Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2016., 11:46   #1001
srećom pa se kod nas u hr ne utvrđuje krivac za razvod braka,jer bi po nekima dotičnu/dotičnog kamenovali
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 00:41   #1002
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Kakav zakljucak! Imas 15 godina?!
A očito sam tu negdje. Nije stvar u godinama, nego mi je mentalni sklop drukčiji od većine ljudi. Za mene je riječ i obećanje svetinja, a u svom životu pokušavam sebe ne staviti na prvo mjesto. Osobna sreća mi ništa ne znači ako je moje dijete, drug ili prijatelj nesretan. Ne razmišljam na način da je sve normalno, i unatoč gadnom iskustvu ne želim promijeniti svoja uvjerenja i stavove o životu. Briga me, nek spava svatko s svakim, ali ja neću. Jednostavno me takav život ne privlači, iako obožavam ženski rod. Na svakoj ću naći nešto lijepo, ali se trudim da ne slinim kao pas za njima. Uglavnom, malo sam odlutao od teme.
Focalu jednostavno želim sve najbolje, jer točno znam kroz šta prolazi. Napišem i ja neke gluposti ovdje, ali samo iz želje da njemu malo olakšam, ukoliko je to moguće. Kad bi ljudi energiju koju troše po raznim autima, tuđim stanovima, itd. usmjerili na svoga partnera puno bi bolje bilo našoj djeci. Ne bi se doveli u situaciju da gotovo svako drugo dijete živi bez jednog roditelja, pod krinkom tzv. "sreće". Ljudi moji, otriznimo se od gluposti. Sreću treba pronaći u svojim granicama, a ne gaziti po mrtvima i živima u ime iste.
Ma jednostavno, nemam više snage da ikoga uvjeravam u bilo šta.
Fokal drži se. Ostani gospodin do kraja. Ima života i nakon smrti.

Edit: Njoj u životu sve najbolje i nek je Bog blagoslovi svime šta sebi želi. Treba naći unutarnji mir za nastaviti normalni život, a to je moguće jedino ako joj iskreno oprosti u svom srcu. Mržnji prema njoj jednostavno ne smije biti mjesta. Znam da je lako napisati, a drugo je kad se gotovo svakodnevno moraš čuti s njom na telefon ili je vidjeti.

Lea123
U svakom dioničkom društvo neko teži da ima 51% dionica, tako da i u ovom slučaju neko ima koju dionicu krivnje više. I menađere ovdje nagrađuje država, aupitno je dali su stvarno zaslužili proviziju.

Zadnje uređivanje Cota : 17.10.2016. at 00:53.
Cota is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 01:18   #1003
Quote:
Cota kaže: Pogledaj post
Kad bi ljudi energiju koju troše po raznim autima, tuđim stanovima, itd. usmjerili na svoga partnera puno bi bolje bilo našoj djeci.
Česta teorija po kojoj se odnos dvoje ljudi raspada samo zbog nedovoljnog truda to dvoje ljudi, a ne zbog njihove pogrešne sastavljenosti - bilo zbog pogrešnog odabira ili zbog toga što se ljudi vremenom mijenjaju.

Teorija koja svaki odnos dvoje ljudi tretira kao nekakav vječni plamen koji se nikada i nikako ne može ugasiti ako se to dvoje ljudi dovoljno trudi.

Koliko česta, toliko i pogrešna teorija
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 14:00   #1004
Živ sam.
Bili na czss.
Obiteljsko savjetovaliste (medijaciju) odbila,
ostale 2 opcije - napravit rijesenje da se nismo dogovorili pa s tim moze na sud,
ili odustati od zahtjeva.. gdje si bio, nigdje; sta si radio, nista.
Ona odustala.

Zašto je to učinila? Pomirenje nije u pitanju. Dogovoriti se ne možemo.
Ima skriveni plan? Koji?
Ja zbunjen.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 14:07   #1005
Od kojeg zahtjeva odustala? Za razvod? Ili za skrbništvo?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 14:55   #1006
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Živ sam.
Bili na czss.
Obiteljsko savjetovaliste (medijaciju) odbila,
ostale 2 opcije - napravit rijesenje da se nismo dogovorili pa s tim moze na sud,
ili odustati od zahtjeva.. gdje si bio, nigdje; sta si radio, nista.
Ona odustala.

