Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Pogledaj rezultate ankete: U kojem programu pravite i printate vizitke
Adobe Illustrator 3 16.67%
Adobe InDesign 0 0%
Adobe PhotoShop 8 44.44%
Corel Draw 9 50.00%
Macromedia FreeHand 1 5.56%
MS Publisher 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 18. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2009., 16:10   #1
Pomoć - vizitke

Pozdrav,

napravio sam vizitku na papiru dimenzija 86x54mm u Adobe Illustrator CS3. Već dugo se patim da ih posložim na papir A4, tako da ih program sam rasporedi da ih mogu isprintati.
Probao sam isto napraviti i u Photoshopu CS3, i u Indesignu CS3, no ne polazi mi za rukom ni u jednom. Jedino sam uspio u MS Publisheru, ali te vizitke me ne zadovoljavaju.
Coreldraw ne mogu nikako instalirati tako da mi je potrebno objašnjenje za 1 od ova 3 programa.
Molio bih ako može koja sličica radi pojašnjenja.

Hvala!
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 16:15   #2
pa zašto ne sačuvaš kao jpg tu vizitku i otvoriš u photoshopu novu stranicu koja će bit dimenzija a4 papira i importaš vizitke na taj "papir", posložiš kako oćeš i print :S
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 16:19   #3
Hvala na brzom odgovoru. Idem probat. Nije mi to palo na pamet.
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 16:31   #4
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
pa zašto ne sačuvaš kao jpg tu vizitku i otvoriš u photoshopu novu stranicu koja će bit dimenzija a4 papira i importaš vizitke na taj "papir", posložiš kako oćeš i print :S
Evo otvorio ja novu stranicu A4 i idem sad import jpg sliku vizitke i ne može se importirati jpg u verziji CS3. Vjerojatno griješim, pa bih molio nekog Screenshot, kako da to napravim?
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 09:17   #5
Kod boje

Hvala PeGO!

Pomogao si mi da nađem rješenje svog problema.
Sve sam napravio u Illustrator-u. Otvorio sam crtež dimenzija 86x54mm s vizitkom. Označio sve layer-e i grupirao ih. Potom sam otvorio novi A4 crtež u Illustrator-u, potom sam iz prvog crteža copy/paste u novi crtež 10 primjeraka. U novom crtežu posložio vizitke jednu uz drugu u 2 stupca i 5 redova, namjestio printer na photo mod, papir na Matte jer nije sjajni-300 gramski (moj printer ima 2 photo moda, namjestio sam na onaj slabiji), isprintao i izrezao sa skalperom.

Bogme, namučio sam se dosta s tim. Tražio sam po forumima ali nigdje nisam našao odgovor kako da to riješim. Pa evo ako nekom zatreba da ima i toga na netu.

Idemo sad dalje što se tiče rada u Illustrator-u.
Sad bih trebao boje koje sam upotrijebio u vizitki upotrijebiti u Dreamweaver-u. No nigdje ne mogu pronaći kodove upotrijebljenih boja u Illustrator-u. Pa ako netko zna pomoć.

Hvala
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 02:17   #6
Quote:
Forumko kaže: Pogledaj post
Hvala PeGO!

Pomogao si mi da nađem rješenje svog problema.
Sve sam napravio u Illustrator-u. Otvorio sam crtež dimenzija 86x54mm s vizitkom. Označio sve layer-e i grupirao ih. Potom sam otvorio novi A4 crtež u Illustrator-u, potom sam iz prvog crteža copy/paste u novi crtež 10 primjeraka. U novom crtežu posložio vizitke jednu uz drugu u 2 stupca i 5 redova, namjestio printer na photo mod, papir na Matte jer nije sjajni-300 gramski (moj printer ima 2 photo moda, namjestio sam na onaj slabiji), isprintao i izrezao sa skalperom.

Bogme, namučio sam se dosta s tim. Tražio sam po forumima ali nigdje nisam našao odgovor kako da to riješim. Pa evo ako nekom zatreba da ima i toga na netu.

Idemo sad dalje što se tiče rada u Illustrator-u.
Sad bih trebao boje koje sam upotrijebio u vizitki upotrijebiti u Dreamweaver-u. No nigdje ne mogu pronaći kodove upotrijebljenih boja u Illustrator-u. Pa ako netko zna pomoć.

Hvala
pa ako imas taj file u AI...otvoris ga...kliknes na boju i u paleti opet klikne...otvoriti ce ti se i vidjeti ces kod #xxxxxxx
ako trebas pomoc na PM
Bozzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:24   #7
OMFG photoshop????

