Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2007., 13:55   #41
Moja ideja je da ako se odlući da je kvalitetnije da moja kćer promjeni vrtić i da je to bolje za nju u odnosu na ostajanje u ovom u kojem je sad, pisati predsjedniku i biti uporan. (dida mi je dobar s direktorom gradskih vrtića i direktor nije uspia nabavit jedno misto, dakle predsjednik je jedina opcija). Probat je upiast na kulturni način, a ako ne uspije sist na vrat predsjedniku i Kosorici dok ne srede stvar. ne želim biti gruba, ali majka sam, ako triba za svoje dijete, ma i otić predsjedniku prid vrata i zahtjevat. Pa nek da il nek se slika.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:16   #42
teta cuvalica ti dode koliko i privatni vrtic, ako ne i manje, a odvest ce dijete u park i bit posvecena samo njemu, dat mu jest ono sto ti kazes i tak
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:19   #43
Ma ja sam za vrtice i to da se djeca druze i igraju....!Al brate,ovo sto sam dosad vidla nesvidja mi se i bog!Da zaista mora u vrtic dala bi ga teeeeeska srca!I dat cu ga sa 3-4 godine radi druzenja par sati.Joj neznam,zaista po tom pitanju nisam pametna!I pustaju zabranjenu ljubav u tom privatnom vrticu!!!!Ja dosla po malu od prijateljice a ono svi sjede i ko hipnotizirani bulje u zabranjenu ljubav!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:27   #44
Moram biti iskrena da me malo iznenadilo ovo sto si napisala. Iskreno, vecina ljudi koje poznam (pa tako i ja)odgaja djecu na nacin slican tvom, ali isto tako svi se mi susrecemo s drugacijom djecom po vrticima, igraonicama.... Mislim da kod djece ipak najvecu ulogu ima roditelj, pa onda svi ostali.

Dakle, jedno mi nije jasno, ako nisi zadovoljna postojecim jaslicama, zasto nisi jednostavno zaposlila tetu za cuvanje, za popodnevne sate. 100% sam sigurna da u Ši ima i vise negoli dovoljno diplomiranih odgajatelja bez posla. Malena bi ti kroz jutro dobila igru i druzenje, a popodne malo manje poticajno cuvanje (sto ne znaci nuzno i nekvalitetno).

Milsim da je u tvom slucaju puno bolje da sada kad je curica napunila tri godine da krene u gradski vrtic. Evo npr. znam za Kucicu na subicevcu da imaju dosta prostora, dvoriste i ako imas malo srece dobre tete. Gradski vrtici su pod kontrolom, radi se po odredjenom planu i programu i mislim da ima malo vise reda negoli u privatnima. Samo...nisi li malo zakasnila s upisom, koliko je meni poznato upisi su u 5. mjesecu!!!!. A i ti kao samohrana majka bi trebala imati nekakvu prednost...raspitaj se malo...
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:49   #45
Fakat...zashto se nisi odluchila na tetu chuvalicu?....a povremeno je vodila ti ili teta u igraonice, gdje nije odgoj primaran, nego igra i kreativnost????

A kasnije kad se nauchi i prihvati tvoje odgojne metoda oko 5, 6godina (i kad bude kuzila right-wrong).....da je onda stavish u vrtich, jer tako i onako mora ichi u malu shkolu prije shkole???
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:53   #46
Quote:
BigMama kaže: Pogledaj post
Moram biti iskrena da me malo iznenadilo ovo sto si napisala. Iskreno, vecina ljudi koje poznam (pa tako i ja)odgaja djecu na nacin slican tvom, ali isto tako svi se mi susrecemo s drugacijom djecom po vrticima, igraonicama.... Mislim da kod djece ipak najvecu ulogu ima roditelj, pa onda svi ostali.