Zašto je to učinila? Pomirenje nije u pitanju. Dogovoriti se ne možemo.
Ima skriveni plan? Koji?
Ja zbunjen.
Očito nije proračunata koliko si mislio da jest.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 14:57   #1007
Quote:
Cota kaže: Pogledaj post
A očito sam tu negdje. Nije stvar u godinama, nego mi je mentalni sklop drukčiji od većine ljudi. Za mene je riječ i obećanje svetinja, a u svom životu pokušavam sebe ne staviti na prvo mjesto. Osobna sreća mi ništa ne znači ako je moje dijete, drug ili prijatelj nesretan. Ne razmišljam na način da je sve normalno, i unatoč gadnom iskustvu ne želim promijeniti svoja uvjerenja i stavove o životu. Briga me, nek spava svatko s svakim, ali ja neću. Jednostavno me takav život ne privlači, iako obožavam ženski rod. Na svakoj ću naći nešto lijepo, ali se trudim da ne slinim kao pas za njima. Uglavnom, malo sam odlutao od teme.
Focalu jednostavno želim sve najbolje, jer točno znam kroz šta prolazi. Napišem i ja neke gluposti ovdje, ali samo iz želje da njemu malo olakšam, ukoliko je to moguće. Kad bi ljudi energiju koju troše po raznim autima, tuđim stanovima, itd. usmjerili na svoga partnera puno bi bolje bilo našoj djeci. Ne bi se doveli u situaciju da gotovo svako drugo dijete živi bez jednog roditelja, pod krinkom tzv. "sreće". Ljudi moji, otriznimo se od gluposti. Sreću treba pronaći u svojim granicama, a ne gaziti po mrtvima i živima u ime iste.
Ma jednostavno, nemam više snage da ikoga uvjeravam u bilo šta.
Fokal drži se. Ostani gospodin do kraja. Ima života i nakon smrti.

Edit: Njoj u životu sve najbolje i nek je Bog blagoslovi svime šta sebi želi. Treba naći unutarnji mir za nastaviti normalni život, a to je moguće jedino ako joj iskreno oprosti u svom srcu. Mržnji prema njoj jednostavno ne smije biti mjesta. Znam da je lako napisati, a drugo je kad se gotovo svakodnevno moraš čuti s njom na telefon ili je vidjeti.

Lea123
U svakom dioničkom društvo neko teži da ima 51% dionica, tako da i u ovom slučaju neko ima koju dionicu krivnje više. I menađere ovdje nagrađuje država, aupitno je dali su stvarno zaslužili proviziju.
Ja sam obećala da ću ga poštovati. I poštovala sam ga odlaskom.
Da sam ostala, poštovanja bi nestalo jer mi, baš kao ni focal, nije davao razloga da ga poštujem. Osobu koja je on sada poštujem. Žao mi je što nije bio takav prije, ali nisam imala što poštovati. Samo čovjeka, ne i partnera. A bili smo premladi da nas oboje osudim na cijeli život patnje i trpljenja.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 15:22   #1008
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Živ sam.
Bili na czss.
Obiteljsko savjetovaliste (medijaciju) odbila,
ostale 2 opcije - napravit rijesenje da se nismo dogovorili pa s tim moze na sud,
ili odustati od zahtjeva.. gdje si bio, nigdje; sta si radio, nista.
Ona odustala.

Zašto je to učinila? Pomirenje nije u pitanju. Dogovoriti se ne možemo.
Ima skriveni plan? Koji?
Ja zbunjen.
Od čega točno odustala???Razvoda???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 15:52   #1009
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Ja sam obećala da ću ga poštovati. I poštovala sam ga odlaskom.
Da sam ostala, poštovanja bi nestalo jer mi, baš kao ni focal, nije davao razloga da ga poštujem. Osobu koja je on sada poštujem. Žao mi je što nije bio takav prije, ali nisam imala što poštovati. Samo čovjeka, ne i partnera. A bili smo premladi da nas oboje osudim na cijeli život patnje i trpljenja.
I to je pošteno, kad se ode na vrijeme.
Cota is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 16:59   #1010
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Od čega točno odustala???Razvoda???
Zar ne pise?
Imala je 3 opcije
- napraviti izvjestaj da se nismo dogovorili
- ici na medijaciju
- odustati od zahtjeva prema czss

Znaci, ovih par puta sto smo isli na czss pisikucipropaloje.

Mozda se nada da cemo se dogovorit.
(Ako do sad nismo, i necemo)

Ili ima skrivenog asa u rukavu.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 17:16   #1011
Focal

Moras nam reci da li je odustala od zahtjeva za razvod ili od ideje da potpisete sporazum po kojem je ona primarni skrbnik
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:03   #1012
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Focal

Moras nam reci da li je odustala od zahtjeva za razvod ili od ideje da potpisete sporazum po kojem je ona primarni skrbnik
Ne znam kako se to zove.
Zahtjev za posredovanje czss..?
Da li se zahtjev za razvod predaje czss?!

