Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2008., 09:37   #1
Cool On-line katastar i gruntovnica

Snalazi li se netko na tim stranicama; katastarska čestica, knjiga položenih ugovora, glavna knjiga, z.k. uložak, poduložak, Zs, Z, tabularna izjava, posjedovni list, vlasnički list, izvod iz KPU, katastarska općina, D.I. broj, broj geodetskog elaborata ... ma mislim.

Nazovem ja njih na onaj broj koji su naveli na stranicama i javi mi se neka gospođa i kažem ja njoj da bih htio doći do svog vlasničkog lista. Nisam ni počeo, a ona meni da je to on-line samo onako i da se pravi vlasnički list vadi u gruntovnici, ma OK, ali mene zanima on-line. I tako sad da joj dam z.k uložak, kažem nemam gdje to mogu naći, kaže ona piše u vlasničkom listu, pa ženo Božja da bih došao do vlasničkog lista on-line moram pročitati broj s vlasničkog lista, i sad opet ona kako je to on-line samo onako da ako nešto trebam da moram doći u gruntovnicu ... trala-lala-la! OK, hvala Vam gospođo.

Može li mi netko reći kako se dođe do tih vlasničkih listova? Ono, imam ime i prezime vlasnika, adresu objekta i kako dalje?
OpasanNekiLik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 11:33   #2
Quote:
OpasanNekiLik kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći kako se dođe do tih vlasničkih listova? Ono, imam ime i prezime vlasnika, adresu objekta i kako dalje?
Koliko znam, takva tražilica ne postoji (po imenu i prezimenu). Da bi našao to što tražiš trebaš imati broj zemljišta (kat.čestice) ili ili broj zk.uloška. To moš naći na ugovoru.
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 14:11   #3
Quote:
draz kaže: Pogledaj post
Koliko znam, takva tražilica ne postoji (po imenu i prezimenu). Da bi našao to što tražiš trebaš imati broj zemljišta (kat.čestice) ili ili broj zk.uloška. To moš naći na ugovoru.
Našao si u oglasniku oglas da Pero Perić na nekoj adresi prodaje stan. Na koji nači ćeš provjeriti da je Pero Perić doista pravi vlasnik tog stana ili u kojem je stupnju postupak njegovog uknjiženja vlasništva?
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 15:10   #4
Quote:
sbrbot kaže: Pogledaj post
Našao si u oglasniku oglas da Pero Perić na nekoj adresi prodaje stan. Na koji nači ćeš provjeriti da je Pero Perić doista pravi vlasnik tog stana ili u kojem je stupnju postupak njegovog uknjiženja vlasništva?
Nazoveš peru i tražiš ga podatke koji ti trebaju (zk uložak i/ili kč). Ak ti to ne veli, upravo si provjerio.
Podatak u gruntovnici možeš dobiti za bilo koju kč (za 20 kuna). Onaj ko prodaje to mora znat.
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 22:00   #5
Quote:
draz kaže: Pogledaj post
Nazoveš peru i tražiš ga podatke koji ti trebaju (zk uložak i/ili kč). Ak ti to ne veli, upravo si provjerio.
Podatak u gruntovnici možeš dobiti za bilo koju kč (za 20 kuna). Onaj ko prodaje to mora znat.
Ja na primjer znam svoju k.č. i nema šanse da nađem išta. Tek kad upišem broj poduloška dobijam podatke o izvodu u KPU. Naravno taj broj poduloška mi je donio advokat iz gruntovnice na izvodu iz knjige položenih ugovora. Dakle nema šanse da bih sam mogao do toga nekako doći online.
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:30   #6
@legend
@mirko77

OpasanNekiLik je napisao:"Može li mi netko reći kako se dođe do tih vlasničkih listova? Ono, imam ime i prezime vlasnika, adresu objekta i kako dalje?"

Pročitajte što se traži: upišem ime i prezime i dobijem vlasnički list, NE OBRNUTO.

@sbrbot: "Naravno taj broj poduloška mi je donio advokat iz gruntovnice na izvodu iz knjige položenih ugovora."