Dakle, jedno mi nije jasno, ako nisi zadovoljna postojecim jaslicama, zasto nisi jednostavno zaposlila tetu za cuvanje, za popodnevne sate. 100% sam sigurna da u Ši ima i vise negoli dovoljno diplomiranih odgajatelja bez posla. Malena bi ti kroz jutro dobila igru i druzenje, a popodne malo manje poticajno cuvanje (sto ne znaci nuzno i nekvalitetno).

Milsim da je u tvom slucaju puno bolje da sada kad je curica napunila tri godine da krene u gradski vrtic. Evo npr. znam za Kucicu na subicevcu da imaju dosta prostora, dvoriste i ako imas malo srece dobre tete. Gradski vrtici su pod kontrolom, radi se po odredjenom planu i programu i mislim da ima malo vise reda negoli u privatnima. Samo...nisi li malo zakasnila s upisom, koliko je meni poznato upisi su u 5. mjesecu!!!!. A i ti kao samohrana majka bi trebala imati nekakvu prednost...raspitaj se malo...
ovo je odlična ideja, ili ujutro vrtić,popodne čuvalica
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 15:01   #47
Odluka pala, prebačaj u gradski vrtić!

Hvala svima. Inače moja je poštapalica odkad sam rodila Melanie da sve radim za nju i takvu me ljudi i poznaju, tako da kad sam sad obavila par poziva i rekla da želim nešto bolje za Melanie nitko nije bio iznenađen. Prvo sam otišla kod direktorice reć joj da prebacujem Melanie u drugi vrtić, ali da možda ne upadne u onaj koji radi popodne tako da ću moć držat predavanja samo do 16h, zahvalila se što sam je obavijestila i obavit će sastanak s direktorom i voditeljicom tečajeva i javit mi rezultat. Onda sam nazvala par veza da vidim kakvo je stanje u gradskim vrtićima. Nije dobro ali je definitivno bolje od ovog privatnog tako da je odluka pala, piše se molba gradskoj upravi da mi odobre prebačaj djeteta u gradski vrtić. Sad trebam se samo dovesti na dnevni red sastanka gradskih vrtića, nakon toga imam upad, ali moram se dovesti na dnevni red. Dakle, idem u politiku. (da ponesem beđeve hdz, sdp, HZU i mijenjam po potrebi ? )

Što se tiče privatnog čuvanja, tu ja imam mali psihološki problem, samo kratko, jer ovo nije post za to, mene je moja majka htjela ubiti i tukla me sve do '92 kad je nestala, a dvojica su me tila silovat, tako da nemam povjerenja u ljude i same ih ostavljat s djetetom ne dolazi u obzir. Nitko mi ne može tvrdit da taj neko xy nije pedofil. Nitko se ne rađa kao pedofil, a sazna se da je pedofil tek nakon što neko dijete uništi psihički i fizički. Svoju Melanie jedino ostavljam ujni i ujcu i oni su jedini dvoje ljudi kojima vjerujem, nitko drugi, moj otac, baba, ne dolaze u obzir. Ne vjerujem ni tetama u vrtiću, ali moram zaraditi novac nekako. Ja čak i nevjerujem tetama u vrtiću, već konstantno učim Melanie da što prije stekne samostalnost. Npr. zna sama sebi očistiti ranu sa antiseptikom i staviti zavoj/hanzaplast. Zna pozvati hitnu u slučaju boli ili policiju u slučaju napada ili vatrogasce u slučaju vatre. Malo sam prevršila, ali svaki roditelj ima ono nešto. Ja svoju ne tučem, ne šljokam bombonima i ne hipnotizirm televizijom, ali je učim samostalnosti malo prerano i trudim se da joj ne prenesem svoj stav po kojem ljudi postoje samo da bi ti zabili nož u leđa. To mi je najteže, jer kad vidim kako ona slobodno prilazi i razgovara sa mojim kolegicama na poslu prestravim se. Ja radim ovdje godinu dana, ali većini im ne znam imena niti im prilazim. Radije bit pustinjak nego imati noževe u leđima.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 15:04   #48
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Fakat...zashto se nisi odluchila na tetu chuvalicu?....a povremeno je vodila ti ili teta u igraonice, gdje nije odgoj primaran, nego igra i kreativnost????

