Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2010., 15:50   #21
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
jbg trebalo bi sredit da na benzinu da radi ok, koji je plinski sistem unutra ugrađen napiši? ovako ti poznavaoci nemogu ništa napisat konkretno o plinu
Pročitaj posjet br. 3. To je trebalo biti to što se benze tiče, još mi je i za kući dao da sipam u rezervar tek. za inj..
Što se tiče plinskog sis. on je lovatov (što sam čuo i čitao da je poštene kvalitete) ali ga je ugrađivao neki frajer pored crikvenice. Ugrađen je 2006.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 16:03   #22
Auto ne pali 2

Zaboravio sam br. 5
Kada ga upalim (hladan) pri umjerenom gasu ili bez gasa u prvoj se trza ko divljak. Sa prijašnjim autima nisam imao takvih problema posebno sa corsom od 33kw koja mi je na uzbrdici pored kuće morala ganjati u prvoj. Kablovi?

Bilo kakav savijet na temu problema iz Auto ne pali i Auto ne pali 2 je dobrodošao.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 18:06   #23
i sad ti budi pametan.

kupil si auto u lošem stanju, sa naknadno ugrađenom klimom (loše ugrađenom) i sa neodržavanim plinom. tko to složi da auto radi bez greške, svaka mu čast.

problemi sa ler gasom mogu biti zbog motorića ler gasa, ali teško je uopće očekivati da dobro radi na leru ako je klima naknadno ugrađena bez popratnog podešavanja.
za injektore su te grdo izvarali jer nove injektore netreba čistiti. jedino ako su čistili stare pa ustanovili da su za baciti.
još uvijek neznamo dali imaš plinsku direkciju ili LCS. ali svejedno, badava je podešavati plin dok auto na benzinu loše radi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 21:41   #24
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
i sad ti budi pametan.

kupil si auto u lošem stanju, sa naknadno ugrađenom klimom (loše ugrađenom) i sa neodržavanim plinom. tko to složi da auto radi bez greške, svaka mu čast.

problemi sa ler gasom mogu biti zbog motorića ler gasa, ali teško je uopće očekivati da dobro radi na leru ako je klima naknadno ugrađena bez popratnog podešavanja.
za injektore su te grdo izvarali jer nove injektore netreba čistiti. jedino ako su čistili stare pa ustanovili da su za baciti.
još uvijek neznamo dali imaš plinsku direkciju ili LCS. ali svejedno, badava je podešavati plin dok auto na benzinu loše radi.
Ne tražim ja da auto radi bez greške, ali bih ipak volio da pali.
I nisam ja ljut na mehaničara što auto nije savršen, ali stari ako kažeš da si utvrdio kvar i da si ga popravio onda očekujem da to radi (govorim sada o benzinu-paljenje i minimum što varira)
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 21:46   #25
I osim toga on u niti jednom trenu nije spomenuo loše ugrađenu klimu; a rekao sam mu prvi put kada sam došao da se ne gasi ako je klima upaljena.
Jebeš ti klimu, odmah bi ju isčupao.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 10:24   #26
stari moj, sad ja tebe moram učiti neke osnove oko auta. ali izgleda da nema druge.

klima ne radi stalno. kad stojiš u koloni (a i kad se voziš), klima kompresor se pali i gasi. recimo, radi 40 sekundi pa se ugasi na 15 sek itd.
ako je klima tvornički ugrađena, kompjuter to prepoznaje pa digne okretaje na leru kad klima radi da se motor nebi ugasio.
kad je klima ugrađena kod đure mesara koji se usput bavi nadri-ginekologijom i klimama starih fiata, toga nema.

i kad na to dodaš loše ugrađen ili podešeni plin, to nemože raditini u ludilu.
da se motor nebi gasio kad je klima uključena, netko je dignuo okretaje motora na leru. otuda kreću svi daljnji problemi.
sve je zbrčkano i nemaš se čega uhvatiti. a za popraviti to sve, treba krenuti od ugradnje klime pa sve dalje po redu. tak da, svaki majstor trlja ruke kad mu takav uleti jer treba promijeniti pola auta da sve bude OK.
pa ili pripremi poveću svotu, ili se vozi i dalje ovako dok god ide., uz minimalna ulaganja i popravke.

