Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2012., 12:21   #1001
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Još nisam dobio povrat poreza za 2010. jer poslodavac nije podmirio sve obaveze(on kaže da je ) .Pošto je sada 2012 dali ja gubim pravo na taj iznos ukoliko on podmiri dugovane u "razumnom roku"?
Quote:
luda.glava kaže: Pogledaj post
imam isti problem. zna li li itko?? postoji li rok u kojem poslodavac mora podmiriti obaveze a da ne izgubimo pravo na povrat p. ?
Imala sam sličan problem kad su mi stopirali isplatu povrata poreza iz 2009. jer je jedna firma gdje sam radila mjesec dana taman išla u blokadu, pa su mi stopirali automatski povrat od svih ostalih firmi gdje sam radila te godine iako je poslodavac u blokadi prema meni regularno izvršio sve svoje obveze (da ne spominjem da mi je ukupni povrat iznosio 1.300 kn, a od rada u toj firmi valjda 100 kn) Ugl, rečeno mi je da kad se odblokira, ja dobivam novac bez obzira kada to bude, drugim riječima, lova neće propast (osim ako se nikad ne odblokira firma...). Vjerujem da onda isto vrijedi i za vas.
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 15:31   #1002
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
mare09, možeš dobiti povrat, a možeš i mužu ostati na olakšici jer nisi zaradila više od 10.000 kn godišnje.
Hvala sara na odgovoru
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:04   #1003
Jel bude bilo kaj od erste obrasca ove godine

Mozda kak nema puno ljudi, i nece radit ove godine.

Kaj nam onda preostaje?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:53   #1004
Radio sam dva mjeseca na ugovor o radu porez je placan to je sve sta sam radio 2011 dali imam pravo na povrat poreza i kad moram prijavit i sta moram trazit od poslodavca , koje papire? Ugovore?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:58   #1005
Poslodavac ti treba dati IP obrazac i prijavu radiš do kraja veljače.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 18:50   #1006
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Poslodavac ti treba dati IP obrazac i prijavu radiš do kraja veljače.

Jeli ovo za mene? Ja sam radio u 2011 dva mjeseca ne radim vise
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 18:52   #1007
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
Jeli ovo za mene? Ja sam radio u 2011 dva mjeseca ne radim vise
Da za tebe je.
Nema smisla da quotam tvoj post, kad sam odgovorila odmah iza tvog pitanja
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:05   #1008
Quote:
vikky kaže: Pogledaj post
Imala sam sličan problem kad su mi stopirali isplatu povrata poreza iz 2009. jer je jedna firma gdje sam radila mjesec dana taman išla u blokadu, pa su mi stopirali automatski povrat od svih ostalih firmi gdje sam radila te godine iako je poslodavac u blokadi prema meni regularno izvršio sve svoje obveze (da ne spominjem da mi je ukupni povrat iznosio 1.300 kn, a od rada u toj firmi valjda 100 kn) Ugl, rečeno mi je da kad se odblokira, ja dobivam novac bez obzira kada to bude, drugim riječima, lova neće propast (osim ako se nikad ne odblokira firma...). Vjerujem da onda isto vrijedi i za vas.
Hvala,nego jesi dobila na kraju tu lovu?
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 01:24   #1009
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Da za tebe je.
Nema smisla da quotam tvoj post, kad sam odgovorila odmah iza tvog pitanja
vidi ja sam radio na ugovor o radu 8,9 i dio 10tog mjeseca 2011 šta treba da tražim od poslodavca? ne radim vise tamo
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 09:31   #1010
poslodavac ti mora dati IP obrazac i ti do 29.02. moras predati poreznu prijavu u poreznu upravu da bi dobio povrat poreza
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 10:01   #1011
Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
nezaposlen sam ali radim za jednu firmu preko Ugovora o djelu i danas sam dobio potvrdu o isplaćenom primitku za 2011. godinu u kojoj su razne stavke. Zanima me da li ja u takvoj situaciji imam pravo na povrat poreza ?
Imaš ako ne radiš cijelu godinu kod njih, tada bi se vjerovatno skupila koja kuna.

Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
mare09, možeš dobiti povrat, a možeš i mužu ostati na olakšici jer nisi zaradila više od 10.000 kn godišnje.
Može ostati na muževoj kartici, ali ne može dobiti povrat na lovu od popisa jer se prihod od popisa ne smatra dohotkom i nije bila prijavljena taj mjesec, nego se taj rad tretira na poseban način.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 01:43   #1012
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post


Može ostati na muževoj kartici, ali ne može dobiti povrat na lovu od popisa jer se prihod od popisa ne smatra dohotkom i nije bila prijavljena taj mjesec, nego se taj rad tretira na poseban način.
Čisto informativno, u koju grupu onda spada taj prihod?
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:05   #1013
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Čisto informativno, u koju grupu onda spada taj prihod?


