Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 00:10   #101
Ljudi, molim pomoc
Prosle godine sam u Juznoj Engleskoj uslikao ovu pticu
Nisam je bas vidjao po lijepoj nasoj pa ako neko zna....Hvala unaprijed
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:16   #102
Čvorak (Sturnus vulgaris)
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:24   #103
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Čvorak (Sturnus vulgaris)
Hvala majstore!
Pomislio bih da bi moglo biti nesto opcepoznato, ali ja ih u Dalmaciji nisam vidjao
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:39   #104
ja sam ih viđao u Zagrebu kad prelijeću u velikim jatima. To je svo moje iskustvo sa cvorcima. Mislim da u jesen migriraju preko Hrvatske (ali ovo je napamet).
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:42   #105
Arrow Nebeski ratnik!

[QUOTE=kuroishijin;]
Quote:
Haludovo imaš dosta ptica u voćnjaku i normalno je da ima i nekoliko vrsta grabljivica. One su na vrhu hranidbenog lanca i treba ih poštivati i pustiti da se hrane i žive bez puno maltretiranja, mnoge su zaštićene jer su ugrožene.
Znam to vrlo dobro, ali ipak, hvala ti što si me podsjetio.
Ne mogu se, u momentu iznenadnog napada, kad mi kos dreči bježeći u grmlje, oteti dojmu da mi ubija moje ptice.... a i on je moja...imaš pravo.
Bez njega bi sve to bilo nekako manjkavo, skoro bez veze.


Quote:
Ptica koju opisuješ da je veličine između goluba i kokoši je vjerojatno jastreb (Accipiter gentilis). To je inače divna ptica, jedan od najboljih lovaca među svim pticama i prava ga je milina gledati kada ide u lov. Jastreb ima debela i kratka krila sa izrazito dugim repom. To je stoga jer je ptica prilagođena za lov među grmljem i krošnjama gdje je potrebna izuzetna okretnost.
Odličan opis. Hvala ti.
Vidim ga samo kad se ganjaju po grmlju, ali to sa lovom........ Oslobađaš me polako kompleksa zaštitnika. Još ćeš od mene napraviti pravog ljubitelja ptica. Kompletnog. Morat ću se malo naviknuti na pasivnog promatrača, jer ionako ne mogu ništa posebno učiniti.

Quote:
Treća ptica koju opisuješ je najvjerojatnije vjetruška (Falco tinnunculus) iz porodice sokolova. Hrani se glodavcima, lovi tako da se digne 15-20m iznad tla i „lebdi“ u mjestu dok vreba plijen na tlu. Ova ptica ima specijalno razvijen vid, skoro u ultraljubičastom području pomoću kojeg locira tragove urina plijena i tako pronalazi ulaze u skloništa i postavlja zračnu "zasjedu"
Ovdje si fulao.
Znam tu pticu koja lebdi iznad oranica ili pašnjaka i čeka žrtvu. Nije to ta. Vjetruša je boje slične jastrebu, a ovaj moj nekako izgleda srebrn, kao avion, ili si ja to samo umišljam, gledajući ga visoko gore na nebu.
Onako ponosnog i jakog. Pravi nebeski vitez. Sitan al dinamitan.
Krila ima slomljenog izgleda, kao sklepana od dijelova kukastog križa.
Ovaj punokrvni lovac iz visina je nešto posebno.

U gornjem postu o njemu, sam bio napisao, kako uživam gledati ga u lovu na vrane, ali sam izbrisao da ne ispadnem sadista.
Sad si me oslobodio. Kad se on pojavi na nebu i klikćući priprema svoj napad, prestaju svi moji poslovi i uživam u divnoj predstavi.
To nije iznenada i nije ni blizu moje zone djelovanja pa me to sasvim oslobađa.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:03   #106
Quote:
Haludovo kaže: Pogledaj post
Ovdje si fulao.
Znam tu pticu koja lebdi iznad oranica ili pašnjaka i čeka žrtvu. Nije to ta. Vjetruša je boje slične jastrebu, a ovaj moj nekako izgleda srebrn, kao avion, ili si ja to samo umišljam, gledajući ga visoko gore na nebu.
Onako ponosnog i jakog. Pravi nebeski vitez. Sitan al dinamitan.
Krila ima slomljenog izgleda, kao sklepana od dijelova kukastog križa.
Ovaj punokrvni lovac iz visina je nešto posebno.
he he polako, identificirati ćemo ga već nekako, po tvom opisu rekao bih da je ptica iz obitelji sokolova, osim vjetruške imamo i ovog malog sokola, inače jednog od najboljih letača uopće (može čak i lastavicu uhvatiti) :

