Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2010., 09:19   #61
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
A kako mame dojilje nose bebe u maramama. Moja namiriše cicu i samo me slini i traži jesti dok je stavim u maramu.
Inače, vidim da joj se sviđa jako. Cijela je oduševljena. Evo sad sam je stavila da malo miruje i da mogu forumariti
Dala sam joj dudu da me ne cica preko majice. Jela je prije 15 minuta, dakle nije gladna.
moj isto ima jake te instinkte(iako nije dojen) i kad nije gladan, čim ga stavim da mi leži na prsima on krene u lov na sisu spuštat se i slini mi po majci, ni dudom ga ne mogu umirit(ali to je samo kad leži na prsima dok ja ležim)....u marami mi se to ne događa, možda jer mu je glava dosta iznad sisa(volim ga smjestit više, lakše mi je za leđa) i zašto što je sav stisnut pa se ne može ni spuštat, a i zanimljivo mu je sve što se događa dok se šećemo pa mu je glava stalno vani
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 09:22   #62
ja svoju isto nosim dost visoko, tako da nam dojenje za sad još nikad nije uspjelo.. a nije ona ni tražila..

nego, kak dignete majicu ako ih idete dojiti u marami? meni se to čini ko nemoguća misija?? košulja mi se isto ne čini praktična jer bi je gumbi izgrebali...
meni to s dojenjem u marami stvarno nije jasno
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 09:34   #63
Pa ja sad uglavnom nosim raskopčanu košulju ili majicu s gumbima. To mi je i inače praktičnije za dojenje vani, nego dizanje majice, pogotovo kad je hladno.

A onda mi je i njegova glava na koži i osjetim mu dah. Inače, imam malu paranoju s maramom da će mu prekrit nos i da neće moći disati. Ne grebu nas gumbi.

Ovo me sad podsjetilo da hitno moram u šoping. Imam doslovno 1 kušulju i 1 majicu s gumbima u kojima sam stalno otkako sam rodila.

edit: Cijela poanta je da se cica malo podigne gore, a beba skupa s maramom povuče dolje i spoje se. Ne znam, nama to još uvijek uspijeva, možda postane problem kad bude veći.

Zadnje uređivanje no_nic : 17.11.2010. at 09:42.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:01   #64
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja svoju isto nosim dost visoko, tako da nam dojenje za sad još nikad nije uspjelo.. a nije ona ni tražila..

nego, kak dignete majicu ako ih idete dojiti u marami? meni se to čini ko nemoguća misija?? košulja mi se isto ne čini praktična jer bi je gumbi izgrebali...
meni to s dojenjem u marami stvarno nije jasno
majicu ne dižem nego spuštam.
naime, kad si dojilja ...dekoltirane majice ti moraju postati obavezni dio garderobe.
kakve vi majice nosit kad ih morate dizati?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:03   #65
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
majicu ne dižem nego spuštam.
naime, kad si dojilja ...dekoltirane majice ti moraju postati obavezni dio garderobe.
kakve vi majice nosit kad ih morate dizati?
a jbt, normalne majice.. ono T-shirt.. ne može se to toliko spustiti...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:06   #66
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Ja imam razliku 11 mjeseci i 10 dana....zavežeš dvije marame..jedan naprijed, drugi iza i šetnjica
Ej Kato, svaka čast!
Moja će već biti 2 godine pa ništa od toga, valjda ću moć trčat za njom s bebačem u marami
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:06   #67
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
majicu ne dižem nego spuštam.
naime, kad si dojilja ...dekoltirane majice ti moraju postati obavezni dio garderobe.
kakve vi majice nosit kad ih morate dizati?
ja isto nosim normalne.

hladno mi je u dekoltiranim trenutno. a i cice su mi trenutno tolike da ih volim pokrit :čedna:
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:15   #68
meni je marama super i uvije kje miran u njoj ili spava

jedino
nervira mi kad je prelabavo zavežem pa "odpluta" prenisko

nervira me šta svi bulje ko tele u šarena vrata mene s njim
nekidan je jedna rekla... vidi ove, ja mislila s boka da je trudna, a to joj je beba u nekoj marami- vidi glavu (oboje sam nas obukla u širi džemper i s boka izgledam kao odeblja trudnica )
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:28   #69
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
A kako mame dojilje nose bebe u maramama. Moja namiriše cicu i samo me slini i traži jesti dok je stavim u maramu.
Inače, vidim da joj se sviđa jako. Cijela je oduševljena. Evo sad sam je stavila da malo miruje i da mogu forumariti
Dala sam joj dudu da me ne cica preko majice. Jela je prije 15 minuta, dakle nije gladna.
ja dojila bez problema u svim nosiljkama
Niko ne traži baš cicu dok se nosi dok je Miha većinom prištekan bio..a super je to što se niš ne kuži
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 17.11.2010. at 13:12.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:42   #70
ja stvarno ne kužim ta dojenja
u slingu mogu dojiti bez beda, ali MT i marama Pa jel vi imate velike cice ili je tajna u tehnici? Svugdje čitam: digni cicu.. pa kud da ju dignem kad jedva da imam što osim bradavice ?
opet ja molim dobre mame: poslikajte se s bebom u marami ili MT dok doji.... pleeeaseeeeeee
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:45   #71
ovo gore mi je jako bitno, a sad još jedno pitanje: za MT svugdje čitam različite preporuke. Od toga da beba može od rođenja, kad čvrsto drži glavu, tek kad počne sjediti... Kćer sam u MT zbog straha od raznoraznih preporuka počela nositi tek kad je počela sjediti ali bih sina voljela i ranije jer mi je to najdraža nosiljka. Vidim da neke već naveliko nose bebače u njemu. Komentari?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:50   #72
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ovo gore mi je jako bitno, a sad još jedno pitanje: za MT svugdje čitam različite preporuke. Od toga da beba može od rođenja, kad čvrsto drži glavu, tek kad počne sjediti... Kćer sam u MT zbog straha od raznoraznih preporuka počela nositi tek kad je počela sjediti ali bih sina voljela i ranije jer mi je to najdraža nosiljka. Vidim da neke već naveliko nose bebače u njemu. Komentari?
pa u mt moš bez frke čim glavu počne držati stabilno jer i sama znaš kak su zavezani u tome i da su im nogice ful široko onak postavljene tak da nema beda oko toga.

