Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2012., 19:10   #101
Betili,

mama ima dijagnozu dijabetičke senzomotorne polineuropatije. Do sada se nosila s problemima koji su većinom bili u rukama i nogama ali sada je krenula bol u leđima koja ne prestaje terapijom analgeticima. Bolesni organizam koji trpi bol tako dugo u stzrašnom je stresu i ona se na moje oči gasi. Vjerujem da terapija antidepresivima može više pomoći a o tome sam nešto pročitala na ovom forumu i pokušati ću kod dr. Brinar. Već sam dogovorila termin.
jazzyli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 19:49   #102
Quote:
jazzyli kaže: Pogledaj post
Betili,

mama ima dijagnozu dijabetičke senzomotorne polineuropatije. Do sada se nosila s problemima koji su većinom bili u rukama i nogama ali sada je krenula bol u leđima koja ne prestaje terapijom analgeticima. Bolesni organizam koji trpi bol tako dugo u stzrašnom je stresu i ona se na moje oči gasi. Vjerujem da terapija antidepresivima može više pomoći a o tome sam nešto pročitala na ovom forumu i pokušati ću kod dr. Brinar. Već sam dogovorila termin.
Mene zanimaju točni simptomi i dijagnoze uz DM i dijab. neropatiju koje još ima dg.?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 20:42   #103
Jazzyli,

moja dg je isto senzornomotorna pn., dok sam bila na kortikosteroidima nalaz OGGT mi je ukazivao na dijabetes, mada ga ja nemam zasad(imam insulinsku rezistenciju), sigurna sam da je to kriv rezultat zbog kortica. Neki od doktora su cak rekli da je moja neuropatija predijabeticna??

Ja imam jake bolove u gornjem delu ledja pogotovo sad kad imam bebca kojeg stalno vukljam na rukama, a imam i krivo drzanje koje se zasigurno odrazilo i na deformitet kicme. Meni sad dosta trnu sake, ja to povezujem sa tim bolom u ledjima. mislim da ta bol dovodi do izrazenijeg trnjenja...

S obzirom na godine ne znam sta tvojoj mami mogu dati protiv bolova, a nisam ni lekar pa bi bilo neumesno da sugerisem, sigurna sam da ce joj nesto dati da se bolovi umanje.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 23:35   #104
Hrvoje mama ima prolazne cerebralne ishemijske napadaje i sindrom u vezi s njima,
Hemiparesis i dex. transitoria et G 45.8
Polineuropathia diabetica G63.2
F.A. paroximalis
Hipertensio art.
čekajući u hladnim hodnicima hitne po najvećoj ovogodišnjoj hladnoći zaradila je i upalu desnog plućnog krila
i još hrpa dijagnoza od ranije ali sve je uredno držala pod kontrolom, zadnji nalazi iz studenog sa zavoda za dijabetes bili su super i onda je počela ta fantomska bol kojoj još nisu dokučili uzrok, pozovem hitnu, vrate ju i daju antibiotik za upalu i ketonal 100 za bolove i kraj priče, prestrašno. Mama nije cendrav bolesnik, trpi i puno više nego što treba i to već godinama pa se zbog toga i ljutim često jer se neće žaliti. Samo stisne zube. Ali ovi novi bolovi su očito za nju neizdrživi.
jazzyli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 10:35   #105
Betili, žao mi je da si imala tako loša iskustva s liječnicima u Engleskoj i drago da ovdje prolaziš bolje.

Pijem Neurontine i Amyzole i dalje, u bolovima sam, ali više-manje funkcionalna. Radim, i sve više mogu sjediti. Još uvijek imam jako rasprostranjene restrikcije vezivnog tkiva i tu pomaže rolfing. Cilj mi je riješiti se lijekova i nadam se da ću u sljedećih godinu dana to uspjeti. Mislim da je primarni uzrok mojih problema riješen i da se sada vrlo polako oporavljam.

