Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2002., 17:40   #41
Quote:
skeptik kaže:
Luca, sorry kaj gnjavim, ali ...
Ne vjerujem da bas nista vise ne mozes reci o onoj letjelici. Ako si i bila jako mala, valjda znas sto su ostali rekli kasnije.
Velicina? Boja? Oblik?
naravno da mogu ali ne zelim. nisam bila tako mala da se ne bih sjecala. ostali kasnije nisu rekli puno. to nije bila posebno omiljena tema u obitelji...

sve informacije koje imam su stroga vojna tajna. americki pjevac me poucava da se takve info skupo naplacuju

ali ja sam od onih koji ne traze novce, pa me je tesko podkupit. ali ako si dobar sa urednikom Nature-a...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:41   #42
E luca, kad si vec tu ...
Daj mi odgovori na jedno pitanje na koje mi nisi odgovorila na jednom drugom topicu ...

Sad kad vidis kako stvarno izgledam, jesam li seksi kao Primc i Sikic, ili kao Zovko i Paar?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:42   #43
Quote:
Ame®icano kaže:
skeptik, upravo kako ti i nick govori. Ima tu nesto u njenoj prici...

Neka nacrta, neka nacrta, neka nacrta...

Nego, luca... jesam li vec rekao da sam jednom leteci u UFO-u, naletio na grupu znanstvenika, koji su mirno setali u prirodi...
sva sreca sto nije bio uspostavljen bliski kontakt trece vrste. koje bi to bilo razocarenje
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:43   #44
Na "srecu" ima ih koji su probali atomsku bombu za "dobrobit covjecanstva".

Quote:
by luca
ali ja sam od onih koji ne traze novce, pa me je tesko podkupit. ali ako si dobar sa urednikom Nature-a...
Ma da... neka urednik Nature uzme novce. A onda neka on dijeli nagrade.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:45   #45
Quote:
by luca
sva sreca sto nije bio uspostavljen bliski kontakt trece vrste. koje bi to bilo razocarenje
Odkud znas da bih se razocarao?
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:46   #46
Quote:
skeptik kaže:
E luca, kad si vec tu ...
Daj mi odgovori na jedno pitanje na koje mi nisi odgovorila na jednom drugom topicu ...

Sad kad vidis kako stvarno izgledam, jesam li seksi kao Primc i Sikic, ili kao Zovko i Paar?
zapravo mi licis na Kucana (biokemicar) na toj fotki jos gajim nade da si mlad i lijep

ak te tjesi, nisi kao Zovko i Paar a za dosizanje Primc/Sikic nivoa morao bi biti malo cupaviji...

ma josef, znas da ja tebe volim cak i ako nisi cupavi matematicar
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:47   #47
Quote:
Ame®icano kaže:
Odkud znas da bih se razocarao?
nije bas da bi me zanimalo sto ti mislis u tom trenu
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:50   #48
skeps

btw, tko je to sad na slikici? ne prepoznajem ga...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:54   #49
Re: skeps

Quote:
luca kaže:
btw, tko je to sad na slikici? ne prepoznajem ga...
Okej, reci cu ti, ali neka to bude nasa mala tajna.
George Gamow
Zasto bas on? Onako, bezveze, nije anoniman ali ni toliko slavan kao Hawking, pa nek se ljudi malo pitaju tko bi to mogao biti.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:54   #50
Quote:
by luca
nije bas da bi me zanimalo sto ti mislis u tom trenu
Naravno, jer na sto drugo mogu mislit kad sletim UFO-om u prirodu da se ispraznim... pred gomilom svjedoka.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 18:03   #51
Re: Re: skeps

Quote:
skeptik kaže:
Okej, reci cu ti, ali neka to bude nasa mala tajna.
George Gamow
Zasto bas on? Onako, bezveze, nije anoniman ali ni toliko slavan kao Hawking, pa nek se ljudi malo pitaju tko bi to mogao biti.
znam ga imali su radove on i jos svojica iz abecede:
Alpher, Bette i Gamow dobra stara vremena kad su se ljudi zafrkavali pisuci radove
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 19:36   #52
Kontakt mi je jedna od boljih knjiga, zaista sam uzivala kad sam je citala.
U UFO vjerujem, i sama sam jednom prilikom vidjela nesto krajnje cudno i neobjasnjivo. Cak kasnije provjerila da li je "to" trebalo biti tamo gdje je bilo kod frenda koji radi u zracnoj kontroli i dobila negativan odgovor.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 20:06   #53
sto se tice svemiraca, moguce je i da su tu. I razumljivo je da ako su tu da kriju svoje postojanje. luca, a koje je boje i velicine bio taj objekt? btw, jesil dobila pm? bitno mi je. jako.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 22:42   #54
Ljudi se cesu gdje ih svrbi... A sto mene svrbi?

