Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2008., 01:34   #61
I ja 3 put ukljestenje ili sto vec je u zadnjih 6 mj iznad lijeve (bilo i iznad desne) lopatice kao da mi je netko ugurao šipku za armiranje betona. Traje 5-6 dana, prva dva dana okretanje glave samo djelomično hodas kao robot, auto vozis samo unaprijed :-).
To mi se pocelo desavati od kad sam se poceo bavit rakreativno sportom cesce, 2-3 put tjedno nogomet-kosarka.
E sad cini mi se ono objasnjenje dobrim malo znam preforsirat uz slabo zagrijavanje pa je najvjerojatnije to jer jerba 24 kaze: "Ako ti bol ide prema ramenu znaći da ti živac pritišći miogeloza ili više njih.To ti je nakupina u mišiću koja nastaje zbog različitih promjena,propuh,stres i sl. Zbog toga proteini iz mišića prelaze iz tekućeg u gel stanje i smetaju protok krvi.Ako se parkiraju kod živca dobije se uklještenje.Ne moraš ići fizijatru već odi na pravu sportsku masažu da ti to porazbijaju tj.vrate u tekuće stanje i bit ćeš kao novi."
Dakle mislim da cu onda na masazu za pocetak.
xylit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 11:48   #62
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
uljestio mi se zivac u nozi
osjecam bol od kuka do ispod koljena
juce ujutro dobio injekciju voltarena i mast voltaren gel
bol je pocela popustat tek danas ujutro

