Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2016., 10:50   #1221
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Je, ocito
po treći put, ne radi se o dugu koji sam otplaćivala, a koji je bio manji minus koji se s njihovim kamatama pretvorio u prosječan studentski honorar, nego o nečemu sto su oni pokrenuli NAKON što već godinu-dvije nisam bila u banci, a taj prvotni minus je bio o t p l a ć e n.

Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
v1rg1n1a, nisi u pravu. Plati dug!
Nisi si vodila pedanto evidencije, a danas nikom ne možeš vjerovati na riječ. Ma koja je to banka uopće?
pa da, ne možeš vjerovati na riječ ženama na šalteru koji ti tvoj prvi račun vode riječima: 'da, dobro, evo mi ćemo vas evidenirati pa vi to samo nama pošaljite i to je to'. Što sam i ja napravila. Platila svoje dugove do kraja. I onda se nešto naglo 'odmrznulo' i počelo nanovo odbrojavati kune, za što nikad čula. A obavijesti su mi slali na e-banking, koji nisam naravno, više pipnula jer sam smatrala račun odavno z a t v o r e n i m. Kad su to i sami uvidjeli tek onda su mi ugasili račun kad ja više nisam ni živjela na adresi na koju je došla zadnja obavijest.

Uglavnom, ne tražim mišljenje o mojem dugu, on je otpisan, nego o tome koliko dugo HROK zakonski može na ovakve stvari kačit osobu (kojoj nije ni javljeno da je negdje tako evidenirana!) jer se ne radi o aktivnom dugu i nekakvim prekršajima, postupcima nego grešci u sustavu (kombinacija očito tehničke i ljudske pogreške i da, moje naivnosti) koja je s njihove strane na kraju kroz taj otpis indirektno priznata (samo naravno, ne žele uvažiti žalbu jer bi ispali još veći nesposobnjakovići, samo da dobijem prvu informaciju o statusu trebalo je mjesec dana dolazaka i telefoniranja).
__________________
'Emotikoni i spominjanje likova poput Isusa nisu argumenti, a kamoli dokumenti.'
v1rg1n1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 11:39   #1222
Pozdrav! Ne znam sto da napravim pa cu vas ovdje pitati. Tata mi je preminuo prije 6 mjeseci. Ostavio je duga po kartici oko 12000kn. Meni je ostalo jos 6000kn, no kako sam na porodiljnom, uz svoje kredite i troskove jednostavno nemam novaca za platiti jos i ovo. Moze li se ta isplata ikako prolongirati? Rekli su mi da imam vremena do 17.05. kad ce taj racun zatvoriti.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 20:34   #1223
Da li ima tko iskustva sa ovim brzim kreditima, nereida, netinfo i brzi zajam? Naime neko vrijeme ih koristim i nikada nisam imao problema s plačanjem, no ovaj mjesec ne mogu naplatiti neka svoja potraživanja, te ne mogu vratiti pozajmice. Vidio sam da se kod nereide može produžiti rok otplate. Što je sa ostalima? Tamo za dva tjedan ću imati sigurno novce, samo što do tada? Vidim ovrhom prijete, kao i svi, no da li prvo prodaju dug agenciji ili idu direktno na ovrhu? Tj. konkretno, da li se da s njima dogovoriti da mi daju još par tjedana vremana, naravno uz neku naknadu, da to poplaćam. Sam sam kriv u osnovi, samo me zanima da li postoji mogućnost dogovora i produljenja roka?
saracela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 08:03   #1224
Quote:
saracela kaže: Pogledaj post
Da li ima tko iskustva sa ovim brzim kreditima, nereida, netinfo i brzi zajam? Naime neko vrijeme ih koristim i nikada nisam imao problema s plačanjem, no ovaj mjesec ne mogu naplatiti neka svoja potraživanja, te ne mogu vratiti pozajmice. Vidio sam da se kod nereide može produžiti rok otplate. Što je sa ostalima? Tamo za dva tjedan ću imati sigurno novce, samo što do tada? Vidim ovrhom prijete, kao i svi, no da li prvo prodaju dug agenciji ili idu direktno na ovrhu? Tj. konkretno, da li se da s njima dogovoriti da mi daju još par tjedana vremana, naravno uz neku naknadu, da to poplaćam. Sam sam kriv u osnovi, samo me zanima da li postoji mogućnost dogovora i produljenja roka?
