Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2012., 14:05   #5761
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
zar nije ista stvar sa benzinom?
Je ali je plinska cestarina neusporedivo veća od benzinske.
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 14:20   #5762
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post
Je ali je plinska cestarina neusporedivo veća od benzinske.
ali je litra duplo jeftinija..ok znam,atest itd....ma meni više smeta kad pročitam ono "poslovi koji prethode izdavanju registracijskog lista" ...mislim ono kad posegne rukom u ladicu i uvuče list u printer
ako se već mora onda sam i ja za jednokratnu naknadu na reg.
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:11   #5763
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
ali je litra duplo jeftinija..ok znam,atest itd....ma meni više smeta kad pročitam ono "poslovi koji prethode izdavanju registracijskog lista" ...mislim ono kad posegne rukom u ladicu i uvuče list u printer
ako se već mora onda sam i ja za jednokratnu naknadu na reg.
I dalje sve pet,ali to si platio unaprijed,prodaš auto,pokvari se plin,stumbaš se(ako si kriv,ako nisi,vrate),razboliš se...nije to neki novac ogromni,ali princip je loš.Sada je cijena plina povoljna,pa je prag tolerancije viši.Ne znam niti jednu zemlju ,barem oko nas,da to,ima riješeno na taj način.

Zadnje uređivanje polki : 04.06.2012. at 19:16.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:28   #5764
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
I dalje sve pet,ali to si platio unaprijed,prodaš auto,pokvari se plin,stumbaš se(ako si kriv,ako nisi,vrate),razboliš se...nije to neki novac ogromni,ali princip je loš.Sada je cijena plina povoljna,pa je prag tolerancije viši.Ne znam niti jednu zemlju ,barem oko nas,da to,ima riješeno na taj način.
da se razumijemo,ni ja ne volim taj princip i glupo je što se uopće dodatno plaća taj namet ali sve je to isto i sa benzincima,dizelašima....unaprijed se plaća ,ja sam u petak reg. auto i vrijedi mi do 2013. znači unaprijed sam platio to sve . ista stvar je i onome što vozi dizela,plati unaprijed sve i auto se pokvari,razboli se... ali da je princip loš u pravu si. ma ionako nikoga nije briga za ekologiju,sve je to samo zbog profita a dokaz je ovih 550kn. stvarno poticajno
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:56   #5765
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
da se razumijemo,ni ja ne volim taj princip i glupo je što se uopće dodatno plaća taj namet ali sve je to isto i sa benzincima,dizelašima....unaprijed se plaća ,ja sam u petak reg. auto i vrijedi mi do 2013. znači unaprijed sam platio to sve . ista stvar je i onome što vozi dizela,plati unaprijed sve i auto se pokvari,razboli se... ali da je princip loš u pravu si. ma ionako nikoga nije briga za ekologiju,sve je to samo zbog profita a dokaz je ovih 550kn. stvarno poticajno
Mojih 25-30 000 km,godišnje,bez problema to "proguta",ali postoje plinaši koji su otišli u mirovinu,dobili službeni,radno mjesto bliže ,a za sve te mogučnosti,nekog poznam,e tu je već ekologija skroz nebitna,a taj namet,iritantan,do odustajanja.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 19:02   #5766
Vulkal Osijek 4,79kn
jasamivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 09:50   #5767
Thumbs up

Lukoil Poljud Split - 4,98kn
DeXter_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 13:32   #5768
Ovako je danas u Belgiji...

http://i47.tinypic.com/xarrc3.jpg
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 08:40   #5769
1. gdje znate da je autoplin najjeftiniji? ja vidio jučer, čini mi se na čulinečkoj, 4.98kn litra.

2. koja je šema s tim privatnim prodavačima plina da mogu spustiti cijenu ispod benzinskih? jel prodaju razvodnjenu kvalitetu ili imaju neke šeme s distributerima plina?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 09:16   #5770
Kako bi ti plin razvodnio? Cijena na benzinskim postajama je maksimalna dok oni idu nižom cijenom i bore se na tržištu. Simple as that...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 12:09   #5771
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
1. gdje znate da je autoplin najjeftiniji? ja vidio jučer, čini mi se na čulinečkoj, 4.98kn litra.