http://www.commanster.eu/commanster/...o.subbuteo.jpg

Jel to taj he he?

PS. ne lovi on vrane he he, obitelj vrana su posebna priča, obožavam ihhhhhhhhh, nema pametnijih ptica kod nas, one njega sigurno ometaju jer ih "nervira"
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 12:54   #107
Može biti da je on!

kuroishijin kaže;
Quote:
Jel to taj he he?

PS. ne lovi on vrane he he, obitelj vrana su posebna priča, obožavam ihhhhhhhhh, nema pametnijih ptica kod nas, one njega sigurno ometaju jer ih "nervira"
Obratit ću pažnju idući puta.
Jednom sam gledao dugi zračni dvoboj između njega i tri četiri vrane.
On se stalno pokušavao obrušavanjem, približiti jednoj, koja je bila u krošnji, a ostale su je branile.
Dok su ga vrane napadale, bili su svi u zraku, ali čim bi ih malo izmanevrirao, pikirao je dolje na ovu, pretpostavljam ranjenu ili ko zna zašto.

To je tako lijep zračni dvoboj bez ranjenih i krvi. Divan za gledanje.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:48   #108
Sve mi se čini, da je to ipak kobac ptičar.

Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post

http://www.commanster.eu/commanster/...o.subbuteo.jpg

Jel to taj he he?

PS. ne lovi on vrane he he, obitelj vrana su posebna priča, obožavam ihhhhhhhhh, nema pametnijih ptica kod nas, one njega sigurno ometaju jer ih "nervira"
Slušao sam maloprije, glasanje kobca, na ptice.net.
To je on. 90% sam siguran.
Još da mi je vidjeti sliku raširenih krila kobca, visoko u zraku, znao bih 100%.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:13   #109
Kobac ima izrazito karakterističan način letenja. On zamahne nekoliko puta krilima i onda jedri u valovitoj putanji, znači imaš brzo ritmično mahanje pa jedrenje, sve se to onda ponavlja, po načinu leta se vrlo lako prepozna.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:20   #110
Ovaj može da trepti na nebu!

Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Kobac ima izrazito karakterističan način letenja. On zamahne nekoliko puta krilima i onda jedri u valovitoj putanji, znači imaš brzo ritmično mahanje pa jedrenje, sve se to onda ponavlja, po načinu leta se vrlo lako prepozna.
Ovaj moj ratnik, trepti krilima na mjestu, visoko u zraku, pa se iznenada sruči okomito prema zemlji.
Ako to može izvesti i kobac onda je to on.

Te letačke prizore viđam, nekako u toplijim mjesecima. Ne učestalo - par puta u godini. Zimi ne.
Zimi je kobac u blizini kuće i pri tlu, valjda ide za pticama koje lovi.

Pročitao sam, da se kobac voli gnijezditi u starim gnijezdima od vrane, pa otuda taj rat sa vranama, valjda.

Mic po mic, ipak će to biti kobac.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:46   #111
Ali kobac tako ne leti, mislim da je to druga grabljivica.

Ako mogneš uslikaj pa nam daj fotku.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:29   #112
Talking Odakle vreba grabljivica.

Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Ali kobac tako ne leti, mislim da je to druga grabljivica.