A kasnije kad se nauchi i prihvati tvoje odgojne metoda oko 5, 6godina (i kad bude kuzila right-wrong).....da je onda stavish u vrtich, jer tako i onako mora ichi u malu shkolu prije shkole???
nemamo ti mi igraonica to ti je za naš grad viša fantastika.
I vrtić je nešto novo, kamoli vanka toga. Nema ti ni male škole. Da sad odem u vrtić pitat za malu školu ostali bi paf. Mislim da od 7 vrtića i dvadeset teta niti jedna ne bi znala o čemu govorim..... možda koja napredna, sad s faksa

Mala škola??? Dica ni flomastere nemaju u vrtiću, čime će ućit u maloj školi?
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 15:12   #49
a mare moja

dite donosi u vrtic od doma, roditelji, bio jedan ili dvoje, kuca je uvijek baza, ishodiste i povratak.

pari se meni da se ti malo previse brines i da trazis neke garancije, pokusavas zastititi dijete i omogucit mu da raste bez sokova, ali to se ne moze. sokovi i male traumice su sastavni dio odrastanja. da, kad vec ne mozes biti s ditetom dobije najbolju mogucu brigu.

ulazi puno, vratice ti se puno, nikad nijedan vrtic, teta ili prijatelj nece nadmasiti ono sto mama kaze, makar to bilo i sat vremena dnevno. mama je zakon

kako bilo, realne uvjete zbroji, ako imas izbor: manji vrtic di tete puse ili veci di ne puse i imaju dvoriste nema dileme.

ujutro vrtic, popodne sitterica, to je jos bolja kombinacija, onda vjerojatno privatni vrtic otpada, ali ne brigaj ni za to. cesto je to macak u vreci

i...mare..ne brini toliko, e
ako svojoj bebi zelis naj, najbolje, radit ces na tome da je ne opterecujes svojim stahovima. sigurna sam da si dobra mama
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 15:24   #50
Nemam peneza za TČ

Poštovanje! Kako ne bi gubila vaše vrijeme otišla sam vidjeti što se točno smatra pod nazivom Tete čuvalice pa sam otišla na istoimeni post i kolko sam shvatila, plaća im je minimalno 2000 kn i u mom stanu borave dok čuvaju. Ja sam podstanar i stan je taman toliki da se moš okrenut i to je to. A plača mi je 4000 kn, od koji iman 3000 računa i troškova, 600kn mjesečno mi ide na hranu a ovih 400kn ostatka uplaćujem u stambenu štednju. Tako da nemam ni lipe za tetu čuvalicu. Nemam muža, čača mi ne plaća ništa niti daje kune od kad sam navršila osnovnu školu. majke nemam. Babi smeta što sam samohrana majka i sramotim je.

tako da tete čuvalice nemam peneza za njih
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 15:29   #51
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
a mare moja

dite donosi u vrtic od doma, roditelji, bio jedan ili dvoje, kuca je uvijek baza, ishodiste i povratak.

pari se meni da se ti malo previse brines i da trazis neke garancije, pokusavas zastititi dijete i omogucit mu da raste bez sokova, ali to se ne moze. sokovi i male traumice su sastavni dio odrastanja. da, kad vec ne mozes biti s ditetom dobije najbolju mogucu brigu.

ulazi puno, vratice ti se puno, nikad nijedan vrtic, teta ili prijatelj nece nadmasiti ono sto mama kaze, makar to bilo i sat vremena dnevno. mama je zakon

kako bilo, realne uvjete zbroji, ako imas izbor: manji vrtic di tete puse ili veci di ne puse i imaju dvoriste nema dileme.

