Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2011., 18:20   #41
the calling - wherever you will go

http://www.youtube.com/watch?v=iAP9AF6DCu4&ob=av2em

Hit hitova, a ostale pjesme nepoznate

i
stereophonics- dakota
http://www.youtube.com/watch?v=iUHjDJxkcSE
plemeniti konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 18:21   #42
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Problem je što svi pojam "one hit wonder" ne shvaćaju isto. Matematički gledano, po wiki i po ne znam čemu sve ne, uvijek ćemo za svakog ovdje nabrojanog naći bar još 3-4 pjesme koje su imale nekog (malo slabijeg) uspjeha. Nije samo fora u tome, nego koliko je baš jedna pjesma obilježila jednog izvođača, koliko se povezuje isključivo s određenom pjesmom.

Evo npr. ova: MMMBop
Naravski.
Zato su mi bilo kakva quoteanja wikipedie potpuno promasena.
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 13:02   #43
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
wow nego bi bili što? ima i mc hammer greatest hits kompilaciju pa je tipičan primjer one hit wondera.
Joj daj please , sve koje sam nabrojala su sa jedno 3, 4, 5 komercijanlih stvari (na wiki, gle čuda, se spominje i više) i uvijek ćeš naći neki njihov "rado puštani second song" na radiju. Kome treba wikipedija, NIJE OVO MATEMATIKA, kad je jasno kao clear day da svi pri spomenu aqua odmah pomisle na barbie girl, a ne na Kena ili Doktora itd. Puštao se i taj pjesmuljak onda po klubovima, ali je su ostali upamćeni isključivo po ovom prvom pjesmuljku.
Aqua nije one hit wonder, Coolio nije one hit wonder, Katrina nad The Waves nisu one hit wonder
koliko upamćeno nije bitno govorimo o hitovima, a ne o nekakvim all time klasicima
I nisam fan aqua, ( ne daj Bože) samo govorim što je

ovo je PRAVI one hit wonder
Nina Sky (Feat Jabba) - Move Ya Body
http://http://www.youtube.com/watch?v=Xp2fOZDrqa0
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 13:03   #44
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Nisam se zeznuo.

Katrina and the waves su tipican primjer one hit wondera. Textbook primjerak.
Dapace, Katrina sama o sebi prica kao o one hit wonderu (no, vjerojatno je wikipedia veci autoritet od nje same :P).
To sto su izdavali nekakve singlice poslje, ne znaci apsolutno nista.
Propitaj malo ljude. Walking on sunshine ce znati svi, Love shine a light nece znati nitko. Najbolje vidis po tome da zamolis ljude da ti otpjevaju pripjev jedne i druge.

(cisto zato jer si ga i ti stavio)
Love shine a light je manji hit, ali hit
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 13:17   #45
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
wow nego bi bili što? ima i mc hammer greatest hits kompilaciju pa je tipičan primjer one hit wondera.
Joj daj please , sve koje sam nabrojala su sa jedno 3, 4, 5 komercijanlih stvari (na wiki, gle čuda, se spominje i više) i uvijek ćeš naći neki njihov "rado puštani second song" na radiju. Kome treba wikipedija, NIJE OVO MATEMATIKA, kad je jasno kao clear day da svi pri spomenu aqua odmah pomisle na barbie girl, a ne na Kena ili Doktora itd. Puštao se i taj pjesmuljak onda po klubovima, ali je su ostali upamćeni isključivo po ovom prvom pjesmuljku.
Turn back time nije njihov drugi singl
Barbie Girl
AUS: 3× Platinum
GER: Platinum
NL: Platinum
NOR: 2× Platinum
SWI: Platinum
UK: 2× Platinum

Doctor Jones
AUS: 3× Platinum
GER: Gold
NL: Gold
UK: Gold

Barbie Girl, Doctor Jones, Turn Back Time sve pjesme na broju jedan u Velikoj Biritaniji.
Doctor Jones, koliko upamćena ili ne, koliko glupa nije bitno, pjesma je bila hit u datom trenutku

Argentina: 2

Australia: 1 (7 weeks) (Weeks in chart: 15)

Austria: 8 (Weeks in chart: 13)

Belgium: 3 (Weeks in chart: 15)