savjet: drugi put kad kupuješ auto, povedi sa sobom nekoga tko zna nešto o njima.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 14:52   #27
Hvala na maloj školi, to sam i tražio. Ja sam se pomirio sa tim da se auto nemože srediti (ili ne isplati), te sam ga naučio voziti takvoga.
Ali sam se vama obratio jer sam puknuo kada sam vidio da neće uopće upaliti.
Kada bih to sredio ja bih ga vozio koju godinu i nakon toga mi ga nebi bio bed dati ga za neku siću ili prodati u staro željezo.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 17:41   #28
pozz

Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
radi ranijih problema kod vožnje na autoplinu (LPG) sa gašenjem u leru , trokiranjem , te što mi nije radio 4. cilindar i na plinu i na benzinu (majstor mi poslije reparacije glave motora rekao da je 4.cilindar radio sa 30% snage?) bio sam na reparaciji glave motora

neposredno poslije motor je radio dobro ( osim što je malo varirao ler gas -između 600 i 900 rpma...možda zbog toga jer mi je auto staro 17 godina, pa su vjerojatno načeti i cilindri-karike?), ali nakon mjesec -mjesec i po povremeno mi je počeo DETONIRATI motor u vožnji na plinu( što u zadnjih 1, 5 godinu kolko imam auto se NIJE NIKADA dogodilo, čak ni u vrijeme najvećih problema sa ler gasom i gašenjem i trokiranjem!!)

odveo sam ga ponovo majstoru , on je navodno pokušao ga naštelati, podesiti , ali je rekao da nema aparaturu za AUTRONIC ( već samo za BRC ) pa nije siguran dali će biti sve ok

inače da naglasim: sustav je tomasseto sa ručnim štelerom , elektronika je AUTRONIC (ima 3 crne kutijice ...na jednoj piše mislim AE 307, na drugoj aE 7xx), boca i instalacija su ugrađeni 2005.g.

primjetio sam još jednu čudnu pojavu!!utovao sam odmah poslije toga na more i izračunao sam da mi je vozeći po staroj ličkoj magistrali D1 ( znači vožnja cijelo vrijeme između 80-110kmh- kada bi auto trebao najmanje trošiti...znači nisam vozio po AC 130-150kmh) znači potrošnja je bila 12,o4 l/100km , dok je u gradu bila manja tj.11,60 l/100km!??očekivao sam da će mi biti na otvorenom potrošnja 8-9 l, max. 10l /100km , jer mi je prošle godine na potpuno istoj relaciji i na istom režimu i stilu vožnje potrošnja bila točno 10 l/100km!!

može li biti na stvari nešto sa filterom ( ili filterima-neznam da li ima više filtera) i membranama koje nisu servisirane minimalno 23000 km koliko ga ja vozim, ali vjerojatno još i dodatnih 10-20 000 km koliko ga je vozio predzadnji vlasnik koji ga je vozio samo 1 godinu, znači moguće da 30-40 000 km nisu mijenjane membrane i filteri (mada sam rekao majstoru kad sam vratio vozilo radi detoniranja, da pogleda filtere i membrane, ali mi poslije štelanja plina nije ništa rekao u vezi filtera i memb, tj. dali ih je gledao , dali treba mijenjati ih isl)

ako je instalacija sa ručnim štelanjem ( čini mi se da je rekao da je najjednostavniji sustav bez step motorića!) to znači da nema plin/benzinskih mapa?... šta se onda može raditi (štelati) na tim crnim kutijama- autronic elektronici?

ima li tko u zagrebu (okolici zagreba) tko je ovlašteni serviser za AUTRONIC ili ima AUTRONICOVE dijagn.uređaje i softver pa da odem k njemu , jer očito je da se nešto treba štelati ( jel se kaže mapirati?)

hvala svima
neznam dali si rijesio problem ili nisi ,ali ovako ja sam imo BRC i nakon godinu i pol pocele su se desavat detonaicije rijesio sam ih promjenom kablova za svijeciceeto mozda pomogne
rojs21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 08:34   #29
Quote:
rojs21 kaže: Pogledaj post
neznam dali si rijesio problem ili nisi ,ali ovako ja sam imo BRC i nakon godinu i pol pocele su se desavat detonaicije rijesio sam ih promjenom kablova za svijeciceeto mozda pomogne
je , u vezi detonacija bili su kablovi
njih sam promjenio 1 mjesec nakon reparacije glave i nema više detonacija

ali i dalje potrošnja je veće nego prije reparacije glave kada nije radio 4. cilindar!?? i kada je dio plina išao u vjetar nesagoren!