Ja imam iskustva s nereidom. Ako ne platiš u roku, imaš još otprilike mjesec, mjesec i pol dana da podmiriš dug onda ga predaju agenciji. Ako se niti onda ne naplate, ide ovrha.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 17:17   #1225
Pozdrav ekipa
Premišljam se dal uzeti nenamjenski kredit od 30.000 eura, al ne znam u koju banku da odem odnosno ne znam di bi mogo dobit najbliži iznos ovom kojeg tražim (nisam ziher da ću baš dobit 30.000 eura)
Ciljo sam na HPB jer imaju mogućnost najduže otplate 15god. pa bi mi rata bila oko 2100kn, sad imam ratu 1700kn...
Kakva je situacija trenutno u bankama?? Znam da je HNB prije 2-3 mjeseca pustila 300-400 mil eura bankama za kreditiranje ne znam dal je to išlo za privatni ili poslovni sektor...
Ako ima tko od kreditnih bankara tu?? ili braće supatnika po kreditu, da podijeli koju mudru...
Kredit ili ne, pitanje je sad (što bi reko Šeki)
__________________
My name is Troll, James Troll.
James Troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 17:56   #1226
Quote:
James Troll kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa
Premišljam se dal uzeti nenamjenski kredit od 30.000 eura, al ne znam u koju banku da odem odnosno ne znam di bi mogo dobit najbliži iznos ovom kojeg tražim (nisam ziher da ću baš dobit 30.000 eura)
Ciljo sam na HPB jer imaju mogućnost najduže otplate 15god. pa bi mi rata bila oko 2100kn, sad imam ratu 1700kn...
Kakva je situacija trenutno u bankama?? Znam da je HNB prije 2-3 mjeseca pustila 300-400 mil eura bankama za kreditiranje ne znam dal je to išlo za privatni ili poslovni sektor...
Ako ima tko od kreditnih bankara tu?? ili braće supatnika po kreditu, da podijeli koju mudru...
Kredit ili ne, pitanje je sad (što bi reko Šeki)
HPB na taj iznos traži dodatne instrumente osiguranja (provjeri na njihovom webu) ali moguće je, ako si kreditno sposoban za to. Kod njih kreditna sposobnost ide do pola primanja.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 15:53   #1227
Pozdrav ljudi. Imam glupo pitanje, ali prije nego odem do banke da znam kaj me očekuje Dakle, imam dozvoljen minus od 3 600 kn, ali bih ga povećala na bar 10 000. Iskrsnuli neočekivani troškovi koji se hitno moraju pokriti. Imam ugovor na određeno na 6 mjeseci, već 3 godine svaki mjesec imam uredna primanja, a radi se o Zagrebačkoj banci. Jel mogu očekivati odobrenje za to ili? I koliko treba da se aktivira minus?

Hvala
__________________
Way out of sync from the beginning
cvetek_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:31   #1228
Quote:
cvetek_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. Imam glupo pitanje, ali prije nego odem do banke da znam kaj me očekuje Dakle, imam dozvoljen minus od 3 600 kn, ali bih ga povećala na bar 10 000. Iskrsnuli neočekivani troškovi koji se hitno moraju pokriti. Imam ugovor na određeno na 6 mjeseci, već 3 godine svaki mjesec imam uredna primanja, a radi se o Zagrebačkoj banci. Jel mogu očekivati odobrenje za to ili? I koliko treba da se aktivira minus?

Hvala
Koliki ti je mjesečni prihod i koje usluge Zabe koristiš? Imaš li obični tekući, platni asistent ili lepezu?

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 08:08   #1229
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Koliki ti je mjesečni prihod i koje usluge Zabe koristiš? Imaš li obični tekući, platni asistent ili lepezu?

