smanjen, koristiti extra "špicaste" igle, sa gaznom silom manjom od grama (da ne zaore na drugu stranu ploče jerbo će biti pretanka i prelagana) i naravno svi parametri ručice u optimumu. Jedva čekam. Rasprodajem stare ploče.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 19:14   #949
Ako nije barem 1080p onda ga ne želim ni vidjeti.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 01:35   #950
Mene ipak muci nesto drugo, a to je sto danas svi koriste digitalni master. Sa njega stancaju i cd-e i ploce, znaci na ploci imas digitali zapis. Koji je smisao onda? Ako kupim plocu, hocu da je zapis analogni. Zato vjerujem plocama koje su napravljene do 90tih, iako se digitalni zapis na plocama pojavio negdje pocetkom 80tih ali nije masovno koristen. A nove ploce, iako volim kad je sve novo, jednostavno znam da je gore sve digitalni zapis i to nije to.

Gledam kako je recimo Disciplina Kitschme izbacila album 'uf' 2011 na cd-u, nakon toga su to izbacili na vinilu. Sta mislite da je to analogni zapis, analogni master, pa stancanje? Ma moš se mislit.. jebes to onda, bolje cd onda. Plocu kupujem zbog analognog zapisa i zvuka.
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 16:52   #951
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
Mene ipak muci nesto drugo, a to je sto danas svi koriste digitalni master. Sa njega stancaju i cd-e i ploce, znaci na ploci imas digitali zapis. Koji je smisao onda? Ako kupim plocu, hocu da je zapis analogni. Zato vjerujem plocama koje su napravljene do 90tih, iako se digitalni zapis na plocama pojavio negdje pocetkom 80tih ali nije masovno koristen. A nove ploce, iako volim kad je sve novo, jednostavno znam da je gore sve digitalni zapis i to nije to...
Neil Young and Jack White record live straight to vinyl on 'The Tonight Show'

Isto tako, znam da Stones Throw izdavačka kuća ima setup gdje snima izvedbu direktno na vinil, a sigurno to rade i drugi.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:46   #952
Gdje najpovoljnije naručiti nove vinile, kod nas u dućanima su prilično skupi?
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 10:13   #953
SUBOTA 07.05 • VRATA 11:00 • POČETAK 11:00 • KRAJ 18:00 • UPAD 0 KN

32. MOČVARIN SAJAM PLOČA I STRIPOVA.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 19:33   #954
Kakva su vaša iskustva sa oxidiranim pločama?
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 11:22   #955
Znate li možda nekoga u PGŽ da otkupljuje ploče? Imam ih dosta za prodati, ali nemam vremena prodavati jednu po jednu preko oglasa pa bi mi ovako bilo puno lakše.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 14:03   #956
što je PGŽ?
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 14:30   #957
Primorsko-goranska županija.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 14:41   #958
Tesko.
Zar ti nije jednostavnije da nazoves Freebird ili Karmavinil (u Zagrebu, imaju web stranice s kontaktima) i dogovoris se s njima za cijenu i otkup?
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:14   #959
Da, neka nazove njih i dobiće fantastično veliku otkupnu cijenu. Neka ih radije pokloni.
Uostalom, zar je problem dati oglas na NJ ?! Ja znam bar 5 ljudi koji će potegnuti do njih ako kolekcija na išta sliči.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:31   #960
podsjetnik da je močvarni sajam ovoga mjeseca iznimno sutra (u subotu), a ne kako obično bude, u nedjelju.
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.