ima li neko sa istim iskustvom ???
Pozdrav,

Meni se bio ukliještio živac lijeve noge toliko da sam bila na štakama i blokiralo mi probavu. Bila u ST bolinici 4 dana gdje niosam dobila niti ljekove jer ih nisu imali na skladištu. Mužu preporučeno da ih kupi u apoteci i da mi ih donese. Snimljena na CT, a magnetnu trebalo čekat 10-tak dana. Mojoj obitelji to dozlogrdilo jer su rekli da će rez bit 7-10cm, rehabilitacija 1-2god..... Ukratko otišla za Njemačku. Ušla u bolnicu ujutro u 9,30 na štakama a izašla u 17,30 na svojim nogama bez ičije pomoći. Sutradan išla u šoping da dici nakupujem poklona. Mislim da to sve govori kakva je operacija. Rez od 7mm +1 punat. Evo nakon operacije od 4 mjeseca ja sve normalno radim. Čak sam 15 dana od operacije dizala mog sina od 15 kg jer je imao tek 1 god. Beba ne razumije da ga ne možeš dizat. Mogu doslovno sve jer mi nitetive nisu kidane, nema priraslica a operaciju imam snimljenu na DVD.
Barni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 16:50   #63
Dobar kiroprakticar zlata vrijedi. Nikakve injekcije i bakraci a prosla sam i to. Od prekomjernog rada i buljenja u PC opet me ulovilo, otisla ortopedu-kiroprakticaru i u manje od 5 minuta i stravicnog krckanja me doveo u red.
Dao mi neke tablete za bolove i za opustanje misica, ali ne trebaju mi sad.
Uglavnom imam jos par tretmana, mlad je covjek i bila sam vrlo podozriva, nisam nikad bila na takvim tretmanima, kaze opustite se na moje ruke natrag, jos jos jos...i onda me tako strahovito cuknuo da sam mislila da umirem. Jos par puta vrat ovo ono. Umjetnik eto. Da sam barem ovo prije otkrila.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 16:50   #64
evo i mene je "uvatilo" ima dva miseca i nepusta. nije isijas, nego nesto drugo, a neznan ni ja sta... za popiz**t.... digo nemogu ni spavat...
isto tako nemogu tocno locirat odakle bol dolazi.. znan da je negdi u kuku, samo neznan di tocno...
ima jedno 3-4 miseca, kad san povlacija mrizu iz mora nesto mi je skljocnilo i nekako me ukocilo na 2-3 sekunde... sutra se nisan moga dignit iz kreveta kako triba, i tako me drzalo jedno 2 tjedna, i onda je krenilo na bolje, i nestalo koliko se sican... e onda prije 2 miseca sagnija san se po nesto i jednostavno me srusilo na pod, nisan se moga odrzat na nogama... cudan osjecaj skroz... i onda nakon toga, par dana, na utakmici (nogomet) pruzija san livu nogu da uzmen balun, i onda ko da san nesto istega u kuku.. i od tad ajme majko...
nekad boli ajme meni, a nekad malo, a nekad nista... uglavnom ovo prvo...
znaci nemogu spvat digod, nekad nemogu ni hodat kako triba... najgore je kad sidin, pa kad se dignem... triba mi jedno minut da stojin na mistu i onda bol prodje... bol mi nije samo u ledjima, nego se ima misec ipo dana pocela spustat u nogu... najprije je bila samo u gornjem djelu nogu, u bedru, uglavnom sa vanjske strane (pricam o livoj nozi i livoj strani kuka), i onda je prosla kroz kolino, sa unutrasnje strane, i sad mi je ima misec dana dosla skoro do zgloba... u donjem dijelu noge boli me uglavnom sa unutarnje strane, al malo i sa vanjske...
mogu se kretat i sve, al boli... cak i igram digod na balun, al nemogu se kretat kako Bog zapovida... nemogu se odrazit sa livon nogon, odma zaboli ko svi djavli... nemogu pucat livon nogon, pa cak ni dodat... padnem digod sam priko sebe, jer nece noga da me slusa.. katastrofa...
e sad... prova san prova sa reikijem (Reiki), neznan ako ste culi za to, i nije mi bas pomogla zena... onda san osa u kiroprakticara, i on mi je tamo nesto namista ledja, al nije mi ni on bas pomoga... i dok san bija tamo i vamo isa san na neke ka fizikalne terapije u svog "athletic trainer" (neznan vise kako se kaze na hrvatski tocno) koja i nije neki strucnjak... ma kakvi, opet nista... al sta je najvaznije niko mi od njih nezna rec sta mi je zapravo... i sad posto sam u americi i ode nemam osiguranje, tako da nemogu ic na neke kontrole i to jer bi mi naplatilo da ni bill gates nebi moga pomoc...
toliko me to sve frustrira da neznan sta cu od sebe....
evo sad kad san sve lipo opisa u detalje, ima li ko kakvi savjet i da li iko slucajno zna sta mi je?
croatia86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:42   #65
croatia bit če da ti je disk ili oštećen,protruzija diska ili skroz iskočio iz kralješka,ekstruzija diska.Sve se to skupa naziva hernija diska. Vrlo je vjerojatno da disk koji ti je oštećen ili čak skroz iskočio, pritišće živac i to je ono što ti izaziva bol. Ako disk nastavi jako stiskati živac može ga i oštetiti a to je nepopravljivo,oštećeni živci se ne mogu izlijećiti. Diskovi se nalaze unutar kralježaka a u unutrašnjosti diska imaš geliranu masu koja ako se disk ošteti, iscuri van i pritišče živce te izaziva bol. Jedine dvije metode koje vide to meko tkivo (diskove) su CT i Magnetska rezonanca. Ako si možeš platiti jednu od te dvije metode (MR je skuplja ali daleko bolja,preciznija i ne zraći) super,a onda sa tom slikom trebaš otići Neurokirurgu koji če ti reći kako se trebaš lijećiti. Neurolog ti može napraviti emng da se vidi u kakvom su stanju živci i jesu li oštećeni,ali pošto za njih i onako nema lijeka, onda se za sad baziraj na to da obaviš CT ili MR bolnog tj.lumbalnog dijela leđa. Puno više informacija češ naći na forumu Kralježnica.com
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 09:21   #66
pozdrav svima.
i mene je uklještilo. u desnoj lopatici. cijela desna ruka utrnuta. prste ne osjećam. umiem od bolova već 3 dana. bila kod fizijatra privatno i propisao mi kombinaciju inekcija. nikad nisam mislila da to može tako boljeti.
propisali su mi laganu masažu i UZV. inače idem edovito na masaže sportske i mislim da me žena zadnji puta zbilja prejako "stisnula" u razbijanju tih nakupina i da mi se sad uklještilo. koliko čitam ranije komentare mislim da mi ne prostaje ništa drugo nego trenutno pričekati još par dana i intentivnije (osim fitensa dva puta tjedno) krenuti na jogu ili pilates.
jenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 09:48   #67
svako malo me uklješti i pomaže mi masaža i isključivo CRVENA TIGROVA MAST, probajte...
Sretno
ring-ring is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 10:50   #68
Quote:
jenna kaže: Pogledaj post
i mene je uklještilo...
Sve što je prejako i previše može se manifestirati tako. Istezanje pomalo iu manjim količinama. Manje je više.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:14   #69
I meni se 2 put u 2 mjeseca ukočio vrat. Prvi put mislim da je bilo zbog popuha, a sad opet valjda zato što mi nije potpuno prošlo ono od prije.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 11:20   #70
Meni prije tjedan dana problem sa donjim dijelom kičme. Dizao nekakve terete iz glupog položaja i slijedeće jutro dolje iznad stražnjice (pisat ću guzica, čudno mi vako) zabolilo za poludit i bol prelila kroz cijelu guzicu i niz lijevu nogu. Hodao uz poteškoće i intenzitet boli se smanjio kroz par dana, ali i dalje kod određenih pokreta i položaja sijevne bol iznad guzice.....šta da radim da bol u potpunosti nestane?
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 23:18   #71
Question Zabrinuta

