Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 23:24   #1
Gdje nać Lokum u Zagrebu - tursku deliciju?

Jeste probali lokum? Zakon je .... Evo kako to izgleda http://www.bubenimhayatim.com/pics/lokum.jpg

Gdje ima u Zagrebu toga?
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 23:28   #2
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Jeste probali lokum? Zakon je .... Evo kako to izgleda http://www.bubenimhayatim.com/pics/lokum.jpg

Gdje ima u Zagrebu toga?
Najsličniji je jedan koji proizvodi Takovo.Ima ga u Konzumu.
Svojevremeno je i Kraš radio taj slatkiš,ali ga već dugo nema.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 23:56   #3
Volim volim lokum . Orah .. fina ruza . Jedno vrijeme mi je frend svakih par mjeseci iz Sarajeva nosio kutiju drito iz te neke najbolje (najpopularnije?) slasticarnice (?), bilo je kojekakvih i bili su fini.. sad ga vec dugo nisam vidjela . A da, u Zg ima tih u Konzumu, jestivi su.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 00:18   #4
ratluk?

ima u konzuma
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 02:14   #5
Da, ima ga u Konzumu... od Takova. Nije dobar.
Gdje ima za kupiti Sarajevski, ili iz Makedonije?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 02:17   #6
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Volim volim lokum . Orah .. fina ruza . Jedno vrijeme mi je frend svakih par mjeseci iz Sarajeva nosio kutiju drito iz te neke najbolje (najpopularnije?) slasticarnice (?), bilo je kojekakvih i bili su fini.. sad ga vec dugo nisam vidjela . A da, u Zg ima tih u Konzumu, jestivi su.
meni uvijek nekim putem bar kutija rahatluka u ormaru, nitko baš ne jede. ali jednom smo dobili neke za koje kad smo ih otvorili više nismo znali niti od kud niti od koga su. moguće da su ti tvoji- jel ti poznato kao neka smjesa oraha u središtu, ali nije orah intenzivan, a okolo nešto što je papirasto, kao neko lisnato gnijezdo okusom malo slično orah kiflicama. ma ako si ih jela skužit ćeš.
odmah bih ih naručila, želim ih bar još jednom jesti. to jebila prava delicija pravog orijentalnog štiha, potpuno druga priča od svih drugih rahatluka koje probah.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 02:49   #7
Ima ga u svim pogotovo većim šopovima
meni to nije baš nešto,preslatko mi
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 02:55   #8
Gdje ima za kupiti neki a da nije Takovo?

Zadnje uređivanje Krkimir : 21.05.2010. at 03:01.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 10:24   #9
Ima novootvoreni neki mali ducancic s kojekakvim delicijama, pa imaju i rahatluka... Ja sam samo degustirala neki dan i bio je jako fini... valjda je bio ful svjež napravljen jer se topio u ustima...
Na desnoj strani Radićeve, pri vrhu - prije stepenica za Kamenita vrata, odmah poslije Klare/Prehrane.
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 10:56   #10
Kad su ti razni sajmovi s klopom, kao npr. neki dan na Trgu Proizvodi hrvatskog sela, skoro uvijek imaš bar jedan štand sa halvom i rahat lokumom.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 11:33   #11
Quote:
krkimir kaže: Pogledaj post
Gdje ima za kupiti neki a da nije Takovo?
Zapravo taj takovo rahat lokum i nije loš sam po sebi.
Ono što jest loše da je obično krivo uskladišten ili star,pa se komadići slatkiša zalijepe jedan za drugi i izgibe svaki okus.
kad je svjež,čist je fin:komadići uvaljani u mirisam prah šećer,mekani i ukusni.
Ja kupujem od ruže.
najbolji sam jela u jednoj beogradskoj slastičarni.Svi marokanski,turski i grčki mogu se sakriti.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 11:50   #12
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
meni uvijek nekim putem bar kutija rahatluka u ormaru, nitko baš ne jede. ali jednom smo dobili neke za koje kad smo ih otvorili više nismo znali niti od kud niti od koga su. moguće da su ti tvoji- jel ti poznato kao neka smjesa oraha u središtu, ali nije orah intenzivan, a okolo nešto što je papirasto, kao neko lisnato gnijezdo okusom malo slično orah kiflicama. ma ako si ih jela skužit ćeš.
odmah bih ih naručila, želim ih bar još jednom jesti. to jebila prava delicija pravog orijentalnog štiha, potpuno druga priča od svih drugih rahatluka koje probah.
Hm, ne nije mi to poznato . Ovo sto mi je on donosio su sve bile kockice, klasicne rahat teksture, samo puno razlicitih okusa.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 12:24   #13
Sad sam zaboravio.... ah da! :žarulja!:
U Sarajevu na Baščaršiji imate dućan Badem, koji uz veliki izbor uvijek svježeg lokuma ima i brdo grickalica i inih finih stvari...
A lokum im je mrrrrrrrrrak, neusporediv s bilo kojima pakiranima u kutiji.
Ipak, jednom sam dobio i neki iz Istambula pakiran u finoj kutiji (pretpostavljam s istambulske tržnice), koji je u sebi imao pržene pistacije... Mamamijaaaa..... sja- jno!