Svrbi me sto se UFO kao po nekom pravilu, desava pojedincima, ili malim grupicama (obicno u krvoj vezi) koje nemaju kamere, niti zelju za crtanjem. Svrbi me da nikada ne posjecuju naseljena mjesta, gradove, gdje ih ljudi uglavnom zeljno ocekuju.

Svrbi me takodje sto se Gospa pojavila u Medjugorju. Ne zelim da omalovazim nikoga ovdje, ali sva ta prikazanja se desavaju na mjestima bez smisla. Ili nam "oni" citaju misli, pa se pojavljuju tamo gdje ih ne ocekujemo.

I na kraju, kad se pojave pred nekim ko bi na to mogao gledati sa neke naucne perspektive, jer za to ima neke predispozicije, ta osoba... nije zaiteresirana???

Lahor, mozes li opisati "to" sto si vidjela?

Luca, daj nam i ti malo detalja, ne budi sebicna. Vidis i sama da mojih nekoliko postova ovdje uglavnom imaju veze sa "space" i "letecim serpama", zivo me interesira.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 23:58   #55
Pa dobro, opisat cu, makar bas i ne pricam o tome jer mi se neda slusati kako haluciniram u slobodno vrijeme Bilo je to pretproslo ljeto, sjedila sam s deckom u autu malo van jednog provincijskog grada (molim, bez zlocestih misli :-) ), nebo skroz vedro...I tako mi gledamo u nebo, i skuzimo nesto leti...Mislimo si mi - garant neka vojna vjezba, vojni avioni lete. I krenemo gledati - tri sjajne tockice, mozda i 4 lete, prelijecu, skrecu pod pravim kutevima, brzine nevjerojatne...Potpuno nestanu za tren, ponovno se pojave...I to je potrajalo nekih dobrih sat vremena. Dodjem doma, kaze stari da je i on nesto vidio. Sigurno nije bio putnicki avion, znam kojim koridorom lete i u koje vrijeme, meteori sigurno nisu, a vojna vjezba isto nije bila jer sam provjerila kod povjerljivog izvora. Imas ti neki bolji prijedlog sto bi to moglo biti?

L.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 00:39   #56
Ovako, da krenem redom. Prvo ono sto sam naumio, onda ostalo... Ljudi kroz istoriju traze izazov, traze prijatelje, ali i neprijatelje, ne bi li nasli nekoga sebi ravnog ili mocnijeg od sebe.

Sada se pitamo postoje li vanzemaljci i kako da se sprijateljimo ili zastitimo od njih. Cisto pitanje egzistencije. Nasi preci su se opet pitali kako da se zastite od vjestica, vukodlaka, drvenim barkama su trazili po jezerima nekakva cudovista, riskirajuci da budu unisteni i oni i barke.

Istrazujuci su nailazili na druge civilizacije, Indijance, Zulu, Aborigine, ili dalje u proslosti Inke, odnosno Asteke. Postujuci njihovo porijeklo ucili su o njima, u isto vrijeme strahovali od njih, dok ne bi naucili kako da njima vladaju.

Javljaju se razna scenarija. Na ovome svijetu nema, ili skoro da nema nesto novo da bude istrazeno. Scenario o vjecitom rivalu se siri u svemir. I umjesto svih onih protiv koga su se "borili" ranije, a u njima nemaju vise (straho)postovanja, vec potlacene ili partnere, danas se nasa civilizacija bori protiv nekih novih "vjestica i vukodlaka" modernog vremena, zelenih nadprirodnih bica...

Gledano kroz istoriju, Indijanci su bili prijateljski raspolozeni do kada im se nisu poceli prodavati "muda za bubrege", otimati im se zemlja, ubijati ih bez razloga. A ljudi kao ljudi, branili se kako su znali i umjeli, da su imali sudopere i njih bi bacali na napadace. Neki od njih su radije ginuli nego pustali da budu ucinjeni robovima.

I mi se danas bojimo svega onoga nepoznatog sto se nalazi u svemiru. Kakav nass scenario ceka? Izmisljajuci neprijatelja, pocinjemo se braniti i od onoga nevidjenog i po tom nekom scenariju, kao da se pripremamo da se "zastitimo" od nekog "vanzemaljskog osvajaca".

Lahor, ima mnogo svjedocenja svjetlucanja u mraku, kretanja svjetala velikim brzinama i pod neprirodnim uglovima. Cim stignem, postacu o nekim mogucnostima. A ima ih, iznenadjujuce mnogo. Ili je to samo sljedeca paleta u bogatstvu ljudske imaginacije.