ujutro vrtic, popodne sitterica, to je jos bolja kombinacija, onda vjerojatno privatni vrtic otpada, ali ne brigaj ni za to. cesto je to macak u vreci

i...mare..ne brini toliko, e
ako svojoj bebi zelis naj, najbolje, radit ces na tome da je ne opterecujes svojim stahovima. sigurna sam da si dobra mama
Znaš što me najviše podigne u životu? Kad naljutim Melanie a ona ono kroz lažni plač izjavi "Nisi mi više prijateljica"
A onda nakon par minuta dođe i kaže " Mama ja tebe puno volim, ali si bila zločesta pa moraš ići na stolicu"
Onda sjednem u stolicu za zločeste sve dok ne dođe, dade poljubac i kaže " Ti si moja prijateljica, idemo slagat kocke"
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:01   #52
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Poštovanje! Kako ne bi gubila vaše vrijeme otišla sam vidjeti što se točno smatra pod nazivom Tete čuvalice pa sam otišla na istoimeni post i kolko sam shvatila, plaća im je minimalno 2000 kn i u mom stanu borave dok čuvaju. Ja sam podstanar i stan je taman toliki da se moš okrenut i to je to. A plača mi je 4000 kn, od koji iman 3000 računa i troškova, 600kn mjesečno mi ide na hranu a ovih 400kn ostatka uplaćujem u stambenu štednju. Tako da nemam ni lipe za tetu čuvalicu. Nemam muža, čača mi ne plaća ništa niti daje kune od kad sam navršila osnovnu školu. majke nemam. Babi smeta što sam samohrana majka i sramotim je.

tako da tete čuvalice nemam peneza za njih
da, ne znam kakve su cijene privatnih naspram drzavnih vrtica dolje, cinilo mi se da se moze u cijenu privatnog ubaciti drzavni+teta cuvalica. ako ti popodnevna predavanja donose dodatni prihod, mozda mozes naci racunicu?

kako bilo, najtezi dio koji si mogla i na topicu o cuvalicama procitati jest naci osobu od povjerenja.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:07   #53
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
da, ne znam kakve su cijene privatnih naspram drzavnih vrtica dolje, cinilo mi se da se moze u cijenu privatnog ubaciti drzavni+teta cuvalica. ako ti popodnevna predavanja donose dodatni prihod, mozda mozes naci racunicu?

kako bilo, najtezi dio koji si mogla i na topicu o cuvalicama procitati jest naci osobu od povjerenja.
Popodne predavanja mi ne donose nikakav bonus. Ili radim od 8 do 16 ili od 9 do 17 ili od 12 do 20h, uvik je finalna cifra osam uri na dan, jedna plaća od 4000kn, samo predavanja ne počinju uvik u osam, a gradski vrtići rade do 16h samo. I ne rade liti. To mi pak apsolutno nije jasno. Koji to roditelji imaju poslove da su slobodni preko lita??? I ja bi taj posao. Ali kako sam ja jedina žena pomorac sa iskustvom na tankerima iz HR ne virujen da će me učlište tako lako otpustit. Tako da ću ustrajat da mi se složi satnica preko tjedna od 8 do 16h.

Cijena privatnih jaslica mjesećno 450kn, gradskih za samohrane roditelje 350kn
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:14   #54
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Popodne predavanja mi ne donose nikakav bonus. Ili radim od 8 do 16 ili od 9 do 17 ili od 12 do 20h, uvik je finalna cifra osam uri na dan, jedna plaća od 4000kn, samo predavanja ne počinju uvik u osam, a gradski vrtići rade do 16h samo. I ne rade liti. To mi pak apsolutno nije jasno. Koji to roditelji imaju poslove da su slobodni preko lita??? I ja bi taj posao. Ali kako sam ja jedina žena pomorac sa iskustvom na tankerima iz HR ne virujen da će me učlište tako lako otpustit. Tako da ću ustrajat da mi se složi satnica preko tjedna od 8 do 16h.

