Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 06:20   #41
sorry,na offu,imade li koji vtereinar na topicu?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 06:39   #42
Quote:
Vesper kaže: Pogledaj post
Vidim da ste tu naveli tipicne simptome piometre. Moja kujica nije imala nista od navedenog, cak ni temperaturu. Primjetila sam kad se nakon tjeranja nastavio iscjedak. Bili kod veta i rekao da je ok, da pratim pa ako bude gore da dodem. Da nije google-a tko zna sto bi s njom bilo. Otisli kod drugog vererinara koji je odmah postavio dijagnozu. Sad je 4 dana od operacije i dobro se oporavlja.
To nije neobično, čak bih rekao da je tipičnije da kuja nema povišenu temperaturu nego da ima. Povišena temperatura kod piometre javlja se u otprilike 20% slučajeva, većinom su klinički znakovi prilično nespecifični, osim kod otvorene piometre, gdje nije teško uočiti gnojni iscjedak.
Po mojem iskustvu, piometre su većinom zatvorene, jer se javljaju otprilike mjesec do dva nakon tjeranja, a u tom trenutku je cerviks već zatvoren. Ja obično na piometru posumnjam već prilikom uzimanja anamneze, kasnije su pretrage samo potvrda. Jedan od prilično čestih simptoma je povećano žeđanje, to se javlja u gotovo svim slučajevima.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 06:39   #43
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
sorry,na offu,imade li koji vtereinar na topicu?
Ima.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 10:49   #44
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
To nije neobično, čak bih rekao da je tipičnije da kuja nema povišenu temperaturu nego da ima. Povišena temperatura kod piometre javlja se u otprilike 20% slučajeva, većinom su klinički znakovi prilično nespecifični, osim kod otvorene piometre, gdje nije teško uočiti gnojni iscjedak.
Po mojem iskustvu, piometre su većinom zatvorene, jer se javljaju otprilike mjesec do dva nakon tjeranja, a u tom trenutku je cerviks već zatvoren. Ja obično na piometru posumnjam već prilikom uzimanja anamneze, kasnije su pretrage samo potvrda. Jedan od prilično čestih simptoma je povećano žeđanje, to se javlja u gotovo svim slučajevima.
Sto da kazem... To je ocito vrlo cesta bolest kod kujica, a mene je vet umirio i poslao doma. Sreca da na internetu ima dovoljno informacija pa nisam doma mirno cekala da mi pas ugine.
Vesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 16:24   #45
Imamo piometru otvorenu ! Sutra je zakazana operacija vađenje maternice mmopsici od 5 godina
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 16:38   #46
sterilizacija u ranim danima bi to spriječila
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 21:13   #47
A tko je znao da če dobiti piometru
No što je tu je operacija je uglavnom dobro (dosta je krvarila i budila se tri puta) još se tjerala pa su hormoni glavni uzrok tome ... maternica je bila debela skoro 1 cm a u unutra pun gnjoja usput vet. je rješio bruh .. još se nije probudila iz narkoze ....biti če ovo duga noć
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 23:04   #48
vjerjatnost uvijek postoji i zato ako nije pas za uzgoj nema nikakve potrebe izbjegavati sterilizaciju

sad ste pametniji..
držim fige
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:14   #49
Evo ovako,pisao sam ne temi prva pomoc o svojoj kuji.

Kod jednoga veterinara su mi rekli da je gastritis ali sam otisao kod drugoga i evo svi simptomi govore da je piometra.
Vec 3 dana idemo na injekcije,izvadili smo krv i bris radili i danas smo pricali sa vetom i sutra u 12h je operacija.
Stara je 8 godina,hrv.ovcar i veterinarka je rekla da je u dobrom stanju te da nebi trebalo biti problema.
Iako uvijek postoji rizik oko narkoze.

Operacija je skupa,ali nadam se da sve biti ok
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 22:55   #50
ako ima netko da mi pomogne?! zanima me trebam li odmah večeras veterinaru ili da čekamo jutro?
kuja je bokserica stara 15 mjeseci, nije kastrirana, prvo tjeranje je imala početkom siječnja, što će reći da je prošlo skoro 6 mjeseci, pa bi se moglo očekivati drugo tjeranje(ispravite me ako griješim)
simptomi danas su:
1. opća bezvoljnost, ali je ipak išla u šetnju. u šetnji je većinu vremena šetala, a vjerujte mi, nikada ne "šeta" već trči ko duracell zeko, što je i razumljivo za mladog psa, pogotovu boksera;
2. stolica je uredna, čvrsta;
3. nekoliko je puta kratko mokrila, ali već ima "svoja mjesta" za mokrenje, pa je to manje-više odradila na tim mjestima
4. ima žućkasti iscjedak i natečenu stidnicu
5. jako teško sjeda, zapravo izbjegava ravno sjedanje, već to radi nekako bočno, i sito tako se teško ustaje i kado da "vuče" noge za sobom

e sad, ponavljam, bila je u šetnji i jedan dio je trčkarala i donosila štap, ali to nije isto ponašanje kao ostale dane. inače je doslovno kao duracell zeko na speedu, nikad se ne umara i stalno trči i zabada nos svugdje.
zaboravio sam napisati da je dobila fypryst ampulu prije nekih tjedan dana, i redovito je tretirana protiv krpelja i nisam našao ni jednog već duže vrijeme.
nije pila vodu nakon šetnje i općenito ne pije previše vode osim ako je jako vruće ili jede suhi dehidrat. odbija i hranu, čak prelivenu bioaktivom. uzela je malo pileće salame iz ruke i to je to. hoće se maziti, ali i inače je maza.