odbila da se napiše bilo kakvo izvješće o mišljenju centra u vezi naša 2-3 dolaska. Kao da niš nije bilo, kao da nismo bili tamo, jer ako zeli nesto, opet mora platit 20kn takse pa na sastanke..
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:55   #1013
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post

odbila da se napiše bilo kakvo izvješće o mišljenju centra u vezi naša 2-3 dolaska. .
zar centar ne daje svoje mišljenje sudu bez obzira sviđa li se to jednoj od stranaka ili ne?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 22:02   #1014
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
zar centar ne daje svoje mišljenje sudu bez obzira sviđa li se to jednoj od stranaka ili ne?
Evo ja ne znam sto da mislim..
Gospodja soc radnica obratila se mojoj zeni obzirom da je ona podnjela zahtjev, da postoje tri mogucnosti,
da idemo u obiteljsko savjetovaliste (moja zena odmah rekla ne, sto ce meni netko govorit sto je za mene najbolje),
ili da napise rijesenje kako se nismo uspjeli dogovorit i s tim moze tko hoce na sud,
ili da okoncamo na nacin da potpise izjavu kako odustaje od toga,
pa je gdja soc djelatnica nadodala, mozda se uspijemo dogovorit za par mjeseci, uvijek moze ponovo zapocet postupak..
Zena odabrala trecu opciju.
Ja iznenadjen, zbunjen i brijem da ima nesto cega nisam svjestan jos.
Prvo sto mi pada na pamet, izbila je i meni mogucnost predaje papira na sud.
Hm.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 08:24   #1015
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Prvo sto mi pada na pamet, izbila je i meni mogucnost predaje papira na sud.
sumnjam, ali ne bi ni gatala zašto što radi. nisam vas pratila od početka, no ima li ikakve šanse da se popričate prije predaje bilo kakvih papira u proceduru i dogovorite? da nađete nekakvo kompromisno rješenje koje bi bilo najbolje za djecu?

iz mog postupka: otišla sam na CZSS koji je u konačnici bio dužan doći na sud i dati svoje mišljenje, angažirala sam odvjetnika koji je sve sročio za sud, te je to predano. ročište je bilo relativno brzo. s bivšim sam dogovorila što se alimentacije i viđanja djeteta tiče. nismo baš bili najsuglasniji oko svega, no u konačnici smo pronašli najoptimalnije rješenje. meni je sud dodijelio dijete na čuvanje, a on ga viđa kad želi/može (na papiru iz suda stoji točno kako, kada, no mi se toga ne pridržavamo, jer smatramo da se trebaju vidjeti uvijek kad mogu, a da to ne remeti djetetov raspored).
jedino što je on kao otac zahtijevao bilo je to da ne mogu odvesti dijete preko granice bez njegovog dopuštenja.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 14:00   #1016
Na ovom forumu se ne smje rec "čuvati dijete", ako je tvoje.
Mene su razapeli kad sam se tako izrazio.
U mene je kompliciranije nego kod tebe - ja ne pristajem na "viđanja" s djecom.
Procitaj zadnjih 4-5 stranica pa ces znat i odgovor na pitanje.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 19:45   #1017
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Na ovom forumu se ne smje rec "čuvati dijete", ako je tvoje.
Mene su razapeli kad sam se tako izrazio.
čuj, ne znam tko koga razapinje, meni na rješenju suda stoji da se dijete daje na čuvanje (i još nešto) Azzuri, pa ako se nekome nekoga razapinje neka se slobodno javi sutkinji

Quote:
U mene je kompliciranije nego kod tebe - ja ne pristajem na "viđanja" s djecom.
Procitaj zadnjih 4-5 stranica pa ces znat i odgovor na pitanje.
mda...pročitala sam malo više od 4-5 stranica...
zanima me jedino što je s djecom cijelo ovo vrijeme?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:39   #1018
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
čuj, ne znam tko koga razapinje, meni na rješenju suda stoji da se dijete daje na čuvanje (i još nešto) Azzuri, pa ako se nekome nekoga razapinje neka se slobodno javi sutkinji



mda...pročitala sam malo više od 4-5 stranica...
zanima me jedino što je s djecom cijelo ovo vrijeme?
1 dan kod nje 1 dan kod mene
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:58   #1019
nekad ispadne najpoštenije da roditelji uzmu stan gdje će djeca živjeti, a roditelji neka dolaze i odlaze na dnevnoj, tjednoj (ili kojoj već dogovorenoj) bazi.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:07   #1020
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
nekad ispadne najpoštenije da roditelji uzmu stan gdje će djeca živjeti, a roditelji neka dolaze i odlaze na dnevnoj, tjednoj (ili kojoj već dogovorenoj) bazi.
Haha! Os rec da trebaju imati3 stana? U jednom zivi djete a roditelji posjecuju a u druga 2 njih dvoje?
Kaj se sve necete sjetit..
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.