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
Mjesecni prihod je do sada bio 5000 kn, od ovog mjeseca je 5800 kn. Imam obicni tekuci bez ikakvih lepeza.
__________________
Way out of sync from the beginning
cvetek_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 13:02   #1230
Quote:
cvetek_ kaže: Pogledaj post
Mjesecni prihod je do sada bio 5000 kn, od ovog mjeseca je 5800 kn. Imam obicni tekuci bez ikakvih lepeza.
Koliko znam za obični račun minus ide do 100% place a u lepezama do 300%

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 13:51   #1231
Odlično, hvala puno!
__________________
Way out of sync from the beginning
cvetek_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 15:58   #1232
Quote:
cvetek_ kaže: Pogledaj post
Odlično, hvala puno!
NP :-)

Nadam se da ce ti odobriti, ne znam da li se čeka ali ne bi trebalo dugo

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:47   #1233
Ekipa,

molim vas za savjet i pomoć, ako je ikako moguće bez sarkazma i podbadanja.
Ukratko, treba mi nenamjenski novac da pokrijem goruće dugove(oko 20.000 - 25.000 kuna) hitno, a ne mogu ga dobit nigdje jer sam iscrpio već sve mogućnosti.

Zaposlen sam na neodređeno u stabilnoj velikoj firmi u Zg , netto plaća mi je 6550 kuna (bez prijevoza 6200), od toga mi se skidaju 2 partije kredita s nje u dvije različite banke, sve skupa 3500 kuna.... ˝na ruke˝ mi ostane 3000 kuna kad se pokriju ti troškovi.
5000kn mi je dozvoljeni minus i on je iskoriušten max...
Kredit više ne mogu nigdje dić, provjerio sam sve mogućnosti, a neki dan sam odbijen u banci gdje imam drugi manji kredit,a tražio sam reprogram... prvi kredit je na 225.000 kuna, a drugi na oko 50.000 kuna i oba sam počeo nedavno otplaćivat,

Trebam hitno novce, a nemam ideju gdje i kako s ovom teškom situacijom doći do njih.... moram zatvorit određene troškove da me ne blokiraju(ovrše)...
ima li tko savjet gdje mogu dobit pozajmicu na taj iznos, prihvatio bih bilo kakvu kamatu jer mi je trenutno takva situacija..
zanima me, gdje mogu dobit brzi manji kredit u ovakvoj situaciji, da li otići u kreditnu uniju - imaju li tamo manje kriterije?
Ne bih se htio petljat oko kredita sa stupova, a i nemam kreditne kartice..

Molim vas, ako je tko u tome, da me uputi, ima li način za doći do love?

Hvala unaprijed, možete me kontaktirat na pm, hvala!
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:59   #1234
Javi se u Progreso. Ako ce itko znati jel se može nešto, oni će.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 19:42   #1235
Quote:
sportski_fanatik_ kaže: Pogledaj post
Ekipa,

molim vas za savjet i pomoć, ako je ikako moguće bez sarkazma i podbadanja.
Ukratko, treba mi nenamjenski novac da pokrijem goruće dugove(oko 20.000 - 25.000 kuna) hitno, a ne mogu ga dobit nigdje jer sam iscrpio već sve mogućnosti.

Zaposlen sam na neodređeno u stabilnoj velikoj firmi u Zg , netto plaća mi je 6550 kuna (bez prijevoza 6200), od toga mi se skidaju 2 partije kredita s nje u dvije različite banke, sve skupa 3500 kuna.... ˝na ruke˝ mi ostane 3000 kuna kad se pokriju ti troškovi.
5000kn mi je dozvoljeni minus i on je iskoriušten max...
Kredit više ne mogu nigdje dić, provjerio sam sve mogućnosti, a neki dan sam odbijen u banci gdje imam drugi manji kredit,a tražio sam reprogram... prvi kredit je na 225.000 kuna, a drugi na oko 50.000 kuna i oba sam počeo nedavno otplaćivat,

Trebam hitno novce, a nemam ideju gdje i kako s ovom teškom situacijom doći do njih.... moram zatvorit određene troškove da me ne blokiraju(ovrše)...
ima li tko savjet gdje mogu dobit pozajmicu na taj iznos, prihvatio bih bilo kakvu kamatu jer mi je trenutno takva situacija..
zanima me, gdje mogu dobit brzi manji kredit u ovakvoj situaciji, da li otići u kreditnu uniju - imaju li tamo manje kriterije?
Ne bih se htio petljat oko kredita sa stupova, a i nemam kreditne kartice..