Zagreb? Nula bodova, ostaju nam ovi lokum vonabi proizvodi po 6 kuna, kajgot.


dlap: znaš kako se zvala slastičarnica, kvart (možda)?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:12   #14
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Sad sam zaboravio.... ah da! :žarulja!:
U Sarajevu na Baščaršiji imate dućan Badem, koji uz veliki izbor uvijek svježeg lokuma ima i brdo grickalica i inih finih stvari...
A lokum im je mrrrrrrrrrak, neusporediv s bilo kojima pakiranima u kutiji.
Ipak, jednom sam dobio i neki iz Istambula pakiran u finoj kutiji (pretpostavljam s istambulske tržnice), koji je u sebi imao pržene pistacije... Mamamijaaaa..... sja- jno!


Zagreb? Nula bodova, ostaju nam ovi lokum vonabi proizvodi po 6 kuna, kajgot.


dlap: znaš kako se zvala slastičarnica, kvart (možda)?
Balkanska na ćošku,desna strana kad se penješ.
Ime nemam pojam.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:17   #15
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Zapravo taj takovo rahat lokum i nije loš sam po sebi.
Ono što jest loše da je obično krivo uskladišten ili star,pa se komadići slatkiša zalijepe jedan za drugi i izgibe svaki okus.
Od Takova mi nije dobar, tvrd je i ima malo oraha.
Prije je bilo u Merkatoru za kupiti Sarajevski, već više od pola godine ga nema.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:25   #16
Quote:
krkimir kaže: Pogledaj post
Od Takova mi nije dobar, tvrd je i ima malo oraha.
Prije je bilo u Merkatoru za kupiti Sarajevski, već više od pola godine ga nema.
Možda i ne valja.Nikad taj s orasima nisam kupovala.
Od ruža sam nekoliko puta kupila i bio je dobar.Desilo se i da je bio i tvrd i sa stvrdnutim šećerom u prahu.Onda je završio u "lokum pralinama".
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:30   #17
u konzumu ima.

preko granice u svakom dućanu, meni je svaki isti
Coldplay25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 16:07   #18
uglavnom, uzeo bi bilo koji osim Takova
kada bi znao gdje ga ima
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 16:42   #19
Quote:
krkimir kaže: Pogledaj post
uglavnom, uzeo bi bilo koji osim Takova
kada bi znao gdje ga ima
Nu,napiso čojk:



Ima novootvoreni neki mali ducancic s kojekakvim delicijama, pa imaju i rahatluka... Ja sam samo degustirala neki dan i bio je jako fini... valjda je bio ful svjež napravljen jer se topio u ustima...
Na desnoj strani Radićeve, pri vrhu - prije stepenica za Kamenita vrata, odmah poslije Klare/Prehr
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 22:43   #20
Na Trgu, na jednom od štandova prodaju nekoliko vrsta. Imaju one već spakirane, u kutiji, ali može se kupiti i na grame.

(1kg oko 80kn.)
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.