Cijena privatnih jaslica mjesećno 450kn, gradskih za samohrane roditelje 350kn

shit. mislim da je u zg veca razlika, cini mi se 800 kn privatni vrtic, 400 drzavni, vec ce me ispraviti ako grijesim.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:34   #55
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
shit. mislim da je u zg veca razlika, cini mi se 800 kn privatni vrtic, 400 drzavni, vec ce me ispraviti ako grijesim.
od 800 na više neki vrijede toliko, neki APSOLUTNO ne.

nego marina, super mi je ovo bilo pročitat. baš ono, super
i to kako je odgajaš i to kako si tvrdoglava i ne daš se j**** (vidiš putnice kak sam pristojna kad hoću) i to kako pozitivno pristupaš stvarima. ono, baš super. :grupi:
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 17:16   #56
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Ja svoju ne tučem, ne šljokam bombonima i ne hipnotizirm televizijom, ali je učim samostalnosti malo prerano i trudim se da joj ne prenesem svoj stav po kojem ljudi postoje samo da bi ti zabili nož u leđa. To mi je najteže, jer kad vidim kako ona slobodno prilazi i razgovara sa mojim kolegicama na poslu prestravim se. Ja radim ovdje godinu dana, ali većini im ne znam imena niti im prilazim. Radije bit pustinjak nego imati noževe u leđima.
Ma nismo svi isti,po pitanju noza u ledja!Imala sam nekoliko,ko sto ti kazes "noz u ledja",i 100 puta sam rekla da nikad sa nikim nist necu imat i opet povjerujem nekom kadkad se to ispostavi da je dobro,a kadkad da je lose!A stas taki je zivot.E da ,zar privatni vrtici nebi trebali bit bolji od drzavnih?Kod nas sve naopako jer ocito da ne!

Zadnje uređivanje putnica : 24.10.2007. at 19:22. Reason: quote
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 17:35   #57
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Poštovanje! Kako ne bi gubila vaše vrijeme otišla sam vidjeti što se točno smatra pod nazivom Tete čuvalice pa sam otišla na istoimeni post i kolko sam shvatila, plaća im je minimalno 2000 kn i u mom stanu borave dok čuvaju. Ja sam podstanar i stan je taman toliki da se moš okrenut i to je to. A plača mi je 4000 kn, od koji iman 3000 računa i troškova, 600kn mjesečno mi ide na hranu a ovih 400kn ostatka uplaćujem u stambenu štednju. Tako da nemam ni lipe za tetu čuvalicu. Nemam muža, čača mi ne plaća ništa niti daje kune od kad sam navršila osnovnu školu. majke nemam. Babi smeta što sam samohrana majka i sramotim je.

tako da tete čuvalice nemam peneza za njih
nije da te provjeravam, ali od kud onda platis vrtic
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 17:44   #58
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
nije da te provjeravam, ali od kud onda platis vrtic
pa to je valjda pod račune i troškove stavila
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 19:24   #59
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
nije da te provjeravam, ali od kud onda platis vrtic
meni vrtic/skola ide u racune. dobijes uplatnicu, stavis medju racune i spada u rezije.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 19:32   #60
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post

nego marina, super mi je ovo bilo pročitat. baš ono, super
i to kako je odgajaš i to kako si tvrdoglava i ne daš se j**** (vidiš putnice kak sam pristojna kad hoću) i to kako pozitivno pristupaš stvarima. ono, baš super. :grupi:
(ot: znas ti bit opakija pristojna, nego kad psujes )

meni je isto drago to citat
osobito ovo

Quote:
ali je učim samostalnosti malo prerano i trudim se da joj ne prenesem svoj stav po kojem ljudi postoje samo da bi ti zabili nož u leđa.
jaka si mare, bit cete vas dvije prijateljice dobro.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.