Izved iz knjige položenih ugovora je neka čisto druga priča. Naime, večina stanara zajedničkog stanovanja (zgrade) su u YU kupile stan i imaju jedino ugovor. Te zgrade (večinom) nisu etažirane i tako i ne mogu imati vlasnički list jer se tek etažiranjem u potpunosti definira tvoje vlasništvo nad nekretninom koje uključuje i idealni dio k.čestice.
Gledaj, Peru traži sve papire koje ima, a mora imati ovjereni ugovor gdje se vidi što je kupljeno. Mora i postojati kč na kojoj je nekretnina izgrađena pa ti u najboljem slučaju može pisati neka u gruntovnom izvatku. I tu su jako veliki problemu kod kupoprodaje jer neetažiran stan nema vlasnički list, a to svima smrdi na prijevaru što i ne mora biti. U svakom slučaju ispruži sve pipke i ticala prije no što se odlučiš za kupovinu.
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 21:51   #7
Thumbs down

Našao si u oglasniku oglas da Pero Perić na nekoj adresi prodaje stan. Na koji nači ćeš provjeriti da je Pero Perić doista pravi vlasnik tog stana ili u kojem je stupnju postupak njegovog uknjiženja vlasništva?

Najbolji način da saznaš da li Pero Perić ima u vlasništvu taj stan je da odeš u gruntovnicu na šalter C i provjeriš. bilo bi dobro provjeriti da je taj Pero doista vlasnik stana i da je upisan. jel ako je izvanknjižno vlasništvo, a ti kupiš stan, čeka te puno posla.
Požurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 20:57   #8
za zagreb se moze pronaci preko online katastra
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:10   #9
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
za zagreb se moze pronaci preko online katastra
Pa daj taj link di upišem ime i prezime i dobim van kč, posjedovni....
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:20   #10
Quote:
draz kaže: Pogledaj post
Pa daj taj link di upišem ime i prezime i dobim van kč, posjedovni....
hm.. trazio sam po netu
upisala bi se ulica i broj pa bi izbacilo podatke, al sad ne mogu nac stranicu
mislim na zagreb.hr pa desno imas 'katastar'
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:31   #11
katastar.hr

sve fino podjeljeno po zupanijama i upravama..pa mozda vam pomogne.
legend is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 08:49   #12
...kažem ja njoj da bih htio doći do svog vlasničkog lista. Nisam ni počeo, a ona meni da je to on-line samo onako i da se pravi vlasnički list vadi u gruntovnici, ma OK, ali mene zanima on-line. I tako sad da joj dam z.k uložak, kažem nemam gdje to mogu naći, kaže ona piše u vlasničkom listu, pa ženo Božja da bih došao do vlasničkog lista on-line moram pročitati broj s vlasničkog lista....Može li mi netko reći kako se dođe do tih vlasničkih listova? Ono, imam ime i prezime vlasnika, adresu objekta i kako dalje?....[/QUOTE]

Bok,

Koliko ja pratim zemljišne knjige i katastar, ima još dosta zaostataka, a to znači da mnogi vlasnici još uvijek nisu upisani kao vlasnici....adrese i prezimena se mijenjaju, ali se ne prijavljuju promjene (jer i to košta nekih 50-tak kuna).
U kupoprodajnim ugovorima navedeni su naziv katastarske općine i broj katastarske čestice, te se po njima izvršava pretraživanje on-line (na www.katastar.hr još i preko posjedovnog lista.) Uz to sve podaci između katastra i zemljišne knjige NISU USKLAĐENI...a to se osjeća i u slučajevima kada katastarsku česticu iz katastra treba IDENTIFICIRATI sa česticom u zemljišnoj knjizi....(čest slučaj u katastru Grada Zagreba)...

Dakle treba biti svjestan da svaki pojedinac treba biti odgovoran za svoju nekretninu jer time štiti svoje vlasništvo i njom raspolaže kako želi (kupoprodaja, darovanje, hipoteka ili nasljeđivanje).

Uređena nekretnina znači kako u naravi tako i na papiru, a što tiče on-line vlasničkih listova pretpostavljam da će to biti u skoroj budućnosti.

Interesantna je web stranica www.uredjenazemlja.hr, pa se tamo mogu dobiti detaljnije informacije...

Ako ti nisam mogla pomoći, bar se mora priznati da se trudim.

