Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2010., 11:48   #1
Skok u razvoju

nisam nasla nigdje na temu...ako ima neka se spoji...

dakle...malena je imala Rotu prije 2 tjedna i od tada je nemoguca za nocno spavanje...
a taman se poklopilo da je napunila 5 mjeseci...

jel moguce da je skok u razvoju sa 5 mjeseci?

jer nemam pojma koji joj je klinac...otkad se rodila lijepo spava po noci,a sad trazi jesto svakih sat vremena...

inace nije cicoljubac i jede jako malo...tocno koliko joj treba...nikad nije cicala u nedogled...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 13:48   #2
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
nisam nasla nigdje na temu...ako ima neka se spoji...

dakle...malena je imala Rotu prije 2 tjedna i od tada je nemoguca za nocno spavanje...
a taman se poklopilo da je napunila 5 mjeseci...

jel moguce da je skok u razvoju sa 5 mjeseci?

jer nemam pojma koji joj je klinac...otkad se rodila lijepo spava po noci,a sad trazi jesto svakih sat vremena...

inace nije cicoljubac i jede jako malo...tocno koliko joj treba...nikad nije cicala u nedogled...
moja je tako nekako...s pocetkom dohrane pocela se buditi cesce po noci nego prije...i svaki put cica kao da nije jela 10 dana...
ajoj pa kako ste pokupile Rotu? nadam se da nije bilo bas jako strasno...
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 14:04   #3
Sa svakom bolesti prvo ide određeni dio regresije, a nakon toga skok u napretku.
Prva godina nosi puno prilagodbe i treženja najboljeg sustava funkcioniranja.
Treba puno pažnje, strpljenja i najvažnije ustrajnosti u onome što želite postići da do kraja kvalitetno uspijete.
Što više uživate, brže će ići.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 16:23   #4
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
moja je tako nekako...s pocetkom dohrane pocela se buditi cesce po noci nego prije...i svaki put cica kao da nije jela 10 dana...
ajoj pa kako ste pokupile Rotu? nadam se da nije bilo bas jako strasno...
jos nismo pocele dohranu...bas zbog Rote je pedijatar rekao da cemo pricekat dok se oporavi...

i kako onda rijesit to budjenje? bez obzira na dohranu oni traze vise po noci...nema mi logike ili sam ja bedasta...

a Rotu smo izgleda pobrali na grupi sa patronaznom (ona to organizira jednom mjesecno za sve mame iz kvarta sa klincima do godine dana)...
bili u Zaraznoj 3 dana i sad doma...sad je sve ok,osim tog konstantnog budjenja i nacicavanja po noci...

a uvjeravaju me da je to skok,samo ranije...nemam pojma...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 16:31   #5
Ribice, da nisu možda zubi
Naime, moja se s otprilike 6 mjeseci počela tako stalno buditi po noći, svakih sat i pol, i samo bi ju malo nosala ili dala vode i ona bi dalje zaspala, slijedećih sat i pol To je trajalo oko 10 dana i nakon toga su nam izašli prvi zubeki
sad opet spava ko i prije
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 16:35   #6
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Ribice, da nisu možda zubi
Naime, moja se s otprilike 6 mjeseci počela tako stalno buditi po noći, svakih sat i pol, i samo bi ju malo nosala ili dala vode i ona bi dalje zaspala, slijedećih sat i pol To je trajalo oko 10 dana i nakon toga su nam izašli prvi zubeki
sad opet spava ko i prije
a moze biti i to...iako nisam primjetila da joj se zubno meso zadebljalo...niti se ne bijeli nista...

kazes da su je nosala...ja svojoj dam cici i ona uredno povuce 10-ak minuta (to je njen maksimum i inace) i nastavi spavat...

ali nocas je recimo usred podoja tako vristala 1-2 minute i nema sanse da se primiri...nista ne pali...onda prestane urlikat,nastavi jest kao da se nista nije dogodilo...

mala frikusa
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 16:42   #7
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
a moze biti i to...iako nisam primjetila da joj se zubno meso zadebljalo...niti se ne bijeli nista...

kazes da su je nosala...ja svojoj dam cici i ona uredno povuce 10-ak minuta (to je njen maksimum i inace) i nastavi spavat...

