Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2010., 14:56   #81
Može samo kratko pojašnjenje izrade rubnjaka "na mokro" i "na suho"... koja je razlika.
Thnx
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 21:56   #82
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
znači,folija je uzalud-mene zapravo ne brine trava već me brine što tu gdje će biti staze ima puzajućeg tvrdokornog korova koji se širi pod zemljom; za taj korov sam mislio koristiti tampon od folije,a sad kad razmislim,on će sebi već naći put kroz pijesak

zato radiš rubnjake da odvojiš od zemlje

Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Može samo kratko pojašnjenje izrade rubnjaka "na mokro" i "na suho"... koja je razlika.
Thnx
FF
nije ni mokar ni suh nego polusuh
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 21:58   #83
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
inzr upada jako pelud nije sjeme
pelud je muška spolna stanica za razvoj biljaka
sjeme je gotovi proizvod za novi život
koliko poznajem biologiju, ima i sjeme koje leti
bez uvrijede
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 10:34   #84
Quote:
inzr kaže: Pogledaj post
nije ni mokar ni suh nego polusuh
Ok,

a objašnjenje - razlike ?
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 00:03   #85
Dvoriste, oplocnici, blato...

Pozdrav,

Trebam savjet u vezi uredenja dvorista... Kuca se polako zavrsava i trebam na neki nacin urediti mjesto za auto parkirati u dvoristu, trenutno se parkiram na golu zemlju sto nije zgodno zbog blata. Plan je oduvijek bio postaviti oplocnike za stazu i auto, no trenutno mi je to preveliki financijski zalogaj.

No, svejedno bi trebao nesto sloziti za preko zime, bar privremeno, i svi savjeti u tom smjeru su bili da samo nasipam sljunak na zemlju pa da nece biti toliko blata. To me je potaklo na ideju da nadem nekoga da napravi pripremu za oplocnike i da tako ostane preko zime, a u proljece bi onda postavio same oplocnike.

Tako bi izbjegao dupli posao a i preko zime bi bilo koliko toliko cisto za auto i hodanje. Ono sto me zanima je koliko je to dobra ideja tj. hoce li se moci u proljece samo nastaviti posao na takvu pripremu ili ce prezimljavanje unistiti pripremu. Pretragom foruma sam naisao na temu o pripremi za asfalt, a koliko sam shvatio to je jedno te isto, i tamo je jedan clan bas zagovarao ostavljanje pripreme preko zime kako bi se sve sleglo, no drugi ga je popljuvao :-) Tako da sam u dilemi.

Koliko dode okvirno priprema za oplocnike po m2? (sve zajedno imam oko 70m2)

Alternativno moze i neki drugi prijedlog kako to srediti sto jeftinije i brze (posto je takvo rijesenje ipak privremeno).

Hvala
PCharge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 16:05   #86
Postavljanje opločnika u dvorište...

Evo jedne nove teme koliko sam vidio da je nema još otvorene... Nikad prije nisam postavljao ništa slično, a i površina je dosta velika cca 140 m2 te sam htio sačuvati 2.000 EU koliko su me tražili majstori za ruke. Nakon puno traženja i savjetovanja odlučio sam da mogu sam te sam sve zabilježio fotićem. Vi sami procijenite kako je ispalo ako vam treba kakav savjet tu sam. Jedino morate biti fizički spremni jer za ovakvo dvorište je preko mojih ruku prešlo preko 50 tona matrijala.
http://www.youtube.com/watch?v=2qfyfj6kQww

Zadnje uređivanje domi0404 : 21.11.2010. at 16:11.
domi0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 17:53   #87
.

..nije loše.
a da se razumijemo, nije ni ništa spektakularno.
Onaj tko zna gledati na libelu, metar, imam malo soli u glavi te volje za radom i nije lijen može si bez problema postaviit kocke u dvorište.

