Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 13:42   #2061
nature, udavit ću te
Sad me svrbi prstić za naručiti ovaj fishnoodles (a taman sam kupila nove Popolini covere). Kaj da ih prodam ?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 13:46   #2062
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
nature, udavit ću te
Sad me svrbi prstić za naručiti ovaj fishnoodles (a taman sam kupila nove Popolini covere). Kaj da ih prodam ?
Ma naruči si i Fishnoodles
Covera nikad dosta
Ti imaš dvoje u pelenama pa bar imaš izgovor
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:36   #2063
pozdrav svima,
evo zainteresirala sam se za platnene pelene pa me zanima jesam li dobro sluzila.
prvo kupim oko 20 ak komada npr pvakvih pelene http://picasaweb.google.com/pelene.s...leneNaDrukere#

i jos moram kupiti covere jedno 5 komada. to je valjda da pelena ne propusti.
e sad da li postoji neki one size ili se kupujemo po bebinim kilama.
na što sve treba obratiti pozornost.
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 15:09   #2064
kod ove iste šivalice čiji si link stavila imaš i covere. I podesive i u veličinama.
Ne znam kakav je njen princip,ali ja sam naručila pelene od tabite, naide i flafice i uz svaki paket od 10 pelena dobila gratis cover(kod flafica na paket od 5 pelena ide 1 cover gratis). Veličinu izabereš.
U S smo bili jako kratko, mislim da se to ne isplati uzimati. M je nosio do nekih7-8mj. Da sada uzimam, uzela bih podesive.
Imam i rodine,ali one su dosta uske oko nožica(nisu za buckiće).
Uglavnom, najdraže su mi flafi. Nekako su najudobnije, a šivane su tako da imaju dodatni dio materijala oko nožica(ne znam kako bih to opisala) što dodatno spriječava iscurivanje iz pelena.Vrlo su slične i naidine(babysaurus)
Na ovom linku koji si našla nisu takve.

Ne znam znači li ti što, ali meni su draže pelene i coveri s drukerima nego čičak jer mi se čičak u mašini polijepi za svu robu (unatoč tome što ga zalijepim).
2xmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 15:23   #2065
hvala ti puno na dobrom objasnjenju. imam ja jos 4 mjeseca dok stigne bebica pa se lagano informiram. jel se vise ispati kupovati preko e baya i na sto posebno treba paziti. vec sam odlucila uzimati na drunkere i podesive i one sto im se ulozak moze vaditi i stavljati.
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:07   #2066
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
e, i oni produžeci za bodije... samo se vi smijte ali ja ih imam i preeeedooobraaaa stvar
Nikakvih problema više oko prevelikih, preširokih, pedugačkih i šlampavih bodija . Trebalo bi žicati naše tete šivalice da počnu to šivati i mislim da bi išlo k'o ludo a nije nikakva mudrost napraviti. Naravno, nekome tko zna nešto od igle i konca (ja nisam ta )
produžeci imaju svi iste drukere ili?
jer meni svaki bodić ima drugčije drukere, neki su manji, neki veći ...jedino da na svaki bodić našijem neki svoj druker, i te iste drukere stavim na produžetke
..ali prelijena sam si nekako za to...bodići su nam benkice i nije nam to baš neki problem
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:16   #2067
Quote:
2xmama kaže: Pogledaj post
kod ove iste šivalice čiji si link stavila imaš i covere. I podesive i u veličinama.
Ne znam kakav je njen princip,ali ja sam naručila pelene od tabite, naide i flafice i uz svaki paket od 10 pelena dobila gratis cover(kod flafica na paket od 5 pelena ide 1 cover gratis). Veličinu izabereš.
U S smo bili jako kratko, mislim da se to ne isplati uzimati. M je nosio do nekih7-8mj. Da sada uzimam, uzela bih podesive.
Imam i rodine,ali one su dosta uske oko nožica(nisu za buckiće).
Uglavnom, najdraže su mi flafi. Nekako su najudobnije, a šivane su tako da imaju dodatni dio materijala oko nožica(ne znam kako bih to opisala) što dodatno spriječava iscurivanje iz pelena.Vrlo su slične i naidine(babysaurus)
Na ovom linku koji si našla nisu takve.

Ne znam znači li ti što, ali meni su draže pelene i coveri s drukerima nego čičak jer mi se čičak u mašini polijepi za svu robu (unatoč tome što ga zalijepim).
a naprimjer ja sam baš skužila da onesize coveri mi nisu dobri...i moj nosi XS cover već više od mjesec dana, S cover mu je još uvijek velik, tako da o M coveru uopće ne razmišljam još
I pelene na drukere su mi dobre, ali coveri na drukere mi nisu baš nešto dragi, puno više volim cover na čičak jer ga prilagodim da baš paše oko tijela. A što se tiče pranja, da, malo je taj čičak nezgodan, ali ako pripazim da ga zatvorim prije pranja onda obično ne uhvati niti jednu drugu robicu, a i perem samo jedan po mašini, tako da stvarno nije problem.
I covera imam 3, ne čini mi se da mi ih treba više od toga.