Denmark: 5 (Weeks in chart: 6)

Euro Hot 100: 3

Finland: 6 (Weeks in chart: 7)

Germany: 7

Israel: 1

Mexico: 25

Netherlands: 3 (Weeks in chart: 20)

New Zealand: 2 (Weeks in chart: 13)

Peru: 1

Spain: 6 (3 weeks) (Weeks in chart: 5)

Sweden: 2 (Weeks in chart: 17)

Switzerland: 11 (Weeks in chart: 15)

UK: 1 (2 weeks) (Weeks in chart: 24)

Spain: 6

Turn Back Time ja sam jako puno puta čuo na radiju, i tgo već kada je prešlo puno sezona, a tek sam kasnije saznao da je Aqua
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 13:43   #46
Ha, ne znam. Istina je da će one hit maker svatko tumačiti na svoj način i da je možda teško tu povući granicu jasno. Npr. Hammer je izdao oko 10 albuma i neke stvari su mu možda zaobišle našu zemlju ili npr. Europu općenito i vrtile se u SAD-u. Drugi hit mu je Too legit to quit i te stvari se i ja sjećam, makar nisam Hammera nikad slušao, a bila je hit svugdje, kao i Adams Groove i npr. Let's get it started, a da je U Can't Touch This prepoznatljivija za njega, vjerojatno je, ali opet nije imao samo jedan pravi hit...

Znači najmanje tri, četiri hita, preko 10 albuma, kompilacijski cd hitova, brdo nagrada (koliko to blesavo zvučalo, al' opet tko sam ja da sudim)...

One hit maker? Nisam siguran..
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 16:14   #47
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Aqua nije one hit wonder, Coolio nije one hit wonder, Katrina nad The Waves nisu one hit wonder
Quote:
ovo je PRAVI one hit wonder
Nina Sky (Feat Jabba) - Move Ya Body
Ako će mo po tvojoj "teoriji" onda naravno da NIJE, zapravo skoro pa ništa nije, ni Mr. President (jer su imali još 2-3 hita), ni Kaoma, ni Los Del Rio. Jer bi se dalo konstantirati isto što si rekao za Katrinu i ostale i onda bi svi morali c/p sa wiki o drugim njihovim pjesmama i uspjesima iste jer to čudo nam određuje što je one hit wonder, a što ne.

Ti jednostavno ne razumiješ da su neke pjesme, second hitovi tih izvođača vrtili se kod nas (zahvaljujući prvima ili ne, nebitno), imali su veliki komercijalni uspjeh isto, ali puno kraćeg daha, izblijedile su s vremenom, opet su ih nadšišale te prve.

Ima nešto u tome što je i Akai rekao (koliko izvođača u određenim dijelovima svijeta uspjeva sa svakim albumom i sve su to hitovi, dok u ostatku je upamćen isključivo po jednoj (ili možda po još 2-3 polu hita). Možda je tako sa Hammerom, možda upravo s većinom ovdje nabrojanih.

Svatko će staviti ono što misli da jest one hit wonder ili barem blizu toga, kopirati sa wiki uspjehe drugih pjesama je smješno jer ćemo za svakog naći bar još jednu i ona da to ne čini one hit wonderom?

Čudi me, zapravo kako nisi niti malo reagirao na Steva Harleyja, Cutting Crewovce ili još bolje na Europe kad se zna, pogotovo za ove zadnje, da su uz The Final Countdown šibali hitčine kao Cherokee, Carrie, Superstitious, Rock The Night, Open Yopu Heart itd.

Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Love shine a light je manji hit, ali hit
To je eurovizijski hit, očekivana pobjednica, sjećam se da je te godine bila toliko favorizirana da drugi nisu ni imali šanse. Pjesma se puštala na sve strane, nakratko "zamijenila" Walking On Sunshine" i onda PUF, nema je.