Tebi svakako pohvale za trud i ušparane novce.

keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:22   #88
Thumbs up

Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
..nije loše.
a da se razumijemo, nije ni ništa spektakularno.
Onaj tko zna gledati na libelu, metar, imam malo soli u glavi te volje za radom i nije lijen može si bez problema postaviit kocke u dvorište.

Tebi svakako pohvale za trud i ušparane novce.

Ne vidi se na slikama ali cijelo je dvorište pod blagim nagibom tako da su i kocke... Inače se i ja bavim završnim radovima u građevini pa mi nije bilo ništa strano osim straha ako ne bude ok pa sve vadit van i zvat majstora... Iskreno mislim da su bili realni sa cijenom jer je to dosta posla...
domi0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:25   #89
Quote:
inzr kaže: Pogledaj post
Što je to šakanac, ja mislim da taj termin u građevinarstvu ne postoji, i kakvog još većega, pa valjda ne savjetujete kolege da rade makadam. Molim Vas gospodine prvo se držite pravila struke pa pišite i savjetujte ljude. To što vi pišete to je za izvedbu makadama.
Gospodin nije naveo kakva će biti podloga a ako niste znali kamene kocke koje se koriste za uređenje okoliša zapunjavaju se zemljom radi efekta.
Slijedeća greška je postava rubnjaka na suhi materijal, gospodine vi nemate pojma, a ako niste znali, kad se zalije vodom suha smjesa sve vam propadne i izgubite visinu, rubnjaka, a neki se i nagnu pa se nemogu postaviti u pravac.

Ja Vas savjetujem da pronađete gdje ste to pisali pa ponovo prepišite i objasnite ljudima zašto se posipa pijeskom. Vrlo mudro!
Ne zapunjavaju se zemljom nego kvarcnim pijeskom ili pijeskom koji se naziva nula (cca 1 mm) radi fiksiranja kocke. Sta se tice podloge, bilo bi je pozeljno betonirati, ako ne, napraviti izmjenu materijala krupnijim kamenom cca 5 cm-20cm, te tamponirati i dobro uvaljati. Nakon toga ide lomljeni kamen na cca 0.5 cm. Rubnjaci nece izgubiti na visini, na suhoj podlozi ako povecate visinu podloge za 2-3 cm, zalijete cementnim mlijekom(samo voda i cement), te kada stavite rubnjak, nabijete ga za tu visinu koju ste povisili podlogu. Poslije toga se zalijeva vodom iako nije potrebno jer ste pod rubnik stavili cementno mlijeko koje je ovlazilo suhu podlogu.
namaiiblis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 21:33   #90
Ja bih oko kuće napavio nešto slično gore spomenutoj betonskoj stazi.
Samo, umjesto betona bih stavio krupni obli šljunak. Drenaža mi ne treba jer nemam podruma a kuća mi je od tla (nadtemeljni zidovi) podignuta prosječno oko 40 cm. U biti, pitanje je da li mi za takvu situaciju treba ili ne treba drenažna cijev?
Ovo gore je usputno pitanje a glavno pitanje je da li moram stavljati betonske rubnike između šljunčane staze i okolne zemlje. Ja bih da bude direktan prijelaz sa šljunka na okolnu zemlju/travu. Jel moguće tako napraviti ili betnoski rubnici imaju neku važniju ulogu osim estetske?
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:13   #91
Quote:
mbubnjar kaže: Pogledaj post
Ja bih oko kuće napavio nešto slično gore spomenutoj betonskoj stazi.
Samo, umjesto betona bih stavio krupni obli šljunak. Drenaža mi ne treba jer nemam podruma a kuća mi je od tla (nadtemeljni zidovi) podignuta prosječno oko 40 cm. U biti, pitanje je da li mi za takvu situaciju treba ili ne treba drenažna cijev?
Ovo gore je usputno pitanje a glavno pitanje je da li moram stavljati betonske rubnike između šljunčane staze i okolne zemlje. Ja bih da bude direktan prijelaz sa šljunka na okolnu zemlju/travu. Jel moguće tako napraviti ili betnoski rubnici imaju neku važniju ulogu osim estetske?
drenaža se ne stavlja radi vlaženja u kući nego radi stabilizacije podloge kod oborinskih voda