trebam li odmah dežurnom vetu ili da čekam jutro?
kazoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 22:58   #51
ima li temperaturu? (do 39 je normalno) i pogledaj joj sluznice (oka i zubnog mesa)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 23:31   #52
nema temperaturu, oko joj je vlažno kao i inače, nekad malo jače, ovisi gdje smo se šetali(zna imati krmelje nakon spavanja, ali čistimo redovito i nije imala problema), zubalo je super, nema crvenila i nisu joj suha usta ni njuška

upravo je pojela hranu s bioaktivom, ali je to napravila ležeći, onako polu-bočno, vodu je jako malo pila. čak je malo veselija, dok je mazim, onako me klepi šapom po ruci pa me liže i gricka, ali nije to to.
ne želi u kuću, leži na travi, stidnica je i dalje natečena i tu i tamo je lizne.
nekako ćemo je unijeti u kuću, pa ćemo pričekati jutro
kazoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 18:28   #53
kako je danas? jeste bili kod veta?
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 19:53   #54
Ne znam jesam li to već spomenula na ovoj temi, ali evo još jednom, da budete oprezniji: imali smo slučaj teške piometre bez ikojih simptoma osim iscjedka. Znači bez temperature, bez gubitka apetita i aktivnosti, bez pojačanog lokanja vode...
Samo taj, mislim gnojno rozi, iscjedak. Za koji je prvi vet rekao da može biti i od poroda (jer je pretpostavka da se kuja bila oštenila), sva sreća da smo igrom slučaja promjenili veta, drugi ju je doslovno spasio. Plus još hemoragični mastitis, no dobro to je drugo.
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 10:33   #55
Pitanje vetovima i upućenima: može li kujica koja je sterilizirana, ali joj nije odstranjena maternica već samo jajnici, dobiti piometru? kolike su šanse? hvala.
Chavela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 11:54   #56
skoro pa nikakve
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 10:36   #57
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
kako je danas? jeste bili kod veta?
dijagnoza je vaginitis, imala je povišene leukocite, pa je dobila antibiotike. tri dana po tri injekcije, danas smo na nekakvim tabletama, pa do kraja tjedna opet još jedna ili dvije doze lijekova.
kod veta je imala 38,5 temperaturu na prvom pregledu, drugi dan 38. meni se baš i ne čini previsoka temperatura, ali vet kaže da je. nisam baš oduševljen s tim da mi se pes "fila" injekcijama, al možda ipak bolje da se to riješi do kraja, pa smo mirni. inače, samo je još prvi dan bila onako bezvoljna, jučer je već počela po starom
kazoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 15:38   #58
do 39 je normalna temp
kad se tjerala?
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 20:19   #59
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
do 39 je normalna temp
kad se tjerala?
Pa tjerala se u 1. mjesecu, tako da mi se čini da bi sada mogla imati drugo tjeranje. Opet će nam biti uzbudljive šetnje i zapišana ograda od valjda svih pesa u bližoj okolici.

Za veta ne zna šta da kažem, u srijedu je dobila opet nekakve 3 injekcije iako je temperatura bila 37,5 ali kaže on da se ne smije kura antibiotika prekidati, tako da me očekuje još i sutra ujutro da zaključimo priču. Vjerojatno će tražiti i još jednu krvnu sliku da "budemo sigurni", iako je pas potpuno normalan, i jede, skače, igra se, trči, slini... bokser ko bokser, blentav 100 na sat

Samo ne volim te gluposti s injekcijama. Mislim, možda se varam, ali ovo mi jednostavno izgleda kao izbijanje kuna iz džepa. Ako u subotu dobijemo još 3 injekcije, to će biti ukupno 15 injekcija u tjedan dana.
kazoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:42   #60
I naravno danas su se pojavili prvi znakovi tjeranja, natečena stidnica i crveni iscjedak. Rekao bih skoro kao sat precizno, tj. točno nakon 6 mjeseci od prvog tjeranja.

Znači, sva sreća nije bila piometra u pitanju, ali opet moramo obratiti pažnju, jer koliko sam našao informacije na netu, to zlo se pojavljuje nakon tjeranja.

Je li moguće da je iscjedak od prije tjedan dana(žućkasti) ipak imao veze sa skorim tjeranjem, a da je jadna pesica dobila 15 injekcija bez veze? Ne želim da me se krivo shvati i nije mi nikakav problem potrošiti novce za zdravlje psa, bio sam spreman i na troškove operacije da je bilo riječ o težem problemu, ali stvarno mislim da je malo bez veze nafilati psa s toliko injekcija. Ne kažem da nije bilo potrebe za veterinarovom pomoći i antibiotikom, jer ipak je imala malo povišene leukocite i 38,8 temperaturu(vet kaže da je 37,5 normalno za boksera), ali bolje joj je bilo nakon dva seta injekcija, pa je svejedno dobila još tri seta. Neki ljudi su me upozorili da dotični veterinar obožava malo napuhati probleme i ponekad bespotrebno nakljukati životinje medikamentima, koji btw ipak koštaju i to dosta, ali do sada je čovjek bio izrazito korektan, susretljiv i pun dobrih savjeta za zdravlje a i odgoj psa, i u principu mi je bolji opći dojam u njegovoj ordinaciji od alternativne veterinarske ustanove u mom okruženju. Iako je "sponzoriran" od jedne firme koja proizvodi hranu, nikada nije bio napadan da koristim baš tu hranu kako sam vidio da neki veterinari forsiraju određene hrane koje baš slučajno oni prodaju. Nisam htio vjerovati tim pričama o njemu, ali sad sam nekako u blagoj sumnji nakon ovoga.
Ali svejedno, bitno da je pesica sad ok, i da se sad brinem oko ovih zavodnika što će mi okupirati ulicu idućih par tjedana
kazoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.