Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2006., 18:14   #61
Nije to taj Benedikt, ovaj je ipak Sv., šta će biti s ovim 16. još ne znamo.

Ja sam onaj viška kupila na Susretu katolika srednje Europe, dakle pretpostavljam da bi ga moglo biti npr. u Verbumu ili nekoj sličnoj knjižari.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 21:12   #62
Koji ste vi idolopoklonici! Ne mogu vjerovati
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 19:15   #63
Quote:
Piggy kaže:
Koji ste vi idolopoklonici! Ne mogu vjerovati
Jesi ti ikad vidila/o taj medaljon?
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 19:20   #64
Evo kako izgleda:

Križ - iznad njega natpis: Pax - MIR. U četiri kuta križa nalaze se slova CSPB, što znači: Crux sancti Patris Benedicti - KRIŽ SVETOG OCA BENEDIKTA. Na okomitom kraku križa (odozgo prema dolje): CSSML, a na poprečnom kraku NDSMD, što znači: Crux sancta sit mihi lux - Non draco sit mihi dux - NEKA MI KRIŽ BUDE SVJETLO - NEKA MI ZMAJ NE BUDE VOĐA.

Slova u krugu: V R S N S M V S M Q L I V B što znači: Vade retro satana, non suade mihi vana, sunt mals quae libas, ipse venena bibas.

ODLAZI, SOTONO, NIKAD MI NE SAVJETUJ TAŠTINE, ZLO JE ONO ŠTO MI PRUŽAŠ, POPIJ SAM SVOJ OTROV.

Nema ni jednog lika ni idola...
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:38   #65
Quote:
šuš kaže:
Jesi ti ikad vidila/o taj medaljon?
Nisam ga vidila, a niti me zanima. Iskreno rečeno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 10:09   #66
Quote:
Piggy kaže:
Nisam ga vidila, a niti me zanima. Iskreno rečeno.
Da te ne zanima ne bi komentirala. Iskreno rečeno.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:02   #67
Quote:
šuš kaže:
Da te ne zanima ne bi komentirala. Iskreno rečeno.
Ne zanima me taj glupi medaljon, nego ste mi koma vi koji ga želite nositi
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:58   #68
bok šuš kako je ide li čuj jesi li mi nabavija onaj medaljon javi mi
Quote:
šuš kaže:
Kako da te odbijem, kad tako lijepo pitaš, inače znate li šta o tome? Taj je medaljon jako zanimljiv, ja sam ga dobila od jednog svećenika za neku uslugu i ne znajući stavila ga na ključeve. Iznenadila sam se kad sam čula što je to u stvari.
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 08:07   #69
Quote:
java rab kaže:
bok šuš kako je ide li čuj jesi li mi nabavija onaj medaljon javi mi
Ma nemam ga šta nabavljat, imam u kući, ali zaboravim ponit i poslat, ali doći će ne brini.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 20:22   #70
odgovor

ajd fala ti ja sam mislio da si zaboravila za to ali fala bogu da nisi i da ćeš mi poslati reci ti meni kako ću se ja tebi odužiti za to pozdrav i SRETNA TI NOVA GODINA 2007
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 15:45   #71
da da sada je u modi ima ga i Thompson,pa ga moraju svi katolici furati
uskrsno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 15:55   #72
Quote:
uskrsno kaže:
da da sada je u modi ima ga i Thompson,pa ga moraju svi katolici furati
ne bi se ja slozila s tobom! recimo ja ga imam i nosim, uz sebe, ali ne na vidnom mjestu, od 1989, a Mr Thompsona tada nije bilo niti u začecima
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 17:02   #73
Quote:
uskrsno kaže:
da da sada je u modi ima ga i Thompson,pa ga moraju svi katolici furati

Jel stvarno to misliš? Dobro je ako je netko taj medaljon otkrio baš zbog Thompsona, ali Sv. Benedikt živio je davno prije. MIslim da pretjerujete u tome koliko mislite da su katolici glupe ovčice.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:20   #74
Pitanje za praktične katolike...