laički rečeno, kod rušenja starih opločnika bez drenaže ispod sve bude isprano jer voda ne teće "programirano"

rubnici služe da drže šljunak da ne pada u zemlju i obratno, zamisli da ideš prmjenit travu u vrtu i isfrezaš vrtal, šta če se dogoditi, kad se zemlja rastrese nivo raste i uništiš stazu
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 02:52   #92
Jel netko ima iskustva u pločenju starom punjenom ciglom, onom malom.
Imam dosta toga pa ću iskoristiti za pločanje dvije staze u dvorištu, put za auto do garaže.

Što predlažete za popunu fuga? Ja mislim da bi i pijesak bio dosta dobar (ne treba to biti niti fino niti precizno baš), ali najviše me muči što da stavim na rubove umjesto rubnjaka da se sve ne raziđe.

E da, jel "tehnika zidanja" ovdje isto poželjna ili to nema veze?
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 08:28   #93
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Jel netko ima iskustva u pločenju starom punjenom ciglom, onom malom.?
Što će biti kad se vlažna/mokra cigla smrzne?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 10:16   #94
ništa posebno. Vidio te staze na mnogo mjesta.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 18:58   #95
Ma da, nije to ništ strašno. A i kažem, ne mora to biti ajnc A
Na kraju krajeva, ja to izvadim sve ako će izgledat baš nakaradno za koju godinu, ali kad već radim mislio sam se malo potrudit pa da to ipak na nešto i liči.
Ima tko prijedlog za te rubne dijelove? Kak da to ustabilim a da ne moram betonirat? Ako baš nije nužno.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 22:43   #96
Zanima me koja je razlika između tkanog i ne tkanog geotekstila.
Koji preporučujete i kolika je cijena jednog i drugog.
Kolika je cijena postavljanja kamenih opločnjaka po m2.
da-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 10:28   #97
evo ja sam uradio staze od stare cigle po dvorištu- skinuli sloj humusa, ispod posipali najprije s separiranim sitnim šljunkom (kulir kamen) jer je stari koji je zidar rekao da taj kulir služi kao zaštita od krtova koji kopaju ispod i onda ne idu tu jer im se taj sitni šljunak počinje urušavati u rupu pa ne kopaju tuda dalje; gore pijesak za nivelaciju, postavljanje cigle, nakon toga fugiranje s mortom, čišćenje drot četkom morta s cigle i to je sad prekrasno
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 16:19   #98
Smile

evo ima svakakvih savjeta, pa da se nadovežem.
40 cm dubina iskopa.
nagib iskopa u jednu stranu.
valjanje iskopa.
iskop kanala za drenažu na nižoj strani
betoniranje kanala za drenažu
postavljanje dren. cijevi i oblaganje geotekstilom
postavljanje agregata 8-16 na dren. cijev
spajanje d. cijevi na odvod
postavljanje geotekstila cijelom površinom
postavljanje drobljenog kamena 0-60 u visini 20 cm uvaljano
postavljanje d.k. 0-30 u visini 10 cm uvaljano
postavljanje agregata 4-8 u visini 5 cm uvaljano
postavljanje betonskih kocki
nabijanje vibro pločom
zasipavanje pijeskom fugi
popij pivo (ipak je to bauštela)

ima još varijacija na temu ali to bi bilo to
bing02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 12:16   #99
Opločnici do temelja

Trebam postaviti kocku do temelja od kuće na koji je postavljen XPS (stirodur), da li je mogu normalno slagati, ili ju je potrebno posebno odvajati ?
Alen_356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 11:13   #100
pa stavi je, nadam se da je sokl obrađen prije
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.