Što raznovrsnije uzmeš, to ti je bolje, vidiš šta ti najbolje paše.

Na ebayu se baš i ne isplati uzimat, većina pelena tamo je od umjetnih materijala, a pamučne su skuplje nego kod naših teta šivalica.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:20   #2068
Isprobala sam naše Natura split pelenice i sad mi je ful žao što sam mijenjala narudžbu .
Split pelenice uopće nisu nepraktične za novorođenče, uopće mi se onaj uložak unutra nije smotao ili šta već je ono bilo mi rečeno...samo što se suše 2x brže nego fitted i baš mi je zato žao
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:08   #2069
pljucpljuc, lijena sam tražiti postove unazad, ali što tvoja narudžba nije i bila fitted pa sam te ja malo nagovarala na split, pa si se na kraju ipak odlučila za fitted... Ili sam ja pobrkala priče?
No kako bilo, sušenje ti je jedini problem ili imaš još zamjerki?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:10   #2070
što se tiče produžetaka za bodije, drukeri su oni obični metalni koje imaju svi bodiji. Mi najviše imamo H&M, C&A, MS bodija i na sve savršeno pašu drukeri. Čak i na MTČ s tri drukera mada i one MTČ koje imam s dva drukera, pokopčam ta dva i opet ok. Ma kažem, zakon stvar!
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:15   #2071
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
pljucpljuc, lijena sam tražiti postove unazad, ali što tvoja narudžba nije i bila fitted pa sam te ja malo nagovarala na split, pa si se na kraju ipak odlučila za fitted... Ili sam ja pobrkala priče?
No kako bilo, sušenje ti je jedini problem ili imaš još zamjerki?
moja prva narudžba su bile split i par fitted, a onda me i proizvođač i tu na forumu odgovorili od njih i uzela 17fitted i 3 split
Ma jedino je stvar u sušenju, stvarno se puno brže suše, nije mi problem kad je lijepo vrijeme, ali kad je kiša, onda se samo split posuše a ovima treba i 2-3dana. Inače sve super, od 20 pelena samo 2 drukera malo zezaju i to je to.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:21   #2072
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Isprobala sam naše Natura split pelenice i sad mi je ful žao što sam mijenjala narudžbu .
Split pelenice uopće nisu nepraktične za novorođenče, uopće mi se onaj uložak unutra nije smotao ili šta već je ono bilo mi rečeno...samo što se suše 2x brže nego fitted i baš mi je zato žao
mi imamo od Tabite fitted i split. Split se osuši za čas, al fitted danima, pogotovo na dijelu gdje je lastika, nikad suho.