Želim ti puno sreće i što manje bolova.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 11:59   #106
Exclamation

Od polineuropatije boluje moja 70 -ogodišnja supruga. Njezina je dijagnoza polyneuropatia non specifica.
Od lijekova uzima:
- Lyrica tbl a 75 mg 2x1
- Tramundin R tvl a 100 mg 2x0.5 tbl
- Tramal gtt 20-25 kapi po potrebi
- B komplex
Trenutno se liječi preko ambulante za liječenje boli u Vinogradskoj bolnici. Ima velike bolove, naročito pri promjenama vremena iz hladnog u toplo. Neuropatija joj je dijagnosticirana prije 3 godine. Trošila je dosad razne lijekove, između ostalog i Berliktion, Neurontine itd. ali nije bilo nikakve koristi. Sada joj u ambulanti za bol predlažu ciklus blokada nožnog zgloba i stopala. Hoće li to pomoći?
Liječi se inače kod neurologa u Sv Roku, ujedno ide i na fizikalne terapije.
Znate li za još nešto drugo? Nešto što bi bilo uspješnije od opisanoga?
Puno Vam hvala unaprijed!
BozidarM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:39   #107
Godiva,

ja funkcionisem bez lekova, smenjuju se bolniji i manje bolniji dani. Isto mi je tako i sa lekovima, a moram trpiti jos i nuspojave.... Danas idem na pregled kod fizijatra/reumatologa jer me jako boli gornji dio ledja. Pitala sam za rolfing, nisam cula za to, ali sam malo citala na netu, kod nas jos ne rade tu terapiju, bas steta, zvuci obecavajuce. Moracu se zadovoljiti redovnim terapijama,

Pozdrav i sretno!
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:44   #108
Quote:
BozidarM kaže: Pogledaj post
Od polineuropatije boluje moja 70 -ogodišnja supruga. Njezina je dijagnoza polyneuropatia non specifica.
Od lijekova uzima:
- Lyrica tbl a 75 mg 2x1
- Tramundin R tvl a 100 mg 2x0.5 tbl
- Tramal gtt 20-25 kapi po potrebi
- B komplex
Trenutno se liječi preko ambulante za liječenje boli u Vinogradskoj bolnici. Ima velike bolove, naročito pri promjenama vremena iz hladnog u toplo. Neuropatija joj je dijagnosticirana prije 3 godine. Trošila je dosad razne lijekove, između ostalog i Berliktion, Neurontine itd. ali nije bilo nikakve koristi. Sada joj u ambulanti za bol predlažu ciklus blokada nožnog zgloba i stopala. Hoće li to pomoći?
Liječi se inače kod neurologa u Sv Roku, ujedno ide i na fizikalne terapije.
Znate li za još nešto drugo? Nešto što bi bilo uspješnije od opisanoga?
Puno Vam hvala unaprijed!
BozidarM,

kako supruga podnosi Lyricu i da li pomaze? Nazalost, sve sto lekari mogu u nasem slucaju jeste da isprobavaju razne kombinacije lekova dok ne nabasamo na nesto sto pomaze. Ja sam probala puno toga i nista nije pomagalo na duze staze.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 18:10   #109
Quote:
jazzyli kaže: Pogledaj post
Hrvoje mama ima prolazne cerebralne ishemijske napadaje i sindrom u vezi s njima,
Hemiparesis i dex. transitoria et G 45.8
Polineuropathia diabetica G63.2
F.A. paroximalis
Hipertensio art.
čekajući u hladnim hodnicima hitne po najvećoj ovogodišnjoj hladnoći zaradila je i upalu desnog plućnog krila
i još hrpa dijagnoza od ranije ali sve je uredno držala pod kontrolom, zadnji nalazi iz studenog sa zavoda za dijabetes bili su super i onda je počela ta fantomska bol kojoj još nisu dokučili uzrok, pozovem hitnu, vrate ju i daju antibiotik za upalu i ketonal 100 za bolove i kraj priče, prestrašno. Mama nije cendrav bolesnik, trpi i puno više nego što treba i to već godinama pa se zbog toga i ljutim često jer se neće žaliti. Samo stisne zube. Ali ovi novi bolovi su očito za nju neizdrživi.
Ovo je kompleksni neurološki slučaj,ništa se nemože preko foruma. Jedino da se možda može uvesti jači lijek za bolovenpr. Zaracet,Lumidol.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 15:40   #110
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
BozidarM,