ali nocas je recimo usred podoja tako vristala 1-2 minute i nema sanse da se primiri...nista ne pali...onda prestane urlikat,nastavi jest kao da se nista nije dogodilo...

mala frikusa
ja bih rekla da su zubici

tak i moja, sve bude ok, onda odjednom pocne urlanje da me glava zaboli, suza suzu stize i onda se smiri za par minuta sama od sebe ili joj stavim calgel i samo nastavi cicati ili spavati ili sto god je radila prije kaosa..
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 16:43   #8
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
a moze biti i to...iako nisam primjetila da joj se zubno meso zadebljalo...niti se ne bijeli nista...

kazes da su je nosala...ja svojoj dam cici i ona uredno povuce 10-ak minuta (to je njen maksimum i inace) i nastavi spavat...

ali nocas je recimo usred podoja tako vristala 1-2 minute i nema sanse da se primiri...nista ne pali...onda prestane urlikat,nastavi jest kao da se nista nije dogodilo...

mala frikusa
mi smo na adaptiranom i bilo mi je bez veze davat joj hranu po noći kad je do tog perioda uredno spavala cijelu noć. Samo jednom ili dva puta kad baš ništa drugo nije upalilo sam joj dala bočicu i onda je uredno zaspala.
Ako ti do sada nije tako često tražila jesti, pokušaj joj ne dati cicu pa vidi da li će malo nosanja upalit (ne znam da li joj daješ tekućinu osim svog mlijeka, ja sam u počela s dohranom, oko 5 i pol mj. davati i vodu)
Sretno, neka taj period brzo prođe
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 16:56   #9
moja je do petog mjeseca starosti spavala i po 10 sati u komadu, pocicala i nastavila još sat-dva ... i s pet mjesca rez/gotovo ... nisu bili u pitanju niti zubi, niti bolest ...jednostavno joj je tako došlo ...
od tada svaku noć je bilo gore i gore ... češće je tražila sisati ... tako je i danas (ima 14,5 mjeseci) ... u početku sam probala svašta, ali nije bilo nikakve koristi osim što bi nju razbudila do kraja i sebe iživcirala još više ...
istina, u zadnjih par tjedana, situacija se popravlja ... nadam se da će tako i nastaviti ... sat imamo 2-3 podoja po noći
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 17:29   #10
Skokovi idu do 6 mj starosti bebe...tak da može biti i to..a možda samo nadonađuej izgubljeno nakon Rote..
MIha je nakon svakog povraćanja ili bolesti kad nije imao apetit bome nadoknadio sve propušteno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:09   #11
ja bi rekla da su zubici ...jer se i moja budila tako i sisat htijela skroz...tjedan dana.....i od jucer imamo zubic ...u biti jos nemamo ali do sutra ce ga biti sigurno- viri samo mrva
naldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 11:30   #12
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
jos nismo pocele dohranu...bas zbog Rote je pedijatar rekao da cemo pricekat dok se oporavi...

i kako onda rijesit to budjenje? bez obzira na dohranu oni traze vise po noci...nema mi logike ili sam ja bedasta...

a Rotu smo izgleda pobrali na grupi sa patronaznom (ona to organizira jednom mjesecno za sve mame iz kvarta sa klincima do godine dana)...
bili u Zaraznoj 3 dana i sad doma...sad je sve ok,osim tog konstantnog budjenja i nacicavanja po noci...

a uvjeravaju me da je to skok,samo ranije...nemam pojma...
Djecu rotić iscjedi,smršave i često poslije bolesti organizam hoće nadoknaditi izgubljenu kilažu-gramažu,tako da više jed.Dakle to nije skok....
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:36   #13
Quote:
adrenalin34 kaže: Pogledaj post
Djecu rotić iscjedi,smršave i često poslije bolesti organizam hoće nadoknaditi izgubljenu kilažu-gramažu,tako da više jed.Dakle to nije skok....
super...onda nas jos i skok ceka...jeeee...

vidjet cemo kako ce biti iducih dana...nocas sve isto...vristanje i suze kao nikada...