bio kod jednog meštra ...on kaže nešto u stilu ( zaboravio sam detalje) da lamda sonda i step motor rade, ali da nešto između njih nema odaziva, da treba mijenjat centralnu jedinicu, da će me to koštat barem 1500kn
otišao isti dan kod drugog plinaša , bio kraj radnog vremena pa nije spajao na softver ...pretpostavlja da su otišle membrane...on mi je odspojio step motorić i rekao da će vjerojatno trošiti manje od 13,8-14 l na 100km , ali nešto više od 11,6 prije reparacije
taj mi se majstor činio realniji i spreman da nešto pokuša popraviti za manje pare, a ne samo da promjeni čitav sklop i da kaže evo to je to , sad bi trebalo bit bolje kad imaš novu elektroniku, ali te košta 3 puta više nego da popravljamo
dva puta sam punio od tada rezervoar: jednom mi je bilo 13l, drugi put 12, 2 l na 100km, sada vozim 3. punjenje da vidim kolko će biti
uglavnom, izgleda da je odspajanjem step motorića potrošnja pala, ali je i dalje iznad 11, 6 kolko je bilo kada je motor bio totalno raštelan u ler gasu i kada nije radio 4. cilindar...!
znači, može to još bolje,... da ga spustim na 11 l, ili maxim. na 11,6 kolko je bilo prije reparacije
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:33   #30
ja sam cak mjenjo i lamda sondu prije kablova i ko da se poboljsalo medutim opet su se vratile i stavio nove kablove i prestalo....al pocelo je mene svasta zezat lagano jer sam imo najslabiju verziju brc-a i taman htio stavit pol tog novog i imali sudar i sad nista drugi auto novi plin pa se nadam da ce biti bolje...a iskreno ja sam preso 100 000 km i nisam nista mjenjo od tih komponenti za plin jer je majstor reko da se nis netreba mjenjat,a u knjizici postoji sta se mjenja i nakon kolko...jedino mi je nastimavo smjesu a i to nije dobro napravio...napokon cu se rijesit tog jeftinog sistema i ipak ugradit malo bolje samo jos neznam sta

Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
je , u vezi detonacija bili su kablovi
njih sam promjenio 1 mjesec nakon reparacije glave i nema više detonacija

ali i dalje potrošnja je veće nego prije reparacije glave kada nije radio 4. cilindar!?? i kada je dio plina išao u vjetar nesagoren!

bio kod jednog meštra ...on kaže nešto u stilu ( zaboravio sam detalje) da lamda sonda i step motor rade, ali da nešto između njih nema odaziva, da treba mijenjat centralnu jedinicu, da će me to koštat barem 1500kn
otišao isti dan kod drugog plinaša , bio kraj radnog vremena pa nije spajao na softver ...pretpostavlja da su otišle membrane...on mi je odspojio step motorić i rekao da će vjerojatno trošiti manje od 13,8-14 l na 100km , ali nešto više od 11,6 prije reparacije
taj mi se majstor činio realniji i spreman da nešto pokuša popraviti za manje pare, a ne samo da promjeni čitav sklop i da kaže evo to je to , sad bi trebalo bit bolje kad imaš novu elektroniku, ali te košta 3 puta više nego da popravljamo
dva puta sam punio od tada rezervoar: jednom mi je bilo 13l, drugi put 12, 2 l na 100km, sada vozim 3. punjenje da vidim kolko će biti
uglavnom, izgleda da je odspajanjem step motorića potrošnja pala, ali je i dalje iznad 11, 6 kolko je bilo kada je motor bio totalno raštelan u ler gasu i kada nije radio 4. cilindar...!
znači, može to još bolje,... da ga spustim na 11 l, ili maxim. na 11,6 kolko je bilo prije reparacije
rojs21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 09:46   #31
bio sam nekidan na tehničkom pregledu
zamolio sam kontrolora da mi napravi ekostest

frajer mi kaže da mi ne radi katalizator
koliko on može povećati potrošnju?