kako supruga podnosi Lyricu i da li pomaze? Nazalost, sve sto lekari mogu u nasem slucaju jeste da isprobavaju razne kombinacije lekova dok ne nabasamo na nesto sto pomaze. Ja sam probala puno toga i nista nije pomagalo na duze staze.
Hvala na pitanju. Supruga trenutno ide na blokade u ambulantu za liječenje boli. Još nema pozitivnih znakova. Išla je i na fizikalnu terapiju struja i magnet ali je morala odustati jer joj se bol višestruko povećala. To je prekinula u četvrtak, 15.3.
BozidarM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 18:47   #111
polineuropatija

imam polieuropatiju nogu, mjerenjem emng ustanovljen je teži oblik. zbog tahikardije srca preporučen mi je lijek berlithion 600 mg. i osjetno mi je bolje.
nevolja počinje sada sa prstima ruku, lagano gubim osjet opipa - ne bitno ali mislim da će to napredovati pa ako netko zna nešto više o tome molim za informaciju.
turbolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 14:04   #112
Quote:
turbolet kaže: Pogledaj post
imam polieuropatiju nogu, mjerenjem emng ustanovljen je teži oblik. zbog tahikardije srca preporučen mi je lijek berlithion 600 mg. i osjetno mi je bolje.
nevolja počinje sada sa prstima ruku, lagano gubim osjet opipa - ne bitno ali mislim da će to napredovati pa ako netko zna nešto više o tome molim za informaciju.
Meni je dijagnosticiran CIDP - kronicna inflamatorna deminijelizacijska polineuropatija nogu i ruku. Veca ostecenja na nogama. Vec 14 godina imam tu dijagnozu i istu terapiju.
Od "terapije" koristim: Neurobion Forte 1x1, Twinlab Omega 3 2x1, Twinlab Dualtabs 1x1.
Svakako bih ti preporucio da pocnes piti Neurobion Forte (vitamini B1+B6+B12), moras imati privatni recept od doktorice opce prakse - 100 komada - oko 110kn.
Nema u svim ljekarnama - ona na dolcu uvijek ima.
Neurobion sadrzi sve potrebne vitamine B kompleksa koji su potrebni zivcima za hranu i eventualnu regeneraciju ukoliko je moguca.
Windmage is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 15:46   #113
Polineuropatija dugih vlakana - nasljedna

gdje se osim u kbc rebro obratiti,za misljenje,kvalitetnom neurologu,specijalisti za nneuromuskularne bolesti,,bilo gdje,u zg,,u st,,vani,slovenija,svijet,,
molim vase prijedloge i iskustva,,bolest mi nemilosrdno napreduje,a konacnu dijagnozu jos nemam,iako sve naznake vode losoj odnosno neuroloskoj bolesti sa smrtnim ishodom,pa nastojim doci do nekoga tko me moze uputiti u nekti uneki specijalisticki centar ili vrhunskog strucnjaka za ovu bolest.
molim pomoc,svi cijenjeni koji znaju molio bih za sugestiju.
hvalaL
twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 23:46   #114
Quote:
twister kaže: Pogledaj post
gdje se osim u kbc rebro obratiti,za misljenje,kvalitetnom neurologu,specijalisti za nneuromuskularne bolesti,,bilo gdje,u zg,,u st,,vani,slovenija,svijet,,
molim vase prijedloge i iskustva,,bolest mi nemilosrdno napreduje,a konacnu dijagnozu jos nemam,iako sve naznake vode losoj odnosno neuroloskoj bolesti sa smrtnim ishodom,pa nastojim doci do nekoga tko me moze uputiti u nekti uneki specijalisticki centar ili vrhunskog strucnjaka za ovu bolest.
molim pomoc,svi cijenjeni koji znaju molio bih za sugestiju.
hvalaL
Žao mi je ako si u pravu za svoju dijagnozu.

