Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2008., 23:03   #41
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
na kojima to ako nije tajna?
FPZ (Fakultet prometnih znanosti), a cuo sam da su po starom programu jos neki fakulteti nudili tu mogucnost. Ovdje sam opisao svoju situaciju. Banana drzava i ministarstvo koje ovo dopusta.
flowerson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 08:01   #42
Quote:
flowerson kaže: Pogledaj post
FPZ (Fakultet prometnih znanosti), a cuo sam da su po starom programu jos neki fakulteti nudili tu mogucnost. Ovdje sam opisao svoju situaciju. Banana drzava i ministarstvo koje ovo dopusta.
dobro je.
smao da se ne za čudite kad vas u godini 2010/2011 prebace na bolonju.
jer zakon je da svi 2010 od 10.mjeseca moraju prijeći na bolonju.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 14:14   #43
Quote:
zisan kaže: Pogledaj post
Ona shema sto ju je poslala Isabella mi se čini prepravljana i netočna u odnosu na originalnu.
Orginalna shema nalazi se na stranicima MZOŠa i strelica je samo u jednom smjeru.
http://public.mzos.hr/fgs.axd?id=12209
Ovu shemu sam dobila na mail od jednog sveučilišnog profesora prošle godine na jesen. Ja je nisam dirala ni prepravljala niti provjeravala. A ako nije točna ili je u medjuvremenu došlo do promjena, ne znam.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 23:16   #44
Pozdrav svima,

zahvaljujem na odgovorima, vec bih prije odgovorila da se server foruma nije rusio. No, moram primjetiti da smo i dalje svi zbunjeni i nemamo pojma gdje je sto.

Naime, nasla sam jedan PDF prof. Havelke koji je demistificirao razliku sveucilisnog i strucnog studija, te mogucnost daljnjeg obrazovanja.
Koliko sam shvatila, strucni prvostupnici ce na nekim fakultetima moci odmah upisati sveucilisni diplomski.

Posto ne mogu uploadati file, saljem link, medjutim nakon sto ga sejvate, upisite ekstenziju, jer je unknown file.
Na kraju filea upisite .pdf (za one koji ne znaju )

http://public.mzos.hr/fgs.axd?id=10855

Pozz
D-D

P.S. Evo kopipejstam dio teksta s linka kojeg je postavio Andro:

Preddiplomski sveučilišni studij traje u pravilu tri do četiri godine i njegovim se završetkom stječe od 180 do 240 ECTS bodova. Završetkom se stječe akademski naziv prvostupnik (baccalaureus) odnosno prvostupnica (baccalaurea), uz naznaku struke, što kvalificira studenta za specijaliziran, umjetnički ili znanstveni rad. Student nakon ove razine može nastaviti studirati na diplomskom sveučilišnom ili specijalističkom diplomskom stručnom studiju ili ući na tržište rada.*

Stručni studij traje dvije do tri godine i njegovim se završetkom stječe od 120 do 180 ECTS bodova. Iznimno, uz odobrenje Nacionalnog vijeća za visoko obrazovanje, stručni studij može trajati do četiri godine te se takvim studijem stječe do 240 ECTS bodova. Završetkom stručnog studija s manje od 180 ECTS bodova stječe se odgovarajući stručni naziv, u skladu s posebnim zakonom. Završetkom stručnog studija sa 180 ili više ECTS bodova stječe se stručni naziv stručni prvostupnik (baccalaureus) odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea), uz naznaku struke, u skladu s posebnim zakonom. Student nakon ove razine može nastaviti studirati na specijalističkom diplomskom stručnom studiju ili diplomskom sveučilišnom studiju ili ući na tržište rada.*

* Uvjete upisa na sve razine sveučilišnih i stručnih studija određuju visoka učilišta.
D-D is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 23:29   #45
Quote:
D-D kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zahvaljujem na odgovorima, vec bih prije odgovorila da se server foruma nije rusio. No, moram primjetiti da smo i dalje svi zbunjeni i nemamo pojma gdje je sto.

Naime, nasla sam jedan PDF prof. Havelke koji je demistificirao razliku sveucilisnog i strucnog studija, te mogucnost daljnjeg obrazovanja.
Koliko sam shvatila, strucni prvostupnici ce na nekim fakultetima moci odmah upisati sveucilisni diplomski.

