Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2006., 09:52   #161
Quote:
Natch kaže:
e, al ima prica o bogu i nastavak. prolazimo necak i ja drugi put kraj crkve, a on se, mali mudrac, sjeti nase price i pita: teta, hocu li dobit za rodjendan robota od 500 kuna ako budem molio boga? a ja njemu: cuj, nije jos znanstveno dokazano da bog postoji.
Jaaaako dobro! :vaditekicuizapisuje: Upotrebljivo i u drugim situacijama kada ostaneš bez teksta.

Valjda me neće ić ispitivat kakko se nešto znanstveno dokazuje
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:54   #162
pokusom!

nego, nas u osnovnoj troje nije išlo na vjeronauk, i mi smo se lijepo igrali.
naravno da je bio usred nastave.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:56   #163
Quote:
Dora K kaže:
Valjda me neće ić ispitivat kakko se nešto znanstveno dokazuje
hoće, ali ti onda brzo prebaciš na financiranje tog znanstvenog istraživanja pa zbuniš dite. Ne vole djeca baš pričat o financijama
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:13   #164
Ahhhh, financije su bolje od pokusa, jer onda krene pitanje "A što je to pokus?" i evo nas odma na randomizaciji uzorka
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:19   #165
pa to ti ja pričam
Ali uvijek možeš izvući asa i pitat 'oš čokoladu?'
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:24   #166
Quote:
Tija kaže:
pa to ti ja pričam
Ali uvijek možeš izvući asa i pitat 'oš čokoladu?'
Oću!
Oh?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:34   #167
o vjeronauku u skolama ne mislim nista dobro...

Uglavnom...treba se izboriti i boriti...da djeca koja ne idu na vjeronauk dobiju adekvatnu aktivnost koja ce zamjeniti vjeronauk...recimo sat vremena kompa..potraziti firmu koja se bavi edukacijom odraslih, i napraviti neki dogovor pa makar i platili...ili kosarka ili neki drugi sport...pa neka prakticna nastava...gdje su ucitelji tehnicke kulture sa vishkom entuzijazma...moguce je da bi djeca uzivala u recimo povezivanju sa nekim klubom...astronomije, gluma, ples, kuhanje, atletika arts and crafts...ima tih stvari koliko hocete..mislim da i najmanji grad ima kazaliste ili crveni kriz, recimo za starije klince, pa neki muzej....mogucnosti su povelike.Vidjeti koji su interesi djece....Uostalom zasto ne zahtijevati da jedan ucitelj ili uciteljica s njima pisu zadacu ili uce..taj jedan sat.

A zasto bi djeca zujala sama.....mozda je to troje u u trecem razredu..ili pet u sestom...mozda je to ta jedna skola...ima ih nekoliko u gradu ...povezati tu djecu sa ostalom djecom iz drugih skola....

http://www.sih.hr/ ili recimo izvidjaci ili planinari http://www.plsavez.hr/hps

http://www.ymca.net/ povezati se sa nekim intrenacionalnim organizacijama....

Samo se treba pokrenuti...stvarno ne razumijem tu dozu pasivnosti...kod nekih ljudi...lakse im je raditi nesto sto ne zele nego obrnuto..i pri tome pljuckati kako skola nema nista za ponuditi....a sami ne zele nesto poduzeti..pa nece pasti sa neba ko mana....
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 13:37   #168
Quote:
Natch kaže:
nadam se da crkva masno placa skoli za takvu reklamu.
čega? kruha?
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 13:55   #169
Quote:
Tija kaže:
Jel zna netko kako izgleda Božje oko?
Vjerujem da je to astronomski fenomen pod nazivom nebula, a koji raznorazni religiozni ljudi vole nazivati božjim okom
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 14:29   #170
Quote:
Renegade kaže:
...
U potpunosti se slažem. Tih sat vremena se može iskoristiti na 1000 načina, a u "najgorem" se mogu taj jedan sat igrati. Mogu npr. pisati zadaće u to vrijeme, zašto bi morali to raditi kod kuće?
Najvažnije je da se ne pristane na tu UCJENU: nema se što raditi 45 minuta, pa neka ide na vjeronauk
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:51   #171
Ma upravo to...a ko zna mozda i klinci skuze da konkurencija radi zanimljiivijie stvari u skoli....
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 17:58   #172
što se tiče offtopica, crkve u školi, prožvakane teme kod nas samo jedna učenica nije pohađala vjeronauk, makar je bila s nama u učionici za vrijeme tog sata, radila svoje poslove, pisala zadaću ili nešto.. čak je i uredno stajala s nama dok smo mi na početku sata molili i sl.

i nikad nisam čula ijednog roditelja da se bunio zbog tog sata, ovaj forum mi je prvi glas u svemu pa i u tome valjda živim u jako vjerničkoj zajednici

ali je očito da u nastojanjima da postanemo što tolerantniji, zapravo postajemo sve manje tolerantni
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:00   #173
u mom razredu je samo jedna ucenica, zapravo dvije su isle na vjeronauk.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:01   #174
i kako su vam onda organizirali nastavu, odn što ste vi imali za to vrijeme? ili je bio zadnji sat pa ste odlaufali doma?
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:02   #175
mi nismo imali vjeronauk u skoli, hvala bogu. te dvije cure su isle normalno u crkvu na vjeronauk.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:04   #176
e vidiš, da je tako izvannastavno bilo i kod nas bi ih valjda išlo jedno il dvoje
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:17   #177
Quote:
Gulpa kaže:
Vjerujem da je to astronomski fenomen pod nazivom nebula, a koji raznorazni religiozni ljudi vole nazivati božjim okom

A mali klinac bi to trebao znati nacrtati?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:18   #178
jebemti kako smo mi bezbrizno djetinjstvo imali...nismo morali crtati ni krizeve, ni muke isusove, ni bozje oko...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:47   #179
Quote:
Elektra kaže:
A mali klinac bi to trebao znati nacrtati?
dječji oblik bi vjerojatno izgledalo ovako:

(o)




Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:53   #180
Mislim da smo mi jednom imali misu u školi i to nikako nisu morali dolazit svi.
Ko je to dozvolio da mi je znati (mislim na autoricu topica)
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.