Do tada, pripremi domace perece, jer po nekom scenariju, Plutonci vole da ih razmjenjuju kao darove.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 09:41   #57
[QUOTE]Ame®icano kaže:
[B]Kalista, recimo da je tako kao sto kazes, da postoje i druge civilizacije, da su svjedocenja i zapisi istiniti, da su piramide gradjene po ideji... Gdje su ti dokazi? I ako postoje dokazi, zasto su strogo cuvana tajna?

Dokazi sugurno postoje, a zbog čega nisu objelodanjeni...o tome bi se moglo naširoko. Imaš li uopće ideju koliko je NLO-a viđeno? Čak i da je 90% svedočenja bilo lažno opet ostaje onih 10 ili samo 1%. Apsurdno mi je i misliti da nikada niti u jednom slučaju nisu pronađeni nikakvi dokazi. Sigurna sam da negdje postoje, možda smo ih čak i u ruci držali, a nismo bili svjesni da je to to. Problem je što mi očekujemo objavu na velika vrata, nešto glamurozno, vanka pameti... Često su velike stvari skrivene u onim malim, naizgled običnim, "svakodnevnim".
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 10:11   #58
Quote:
Ame®icano kaže:
Ljudi se cesu gdje ih svrbi... A sto mene svrbi?

1. Svrbi me sto se UFO kao po nekom pravilu, desava pojedincima, ili malim grupicama (obicno u krvoj vezi) koje nemaju kamere, niti zelju za crtanjem. Svrbi me da nikada ne posjecuju naseljena mjesta, gradove, gdje ih ljudi uglavnom zeljno ocekuju.

2. I na kraju, kad se pojave pred nekim ko bi na to mogao gledati sa neke naucne perspektive, jer za to ima neke predispozicije, ta osoba... nije zaiteresirana???


3. Luca, daj nam i ti malo detalja, ne budi sebicna
1. da te ja malo pocesem?
-hebi ga, da sam bila sama ne bi valjalo. bilo nas je 5, opet ne valja. pa jos ne valja niti sto mi je to rodbina... imala bih vise kredibiliteta da sam bila u grupici sa strancima? (kog vraga secem sa strancima nedjeljom poslijepodne?!)
-ne znam zasto je cudno da ljudi koji izadju prostetati poslije rucka, emaju sa sobom kameru (nemam ju opcenito) ili fotoaparat (nosim ga kad idem na turisticka putovanja inace mi stvarno nije na pameti).
-nemamo potrebu crtati jer je stvar jasna (na tu blizinu) kako izgleda
-desilo se u naseljenom mjestu, Zagrebu
-bilo je jos svjedoka (isto tako setaci, pitam se zasto i oni sute )

2. osobe su zainteresirane ali imaju dovoljna razuma da procjene kad ima smisla raditi buku a kad nema

3. nope. i ovo je vec previse... rekla sam ti da kad god je netko od nas pokusao nesto o tome reci pred ljudima koji nisu bili tamo, dozivio je samo neugodnosti. necu ponavljati obiteljske greske valjda
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 10:18   #59
Quote:
Ame®icano kaže:
Ovako, da krenem redom. Prvo ono sto sam naumio, onda ostalo... Ljudi kroz istoriju traze izazov, traze prijatelje, ali i neprijatelje, ne bi li nasli nekoga sebi ravnog ili mocnijeg od sebe.
vidis, ja ne trazim nista. i prijatelje i neprijatelje mogu naci na Zemlji. nemam straha niti brige sto se tice pojave koju ne mogu objasniti. meni odgovara i da je zemaljskog i nezemaljskog porijekla...

a zasto se ti toliko grcevito boris protiv jedne od ovih mogucnosti? nemas dokaza ni "za" ni "protiv". imas samo feeling i subjektivno uvjerenje. zasto onda tolika uvjerenost u ispravnost svog misljenja?

iskreno, vise vjerujem u ljude nego u vanzemljake jer sam ljude vec vidjela.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 14:27   #60
Quote:
by luca
a zasto se ti toliko grcevito boris protiv jedne od ovih mogucnosti? nemas dokaza ni "za" ni "protiv". imas samo feeling i subjektivno uvjerenje. zasto onda tolika uvjerenost u ispravnost svog misljenja?
Dobro pitanje. Nije to grcevita borba, koji mi ti implantiras, nego jednostavno zelja da znam vise. Postavljam pitanja na koja ne dobijam odgovore. I ako odgovore dobijem, nisu potkovani cinjenicama i stoje kao na staklenim nogama. Nigdje ne tvrdim da sam u pravu, ali dok ne ponudis bolje odgovore, sa nekim "znanstvenim" podlogama, mogu slobodno misliti da nisi ni ti u pravu.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.