Posto ne mogu uploadati file, saljem link, medjutim nakon sto ga sejvate, upisite ekstenziju, jer je unknown file.
Na kraju filea upisite .pdf (za one koji ne znaju )

http://public.mzos.hr/fgs.axd?id=10855

Pozz
D-D

P.S. Evo kopipejstam dio teksta s linka kojeg je postavio Andro:

Preddiplomski sveučilišni studij traje u pravilu tri do četiri godine i njegovim se završetkom stječe od 180 do 240 ECTS bodova. Završetkom se stječe akademski naziv prvostupnik (baccalaureus) odnosno prvostupnica (baccalaurea), uz naznaku struke, što kvalificira studenta za specijaliziran, umjetnički ili znanstveni rad. Student nakon ove razine može nastaviti studirati na diplomskom sveučilišnom ili specijalističkom diplomskom stručnom studiju ili ući na tržište rada.*

Stručni studij traje dvije do tri godine i njegovim se završetkom stječe od 120 do 180 ECTS bodova. Iznimno, uz odobrenje Nacionalnog vijeća za visoko obrazovanje, stručni studij može trajati do četiri godine te se takvim studijem stječe do 240 ECTS bodova. Završetkom stručnog studija s manje od 180 ECTS bodova stječe se odgovarajući stručni naziv, u skladu s posebnim zakonom. Završetkom stručnog studija sa 180 ili više ECTS bodova stječe se stručni naziv stručni prvostupnik (baccalaureus) odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea), uz naznaku struke, u skladu s posebnim zakonom. Student nakon ove razine može nastaviti studirati na specijalističkom diplomskom stručnom studiju ili diplomskom sveučilišnom studiju ili ući na tržište rada.*

* Uvjete upisa na sve razine sveučilišnih i stručnih studija određuju visoka učilišta.
pa to svaki fakultet određuje sam za sebe... npr. fesb ima stručni studij koji traje 2.5 godine (150ects) a oni koji žele nastaviti diplomski moraju položiti razliku, dva semestra koja se plaćaju ja mislin 10 000 kn... ali sa ton razlikon ne stičeš zvanje prvostupnika nego samo pravo da nastavljaš na diplomskom i ako odustaneš od diplomskog opet nisi prvostupnik...
__________________
NEKA PATI KOGA SMETA!!!
НЕКА ПАТИ КОГА СМЕТА!!!
Van_Helsing is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 08:07   #46
na prvoj stranici pri kraju 5 odlomka stoji:

U Danskoj od ukupnoga broja studenata čak njih oko 70 posto studira na
stručnim studijima, u Nizozemskoj 63 posto, u Belgiji 62, Njemačkoj 24, Finskoj 24
posto...

@D-D Koliko sam shvatila, strucni prvostupnici ce na nekim fakultetima moci odmah upisati sveucilisni diplomski.

moći će ali uz razliku jedne godine.znaći prvo češ morati odslušati razliku 1 godinu i onda tek upisati sveučilišni diplomski .
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 08:10   #47
http://public.mzos.hr/fgs.axd?id=10855
u ovom dokumentu na stranici 2 piše:

citirano:

Prvo, stručni studiji postat će ravnopravni sa sveučilišnima, neće više nužno trajati kraće od sveučilišnih studija i time više neće biti studiji »nižeg« ranga, a ujednačit će se i stručni nazivi koji se stječu iza pojedinog ciklusa sveučilišnih i stručnih studija. Najvažnija je promjena u tome da će se i na stručnim i na sveučilišnim studijima stjecati visoka stručna sprema te da će studentima stručnih studija biti moguće postići i najviše razine stručne spreme. To će stručne i sveučilišne studije učiniti »istima, ali
različitima« - istima po važnosti i kvaliteti, a različitima samo po većoj usmjerenosti stručnih studija praktičnim znanjima i vještinama i k pripremi za ciljanu profesiju.Drugo, stručni studiji više se neće moći izvoditi na sveučilištima, već samo na samostalnim veleučilištima i visokim školama, što će omogućiti sveučilištima da se više posvete svojoj osnovnoj misiji - razvoju znanosti i razvoju sa znanošću povezane nastave, što u novim okolnostima znači sve veću usmjerenost sveučilišta razvoju
kvalitetnih specijalističkih i doktorskih studija.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 18:29   #48
Ministar Primorac i Rektorski zbor donijeli su tri važne odluke

Prva odluka je da se ukida školarina za diplomske studije, odnosno za sve studente koji upisuju diplomske studije država će platiti troškove studiranja. Druga odluka se odnosi na kvote za upise na diplomske studije, po kojima će one biti veće nego za preddiplomske studije. Tako će na kvota na zagrebačkom Prirodoslovno matematičkom fakultetu za diplomski studij iznositi 128 mjesta, dok je za preddiplomski studij iznosila 118 mjesta.

Treća važna odluka je ta da je svim studentima omogućeno da završe studij po uvjetima pod kojima su ga i upisali. Primorac je upozorio da će diplomski studij moći upisati baš svi studenti koji ispune uvjete, odnosno prikupe 180 ECT bodova. Tim istim studentima olakšat će se i na način da će se na diplomski studij moći upisati do početka II. semestra akademske godine 2008./2009.

- Sada se postavlja pitanje je li prosvjed uopće potreban, jer mi smo dan uoči njega ispunili sve zahtjeve studenata. U ovoj zemlji svatko ima pravo iznositi svoje mišljenje i ne želim doći u situaciju da kao ministar nekomw govorima da ne smije prosvjedovati, ali studenti sad više nemaju razloga i jedino ako im je do šetnje sutra slobodno mogu u šetnju gradom, kazao je Primorac.
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.