Ako nije bitno gdje je, ovo mjesto mi se - onako na prvi i drugi poged - čini u redu: http://peripheralneuropathycenter.uc...du/index.shtml
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:03   #115
hvala Godiva
može i u nas,,,neka imena koji mogu pogledati papirologiju i slučaj,,,može i na pm tko god ima sličnu problematiku.
hvala
twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 16:41   #116
Quote:
magic kaže: Pogledaj post
Polineuropatijom se naziva skup oshtecenja i promjena u zhivchanim vlaknima u udovima, dakle rukama, nogama itd.

Najcheshce je povezana s alkoholizmom.
ne samo to, piovezuje se i s dijabetesom!
jopuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 16:59   #117
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
mojoj mami te čarape apsolutno ne pomažu, nego joj je još gore bilo dok ih je nosila, bolovi u nogama su se pojačali, tabani presuhi, na peti joj se napravila ranica i još drugih gluposti, dr joj rekla da ih prestane nositi, dala joj neku kremu i fala bogu sad joj se stanje popravilo, tak da baš ne pomažu svima

ja sam ih kupila na Trgu, reflexa čarape i nisu baš niti jeftine
reflexa nije dobra to znam i ja, probaj A02 od cellianta, fantastične su!!!
jopuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 17:59   #118
mozete mi predloziti dobre i iskusne neurologe u zagrebu,po bolnicama ili kod kojih se moze i privatno pregledati.
hvala
twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 23:39   #119
Da podijelim i svoju priču, ali što kraće.

Počelo negdje oko Božića nekakvi sijevajući bolovi u preponama na donjem dijelu trbuha, pa sam se sjetio da sam to imao i godinu-dvije prije, pa je prošlo. Prvo sam mislio možda bruh, upala slijepog crijeva bla bla.
Tada se ta bol počela spuštati u noge, pa mi je tu i tam sijevalo, kucalo, boljelo... ništa neizdržljivo, ali neugodno.
Na kraju se spustilo u stopala, a istovremeno i u ruke... ko da me netko iglama bode, trnci, ujutro manjak osjeta u peti, pa s vremenom do danas mi ta bol skače od ruke do noge i u krug. Manje boli uz kretanje, no zna samo počet po noći boljet ili ujutro pri buđenju. Par puta u stopalu kao da mi je netko dok sam bio opušten pustio jak strujni udar. Sve mi je bolno dio stopala utrnuo, no teško je opisati taj osjećaj.
Jedne noći jača bol se počela protezat kroz desnu ruku i pretvorila se u lagano pečenje koje mi je zahvatilo tada i dio prsa. Malo sam se ustao, rastegao, nakljukao normabelima i prošlo je.
Uglavnom mi na kraju desna ruka izgleda radi čak i najviše problema.
Čak sam imao iza pritisak u vratu uz koji mi je dolazila i silna psihička napetost, no to se sada smirilo.

Najviše me smeta osjećaj laganog, ali izrazito neugodnog kočenja prstiju katkad na rukama i grčeva u dlanovima. Slabost koju osjetim u mišićima nije baš realna slabost, već više onak kao osjećaj malaksalosti. Nemam poremećaj motorike koliko mi se čini.