a jesu vam se inace skokovi poklapali sa vremenima?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:34   #14
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
a moze biti i to...iako nisam primjetila da joj se zubno meso zadebljalo...niti se ne bijeli nista...

kazes da su je nosala...ja svojoj dam cici i ona uredno povuce 10-ak minuta (to je njen maksimum i inace) i nastavi spavat...

ali nocas je recimo usred podoja tako vristala 1-2 minute i nema sanse da se primiri...nista ne pali...onda prestane urlikat,nastavi jest kao da se nista nije dogodilo...

mala frikusa
ovo se i nama događa.nama je to zbog zubića.non stop je šaka u ustima.zubno meso je nateknuto.mažem mu calgelom i onda je mir za kratko vrijeme.al odjednom se po noći probudi i zavrišti i nikako ga ne mogu smiriti i onda nastavi jesti ko da ništa nije bilo i spava dalje.nadam se da će mu zubić izbiti što prije.uh.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:42   #15
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
......

mala frikusa
a hahahaha
i moja je tu negdje....vrištanje vrištanje....

ali otkad ju našopam sa rižinim prijespavanja...krmi cijelu noć....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 22:52   #16
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
a hahahaha
i moja je tu negdje....vrištanje vrištanje....

ali otkad ju našopam sa rižinim prijespavanja...krmi cijelu noć....
salis se!!!

ja sam njoj dala rizine danas oko 18 prvi put i sad oko 20:30 cicu prije spavanja...sad cemo vidjet nocas...

a rizine joj dajes samo jednom dnevno? kad navecer? na zlicu ili bocicu?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 23:27   #17
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
salis se!!!

ja sam njoj dala rizine danas oko 18 prvi put i sad oko 20:30 cicu prije spavanja...sad cemo vidjet nocas...

a rizine joj dajes samo jednom dnevno? kad navecer? na zlicu ili bocicu?
rižine dobije oko 21h, u bocu stavim 4 čajne žličice u 200ml i poklopa, i spavanac...do jutra...do cca 6h ujutro, a onda brblja sama sa sobom u krevetiću
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 23:37   #18
moja je istina starija od vaših bebača, ali već neko vrijeme radimo ovako:
- večera oko 20 sati - obično čokolino i to u fiiinoj količini
- kupanje oko 2o,30 - 20,45
- siki i to obje dojke
- u najboljem slučaju zaspi oko 21,3o

prvo buđenje oko 1 sat pa svaka 2-3 sata ... svaki puta siki ... mogu joj raditi što hoću, dok ne dobije siku, nema spavanja ...

the point is ... kod nekih beba funkcionira jača doza klope navečer, kod nekih ne
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 00:54   #19
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
moja je do petog mjeseca starosti spavala i po 10 sati u komadu, pocicala i nastavila još sat-dva ... i s pet mjesca rez/gotovo ... nisu bili u pitanju niti zubi, niti bolest ...jednostavno joj je tako došlo ...
Čitam da se kod beba obično s 4 mjeseca pojavi razvojni skok koji uzrokuje promjenu u spavanju (kod nas se to dogodilo s 4,5 mj., kod vas je možda to isto s 5 mj.) - beba je postala svjesnija svega oko sebe, uči nove stvari i mozak im radi 100 na sat i noću se bude želeći i dalje raditi ono što u danju. Dok mi razbijamo glavu sa zubima kojih nema pa nema
Kasnije se te prijelomne točke ponavljaju svako tolko, a ovise o novim usvojenim vještinama (puzanje, hodanje...)
Moj je tako i puzao noću u snu, isto prizivajući novopečenu vještinu i po noći
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 11:29   #20
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
a hahahaha
i moja je tu negdje....vrištanje vrištanje....

ali otkad ju našopam sa rižinim prijespavanja...krmi cijelu noć....
ni moj malac ne spava po noci, non stop se budi, vise nego kad je bio mladji.
sad ima 5,5 mj.

isto planiram uvesti rizine oko 18h navecer pa cica oko 19.30 i spavanac.

kako joj dajes rizine? u bocicu ili kao kasicu?
mi cemo kasicu s vodom probati.

daj boze da mi odkrmi bar 4 sata u komadu
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.