Pozdrav
Đurđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 09:12   #13
Cool Uslađivanja podataka zemljišnih knjiga i katastra

Znate li koliko su podaci katastra neusklađeni sa podacima zemljišnih kniga?

Imate li usklađene podatke svojih nekretnina?

Tko je odgovoran?
Đurđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 10:59   #14
Mislim da je Đurđa izdvojila najbitnije.
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 00:00   #15
Onlajn zemljišna knjiga, Grad Zagreb

Je li moguće da za dijelove Katastarske općine "Grad Zagreb" još nisu dostupni zemljišnoknjižni podaci? Ukucam broj zemljišnoknjižnog uloška (eno ga piše na izvatku starom dva mjeseca) - i ništa.
Malinovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:14   #16
Quote:
Đurđa kaže: Pogledaj post
Znate li koliko su podaci katastra neusklađeni sa podacima zemljišnih kniga?

Imate li usklađene podatke svojih nekretnina?

Tko je odgovoran?
Upravo sam saznala zahvaljujući tebi Đurđa.
Ostali, provjerite imate li usklađene podatke nekretnina. Dakle, katastar i zemljišne knjige
Neusklađeni totalno, i za to bi netko morao biti odgovoran.
Tko?
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 02:39   #17
Quote:
OpasanNekiLik kaže: Pogledaj post
Snalazi li se netko na tim stranicama; katastarska čestica, knjiga položenih ugovora, glavna knjiga, z.k. uložak, poduložak, Zs, Z, tabularna izjava, posjedovni list, vlasnički list, izvod iz KPU, katastarska općina, D.I. broj, broj geodetskog elaborata ... ma mislim.

Nazovem ja njih na onaj broj koji su naveli na stranicama i javi mi se neka gospođa i kažem ja njoj da bih htio doći do svog vlasničkog lista. Nisam ni počeo, a ona meni da je to on-line samo onako i da se pravi vlasnički list vadi u gruntovnici, ma OK, ali mene zanima on-line. I tako sad da joj dam z.k uložak, kažem nemam gdje to mogu naći, kaže ona piše u vlasničkom listu, pa ženo Božja da bih došao do vlasničkog lista on-line moram pročitati broj s vlasničkog lista, i sad opet ona kako je to on-line samo onako da ako nešto trebam da moram doći u gruntovnicu ... trala-lala-la! OK, hvala Vam gospođo.

Može li mi netko reći kako se dođe do tih vlasničkih listova? Ono, imam ime i prezime vlasnika, adresu objekta i kako dalje?
https://e-uprava.apis-it.hr/katweb/servlet/Logon

probaj ovdje samo upises adresu i kucni broj i pojavi se sve,to je samo za ZG i Sesvete
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 10:03   #18
Evo i na ovoj stranici se mogu pronaći neke osnove Sve o katastru i gruntovnici. Kao što rekoh tu su ipak samo osnove, ali i to možda nekom pomogne.
dpop1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 16:19   #19
Ako je stan upisan u KPU (knjiga polozenih ugovora) i nemate broj poduloska u tom slucaju se NE MOZE na internetu naci izvadak unatoc tome sto imate K.cestice , K.Opcine ili zk.uloske ime ulice i sl..

Dakle ako je stan u KPU upisan trebas br. poduloska a ako je stan upisan u zemljisnim knjigama onda zemljisno knjizni izvadak MOZES naci preko k.cest. i k.opcine ili zk.uloska
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:48   #20
ako mislite da u zagrebu ima problema s neuskladjenoscu cestica u katastru i na sudu, dodjite na jug dalmacije: bez problema naici cete na slucajeve u kojima vlasnistvo nad malim cesticama (negradjevinskog!!!!) zemljista ima 20-70 ljudi

ludnica



molio bih ako ijedan pravnik koji se dobro kuzi u te stvari moze pojasniti treba li ista drugo uskladiti osim stanja u katastru sa stanjem na sudu?

i ako moze odgovoriti sto je 'jace' u slucajevima u kojima stanje nije uskladjeno: je li bolje imati cesticu na svoje ime u katastru (katastar.hr), ili na sudu (pravosudje.hr)?
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.