Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 00:34   #301
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Upitaj koliko mozes mjesecno poloziti bez dokaza o prijeklu novca.
Do 10.000€ mozes sigurno, a mozda i vise.
Polozis svaki mjesec 10.000€ i miran si, ili odes u vise banaka i rijesis isti dan sve
Hvala na odgovoru/ima. Ma zanimalo me jer postoji mogućnost da ću prodati naslijeđenu zemlju pa me zanimalo općenito da nemam nikakve probleme. Ako bude tako imat ću i papire pa kako god bude - bit će OK.
TangoMontana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 10:31   #302
Trenutno sam u Japanu i imam ogromne probleme sa Zagrebačkom bankom koja mi radi milijun konverzija kada podižem novac sa svog deviznog računa pa bih, ako ikako mogu, se pokušala prebaciti u neku drugu banku.

Koja je banka najbolja po tom pitanju? Jel ima neka koja će mi isplatiti moje yene s računa bez ikakvih konverzija (i samo će naplatiti transakciju)? I koja će pustiti moje druge devize na računu na miru ako ima raspoloživih yena?
__________________
Shelfari
Shokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 22:54   #303
Quote:
Shokora kaže: Pogledaj post
Trenutno sam u Japanu i imam ogromne probleme sa Zagrebačkom bankom koja mi radi milijun konverzija kada podižem novac sa svog deviznog računa pa bih, ako ikako mogu, se pokušala prebaciti u neku drugu banku.

Koja je banka najbolja po tom pitanju? Jel ima neka koja će mi isplatiti moje yene s računa bez ikakvih konverzija (i samo će naplatiti transakciju)? I koja će pustiti moje druge devize na računu na miru ako ima raspoloživih yena?
sličan problem imao. tj. još uvijek imam ali manji

PBZ je retardiran i moš imat sve valute na deviznom ali plaćati možeš samo u EURima ili da ti konvertiraju npr. USD u EUR pa EUR u kune pa za kune traženu valutu. horor i beskorisno.
prešo sam u Erste, tamo istom karticom možeš plaćati ako ih imaš na deviznom (odn. primati) u četverima valutama , no jupiye nije među njima.
ostale banke su u najboljem slučaju ko pbz.

najbolje plaćat sa kunskom karticom, najmanji broj konverzija. drito iz kuna u traženu valutu
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.

Zadnje uređivanje cici mici : 25.11.2016. at 23:06.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 10:06   #304
Quote:
Shokora kaže: Pogledaj post
Trenutno sam u Japanu i imam ogromne probleme sa Zagrebačkom bankom koja mi radi milijun konverzija kada podižem novac sa svog deviznog računa pa bih, ako ikako mogu, se pokušala prebaciti u neku drugu banku.

Koja je banka najbolja po tom pitanju? Jel ima neka koja će mi isplatiti moje yene s računa bez ikakvih konverzija (i samo će naplatiti transakciju)? I koja će pustiti moje druge devize na računu na miru ako ima raspoloživih yena?
Jel živiš u Japanu? zar ti nije onda isplativije naći neku banku tamo
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 10:30   #305
Rješenje za ovaj problem mogla bi biti Revolut Mastercard prepaid kartica.
Povežete ju sa svojim računom (tekućim, deviznim...), napravite "top up" i trosite u 120 valuta po međubankovnom tečaju bez nepotrebnih konverzija

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 22:08   #306
Nažalost, Revolut do daljnjega ne izdaje nove kartice. Posvađali su se sa svojim izdavateljem (Paysafe) i u potrazi su za novim. Dok ga ne nađu, neće izdavati nove kartice. Trenutno je oko 40.000 ljudi na listi čekanja.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 22:37   #307
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Nažalost, Revolut do daljnjega ne izdaje nove kartice. Posvađali su se sa svojim izdavateljem (Paysafe) i u potrazi su za novim. Dok ga ne nađu, neće izdavati nove kartice. Trenutno je oko 40.000 ljudi na listi čekanja.
Ajme.
Stare kartice funkcioniraju normalno? Nisam svoju već par mjeseci kotistila

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 07:33   #308
Stare rade normalno.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 07:56   #309
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
sličan problem imao. tj. još uvijek imam ali manji

PBZ je retardiran i moš imat sve valute na deviznom ali plaćati možeš samo u EURima ili da ti konvertiraju npr. USD u EUR pa EUR u kune pa za kune traženu valutu. horor i beskorisno.
Ovo nije do kraja točno - tj. točno je ako je glavna valuta koja je vezana uz karticu EUR i ako se plaća u nekim drugim valutama koje nisu EUR. U slučaju da je nešto drugo - primjerice $ onda dok se nešto plaća u $ direktno skida $ s deviznog bez konverzija.
Trebalo bi vidjeti da li se može ta devizna vezati uz yen kao primarnu valutu.
Belin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 19:16   #310
Sogor mi je poslao novce iz Kanade u Njemacku na njemacki racun prosle srijede. Sutra je znaci peti radni dan da cekam.. ima li tko kakvih iskustava?

