Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 17:00   #101
moja N. ima mjesece i pol dana i krajem drugog mj imamo krštenje pa smo joj htjeli probušiti uši,međutim dr.naša ne buši uši beba prije trečeg mjeseca tako da se moramo strpiti još mj i pol dana.
ja ne vidim u tome ništa loše,meni su bušili roditelji uši kad sam bila 4mj
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:00   #102
ja svojoj curi uopće neću bušiti uši, zašto joj raditi bol bezpotrebno a i nije mi lijepo vidjeti dijete sa naušnicama, osobno mi se ne sviđa...ako bude sama htjela naušnice kada odraste može sama ići na bušenje, to je njena volja
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:58   #103
tri mjeseca ???!!! Ja se ko da je jučer bilo sjećam bušenja ušiju negdje u prvom osnovne i kako su me za drugo lovili po cijeloj Ilici. Nema teoretske šanse da maloj namjerno idem nanositi bol radi nečeg takvog.

Zanima me kako će se tom malom djetetu objasniti da si to ne trga, jer kad vidim svoju kako zdušno nateže svoje uši ne želim ni pomišljati što bi bilo da ima naušnicu.
 
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 18:01   #104
svojevoljno joj ne bum nikad bušila uši. potpisujel lehahu. no way da joj nanosim bol jer ja hoću da ona ima naušnice. kad će htjet, sama će reć.
a osobno mi je grozno vidjet naušnice na maloj bebi.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 18:03   #105
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
sorry ak je bila tema,molim spojiti
vidjela sam bebu od 9 mj,na kopntroli kod doktora i ima probusene usi,probusili joj sa 8 i pol mjeseci...
da li ste biusili usi i kad je vrijeme za to?
ja mislim da je bolje kasnije,jer sad nema veze ionako ce joj samo smetati.
sveki rece da ce joj probisiti tamo kad odemo kod nje,tamo je normalno da djeca manja od godinu imaju probusene usi,
meni je to malotetkastoi babastomada mi zna biti ponekad simpaticno.
koje je vase misljenje

s čim? iglom za šivanje dezinficiranoj na vatri i alkoholu? ona će to na svoju ruku napravit ili uz vaše dopuštenje?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 18:05   #106
Ja svojoj isto necu busiti usi. Nek se sama busi kada naraste, ako bude htjela.
Mada je to u Slavoniji nekakav obicaj, tamo puno malih curica ima nausnice.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 18:15   #107
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
s čim? iglom za šivanje dezinficiranoj na vatri i alkoholu? ona će to na svoju ruku napravit ili uz vaše dopuštenje?
ma neeee
ona zivi u drugoj zemlji,tamo je to normalno,naravno nece ona,nego strucnjak za to
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 18:31   #108
Nema šanse. Ako sama ikad izrazi želju, neka ide na bušenje. Tak sam i ja, negdje s 13,14 g. tek zabrijala na naušnice.

Inače sestra od MM je svojoj maloj s 5 mj. dala probušiti uši, a mala je 2 tj. poslije isčupala medicinku i pojela ju, pa su morali pretraživati gofna.
Ne hvala.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:07   #109
nebi to nikad napravila djetetu a kamoli maloj bebi, puca mi srce kad ga mora cijepit a kamoli da mu idem uši probijat ionako mi je to bez uvrede...baš seljački
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:13   #110
Meni su starci probšili uši sa 8 mj i hvala im na tome jer se ja poslje sama ne bi usudila otići na bušenje a jedino što nosim od nakita su naušnice, obožavam ih.
Da imam curicu nemam pojma što bi napravila..
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 04.02.2010. at 19:24.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:18   #111
Ja sam iz Osijeka i mojoj curici sam probušila uši sa 9mj.
Nije ni zaplakala niti sam imala problema ikakvih....


Meni je prekrasno vidjeti male djevojčice s naušnicama...