Sin mi ide na prvu pričest. Pratimo kako reče vjeronauk pa i mi, roditelji, malo oživljavamo svoju vjeru, češće idemo u crkvu. Voljeli bismo se i mi, nakon podosta godina, pričestiti, s djetetom. Dakle i ispovjediti. Što to onda nadalje znači, kako se često ispovijedati ako se želi pod misom pričešćivati. Znam ono - da se ne smije biti pod "velikim" grijehom. Naravno, reći će netko - valja se ispovjediti kad ti je savjest opterećena. No, problem je, što ne mislim da mi baš svećenik može osloboditi savjest, mislim da sve to može biti licemjerno. A, opet, ipak bih htio podijeliti radost prve pričesti s djetetom, a da se to ne kosi s osnovnim principima. Thja, teško je biti katolikom, u takvu raskoraku između principa, intimnog osjećaja, dužnosti i prakse... Dakle, dragi moji praktičnokatolički forumači, deder recite - kako to bude kod vas... Ispovijedate se svakog časa?
Doduše, sjećam se nekih iskustava iz zap. Europe, kod katolika, tam se pak ne sjećam da su se nešto jako ispovijedali. Mislim da su i ispovjedaonice makli proć iz crkvi...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:23   #75
Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
Sin mi ide na prvu pričest. Pratimo kako reče vjeronauk pa i mi, roditelji, malo oživljavamo svoju vjeru, češće idemo u crkvu. Voljeli bismo se i mi, nakon podosta godina, pričestiti, s djetetom. Dakle i ispovjediti. Što to onda nadalje znači, kako se često ispovijedati ako se želi pod misom pričešćivati. Znam ono - da se ne smije biti pod "velikim" grijehom. Naravno, reći će netko - valja se ispovjediti kad ti je savjest opterećena. No, problem je, što ne mislim da mi baš svećenik može osloboditi savjest, mislim da sve to može biti licemjerno. A, opet, ipak bih htio podijeliti radost prve pričesti s djetetom, a da se to ne kosi s osnovnim principima. Thja, teško je biti katolikom, u takvu raskoraku između principa, intimnog osjećaja, dužnosti i prakse... Dakle, dragi moji praktičnokatolički forumači, deder recite - kako to bude kod vas... Ispovijedate se svakog časa?
Doduše, sjećam se nekih iskustava iz zap. Europe, kod katolika, tam se pak ne sjećam da su se nešto jako ispovijedali. Mislim da su i ispovjedaonice makli proć iz crkvi...
Pa ja se jako rijetko ispovjedam jer sam bezgrešan (šalamala)

Ma gledaj sve ti župe organiziraju ispovijed za obitelj i prvopričesnike prije same prve pričesti pa odi i ispovijedi se...
Nije ti bit ispovijedi da ti sad kažeš svećeniku grijeh,nego da pokazeš da si se pokajala i da trazis iskupljenje tj. oprost...
Idi na misu par tjedana prije,ispovjedi se 2,3 dana prije prve pričesti i to je to..

P.S bog će ti oprostiti i ako ubaciš troznamenkastu novčaniu u škabrnjicu
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:29   #76
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Pa ja se jako rijetko ispovjedam jer sam bezgrešan (šalamala)

Ma gledaj sve ti župe organiziraju ispovijed za obitelj i prvopričesnike prije same prve pričesti pa odi i ispovijedi se...
Nije ti bit ispovijedi da ti sad kažeš svećeniku grijeh,nego da pokazeš da si se pokajala i da trazis iskupljenje tj. oprost...
Idi na misu par tjedana prije,ispovjedi se 2,3 dana prije prve pričesti i to je to..