Sad mi je pala napamet Gina G kao tipičan primjer one hit wondera, ali hebiga vjerojatno ćeš mi dati novi izlist sa wiki kako je njena Ti Amo imala također strašan uspjeh svugdje, što i jest, ali ne mijenja činjenicu da je Gina jedan od primjera one hit wondera ili možda two hit wondera...
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 16:39   #48
A ovo?

http://www.youtube.com/watch?v=zHgyi...eature=related
__________________
Charly says: Always tell your mummy
before you go off somewhere
periodičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 16:57   #49
Meni je to tipičan one hit wonder

Ali ne vjerujem da će se svi složiti, jer znam da su imali iUprockin' Beats koji se isto vrtio, a imali su još mega uspjeha s barem još jednom pjesmom po Skandinaviji.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:13   #50
Rockwell - Somebody's Watching Me
vanilla ice- ice ice baby
mc hammer - u cant touch tis
main-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:39   #51
Quote:
mainscream kaže: Pogledaj post
dakle izvođači s jednom jedinom odličnom pjesmom, a da je sve ostalo više manje krš i ne valja...
pritom NE mislim na one hit wondere.
moderatori, usraste staru temu...
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:39   #52
al tema nisu one-hit wonderi, ili bar nisu trebali bit
pročitajte prvi post:

Quote:
mainscream kaže: Pogledaj post
dakle izvođači s jednom jedinom odličnom pjesmom, a da je sve ostalo više manje krš i ne valja...
pritom NE mislim na one hit wondere. evo počet ću:

electric light orchestra - 10538 overture
coldplay - talk
bon jovi - runaway
seal/adamski - killer
mudvayne - mercy, severity
Složio bih se Đon Bovijem al ta odlična pjesma nije Runaway nego You Give Love a Bad Name
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:51   #53
Quote:
finalnifantazista kaže: Pogledaj post
al tema nisu one-hit wonderi, ili bar nisu trebali bit
pročitajte prvi post:
Otvorena je nova tema koja je nepotrebno prikrpana staroj.
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 16:08   #54
Razdvojene su, isprike . Evo ovo je ta, nova tema (one hit mejkeri, wonderi na kojoj raspravljasmo.
Stara je ona mainscreamova s "jednom jedinom odličnom pjesmom"
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 18:02   #55
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ako će mo po tvojoj "teoriji" onda naravno da NIJE, zapravo skoro pa ništa nije, ni Mr. President (jer su imali još 2-3 hita), ni Kaoma, ni Los Del Rio. Jer bi se dalo konstantirati isto što si rekao za Katrinu i ostale i onda bi svi morali c/p sa wiki o drugim njihovim pjesmama i uspjesima iste jer to čudo nam određuje što je one hit wonder, a što ne.

Ti jednostavno ne razumiješ da su neke pjesme, second hitovi tih izvođača vrtili se kod nas (zahvaljujući prvima ili ne, nebitno), imali su veliki komercijalni uspjeh isto, ali puno kraćeg daha, izblijedile su s vremenom, opet su ih nadšišale te prve.

Ima nešto u tome što je i Akai rekao (koliko izvođača u određenim dijelovima svijeta uspjeva sa svakim albumom i sve su to hitovi, dok u ostatku je upamćen isključivo po jednoj (ili možda po još 2-3 polu hita). Možda je tako sa Hammerom, možda upravo s većinom ovdje nabrojanih.

Svatko će staviti ono što misli da jest one hit wonder ili barem blizu toga, kopirati sa wiki uspjehe drugih pjesama je smješno jer ćemo za svakog naći bar još jednu i ona da to ne čini one hit wonderom?

Čudi me, zapravo kako nisi niti malo reagirao na Steva Harleyja, Cutting Crewovce ili još bolje na Europe kad se zna, pogotovo za ove zadnje, da su uz The Final Countdown šibali hitčine kao Cherokee, Carrie, Superstitious, Rock The Night, Open Yopu Heart itd.


To je eurovizijski hit, očekivana pobjednica, sjećam se da je te godine bila toliko favorizirana da drugi nisu ni imali šanse. Pjesma se puštala na sve strane, nakratko "zamijenila" Walking On Sunshine" i onda PUF, nema je.

