Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2003., 19:23   #41
Re: vjerujete li da...

Quote:
sweet Irma kaže:
Vjerujete li da prava ljubav sve pobjeđuje?
..vjerujem i teorija je ok...

zasto onda uvjek nesto zasteka mi nikad nije bilo jasno :\
kapo da ju je gates izmislio
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 23:04   #42
A sto to treba pobjediti?!?
jaguar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 10:38   #43
Quote:
nataniel kaže:
To nema veze sa sapunicama, drazesna djevojhchice.

"Prava ljubav" (namjerno pod navodnicima, zbog cinika i sarkastichara ;-)) zaista je u stanju pobijediti sve.

I ne, ovo nije poetski tekst na temu "moja razmišljanja o ljubavi"...To je svjedočanstvo, jer sam to vidjela,jer sam to doživjela.

Nije problem u doživljaju ljubavi(prava,neprava), već u osjećaju čovjeka spram vlastite emocije i njezinu razvijanju.
O čemu se radi?
Većina ljudi je naprosto sebična i kroz to naravno da ne može ljubav ni doživjeti onakvom kakva jest ustvari.
Nesebična.

I reći će ti, upravo takvi - "ne, ne može pobjediti sve".

Oni drugi, koji su u stanju odmaknuti se od vlastitog dupeta barem na sekundu , reći će ti da moguće je da pobjedi sve.

I to je zaista tako.Na kraju krajeva, to i jesu ispiti za ljubav....Prođe li to "sve" prođe li teške situacije (jer jako je lijepo i lako biti uz nekoga kada je sve divno), po tomu vidiš je li PRAVA /NEPRAVA.Te spoznaje i jesu najgore,istina.

Najlakše se ustati od stola, obrisati usta,otići i gotovo.
Znam ljude koji su ostajali,i kada "klopa nije bila ukusna" za tim stolom.I pobjedili.Ma što to značilo.
Aaaaaaaaaaaaaamennnn brother.... I mean sister!
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 15:56   #44
Bog te blagoslovio, desnice:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 16:08   #45
Da se ko na starom IMFu mogu davat ocjene dao bih ti koliko je prstiju na mojoj desnici...
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 16:09   #46
Quote:
desna ruka kaže:
Da se ko na starom IMFu mogu davat ocjene dao bih ti koliko je prstiju na mojoj desnici...
Radis u pilani?
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 16:16   #47
*Cough, cough*

Nešto me drapa u grlu, nije zbog piljevine!
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 15:32   #48
već sam mislila da sam jedini, nepopravljivi romantik na ovom forumu. Drago mi je šta ima još takvih koji se usprkos svemu ne predaju i imaju hrabrosti (ili ludosti) vjerovat u nešto šta je većini totalna apstrakcija.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 15:49   #49
Quote:
sweet Irma kaže:
već sam mislila da sam jedini, nepopravljivi romantik na ovom forumu. Drago mi je šta ima još takvih koji se usprkos svemu ne predaju i imaju hrabrosti (ili ludosti) vjerovat u nešto šta je većini totalna apstrakcija.
..pa kakav bi to svijet bio bez nas neuroticara..ma da ga ne bi prepustili znanstvenim dogmaticarima?... ma ajde, mala..

..eno, tamo, na forumu znanosti, oce nas arhivirati..ma,je..kako im kupus..
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 15:56   #50
samo mala digresija..

Kiki je postavila pitanje jeli prava ljubav kad te netko voli i kad će učiniti sve da vi uspijete....

Ja ne mislim da je prava ljubav kad te netko voli da će učiniti sve za tebe. Tu dolazimo na pitanje samopoštovanja i vlastitog integrirateta i dobrobiti.

Prava ljubav je ona ljubav - kad vas netko voli da će učiniti najviše ŠTO MOŽE i dati sve od sebe da uspijete, ALI NE NA SVOJU ŠTETU. Neće se ponižavati niti na bilo koji način činiti nešto što bi ugrozilo njegovo zdravlje, samopoštovanje i sl.