I ne smatram da je to nanošenje boli bebama...
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:28   #112
pa to dal ti smatraš ili ne je manje bitno, ali bušenje rupe kroz uho je definitivno bolno, kako god okrenula.

i meni je nakaradno vidjeti
neću joj bušiti dok sama to ne zatraži.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:47   #113
Pa to mi je kao da istetoviram bebu. Ako ce sama htjeti neka joj, nema sanse da joj ja busi uha.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:50   #114
prije su se djeci busile usi s uzarenom iglom dok su bile male bebe ja sam jedan od primjera. nausnice nikad nisam voljela nositi!
mojoj djevojcici cu busiti usi tek kad bude sama htjela.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 23:13   #115
prestrašno mi je radi takve gluposti nanositi bol bebi
užasno mi je to okrutno, a i jako ružno.

samo kad se sjetim koliko me boljelo kad sam išla još malo izrupat uho pa se sve upalilo, a bila sam već u srednjoj školi i znala sam se brinuti za to kak treba i čistiti.

kad izrazi želju za bušenje ušiju, tada ću ju odvesti. isto tako su i mene moji roditelji, ne znam sa koliko godina, negdje u osnovnoj školi.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 23:27   #116
tak i ja, kad izrazi želju ćemo ići bušiti uši. kad točno, mislim da onda kad bude svjesna šta to znači, da boli, da nije samo lijepo... nemam neku dobnu granicu, vidjet ćemo.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 23:35   #117
meni su probušili uši kada sam imala 3,5 godina jer sam ja njima (mami najviše) probušila uši svojim zahtjevanjem za naušnicama


jako me boljelo, kaže mama da sam bila crvena u faci ko paprika, ali nisam ni suzu pustila jer sam to jakoooo htjela.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 11:14   #118
ja sam svojoj curici probušila uši sa 3,5 godine, jer je izrazila želju nekih 6 mj prije pa smo pričekali da vidimo dal će se predomislit... nije ni a rekla kad ju je piknula i sama si je izabrala koje naušnice hoće nosit (imala ih je više, od krštenja, ja sam maknula one veće koje vise)... i baš je slatka s njima, male su i lijepo joj stoje, a i ona je sretna zbog toga
Peky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 11:48   #119
Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
tri mjeseca ???!!! Ja se ko da je jučer bilo sjećam bušenja ušiju negdje u prvom osnovne i kako su me za drugo lovili po cijeloj Ilici. Nema teoretske šanse da maloj namjerno idem nanositi bol radi nečeg takvog.
Ja sam se otimala k'o divlja, isto negdje u toj dobi, ali su me tako čvrsto držale babe da nisam mogla pobjeći. Zato imam jednu normalnu rupicu i jednu ukoso. Moja mama ima u jednom uhu jednu rupicu, a u drugom dvije, jedna od njih je samo dopola probušena.

Ne to sigurno uopće ne boli...

Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
s čim? iglom za šivanje dezinficiranoj na vatri i alkoholu? ona će to na svoju ruku napravit ili uz vaše dopuštenje?
Tako su meni bušili. Odvukli me negdje na selo (mislim da je to bila bakina kuhinja da me se sakati u toj dobi ), dvije -tri babe sa sto suknji, podsuknji, pregača... se okupile, jedna uzela neku debelu iglu (valjda onu za vreće šivati ), zagrijala je na plamenu, meni uši namazala svinjskom mašću, tu užarenu iglu je isto zabola prvo u svinjsku mast (neka perverzna dezinfekcija ili što ), a onda meni u uho.

Kasnije, već sam imala nekih 20-ak godina kada je došlo u modu imati puno naušnica. Pa sam dala kod zlatara onim pištoljem izbušiti još dvije rupice. Bilo mi je baš super, sve je prošlo odlično, pa sam se odlučila na još dvije. Isto tako, alkohol, zlatar, pištolj, medicinske naušnice, sve po ps-u... Dobila sam takvu infekciju da sam vrištala od muke i bolova kad bi samo pomislila da dotaknem uho. Gnoja je bilo na decilitre, nisam spavala, nisam se smjela umiti, kosu oprati, svaki pokret glavom je bio agonija... Ja znam da sam ja inače sklona alergijskim reakcijama i da je takva infekcija zaista rijetka. Ali dovoljno mi je da pomislim da je moguća, pa da mi ne padne na pamet djetetu priuštiti čak ni mogućnost da joj se to dogodi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:17   #120
meni je to suvisno,glupo i seljacki....
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.