Ima vec dva mjeseca kako me zabolilo u lumbalnom djelu kicme,mazala sam raznim mastima,primala injekcije ali nista nije pomoglo,a na fizikalne terapije moram cekati tri mjeseca,ne znam vise sta da radim.
Ines85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:40   #72
imam pitanje, a vezano je uz masažu. imate li neku preporuku za masažu, da nije jako skupo, a da rješava probleme poput ovog gore navedenog, uklještenja, boli i to?
__________________
How soon is now?
malabaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:11   #73
Quote:
malabaya kaže: Pogledaj post
imam pitanje, a vezano je uz masažu. imate li neku preporuku za masažu, da nije jako skupo, a da rješava probleme poput ovog gore navedenog, uklještenja, boli i to?
Ako želiš, registriraj se na forum Kralježnica.com i pitaj to Kokolino (fizijatricu) ili Neurokirurga
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 11:42   #74
ema, tenks
__________________
How soon is now?
malabaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:53   #75
pomaknuti disk

pozdrav korisnicima,htio sam se upitati u vezi jednog problema,bio sam na ct donjeg cijela kraljeznice i vidi mi se da je pomaknut disk i da mi pritisce zivac,poceo sam sa terapijom i nakon 5 tretmana mi se smanjila bol ali mi ostaje osjecaj kao da mi noge i donji dio tijela trne,jeli to znak da je zivac jako ostecen,jeli itko imao slicno iskustvo????
omerta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:16   #76
Quote:
omerta1 kaže: Pogledaj post
pozdrav korisnicima,htio sam se upitati u vezi jednog problema,bio sam na ct donjeg cijela kraljeznice i vidi mi se da je pomaknut disk i da mi pritisce zivac,poceo sam sa terapijom i nakon 5 tretmana mi se smanjila bol ali mi ostaje osjecaj kao da mi noge i donji dio tijela trne,jeli to znak da je zivac jako ostecen,jeli itko imao slicno iskustvo????
Emng LS dijela kralježnice će ti pokazati koliko je živac oštećen.

Nastavi s terapijama i vježbama, dobre su vježbe istezanja i MKenzy vježbe.
Izbjegavaj sjedenje i često se ustani dok sjediš i malo prošetaj
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 00:08   #77
a sto se desava ako je zivac ostečen moze li se to vračati?inače se bavim nogometom,jeli u pitanju karijera i koliko cesto to ide na operaciju?
omerta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:03   #78
Quote:
omerta1 kaže: Pogledaj post
a sto se desava ako je zivac ostečen moze li se to vračati?inače se bavim nogometom,jeli u pitanju karijera i koliko cesto to ide na operaciju?
Oštećeni živac nikakva operacija ne može popraviti.
Ako emng pokaže oštećenje živca neurolog ti može dati lijek za obnovu živaca (iako ne znam koliko je učinkovit) koji će smanjiti bol.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 15:11   #79
kad san krenia na terapiju bolila su me leda ,sad nakon 7 termina me ne bole leda,ali mi trne noge bojin se da ne ide u nesto jace jeli moguce da od ukljestenog zivca ide do paralize ili nesto tako?
omerta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 16:36   #80
Quote:
omerta1 kaže: Pogledaj post
kad san krenia na terapiju bolila su me leda ,sad nakon 7 termina me ne bole leda,ali mi trne noge bojin se da ne ide u nesto jace jeli moguce da od ukljestenog zivca ide do paralize ili nesto tako?
Da, u najgorem slučaju je moguće
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.