Sad mi je pala napamet Gina G kao tipičan primjer one hit wondera, ali hebiga vjerojatno ćeš mi dati novi izlist sa wiki kako je njena Ti Amo imala također strašan uspjeh svugdje, što i jest, ali ne mijenja činjenicu da je Gina jedan od primjera one hit wondera ili možda two hit wondera...
Želim da se primjenjuju strožiji kriteriji u određivanju one hit wondera, Aqua je primjer kratkotrajne uspješne karijere, a ne one hit wonder. Moje se mišljenje temelji na činjenicama, a tvoje možda na nekoj proizvoljnosti.(sorry)
Aquina muzika je glupa, a također i taj Doctor Jones (tako da ne bi bilo zabune da ih branim), ali postoji pjesme koje dolaze nakon toga velikog hita i imaju određeni uspjeh, a mogle bi se okarakterizirati kao popratna pojava toga prvog hita, ali Doctor Jones nije popratna pojava sedam tjedana na broju jedan u Australiji, 2 tjedna na broju jedan u Velikoj Britaniji, i visoke pozicije u ostalim zemljamama ne to nije uopće hit
pjesma ima preko 20 mil pregleda na youtube, da sigurno svaka pjesme iz 90-ih ima toliko pregleda to je uobičajna pojava
Ali ima izvođača koji su hit wonderi i to pravi

Ljudi uglavnom uzimaju taj pojam u nekoj negativnom kontekstu ili posprdnom kontekstu ( ja mislim da je tako) u smislu netko kome se zalomio hit u bezuspješnoj karijeri ili tipa netaletirani glazbenik koji je napisao isto tako neku netalentiranu pjesmu, ali koje je nekim čudim slučajem postala hit.
Ali to također možemo gledati i u pozitivnom kontekstu primjer je ovaj
Bobby McFerrin - Don't Worry Be Happy, imao se prilike čuti još njegovih skladbi bar iz toga mogu zaključiti da je radi o izvođaču koji stavara glazbu koja je vrlo zanimljiva, ali nikada ne možemo biti hit u širokim masa, a mislim da ima još takvih primjera taj je netko tko nije uopće radiofoničan, da je jako poštovan u određenim krugovima, a odluči napraviti jednu radiofoničnu pjesmu koja postane hit
Na jednom forum je jedan tip tvrdio da je Alannis Morissete one hit wonderica
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 18:10   #56
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Želim da se primjenjuju strožiji kriteriji u određivanju one hit wondera, Aqua je primjer kratkotrajne uspješne karijere, a ne one hit wonder. Moje se mišljenje temelji na činjenicama, a tvoje možda na nekoj proizvoljnosti.(sorry)
Pa ovdje i nismo ni započeli s povijesnim činjenicama s wiki, niti to mora biti toliko strogo jer opet ne možeš izbjeći da će svatko pogledati na neki svoj način, ali OK, ako se otvaračica topica slaže s tim da "postrožimo" kriterije ja nemam ništa protiv , al onda bismo morali 68% () od navedenog definitvno stavit sa strane kao nešto što ne pripada ovdje.
Quote:
Ljudi uglavnom uzimaju taj pojam u nekoj negativnom kontekstu ili posprdnom kontekstu ( ja mislim da je tako)
Pa ni ja ne mislim tako.
A to za Alalanis je
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 19:27   #57
Idemo malo predviđati budućnost
Trenutni hitovi izvođača za koje mislim da će biti i ostati one hit wonderi
Duck Sauce: Barbra Streisand ( iako su prije imali anYWay, ali to je se još nije moglo govoriti o nekom hitu)
Stromae:Alors on danse ( teško još jedan hit na francuskom, ali možda će biti hitova na području Francuske)
Yolanda Be Cool ft. DCUP: We No Speak Americano

Bumo vidjeli
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:38   #58
http://www.youtube.com/watch?v=YkeKen39fuk
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 14:52   #59
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Dakako
toliko grozno da je dobro
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 15:05   #60
neki 80's one hit wonderi

Kajagoogoo-To Shy
http://http://www.youtube.com/watch?v=nKWbMJOIkUk

Visage-Fade To Grey
http://http://www.youtube.com/watch?v=Sgd9ycdOsIw

Aneka-Japanese Boy
http://http://www.youtube.com/watch?v=nCH1IlOfDTM

Kim Carnes-Bette Davis Eyes (ali čini se da nije hardcore one hit wonder, solidan uspjeh u americi sa nizom pjesama)
http://http://www.youtube.com/watch?v=EPOIS5taqA8

gareton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.