2. koja je šema s tim privatnim prodavačima plina da mogu spustiti cijenu ispod benzinskih? jel prodaju razvodnjenu kvalitetu ili imaju neke šeme s distributerima plina?



U maloprodaji nema puno prostora za smanjenje cijene autoplina pa od tuda i male razlike (10-20 lipa po litri).
Sa veletrgovcima koji plin nabavljaju u velikim količinama, a uz to imaju i svoju mrežu maloprodaje, je sasvim druga priča.
Evo primjer:
Ako veletrgovac (Crodux,Butangas,Petrol, INA, General d.o.o.iz Virovitice) prodaje nekome autoplin za maloprodaju onda mu "mora" dati neku maržu a to se kreće i do 80 lipa po litri za one punionice koje ne prodaju puno autoplina na dan.Onima koji prodaju i veće količine moraju odobriti možda i veće rabate ali takvih je malo kao recimo Bubić is Splita i slični.
Zadržimo se na ovih 80 lipa po litri rabata koji su kao najčešči.
E sad ako veletrgovac prodaje autoplin na svojoj punionici onda mu se isplati spustiti cijenu u maloprodaji i za 50 i više lipa jer još uvijek više zaradi sa tih dodatnih 30 lipa po litri nego da meni da rabat 80 lipa po litri kao preprodavaču jer tu gubi svih 80 lipa po litri dok na svojoj pumpi zaradi 30 lipa po litri plus zarada na popustu kod kupnje autoplina na veliko.
Naravno da se međusobno štite i paze da ne dampiraju previše cijenu autoplina jedni drugima ali to je tako i sve dok kod nas neće biti pravog tržišnog natjecanja biti će i u buduće tako.
Dokle god će se INA-u pitati za cijenu i po njezinim izračunima raditi prodaja autoplina dotle se ne može očekivati nikakav napredak i nastanak neke vrste konkurencije.Trenutno INA nema konkurenciju i može se ponašati tako kako se ponaša.
Zamislite si koliko INA zaradi na svojim punionicama plina po prodanoj litri i ne želi spustiti niti lipe po litri dok svi drugi imaju troškove rabata u maloprodaji pa ipak na svojim maloprodajnim mjestima prodaju jeftinije..
Da ne govorim da je INA i jedini proizvođać autoplina u HR kojega proizvedu htjeli to ili ne i 50% više nego ga RH sa svim potrošačima može potrošiti.
Svi drugi veletrgovci dokazuju kroz svoju poslovnu politiku da je cijena autoplina odnosno LPG-a prenapuhana jer na svojim maloprodajnim mjestima prodaju autoplin znatno jeftinije nego je to odredila INA kroz formulu o formiranju cijene autoplina u HR što je evidentno da u Osijeku na nekim prodajnim mjestima autoplin možete kupiti i po cijeni od 4,65 a Crodux u Začretju prodaje po 4,79 iako bi imao debelu računicu i sa cijenom od 4kn po litri.Tu bi još ubrojio i punionicu u Virovitici koja je odavno već sa cijenom ispod izračuna od INA-e.
ZNAČI AUTOPLIN MOŽE BIT ZNATNO JEFTINIJI SAMO..........??????????
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 16:38   #5772
CRODUX 4.70kn
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 16:59   #5773
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
[/B]Naravno da se međusobno štite i paze da ne dampiraju previše cijenu autoplina jedni drugima ali to je tako i sve dok kod nas neće biti pravog tržišnog natjecanja biti će i u buduće tako.
Jel ti to direktno priznaš da kod nas postoje nekakvi karteli? Ma nemoj reć.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 12:29   #5774
Quote:
hrki kaže: Pogledaj post
CRODUX 4.70kn
gdje?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 14:42   #5775
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
[/B]