Molim vas, ako je tko u tome, da me uputi, ima li način za doći do love?

Hvala unaprijed, možete me kontaktirat na pm, hvala!
Cime jamcis povrat?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:37   #1236
Bok, ljudi. Trebala bih neki savjet. Naime, zbog nekih izvanrednih troskova, upala sam u dug od oko 1500 €. Moja mjesecna primanja su 4400 kn, a rokovi za vracanje tih dugova prilicno kratki (do 30.9.bi trebalo sve biti cisto) + tada cu imati novih 5500 kn troska nevezanog za standardnu potrosnju. Radim na odredjeno, tako da ne mogu dobiti neki kredit. Sto savjetujete?
mischa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 10:03   #1237
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Ja imam iskustva s nereidom. Ako ne platiš u roku, imaš još otprilike mjesec, mjesec i pol dana da podmiriš dug onda ga predaju agenciji. Ako se niti onda ne naplate, ide ovrha.
ovrha na temelju čeka točno? to je firma koja radi na rubu zakona? jesi li ti išta potpisala?
ovrha ide na temelju pravomočnog rješenja (žalba)
i na temelju ovjerene zadužnice kod javnog bilježnika?

jesu li ikada oni ikome sjeli sa ovrhom, a da je uložio žalbu??
antonijo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 10:49   #1238
Quote:
antonijo7 kaže: Pogledaj post
ovrha na temelju čeka točno? to je firma koja radi na rubu zakona? jesi li ti išta potpisala?
ovrha ide na temelju pravomočnog rješenja (žalba)
i na temelju ovjerene zadužnice kod javnog bilježnika?

jesu li ikada oni ikome sjeli sa ovrhom, a da je uložio žalbu??
Ne rade oni na rubu zakona. To je firma koja posluje na području gotovo cijele EU (samo pod drugačijim nazivima) i daje tzv."payday" zajmove. Uzimanjem zajma pristaješ na odredbe iz ugovora o poslovanju koji su istako tako propisani kao i kod neke druge financijske institucije ili banke.
Pa nije meni bio cilj uzeti lovu i ne vratiti ju pa da sad izbjegavam plaćanje na sve moguće načine. Dali su mi lovu i ja ju trebam vratiti pod uvjetima na koje sam sama pristala. A oni imaju pravo upotrijebiti zakonske mehanizme da se naplate.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:41   #1239
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Ne rade oni na rubu zakona. To je firma koja posluje na području gotovo cijele EU (samo pod drugačijim nazivima) i daje tzv."payday" zajmove. Uzimanjem zajma pristaješ na odredbe iz ugovora o poslovanju koji su istako tako propisani kao i kod neke druge financijske institucije ili banke.
Pa nije meni bio cilj uzeti lovu i ne vratiti ju pa da sad izbjegavam plaćanje na sve moguće načine. Dali su mi lovu i ja ju trebam vratiti pod uvjetima na koje sam sama pristala. A oni imaju pravo upotrijebiti zakonske mehanizme da se naplate.
A gdje je potpis?? kad dižeš kredit kod banke, odi prvo do javnog bilježnika,
ovdje onda netko dođe do tvojih podataka (osobna, račun) i digne novce na tvoje ime. Koji je dokaz da sam JA podigao novac? Podaci do kojih može svatko?
Jesu ti slali kući kakvo rješenje, ugovor da si ti do digala, koje bi ti potpisala?
antonijo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:24   #1240
Quote:
mischa_ kaže: Pogledaj post
Bok, ljudi. Trebala bih neki savjet. Naime, zbog nekih izvanrednih troskova, upala sam u dug od oko 1500 €. Moja mjesecna primanja su 4400 kn, a rokovi za vracanje tih dugova prilicno kratki (do 30.9.bi trebalo sve biti cisto) + tada cu imati novih 5500 kn troska nevezanog za standardnu potrosnju. Radim na odredjeno, tako da ne mogu dobiti neki kredit. Sto savjetujete?
Nagodi se s vjerovnikom, i počni otplaćivati po malo.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.