P.S bog će ti oprostiti i ako ubaciš troznamenkastu novčaniu u škabrnjicu
Dakle hoćeš reći da me neće pitati za detalje mojih bludnih misli? Mislim, ono, a što ako me pita? U američkim filmovima stalno gledamo čitave ekspozee o sagrešenjima.
A što se škrabice tiče, tu mi je pak savjest potpuno mirna... Mislim, već sam dao u državni proračun ...
Ma, fakat glupa situacija... Rado bih udovoljio formi (radi klinke i radi svoje mirne savjesti - da se mogu pričestiti s djetetom), no to mi je tako, tako, tako... ne znam stvarno što da kažem... Ne radi se o tome da ne znam razlučiti grijeh od negrijeha, nego to svećeničko posredovanje... to mi nikak ne ide...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:33   #77
Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
Sin mi ide na prvu pričest. Pratimo kako reče vjeronauk pa i mi, roditelji, malo oživljavamo svoju vjeru, češće idemo u crkvu. Voljeli bismo se i mi, nakon podosta godina, pričestiti, s djetetom. Dakle i ispovjediti. Što to onda nadalje znači, kako se često ispovijedati ako se želi pod misom pričešćivati. Znam ono - da se ne smije biti pod "velikim" grijehom. Naravno, reći će netko - valja se ispovjediti kad ti je savjest opterećena. No, problem je, što ne mislim da mi baš svećenik može osloboditi savjest, mislim da sve to može biti licemjerno. A, opet, ipak bih htio podijeliti radost prve pričesti s djetetom, a da se to ne kosi s osnovnim principima. Thja, teško je biti katolikom, u takvu raskoraku između principa, intimnog osjećaja, dužnosti i prakse... Dakle, dragi moji praktičnokatolički forumači, deder recite - kako to bude kod vas... Ispovijedate se svakog časa?
Doduše, sjećam se nekih iskustava iz zap. Europe, kod katolika, tam se pak ne sjećam da su se nešto jako ispovijedali. Mislim da su i ispovjedaonice makli proć iz crkvi...
prije prve pričesti bit će organozirana ispovijed za klince a trebala bi i za roditelje.
inače, ispovijedaš se kad osjetiš potrebu da "istreseš dušu". kad su grijesi lakši, dovoljno je da se pokaješ prije pričesti (a za to ti "služi" i ono na poč. mise: moj grijeh, moj grijeh....)
ako nisi veliki griješnik (to ti procijeni) sasvim ti je ok na pričest pred vel blagdane: uskrs, božić, ,,,
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:33   #78
Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
Dakle hoćeš reći da me neće pitati za detalje mojih bludnih misli? Mislim, ono, a što ako me pita? U američkim filmovima stalno gledamo čitave ekspozee o sagrešenjima.
A što se škrabice tiče, tu mi je pak savjest potpuno mirna... Mislim, već sam dao u državni proračun ...
Ma, fakat glupa situacija... Rado bih udovoljio formi (radi klinke i radi svoje mirne savjesti - da se mogu pričestiti s djetetom), no to mi je tako, tako, tako... ne znam stvarno što da kažem... Ne radi se o tome da ne znam razlučiti grijeh od negrijeha, nego to svećeničko posredovanje... to mi nikak ne ide...
Ne znam sta mislis,ali vidim da dugo nisi bio na ispovijedi...
Ti ne moras govoriti npr "pa mastao sam da moja zena,njena sestra i njena najbolja legica obucene u kozne kostime plaze po meni,puše mi k**ac..." nego samo kazes vrstu grijeha npr: sagrijesio sam bludno,krao sam,psovao,lagao...
Nece te pitat u detalje...obavezno nauci kajanje....od župe do župe ti je različito ali nešto u stilu "kajem se od svega srca što uvrijedih Boga (ah napokon ga jednom napišem velikim slovom..)moje najveće i najmilije dobro i čvrsto obećajem da više neću griješiti...amen"
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:45   #79
Pa idi na ispovijed i reci to, da si se nekako pogubila/o putem. Neki put sam išla na ispovijed više da dobijem savjet nego da ispričam da sam radila to i to.
U biti bi bilo najbolje naći duhovnika- tj. svećenika sa kojim možeš normalno razgovarati o tim svojim sumnjama.
ženazmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:50   #80
Quote:
ženazmaj kaže: Pogledaj post
Pa idi na ispovijed i reci to, da si se nekako pogubila/o putem. Neki put sam išla na ispovijed više da dobijem savjet nego da ispričam da sam radila to i to.
U biti bi bilo najbolje naći duhovnika- tj. svećenika sa kojim možeš normalno razgovarati o tim svojim sumnjama.
ok, imaš pravo... Meni se na neki način i ne čini da sam skrenuo s puta. Doista su mi orijentiri jaki, što znači da i grižnja savjesti štima. Samo, brate, ne mogu onom svom župniku pričati o tomu. U smislu kajanja i vlastite savjesti osjećam da bih se mogao pričestiti, ali - zar baš tomu mora posredovati svećenik... Eto, na kraju krajeva... Nije li onda još gluplje otići s nekom gorčinom, osjećam besmislenoga čina (nije li možda i to grijeh?), u ispovjedaonicu, obaviti svoje tralalala, i tek tada mirne savjesti poći na pričest...?
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.