Prosurfao cijeli net i sve živo pogledao. Poslan bio neurologu koji me samo zbog nečega otprije 4 godine što mi je počelo htio poslat psihijatru jer je rekao da je to 'previše raznovrsnih simptoma', pa se nije htio pačati u to. Uspio ga nagovoriti barem na evocirane potencijale koje još nisam obavio, no sumnjam da je MR jer su mi refleksi ok.. prije 3 godine napravio MR mozga i osim neke likvorne ciste koju kažu mnogi imaju između režnjeva il tak negdje, sve bilo ok.

Čekam sada nalaze za lajmsku za koju sam se zbog prijašnjih simptoma već testirao no western blot bio negativan. Sad su me testirali na ELISA test koji opet nije pouzdan.
Krvni nalazi više-manje odlični. Malo snižen kalij, lagano povišen kreatinin (no možda i nije za ref. vrijednosti drugih labosa povišen), još laganije povišeni bazofilni granulociti i ukupni bilirubin (zamalo sve u granicama normale). Masa soli u pišaći, dosta sluzi i nešto bakterija. Ostalo uglavnom okej.
Pošto me neurolog nije htio naručiti za EMG, tražiti ću uputnicu za fizijatra.

Inače, mršaviji sam, a imam povišen kolesterol kaj nisam nikad prije, ali s obzirom na kombinacije povišenih kolesterola, ispada da nije niš opasno i veli mi moja dr. da je od stresa.

Nije neizdržljivo, ali me brine jer ne želi proći već mjesec dana. Svašta sam brijao da možda je, ali ničemu konkretnom što se simptoma tiče ne odgovara. Puno sjedim, pa može bit da mi se i živac negdje u kičmi ukliještio ili da je koji disk malo zbrisao.
Pijem sada više vode, magnezija, B kompleks, rastežem se, danas brzim hodom prešao po gradu kojih 5 km.

Čak me brinula parkinsonova, ALS, MS, ali čini se da ne postoje neki jasni simptomi za takve iznimno gadne boleštine. Bolovi su raznovrsni i osciliraju iz dana u dan. Bio jedan dan da me skoro ništa nije boljelo, a onda dođe dan i nakupi se, pa se ti bolovi stalno sele amo-tamo ponajviše po udovima.
Možda manjak vitamina D koji koliko sam shvatio koegzistira sa kalcijem, a što može upućivati na probleme sa perištitnjačom, no nalazi štitnjače su mi okej.

Prvo sam pomislio da nije početak guillian barreovog sindroma, ali već bi bilo do sada puno gore da je to.
Više ću se kretat i vježbat, meditirati ako se ne dozna kaj mi je, a kolko mi se čini doktori zbilja nisu u stanju veliku većinu toga otkriti na žalost, pogotovo kod neuropatije.

Zadnje uređivanje grander : 20.01.2014. at 23:46.
grander is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 12:01   #120
Bok ekipo .... sad bude ispalo da vas iskorištavam ...
I ja imam polineuropatiju ( sistemski lupus itd ), ali i steroidnu miopatiju ...
Uglavnom, ostala mi je jedna kutija Berlithiona , pa ak je netko hoće za 120 kn ... kupljena je pred 10-tak dana, i imam račun, koštala me je 199 ... ali mi sad ne treba, a glupo mi ju je držati u frižideru pa da propadne.
Tel. je 092-263-02-88, Zagreb ( Novi Zg, blizu mamutice )

Inače, moje iskustvo je takvo da su mislili da je neuropatija kod lupusa, a bila je nuspojava steroida ... iako imam polineuropatiju, ali nikad nije bila slabost mišića kojasepojavila nakon mjesec dana Medrola ... i sve jače, a kad su mi Medrol dignuli na 16mg u roku od 2 dana nisam mogla dignuti ruku da se počešljam ni nogu od poda, nisam mogla hodati dulje od 10tak metara bez odmora ...bilo je zastrašujuće ... kad su ga smanjili i sad ukinuli poboljšava se ...
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.