mada sam ja mišljenja da katalizator nije radio ni prije...mala je šansa da se baš pokvario poslije reparacije glave??
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:06   #32
mehaničar mi rekao da ako katalizator ne radi da ga je bolje skroz skinuti sa auta!

da li je to tako?...zašto je bolje skinuti ga skroz?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:17   #33
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
mehaničar mi rekao da ako katalizator ne radi da ga je bolje skroz skinuti sa auta!

da li je to tako?...zašto je bolje skinuti ga skroz?
Zato što ako se zaštopa može skroz uništiti motor.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:25   #34
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Zato što ako se zaštopa može skroz uništiti motor.
hvala na infu

jel se to lako skine?
dal ga može skinut bez problema i lpg mehaniks -plinaš?
(uzme li puno vremena to skidanje...jeli pristupačno i lako za skinut...kolko vremena rada uzme to skidanje?)

vodit ću ga ubrzo na reparaciju isparivača!
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:33   #35
To ti je posao za majstore za auspuh. Skine katalizator i metne cijev. Jedino što bi te mogli zajebavati na tehničkom ako dođeš bez katalizatora. Da odmah presiječem galamdžije: plinaši zakonski ne moraju ići na ekotest ali moraju imati katalizator ako tako piše u prometnoj tj. papirima od auta. Rješenje ti je da ga skineš, isprazniš i vratiš nazad praznog. To ti sve mogu za određenu količinu kuna napraviti majstori za auspuhe. Nisam siguran dali se servisi za plin bave tim (iako bi fizićki mogli jer ziher imaju aparat za varenje i sl.).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:37   #36
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
radi ranijih problema kod vožnje na autoplinu (LPG) sa gašenjem u leru , trokiranjem , te što mi nije radio 4. cilindar i na plinu i na benzinu (majstor mi poslije reparacije glave motora rekao da je 4.cilindar radio sa 30% snage?) bio sam na reparaciji glave motora

neposredno poslije motor je radio dobro ( osim što je malo varirao ler gas -između 600 i 900 rpma...možda zbog toga jer mi je auto staro 17 godina, pa su vjerojatno načeti i cilindri-karike?), ali nakon mjesec -mjesec i po povremeno mi je počeo DETONIRATI motor u vožnji na plinu( što u zadnjih 1, 5 godinu kolko imam auto se NIJE NIKADA dogodilo, čak ni u vrijeme najvećih problema sa ler gasom i gašenjem i trokiranjem!!)

odveo sam ga ponovo majstoru , on je navodno pokušao ga naštelati, podesiti , ali je rekao da nema aparaturu za AUTRONIC ( već samo za BRC ) pa nije siguran dali će biti sve ok

inače da naglasim: sustav je tomasseto sa ručnim štelerom , elektronika je AUTRONIC (ima 3 crne kutijice ...na jednoj piše mislim AE 307, na drugoj aE 7xx), boca i instalacija su ugrađeni 2005.g.

primjetio sam još jednu čudnu pojavu!!utovao sam odmah poslije toga na more i izračunao sam da mi je vozeći po staroj ličkoj magistrali D1 ( znači vožnja cijelo vrijeme između 80-110kmh- kada bi auto trebao najmanje trošiti...znači nisam vozio po AC 130-150kmh) znači potrošnja je bila 12,o4 l/100km , dok je u gradu bila manja tj.11,60 l/100km!??očekivao sam da će mi biti na otvorenom potrošnja 8-9 l, max. 10l /100km , jer mi je prošle godine na potpuno istoj relaciji i na istom režimu i stilu vožnje potrošnja bila točno 10 l/100km!!