LJubav koja uvjetuje da ja za njega moram BITI SPREMNA UČINITI SVE....malo mi je to bolesno....jel to znači npr. da se ja moram posvaditi s cijelom mojom obitelji, koja njega ne voli ni on njih, jer ja moram biti spremna učiniti sve za njega???

Ili da mu moram dati svoj zadnji bubreg jer će on umrijeti ako mu ga ne dam. A ako mu ga dam, zadnji mi je, ja ću umrijeti?
Što je u tim situacijama prava ljubav? Ima li je?
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 16:06   #51
Quote:
Ili da mu moram dati svoj zadnji bubreg jer će on umrijeti ako mu ga ne dam. A ako mu ga dam, zadnji mi je, ja ću umrijeti?
Prava ljubav preživi i zaboravljene godišnjice i podignute WC daske - ma šta je jedan tričavi bubreg za pravu ljubav?

Ako neko od vas i umre - prava ljubav će preživjeti.
Uvijek i zauvijek.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 16:12   #52
Ne.

A ne znam ni što je prava ljubav... Mislim da ovaj Kiki-j-in post explains everything:

Rečeno je da se za pravu ljubav treba biti spreman sve učiniti, boriti se.
Ali tu su one pirove pobjede! Koliko se čovjek može istrošiti i do koje granice u toj borbi treba ići da bi se izborio za tu "pravu ljubav". Koliko ti ostane volje i snage za uživanjem nakon svih tih borbi, žrtvi... ja ipak ljubav doživljavam kao nešto puno jednostavnije. Ne kažem da se ne bih do neke granice borila, ali ako prelazak te granice znači moje ponižavanje, bol vjerujem da bih ljubav krenula tražiti na novom mjestu. Ljubav se ne može uzeti na silu.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 16:19   #53
Re: samo mala digresija..

Quote:
asa kaže:
Ili da mu moram dati svoj zadnji bubreg jer će on umrijeti ako mu ga ne dam. A ako mu ga dam, zadnji mi je, ja ću umrijeti?
Što je u tim situacijama prava ljubav? Ima li je?
Da.Napravit ces sve da on od donatora dobije bubreg, pa makar morala okrenuti svijet naglavce.Ako ti je zadnji i jedini tvoj dragi bubreg, ne neces ti biti ta koja ce ga donirati.U osnovi je i tu odgovor vrlo jednostavan.

Ali, yebiga - pokazhi mi tu osobu koja ce svijet okrenuti za bubreg svom partneru.

Na zhalost, znam ih sve manje i manje.

Kad malo bolje razmislim , spika s bubregom je ful bizarna, ali mozhda i nije........Kad opet, malo bolje razmislim.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 18:11   #54
Re: samo mala digresija..

Quote:
Prava ljubav je ona ljubav - kad vas netko voli da će učiniti najviše ŠTO MOŽE i dati sve od sebe da uspijete, ALI NE NA SVOJU ŠTETU. Neće se ponižavati niti na bilo koji način činiti nešto što bi ugrozilo njegovo zdravlje, samopoštovanje i sl.
Mozda se nista nece shvatiti kao ponizavajuce
vjerujuci da sta god ucinili iz ljubavi,u ljubavi,
ne moze biti ponizavajuce.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 18:13   #55
Tochno tako.Slazhem se:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 18:15   #56
Re: samo mala digresija..

Quote:
"...Ili da mu moram dati svoj zadnji bubreg jer će on umrijeti ako mu ga ne dam. A ako mu ga dam, zadnji mi je, ja ću umrijeti?..."
A u cemu je razlika ako mu ga das i umres,ako ces svejedno umrijeti nakon
sto on umre jer nije dobio bubreg...Sala...(a mozda i ne).
U svakom slucaju mislim da se takva situacija u pravoj ljubavi ne moze desiti
te je svaki odgovor nepotreban jer nema ni pitanja.
Jer suprotna osoba u tom slucaju ne bi nikad ni trazila,ni pitala,ni dozvolila
ni uzela,TVOJ bubreg,ako bi to znacilo tvoju smrt.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 20:40   #57
Re: vjerujete li da...

Quote:
sweet Irma kaže:
Vjerujete li da prava ljubav sve pobjeđuje?
U stvari ne jer prava ljubav nema sta pobjeđivati.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.