Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2012., 23:10   #1
krizanteme

bok svima ,nisam nigdje nasla temu o sadnji krizantema pa ako ima tko da se time bavi neka se javi na ovu temu zanimaju me vasa iskustva ,ja ju sadim sad prvu godinu !
alabama99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 10:55   #2
sadiš krizanteme kao ukras u vrtu ili se želiš baviti uzgojem?
Biljka112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 17:10   #3
počinjem se baviti uzgojem ,za sad dosta malo samo za probu ,1000 kom krizantema ,100 multiflora i 1000 raznolikog(špina ,gumbići .boris becker),jel se i ti bavis uzgojem?
alabama99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 17:58   #4
ne, ali to mi je struka...što te točno zanima?
Biljka112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 21:30   #5
eto mi smo ih posadili ,imamo navodnjavanje kap na kap,zanima me zasto se ona ne smije poljevati po lišću i kojim sredstvom da ju špricam protiv tripsa i hrđe i cime da ju prihranim te koliko cesto?
alabama99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 21:55   #6
Ne zalijeva se po lišću zbog opasnosti od pojave gljivičnih bolesti. Od zaštitnih sredstava protiv tripsa primjenjuju se ona na bazi organofosfornih insekticida ili na bazi imidakloprida. Protiv hrđe se može koristiti Dithane M-45 ili Tilt EC.
Prihrana je najvažnija u periodu ukorjenjavanja i intenzivnog rasta, sve do perioda kratkog dana. Može se koristiti neko tekuće gnojivo koje se dodaje u sistem za zalijevanje. Druga je mogućnost folijarno gnojivo koje se primjenjuje kod tretiranja zaštitnim sredstvom.
Početkom kolovoza moraš početi sa zamračivanjem.
Biljka112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 22:22   #7
hvala ti na savjetima evo za sad lijepo rastu ,nabavila sam sredstva za spricanje i prihranu ,e danas sam nasla malog zelenog crvića na multiflori jel za njega dobar insekticid beta betriod?ili sta drugo uzeti?
alabama99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 23:22   #8
probaj poslikati tog crva pa stavi fotku. ali ako si tretirala biljke insekticidom crv ima male šanse da preživi...
Biljka112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 16:55   #9
gledala sam danas ,pocrnili su i mrtvi su ,uspjelo je znači,nasla sam na internetu sliku kak izgleda ,u biti to je gusjenica kukuruznog moljca ,http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...y81OLCCp4kwZQ- ,,blizu mi je polje kukuruza pa je mozda odatle doslo !dobila sam preporuku da spricam svakih 10 dana sa tim insekticidom i jos uz to dodajem Quadris,tilt,ili captan 50 za prevenciju plemenjace i hrđe,nadam se da ce to bit ok?
alabama99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.