Kupili smo sušilicu
taman što ću uštedit na pelenama otišlo je na sušilicu
al eto i zdravije je za bebu...
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:22   #2073
sad ću od moderatora dobiti crveni karton, ali ja moram malo OT... SunčicaVŽ kaže da je mislila da sam ja Leonee zbog priče vreće za spavanje, ali i ja sam, kao i Leonee bila jadna kako je naš deal tekao. Na svako pitanje sam čekala po par dana odgovor iako sam vidjela da joj se poruke isporučuju i nakon što smo napokon utanačile narudžbu MOLILA SAM I MOLILA da mi je hitno i obećano je do kraja tjedna... Opet ništa... I ja poruke šaljem, vidim da ih ona dobiva a odgovora nigdje. Meni je jasno da dvoje djece, posao, muž i.... zahtjevaju vrijeme i nadljudske napore. Sve smo više ili manje u istoj situaciji i sve bi bilo ok, ali samo pišljiva poruka: Kasnim, ne mogu ili bilo što, ali nejavljanje smatram krajnje neprofesionalnim bez obzira na razloge. A što je najgore po forumu dijelim njezin album šakom i kapom kao "ženska ima krasnih stvari". Eto, sad prihvaćam kaznu moderatora koja me slijedi
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:29   #2074
Quote:
ma jedino je stvar u sušenju, stvarno se puno brže suše, nije mi problem kad je lijepo vrijeme, ali kad je kiša, onda se samo split posuše a ovima treba i 2-3dana. Inače sve super, od 20 pelena samo 2 drukera malo zezaju i to je to.
A lijepo sam ti rekla da su split bolje . Šalim se ja, naravno. Uvijek se ponavlja priča da teško možeš znati što će ti biti bolje dok ne probaš. Tebi je mogla biti bolja fitted, meni split i tu jednostavno nema pravila. Ako ti se stvarno zamjere, stavi ih na burzu i prodaj pa kupi split. A evo vidiš kako je žabica riješila problem sušenja... Trk po sušilicu
Sad bez šale i ja idem sutra po sušilicu jer mi je dosta više veša po stanu i radijatorima
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:59   #2075
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
A lijepo sam ti rekla da su split bolje . Šalim se ja, naravno. Uvijek se ponavlja priča da teško možeš znati što će ti biti bolje dok ne probaš. Tebi je mogla biti bolja fitted, meni split i tu jednostavno nema pravila. Ako ti se stvarno zamjere, stavi ih na burzu i prodaj pa kupi split. A evo vidiš kako je žabica riješila problem sušenja... Trk po sušilicu
Sad bez šale i ja idem sutra po sušilicu jer mi je dosta više veša po stanu i radijatorima
a ti jesi, ali druge 2 forumašice koje su ih koristile su mi preporučile fitted...a i proizvođač...pa je većina pobijedila
A nije da su mi loše, zadovoljna sam, samo sam se iznenadila kad sam probala split i vidjela koliko se brže suše, osuše se brže i od mutaqin split a duplo su veće od njih. Uskoro će radijatori, pa će biti tako svejedno
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:26   #2076
Quote:
Nature kaže: Pogledaj post
Kad sam vidjela ovaj link, i kako su coveri preslatki, naručila sam i ja 2 komada
Baš su mi danas došli, brzi su, čovječe, u roku 8 dana.. više putuju pelene i dr. tu lokalno po RH
Nature, hvala
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 23:05   #2077
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
hvala ti puno na dobrom objasnjenju. imam ja jos 4 mjeseca dok stigne bebica pa se lagano informiram. jel se vise ispati kupovati preko e baya i na sto posebno treba paziti. vec sam odlucila uzimati na drunkere i podesive i one sto im se ulozak moze vaditi i stavljati.
naše šivalice su super,a ja imam više povjerenja u njih nego u ovo preko e-baya, tako da nisam mjerodavna.
Ove kod kojih sam ja naručivala su super, pelene su prekrasne, udobne,praktične...a od svake dobiješ i nešto na poklon(napisala sam već za covere,a od tabite sam na 20 pelenica mogla birati-sling ili posteljinu za kindić

pljucpljuc, ima i covera na drukere podesivih (kao i pelene). Naši imaju 2 reda s po 5-6 drukera. E,pa ako TO nije dosta....
a što se tiče čička, ljepim ga svaki put,ali se na rubove koji se uvjek odignu,zalijepi ili drugi čičak ili druga robica.
U svakom slučaju,od tada uzimam samo na drukere.

I još jedna opaska: pelene(kao i sve,u ostalom) sušim u sušilici. Divota! Brzo se osuše i predivno su mekane,čak i bez omekšivača.
Ali......uništava se materijal !!!!!
Već sam nekoliko pelenica bacila jer su se raspale! (u godinu dana, pranje cca svaka 3 dana)
Od jučer imam nove ovlaživače po radijatorima...svaki treći dan
2xmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 00:13   #2078
ja sam u napasti da prodam pelenice.
mala je dva puta na moru dobila osip. kad smo u zg, sve je ok, ali dok smo bili na moru je guza bila strašno crvena.
čak je na jednom mjestu na guzi dugo imala fleku koja izgleda kao "spaljena koža".
naravno, ja sam kupila i dva imsevimse M covera koje nije ni jednom probala jer joj već dva mjeseca stavljam jednokratne pelene.
ono grdo crvenilo se povuklo i nekako mi je žao opet eksperimentirati

a spalila sam brdo love na njih..
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 10:09   #2079
Quote:
2xmama kaže: Pogledaj post
pljucpljuc, ima i covera na drukere podesivih (kao i pelene). Naši imaju 2 reda s po 5-6 drukera. E,pa ako TO nije dosta....
ja imam problem što moje dijete ne izraste iz drukera u druker između mijenjanja pelene
...nego već više od tjedan dana smo između 2 drukera i stavljam na onaj na koji čekam da naraste i pelenica mu je zbog toga široka i oko trbuha i nogica, iako ima 21 druker na toj peleni...ali to je pelenica i nije bad, da je cover u pitanju propuštao bi garant, kao što je propustio kad je tata prvi put previjao pa nije dovoljno stegnu cover
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 10:43   #2080
Pa zato uzmes covere na cicak i dodatno zategnes pelenu koliko je potrebno.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.