Hvala.
UltrasZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 01:03   #311
Vidio sam da od nove godine dolazi i promjena u poreznom zakonu pa ce porezna imati nadzor i nad tekućim deviznim računima kao što je dosad imala nad žiro. Što mislite kako će reagirati na uplate deviza izvana?
kengy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 00:32   #312
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
sličan problem imao. tj. još uvijek imam ali manji

PBZ je retardiran i moš imat sve valute na deviznom ali plaćati možeš samo u EURima ili da ti konvertiraju npr. USD u EUR pa EUR u kune pa za kune traženu valutu. horor i beskorisno.
prešo sam u Erste, tamo istom karticom možeš plaćati ako ih imaš na deviznom (odn. primati) u četverima valutama , no jupiye nije među njima.
ostale banke su u najboljem slučaju ko pbz.

najbolje plaćat sa kunskom karticom, najmanji broj konverzija. drito iz kuna u traženu valutu
Nije tocno za erste mozes imati jene na racunu i placati njima evo iz opcih uvjeta "4.8 U slučaju da je Kartica izdana uz devizni Račun, naplata svih transakcija učinjenih Karticom, kao i pripadajućih naknada, obračunava se na sljedeći način:

 ako je na Računu dostupno više valuta, redoslijed terećenja valuta je: USD, EUR, CHF, GBP te dalje
po redoslijedu tečajne liste Banke po kupovnom tečaju Banke za devize
– za transakcije provedene u stranoj valuti:
 u slučaju da je originalna valuta transakcije jedna od valuta s tečajne liste Banke:
 ako su na Računu dostatna sredstva u originalnoj valuti – Račun se tereti za iznos u originalnoj valuti
 ako na Računu nema ili nisu dostatna sredstva u originalnoj valuti – Račun se tereti u valutama po redoslijedu: USD, EUR, CHF, GBP te dalje po redoslijedu tečajne liste Banke, po prodajnom tečaju Banke za devize za originalnu valutu i kupovnom tečaju Banke za devize za valutu na Računu.
 "
Marko2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:52   #313
Uplata CHF iz švicarske na moj devizni - pomoć?

Molim vas info,

kolike su naknade i kako najjeftinije izvršiti uplatu privatna osoba iz švicarske privatnoj osobi u Hrvatsku, CHF iz švicarske banke uplata CHF na devizni račun PBZ u Hrvatsku?

Koja je naknada PBZ-a? Koja je naknada švicarske banke (UBS)?
Konačno, te novce mislim promijeniti u kune za potrošnju u Hrvatskoj pa me zanima koje je najbolje rješenje? banku mijenjao ne bih (komplicirano je)

Radi se o iznosu od 25.000 CHF (protuvrijednost oko 175.000 kn)
Dokaz (ako me tko pita) o porijeklu novca želim imati - sklopili smo internu međusobnu izjavu o darovanju kod bilježnika (rođak).

Hvala unaprijed
taxodium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:51   #314
Naknada PBZ je 1€


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 18:28   #315
da li uopće postoji neki limiti kad se sa deviznog prebacuje na tekući? znam recimo u PBZ kunske transakcije daje limit na 50000kn, ali recimo prebacivat sa deviznog $ računa tekući kunski ne nudi, ili barem ne daje na znanje da postoji, limit, kad se ide na kupoprodaju deviza.

da li to znači da nema limita i da možeš koliko god prebacivat putem "kupoprodaje deviza"?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 19:38   #316
ovak, imam devizni račun PBZ, osn valuta euro.

trebam uskoro platiti racun u americi, u dolarima, a imam i keš u dolarima. kako to izvesti najpovoljnije, bez mijenjanja iz $ u € ili kn pa opet kupovine $ na drugoj strani?
nešto će me koštati, to mi je jasno, ali kako je najjeftinije? (ispod 10 tisuća je iznos). trebam li mijenjati glavnu valutu deviznog računa? zatvoriti postojeći i otvoriti novi? otvoriti devizni u nekoj drugoj banci - fizička osoba ne smije imati dva, zar ne?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 20:36   #317
Na devizni račun (postojeći) se mogu uplatiti dolari i onda s njima platiti račun.
Ne treba nikakav novi račun otvarati.
Osnovna valuta služi samo kod konverzije direktnih troškova (na POSu ili bankomatima)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 20:57   #318
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Na devizni račun (postojeći) se mogu uplatiti dolari i onda s njima platiti račun.
Ne treba nikakav novi račun otvarati.
Osnovna valuta služi samo kod konverzije direktnih troškova (na POSu ili bankomatima)
i neće biti konverzije iz dolara u eure zato što se račun vodi u €? super, hvala ti na odgovoru.

ček, jel netko spomenuo da su spustili gornji limit, da više ne ide doznaka iznad 3k€ bez nekih uvjeta ili nešto?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 16:34   #319
ako su novci poslani 6.4. koliko dugo se čeka da stignu iz njemačke.
Meni ni nakon 6 dana još nisu došli
ima li tko informaciju?
samita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:58   #320
uzimaju li sve banke naknadu za trosak obrade priljeva kao i PBZ za devizni racun? iznosi ~1.01€ po transakciji bez obzira na iznos.
frozz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.