Nije ni čudo da kad dobijem nečiju vizitku onak stojim i gledam WTF

Pravilo br. 1: print dizajn se NE RADI u pixel grafici!!
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 00:25   #8
Zaista mi nije jasno koliko ga komplicirate, pa malo jače grafičke firme rade sve u Corelu, a kaj se vizitka tiče (inače je standardna dimenzija 50 x 90) to se u njemu narihta za 12 sekundi i nek mi niko ne kaže da je kompliciranije od bilo kojeg drugog programa, dapače najpraktičniji je definitivno.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 07:51   #9
Inače nisam radio vizitke do sada, pa sam zbog toga imao problema jer nisam upoznat sa tematikom. Sada više nemam problema jer sam vizitku napravio, ali u Illustrator-u jer nisam imao Corel. Slažem se da je najbolje raditi u Corel-u, jer vjerojatno pruža najviše mogućnosti i od sada ću grafiku raditi u njemu iako ni Illustrator nije loš. Znam da su vizitke inače 50x90mm, ali ja sam radio 54x85.5mm da bude kao sve kartice (bankovne, iskaznice i dr.) jer inače ako su široke 90mm ne bi stale u pregradu za kartice u svakom novčaniku.
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 10:40   #10
Quote:
Forumko kaže: Pogledaj post
Inače nisam radio vizitke do sada, pa sam zbog toga imao problema jer nisam upoznat sa tematikom. Sada više nemam problema jer sam vizitku napravio, ali u Illustrator-u jer nisam imao Corel. Slažem se da je najbolje raditi u Corel-u, jer vjerojatno pruža najviše mogućnosti i od sada ću grafiku raditi u njemu iako ni Illustrator nije loš.
Nije bitno u čemu dok god je vektorska grafika (Illustrator, InDesign, Corel, FreeHand, ak baš hoćeš možeš i u Flasu ).
Ionako se ste eksportira u postscript, pa što se tiće kvalitete i kompaktibilnosti je sve isto, samo je razlika u mogućnostima određenog programa i koliko ćeš se napatiti dok napraviš nešto..

I btw: svi grafički elementi na vizitki bi isto tako trebali biti u vektorima (npr logo)..
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:04   #11
corel x3
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:37   #12
danas napravio sebi. Photoshop, 50x90, 300 px, cmyk mode, format tiff, slova sharp. printano bez problema... tisak i vektori su vjerujem sasvim nešto drugo....
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 20:08   #13
Wink

Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
danas napravio sebi. Photoshop, 50x90, 300 px, cmyk mode, format tiff, slova sharp. printano bez problema... tisak i vektori su vjerujem sasvim nešto drugo....
Ljudi evo moga savjeta,neke stvari covjek jednostavno nemoze napraviti sam,ili nema potreban alat ili materijal ili znanje,,firma izrađuje vizitke,brosure,memorandume letke itd i najeftiniji su u Hrvatskoj,zevu se Gradfdizajn.Ja sam kod njih kupio jer sam se iznenadio tako povoljnom cijenom 1000 vizitki u boji i jos su plastificirane za 219 kn,,mislim da je to zaista najjeftinije a ja sam inace cicija pa gledam u lipu,evo vam njihova web stranica koja im i nije nešto posebno ali je proizvod vrhunski www.grafdizajn.webs.com nadam se da sam vam malo pomogao!
skyfire123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:28   #14
Quote:
skyfire123 kaže: Pogledaj post
Ljudi evo moga savjeta,neke stvari covjek jednostavno nemoze napraviti sam,ili nema potreban alat ili materijal ili znanje,,firma izrađuje vizitke,brosure,memorandume letke itd i najeftiniji su u Hrvatskoj,zevu se Gradfdizajn.Ja sam kod njih kupio jer sam se iznenadio tako povoljnom cijenom 1000 vizitki u boji i jos su plastificirane za 219 kn,,mislim da je to zaista najjeftinije a ja sam inace cicija pa gledam u lipu,evo vam njihova web stranica koja im i nije nešto posebno ali je proizvod vrhunski www.grafdizajn.webs.com nadam se da sam vam malo pomogao!
kompa, dizajniram si solo. Za ove pare koje kažeš, sumnjam da bi mi i to radili. Nisu možda "isfurane" van serijskih dimenzija, izbušene ili tiskane sa jednim zaobljenim rubom. Ili kako bi to riješio neki dizajnerski studio, normalno za lovu. Ali i ovako su simpatične ...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 08:57   #15
Ne znam zašto ste zapeli za te puste kmercijalne programe za izradu vizitki. Ne samo što nisu jeftini nego su još i ogromni. Ima toliko FREE programa za ovu rabotu. Evo ja koristim Business Card Designer Plus i više sam nego zadovoljan snjim, pokušajte nećete ni vi pogriješiti.
A i za kreiranje Fontova imate razni FREE programi koji su i više nego zadovoljavajući.
Ja baratam s FontCreatorom koji se čak ni ne instalirava i više je nego dobar.