Ako mogneš uslikaj pa nam daj fotku.
Dok budem slikao i gledao u nebo, obavezno ću sjesti na stolicu i nasloniti se na zid od kuće....
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:57   #113
ovako leti i skanjac, osim vjetruse. mozda je mali muzjak skanjca.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 22:03   #114
Quote:
Haludovo kaže: Pogledaj post
Dok budem slikao i gledao u nebo, obavezno ću sjesti na stolicu i nasloniti se na zid od kuće....
Pa to je ok, nemoj se samo penjati na krov
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 22:27   #115
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Ha ha kak je opicena ptica
jedino u našem svijetu muški neugledniji i ne trgaju se da ne zbare neš
Ovu pticu sad prvi put vidim baš je odlicna, dobro čaga
Svakako bolje od mene! Ja bacim mrvice pod čemprese što su mi pred kućom, pa se tamo skuplja puno vrabaca, koseva, a bila je svojevremeno i jedna sova! Dođu i još neke sitne ptičice, pa zbog toga bacam redovito, kad su već naučile! Bacam i ogriske od jabuka, to kosevi najviše vole jesti (barem od ovih sitnica što im ja ostavljam)!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 00:53   #116
Sove su slatke? Think again.
http://www.youtube.com/watch?v=_YvyXu7coXA

__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 03:27   #117
Ovo je preplašena mladunčad kukuvije. A reagiraju tako jer kamera doživljavaju kao 'oko', a svaki izravan pogled s te udaljenosti predstavlja agresiju. Probaj se dominatnom psu unijeti u facu, ili ga gledati u oči

Da, i dalje mislim da su predivne

Meni je kukuvija super živina. A odrasli primjerci za ljetnih noci imaju onaj odvratan vještičji vrisak od kojeg ti se ledi u žilama.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 08:36   #118
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Ovo je preplašena mladunčad kukuvije. A reagiraju tako jer kamera doživljavaju kao 'oko', a svaki izravan pogled s te udaljenosti predstavlja agresiju. Probaj se dominatnom psu unijeti u facu, ili ga gledati u oči

Da, i dalje mislim da su predivne

Meni je kukuvija super živina. A odrasli primjerci za ljetnih noci imaju onaj odvratan vještičji vrisak od kojeg ti se ledi u žilama.
Potpisujem sve što si rekao. Sove su najljepše i najzanimljivije ptice i rado bih imala jednu. No, kako zbilja ne bi bilo fer zatvoriti takvo biće, napravila sam jednu malu za sebe od koje se ne odvajam

Vrisak,

Ovakve snimke mi nemaju težinu i ne mogu mi ništa reći o kukuviji kad je strah toliko vidljiv sa njihove strane. To je kao da radiš sliku o čovjeku koji je u strahu stjeran u kut i bori se rukama i nogama da ne bude ubijen. Sove ne poznaju koncept kamere i vjerojatno misle da će biti pojedene.

Zato i volim dokumentarce. Kad neprimjetna kamera prati neko zbivanje i ne ometa životinju u svom prirodnom staništu.
Sve ostalo je očito silovanje prirode, a tu je prednjačio Steve "Ne boj se, ne plivaju u rikverc" Irwin .
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:16   #119
he he mali ćuk je najmanja, meni najslađa i u ljetnim večerima definitivno naromantičnija od svih naših sovi .

http://www.birdforum.net/opus/images..._Pygmy-Owl.jpg
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 19:17   #120
Ma slatko mi izgledaju, ali doživljaj tog vrištanja me podsjeća na prvo gledanje Isijavanja (come play with us, forever and ever and ever and ever...). Izgledaju ko mladunčad neke paklene beštije koja je ispala iz Rosemaryne bebe.

Da, očito se jadne boje, jer misle da će ih kamerman pojesti. Svejedno, nakon susreta bih išao po dozu normabela.
Piše jedan u komentarima:

Jumanji0028 (1 hour ago)
These owls were bought as part of the Harry Potter trend but when retards couldn't tell the difference between reality and fiction the U.K had to build a sanctuary to house them. Poor creepy looking owls. All that aside this will give me nightmares.


Čuo sam za takve slučajeve. Nakon svakog glupog filma sa životinjama, brdo morona kupi životinje i onda im dosade, kad shvate da to nisu plišane igračke, već bića koja trebaju brigu. Jadne sove.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.