U maloprodaji nema puno prostora za smanjenje cijene autoplina pa od tuda i male razlike (10-20 lipa po litri).
Sa veletrgovcima koji plin nabavljaju u velikim količinama, a uz to imaju i svoju mrežu maloprodaje, je sasvim druga priča.
Evo primjer:
Ako veletrgovac (Crodux,Butangas,Petrol, INA, General d.o.o.iz Virovitice) prodaje nekome autoplin za maloprodaju onda mu "mora" dati neku maržu a to se kreće i do 80 lipa po litri za one punionice koje ne prodaju puno autoplina na dan.Onima koji prodaju i veće količine moraju odobriti možda i veće rabate ali takvih je malo kao recimo Bubić is Splita i slični.
Zadržimo se na ovih 80 lipa po litri rabata koji su kao najčešči.
E sad ako veletrgovac prodaje autoplin na svojoj punionici onda mu se isplati spustiti cijenu u maloprodaji i za 50 i više lipa jer još uvijek više zaradi sa tih dodatnih 30 lipa po litri nego da meni da rabat 80 lipa po litri kao preprodavaču jer tu gubi svih 80 lipa po litri dok na svojoj pumpi zaradi 30 lipa po litri plus zarada na popustu kod kupnje autoplina na veliko.
Naravno da se međusobno štite i paze da ne dampiraju previše cijenu autoplina jedni drugima ali to je tako i sve dok kod nas neće biti pravog tržišnog natjecanja biti će i u buduće tako.
Dokle god će se INA-u pitati za cijenu i po njezinim izračunima raditi prodaja autoplina dotle se ne može očekivati nikakav napredak i nastanak neke vrste konkurencije.Trenutno INA nema konkurenciju i može se ponašati tako kako se ponaša.
Zamislite si koliko INA zaradi na svojim punionicama plina po prodanoj litri i ne želi spustiti niti lipe po litri dok svi drugi imaju troškove rabata u maloprodaji pa ipak na svojim maloprodajnim mjestima prodaju jeftinije..
Da ne govorim da je INA i jedini proizvođać autoplina u HR kojega proizvedu htjeli to ili ne i 50% više nego ga RH sa svim potrošačima može potrošiti.
Svi drugi veletrgovci dokazuju kroz svoju poslovnu politiku da je cijena autoplina odnosno LPG-a prenapuhana jer na svojim maloprodajnim mjestima prodaju autoplin znatno jeftinije nego je to odredila INA kroz formulu o formiranju cijene autoplina u HR što je evidentno da u Osijeku na nekim prodajnim mjestima autoplin možete kupiti i po cijeni od 4,65 a Crodux u Začretju prodaje po 4,79 iako bi imao debelu računicu i sa cijenom od 4kn po litri.Tu bi još ubrojio i punionicu u Virovitici koja je odavno već sa cijenom ispod izračuna od INA-e.
ZNAČI AUTOPLIN MOŽE BIT ZNATNO JEFTINIJI SAMO..........??????????
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
gdje?
Pogle podcrtane plave riječi..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 14:55   #5776
ok a sad u središnjoj hrvatskoj, zagreb i šira okolica u smjeru JZ-J-JI
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:59   #5777
u Ivankovu kod Vinkovaca je danas cijena 4,64 kn.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 08:22   #5778
Pa gdje nadete sve te pumpe sa takvim cijenama,ovdje u Rijeci jedino je 1 lipa jeftinije mislim da je na adria oil pumpi,ima li jos neka jeftinija mozda ako neko zna?
energy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 08:27   #5779
u Sl.Brodu na svim punionicama ista cijena 5.09 ,nema nikad odstupanja nigdje..kako je na Ini tako i na privatnim iako bi bilo logičnije da netko malo spusti zato što nas puno toči u bosni . sad nisam išao ali čujem da je tamo 4 kn ako je istina
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 16:50   #5780
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Jel ti to direktno priznaš da kod nas postoje nekakvi karteli? Ma nemoj reć.
Nemam ja šta priznati jer niti sam u klasteru niti sam u bilo kojem drugom obliku udruživanja sa distributerima plina.
Ja dijelim sudbinu sa malim maloprodajnim pumpama za točenje autoplina a mi smo uvijek zadnja rupa na svirali što se tiče dijela kolača od prodaje plina.
Jedino što raspolažem sa nešto više informacija tko je tko u toj branži.
Osim toga ja na svojoj pumpi prodajem autoplin stalno 10 lipa po litri jeftinije od regularne cijene koju propisuje INA.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.