Mnogi spominju puste Photoshopove, Correle i sl. a ne znaju niti 2% toga programa. Vidjeli ste vjerojatno kolika je knjižurina za rad s photoshopom 5 cm je debela. Ni stručnjaci ne znaju previše upravljati s njim a mi koji mislimo da sve znamo a ipak smo jedan trun na planeti.

Zadnje uređivanje Jerry_nidžo : 03.01.2010. at 09:03.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 14:33   #16
Jerry ima pravo!
Često naletim kod poznanika i frendova popravljati i reinstalirati razne softvere. Kao pod obavezno, gotovo svatko ima instaliran barem jedan od gore spomenutih programa (PS, AI...). Sve je to u redu ako koristiš taj program čemu je i namijenjen.
Totalna glupost je instalirati Corel ili Photoshop za izradu vizitki. Postoje programi sa kojima je puno jednostavnije i "zabavnije" raditi vizitke, omote dvd-a, cd-a, naljepnice za optičke medije pa i ispisivanje grafike i teksta laserom-direktno na medij (cd/dvd).

Moja preporuka za softver koji navedene poslove obavlja perfektno, profesionalno je: SureThing CD/DVD Labeler (Deluxe).
Program može doslovno sve! Bogata baza gotovih predložaka, vrsta i veličina papira, gotovih grafika, dodatnih fontova...Naravno, i sam si možeš napraviti svoj "template".

Primjer:
Recimo, želiš napraviti 7 (ružnih velikih) vizitki na A4...Klikneš na "wizard" i odrediš dimenzije vizitke i papira. Next..next i otvori ti se prazan predložak. Popuniš ga grafikom, tekstom ili nekim od milion gotovih grafičkih predložaka i klikneš "print".

Postoji probna verzija (15 dana) pa ga isprobajte vi, koji "brijete" da na desktopu morate imati PS, AI, Corel i sl. ikone programa....

Proučite mogućnosti programa i download ovdje!
__________________
..život ide dalje..Sutra je novi dan!
MP3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:34   #17
Quote:
MP3 kaže: Pogledaj post
Moja preporuka za softver koji navedene poslove obavlja perfektno, profesionalno je: SureThing CD/DVD Labeler (Deluxe).
Program može doslovno sve! Bogata baza gotovih predložaka, vrsta i veličina papira, gotovih grafika, dodatnih fontova...Naravno, i sam si možeš napraviti svoj "template".
Ali ovdje je opet riječ o komercijalnim programima koje treba platiti, a ja govorim o free programima koji su isto tako i više nego dobri.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 13:59   #18
Poštovani!
Ovdje sam rijetko al ne mogu odoljeti i predložiti još jedan program od avery-a.Slikice ubaciš u njega i printa koliko hoćeš komada po stranici....Meni se osobno svidio.
plavozubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:13   #19
Quote:
Forumko kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

napravio sam vizitku na papiru dimenzija 86x54mm u Adobe Illustrator CS3. Već dugo se patim da ih posložim na papir A4, tako da ih program sam rasporedi da ih mogu isprintati.
Probao sam isto napraviti i u Photoshopu CS3, i u Indesignu CS3, no ne polazi mi za rukom ni u jednom. Jedino sam uspio u MS Publisheru, ali te vizitke me ne zadovoljavaju.
Coreldraw ne mogu nikako instalirati tako da mi je potrebno objašnjenje za 1 od ova 3 programa.
Molio bih ako može koja sličica radi pojašnjenja.

Hvala!
Lega to ti se radi u Corelu - Imposition layout tool ... nakon "dizajna" vizitke treba ti par sekundi da to posložiš i počneš printati. Sve ostalo je kuratz ...
__________________
Old skul Art

Zadnje uređivanje Gestapo : 06.01.2010. at 22:22.
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.