može li biti na stvari nešto sa filterom ( ili filterima-neznam da li ima više filtera) i membranama koje nisu servisirane minimalno 23000 km koliko ga ja vozim, ali vjerojatno još i dodatnih 10-20 000 km koliko ga je vozio predzadnji vlasnik koji ga je vozio samo 1 godinu, znači moguće da 30-40 000 km nisu mijenjane membrane i filteri (mada sam rekao majstoru kad sam vratio vozilo radi detoniranja, da pogleda filtere i membrane, ali mi poslije štelanja plina nije ništa rekao u vezi filtera i memb, tj. dali ih je gledao , dali treba mijenjati ih isl)

ako je instalacija sa ručnim štelanjem ( čini mi se da je rekao da je najjednostavniji sustav bez step motorića!) to znači da nema plin/benzinskih mapa?... šta se onda može raditi (štelati) na tim crnim kutijama- autronic elektronici?

ima li tko u zagrebu (okolici zagreba) tko je ovlašteni serviser za AUTRONIC ili ima AUTRONICOVE dijagn.uređaje i softver pa da odem k njemu , jer očito je da se nešto treba štelati ( jel se kaže mapirati?)

hvala svima
prebogata ti je smjesa plina!

sad si izračunaj koliko ti se plin isplati kad uračunaš sve troškove popravka plina i posljedice te namete na plin! Ja sam ga iz tog razloga prestao koristi plinaru i vozim samo na bengu!

bzw. koji auto
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:38   #37
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
To ti je posao za majstore za auspuh. Skine katalizator i metne cijev. Jedino što bi te mogli zajebavati na tehničkom ako dođeš bez katalizatora. Da odmah presiječem galamdžije: plinaši zakonski ne moraju ići na ekotest ali moraju imati katalizator ako tako piše u prometnoj tj. papirima od auta. Rješenje ti je da ga skineš, isprazniš i vratiš nazad praznog. To ti sve mogu za određenu količinu kuna napraviti majstori za auspuhe. Nisam siguran dali se servisi za plin bave tim (iako bi fizićki mogli jer ziher imaju aparat za varenje i sl.).
od čega se isprazni :..ima neka mreža , filter isl ili??
znači isprazni ga od toga xy i samo opet vrati da nebi bilo problema na STPu...jer kada ga gleda na kanalu vidjeti će da ga nema...jel to strogo i kao plinaš moram imati na autu??
( mislim jel to strogo pravilo za kontrolore STP-a gledano od strane CVH-a...ako njima nije tolka frka mogu mi i progledat jer znam jednog šefa na stpu!..ako njemu to ne stvara probleme kod CVH-a ako bi se otkrilo!)
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:42   #38
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
prebogata ti je smjesa plina!

sad si izračunaj koliko ti se plin isplati kad uračunaš sve troškove popravka plina i posljedice te namete na plin! Ja sam ga iz tog razloga prestao koristi plinaru i vozim samo na bengu!

bzw. koji auto
mislim da SE AKO nebi bilo stalno nekih popravaka još isplati!
kada bi godišnje imao popravke do 500kn ili svake 2. godine i 1000kn opet bi bio u plusu barem 1500-2000kn!

vozim toyotu carinu 1,6 xli...
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:46   #39
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
mislim da SE AKO nebi bilo stalno nekih popravaka još isplati!
kada bi godišnje imao popravke do 500kn ili svake 2. godine i 1000kn opet bi bio u plusu barem 1500-2000kn!

vozim toyotu carinu 1,6 xli...
e to ako ti je vrlo upitno jer meni stalno nešto bilo sa tom plinarom pogotvo sa našim super turbo ultra dobrim plinom! Ja od kad sam na bengi manje kvarova, je da je skuplje al se manje vozim, da ne pričam koliko auto bolje ide!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:55   #40
Ma nije strogo, al čemu se zajebavati. Ma u tim katalizatorima ima ko neka keramička saća (da ti sad ne objašnjavam koji je to k...). To se razbije i isprazni vani bok. Tu rabotu ti majstor odradi za 100-200 kn max i miran si na tehničkom. Jel ti treba da naletiš na nekog nadobudnog lika i zvekneš tehnički zbog gluposti. Iako sumnjam da bi 80% kontrolora se sjetilo to pogledati ili primjetilo, al čemu riskirati. Sumnjam da češ puno uštediti na tome da ti ga izvade i metnu cijev, ili da ti ga isprazne i vrate nazad. Ps za te rabote preporučam male servise. Skloniji su zajebanciji od velikih. Da si u Petrinji poslao bih te kod onog bosanca na obilaznici što drži bosalove auspuhe, Taj ti sve švasa.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.