Možeš baciti oko na zakon o Popisu, tamo ima ta stavka da svi ljudi koji rade na njemu za taj rad dobiju naknadu koja ne smatra dohotkom. Za taj mjesec koji su radili nemaju ni uplaćene doprinose niti su potpisivali neki ugovor za radni odnos, to je onako jedna iznimka koja zbilja ne znam kako se tretira.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:31   #1014
Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
Poštovanje,
prije svega se ispričavam jer ste ovo pitanje sigurno čuli mnogo puta. Ali eto, meni je to skroz novo i prvi put sam u tome, kao i na ovom dijelu foruma, pa vas molim za strpljenje i razumijevanje.

Pitanje je:
nezaposlen sam ali radim za jednu firmu preko Ugovora o djelu i danas sam dobio potvrdu o isplaćenom primitku za 2011. godinu u kojoj su razne stavke. Zanima me da li ja u takvoj situaciji imam pravo na povrat poreza ?

Preko Google sam našao neke odgovore, ali nekako nejasno, zato pitam ovdje za odgovor iz prve ruke.

Bio bih vam zahvalan ako mi možete odgovoriti i/ili usmjeriti gdje mogu pročitati više o tome; da li imam pravo, koji obrazac ispuniti, kada se primaju prijave, cijeli postupak oko toga.

Hvala
To i mene jako, jako zanima, pošto već godinu dana radim na tri ugovora o djelu.

Ovo izgleda obećavajuće, samo nekako sam skeptičan:

Quote:
Povrat poreza

Ukoliko ste tijekom godine obavljali honorarne poslove niste samo radi toga dužni podnijeti godišnju poreznu prijavu, ali ako ju želite podnijeti ili ju morate podnositi iz nekog drugog razloga morate prijaviti i ove primitke. Odlična vijest za nezaposlene honorarce je da podnošenjem prijave možete dobiti veliki povrat poreza jer imate pravo na osobni odbitak od 1800,00 kn mjesečno odnosno 21.600,00 kn godišnje koji nije mogao biti korišten prilikom isplate honorara, ali ga zato sada možete koristiti.


http://www.savjeti.hr/savjeti-posao/...r-o-djelu.html
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:33   #1015
Može se tražiti povrat poreza ukoliko nitko nije koristio vašu poreznu olakšicu. Popunjava se obrazac DOH kojeg se može skinuti s interneta. Ja koristim obrazac kojeg svake godine objavi Erste banka, ali mislim da ga za 2011. još nisu objavili.
Dobrovšak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:27   #1016
Ukoliko je netko u toku godine promijenio prebivalište podnosi poreznu prijavu u mjestu prebivališta? Što sa stavkom 9.5.9 godišnji prirez, u prvoj polovici godine mjesto prebivališta je imalo 10% prireza, u drugoj polovici godine novo prebivalište je bez prireza, kako popuniti tu rubriku?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:55   #1017
Netko ima tablicu u excelu za 2012?
jasamivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 15:56   #1018
A mene i dalje ( ili još uvijek) zanima što je s tim indeksima nerazvijenosti, da li to vrijedi ili što...
http://www.jutarnji.hr/ukidaju-se-po...enosti/763372/

sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:07   #1019
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
A mene i dalje ( ili još uvijek) zanima što je s tim indeksima nerazvijenosti, da li to vrijedi ili što...
http://www.jutarnji.hr/ukidaju-se-po...enosti/763372/

Pa piše da će ti indeksi nerazvijenosti vrijediti po ulasku Hrvatske u EU.
Što znači da su za sada još uvijek na snazi uobičajene povoljnije porezene stope za područja od posebne državne skrbi.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:24   #1020
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Ukoliko je netko u toku godine promijenio prebivalište podnosi poreznu prijavu u mjestu prebivališta? Što sa stavkom 9.5.9 godišnji prirez, u prvoj polovici godine mjesto prebivališta je imalo 10% prireza, u drugoj polovici godine novo prebivalište je bez prireza, kako popuniti tu rubriku?
Pomnožiš 10% s brojem mjeseci u kojima si koristila taj iznos prireza i, budući da je novo prebivalište bez prireza, broj koji si dobila podijeliš s 12 mjeseci. Dobiješ prosječnu godišnju stopu prireza, pa pomoću nje izračunaš godišnji iznos prireza.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.