mislim... može se i novorođenče vjerojatno u mt...ali ja to nipošto ne bih jer iskreno mi nije to dovoljno "zategnuto"....imam filing da bi mu bilo previše lufta oko glave pa bih mu opet trebala pridržavati glavu i koja mi je onda korist...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:14   #73
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja svoju isto nosim dost visoko, tako da nam dojenje za sad još nikad nije uspjelo.. a nije ona ni tražila..

nego, kak dignete majicu ako ih idete dojiti u marami? meni se to čini ko nemoguća misija?? košulja mi se isto ne čini praktična jer bi je gumbi izgrebali...
meni to s dojenjem u marami stvarno nije jasno
ili nosim majicu na britele ispod majice kratkih/dugih rukava ili belly belt za dojilje..on mi je najbolji izbor..majicu bez problema povučem gore, cicu mogu izvadit a leđa i trbuh mi nisu goli
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:15   #74
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ovo gore mi je jako bitno, a sad još jedno pitanje: za MT svugdje čitam različite preporuke. Od toga da beba može od rođenja, kad čvrsto drži glavu, tek kad počne sjediti... Kćer sam u MT zbog straha od raznoraznih preporuka počela nositi tek kad je počela sjediti ali bih sina voljela i ranije jer mi je to najdraža nosiljka. Vidim da neke već naveliko nose bebače u njemu. Komentari?
postoji MT za male bebe koji ima podešavanje za dio između nogu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:16   #75
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja stvarno ne kužim ta dojenja
u slingu mogu dojiti bez beda, ali MT i marama Pa jel vi imate velike cice ili je tajna u tehnici? Svugdje čitam: digni cicu.. pa kud da ju dignem kad jedva da imam što osim bradavice ?
opet ja molim dobre mame: poslikajte se s bebom u marami ili MT dok doji.... pleeeaseeeeeee
kad iskopam sliku stavim...nije velika cica, malo njega nagnem u stranu i taman mi je kod cice
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:55   #76
a-ha... znači kod MT se čeka samo čvsrta glavica? Znate što je mene zbunilo? U MT jesu široko nogice ali opet sam imala dojam da nisu toliko u ispravnom položaju odnosno da koljena nisu baš u višem položaju od guze nego nekako u ravnini s guzom (ovo je bezveze, prva slika na koju sam naletila, ali samo da vizualiziram priču). Kod marame i slinga guza baš bude onako lijepo u rupi a koljena visoko gore u žabici. Kod MT to baš i nije tako pa zato nisam kćer ni stavljala dok nije počela sjediti.
Ali ako kažete da može, idem trkom po MT i stavit ga na pranje
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 15:03   #77
i ajde malo reklamirajte svoje nosiljke.. Koje imate, tko je proizvođač i kako ste zadovoljne...
Ja imam ERGO: jaaakooo ga hvale ali mene živciraju te kopče a MM nikako da natjeram da ga počne nositi
MT: imam od Pixiekida i jaaaakoooo sam zadovoljna iako razmišljam da ga prodam i kupim si neki novi dezen (Hanabi mi dosadio)
Sling: imala od Tabite i bio mi je super ali ga prodala jer mi isto dosadila boja pa kupila sleeping baby (nakon sati i sati iščitavanja ocjena na babywearer forumu) i imam samo reći FANTASTIČNO (upravo mislim uzeti još jedan sestrični). Bolji sling nisam probala
Marama: Sleepy Wrap- još jednom FANTASTIČNO: elastična, lijepo drži a ne zateže, ma sve super. Jedina mana je što je deblja pa nije baš za ljeto
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 16:14   #78
Slike pobrisane na zahtjev.

Valjda će poslužiti.
Nisam uspjela napraviti bolju sliku dojenja jer nije bila gladna..

Javite kad vidi koga zanima da mogu obrisati linkove.

Zadnje uređivanje mandy : 18.11.2010. at 16:28.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:24   #79
Draga, hvala, hvala, hvala.... odoh probati zamotati svog cicača
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:30   #80
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
[
Valjda će poslužiti.
Nisam uspjela napraviti bolju sliku dojenja jer nije bila gladna..

Javite kad vidi koga zanima da mogu obrisati linkove.
sviđa mi se tvoje slaganje marame..ima neki tutorijal kak se slaže...ja je nosim ko na slici
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
__________________
~naše vjenčanje~

Zadnje uređivanje mandy : 18.11.2010. at 21:30.
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.