Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2022., 23:47   #1
Fiat Tipo Cross

U moru autiju koje kombiniram, marka Fiat mi je valjda bila zadnja na koju bih pomislio. Osobna percepcija je da Fiate više skoro uopće ni ne viđam na hrvatskim cestama i potpuno sam ih smetnuo s uma.
No, zapeo mi je za oko Fiat Tipo Cross. Čini mi se jako zanimljiv, pogotovo dizelaš od 130 KS. Cjenovno vrlo prihvatljiv, gabaritima meni idealan.
Zanimaju me osobna iskustva i uopće iskustva s Fiatima zadnjih godina - koliko su izdržljivi, imaju li neke slabe točke, gdje se proizvode i zašto ih Hrvati (bar se meni tako čini) sve manje kupuju?
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 00:24   #2
Slaba točka?

185-195000 kn
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 03:51   #3
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
Slaba točka?

185-195000 kn
Za te novce uzmeš tucsona,a ne neki 5+g stari podignuti hb
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 08:38   #4
Ja Tucsona nebi uzeo da kosta 150t kn, a pocinje sa 198tkn dok je u pristojnijoj opremi 250tkn. Govorimo o dizelu, onom njihovom anemicnom 1.6 crdi smecu. Tako da nije bas da su cjenovno ista kategorija.
Nije ni Tipo cross jeftin ali bar nije SUV i slicno podignuto HB govno 80kkn skuplje od istog HB.

Eto svako ima svoje veselje meni SUV-ovi idu na zivce i to je zadnje za sto bi dao svoje novce.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 09:12   #5
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Nije ni Tipo cross jeftin ali bar nije SUV i slicno podignuto HB govno 80kkn skuplje od istog HB.

Eto svako ima svoje veselje meni SUV-ovi idu na zivce i to je zadnje za sto bi dao svoje novce.

Naravno da Cross izvedba nije poviseno govno. Pricaj nam jos o svojem znanju o automobilima...
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 09:13   #6
A sto je Tipo Cross nego bas podignuto HB govno?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 09:18   #7
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Ja Tucsona nebi uzeo da kosta 150t kn, a pocinje sa 198tkn dok je u pristojnijoj opremi 250tkn. Govorimo o dizelu, onom njihovom anemicnom 1.6 crdi smecu. Tako da nije bas da su cjenovno ista kategorija.
Nije ni Tipo cross jeftin ali bar nije SUV i slicno podignuto HB govno 80kkn skuplje od istog HB.

Eto svako ima svoje veselje meni SUV-ovi idu na zivce i to je zadnje za sto bi dao svoje novce.
A šta će ti već zastarjeli hatchback koji i kad je izašao nije bio ljepotan, malo odignutiji i " oklopljen" neukusnim plastikama".
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 09:23   #8
Fiatov dizel je najbolji dio tog automobila.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 10:33   #9
Istina, tipo datira iz 2015. Ovo je samo facelift, podignuti hatchback. Sigurno se tipo neće još dugo zadržati u prodaji. A od samog starta cijena je otišla previše gore. Nekad se tipo sa 1.6 multijetom i dobrom opremom mogao kupiti za oko 130tkn, što niti tada nije bilo povoljno, jer se focus 1.5 tdci 120ks sa dobrom opremom na akcijama mogao dobiti za manje love. Danas je u dobroj opremi HB 165tkn, a Cross 181tkn.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 10:34   #10
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Ja Tucsona nebi uzeo da kosta 150t kn, a pocinje sa 198tkn dok je u pristojnijoj opremi 250tkn. Govorimo o dizelu, onom njihovom anemicnom 1.6 crdi smecu. Tako da nije bas da su cjenovno ista kategorija.
Nije ni Tipo cross jeftin ali bar nije SUV i slicno podignuto HB govno 80kkn skuplje od istog HB.

Eto svako ima svoje veselje meni SUV-ovi idu na zivce i to je zadnje za sto bi dao svoje novce.
Idu i meni na živce, al Tupson s tim "anemičnim" dizlom i automatom sasvim solidno ide!! Imam priliku relativni često vozit jednog.

Poslano sa mog M2101K9G koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 10:58   #11
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A sto je Tipo Cross nego bas podignuto HB govno?
Iskreno ne kužim zašto bi neki novi auto bio govno! U stvaranju i proizvodnji svakog novog auta stoji veliko znanje inženjera i radnika različitih struka i sve to uklopiti u jedan proizvod veliki je izazov.
Ako i jest govno, obrazložite.
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 11:16   #12
Ne obaziri se na takve postove, na ovom pdf-u ima par forumasa koji vole pljuvati po bilo kojem malo povisenom automobilu. Ljudi alegricni na SUV, crossover i slicne nazive. Ja razumijem da netko ne voli nesto ali tu ima par likova koji ne zele propustiti nijednu sansu da napisu da su takvi automobili za njih govno.
Ja ne znam puno o Tipu Cross pa ne mogu komentirati konkretan automobil, to je na tebi da odlucis. Ja ti samo mogu reci da ovakve komentare ne smatras osobno uvrednjivima za sebe jer nemaju veze ni sa tobom ni sa automobilima. Takvima su Tucson, Sportage, CX-5, 3008, C5 Aircross i slicni automobili govna jer spadaju u isti segment a popularnost tog segmenta ih osobno pogadja. Tesko za razumijeti ali lako za ignorirati
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 11:17   #13
Tipo je uvijek na testovima dobivao 2 ili max 3 zvijezdice od 5. Nije teško za naći što je navedeno za plus, što za minus. Vidljivo je da se par stvari ponavlja za minuse.

Najčešći minusi iz puno testova kroz više godina (UK tržište):
Dull driving experience
Uninspiring design
material quality
Poor ride and handling
Disappointing infotainment
Feels very, very, very cheap inside
Not great on infotainment and safety kit
Mediocre to drive
Not the best engines in the class
tiny touchscreen system
less gadgets than the similar Nissan Pulsar
advanced safety tech is optional.
Just one engine and gearbox
Rubbery, detached feel
Resale will be tricky
Rivals are cheaper to run
Suspect interior quality
Not that great to drive

2022 test Tipo Cross dobio 2.7/5

https://www.selectcarleasing.co.uk/c...iat/tipo-cross

Ne treba biti uber pametan i reći da je danas tipo preskup za to što nudi, nekad davno se prodavao za 99tkn pa sve do 130 za najjaći dizel u dobroj opremi. Danas je 40-50tkn skuplji i tu priča staje. Za te pare minusi od iznad su skroz opravdani.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 11:18   #14
ak su zaista te cijene Tipa - a gledaš SUV-ić onda bolje pogledaj Focus Active

koliko sam skužio ispremješali su pakete i Active ima sad skoro sve
185.000kn 5 vrata model sa 120KS dizelom

samo 4.000kn više karavan

povišen, lijepo izgleda, a opet je prostraniji od SUV-a i ziher manje troši.

Edit:
ACTIVE | dodano na CONNECTED | AUDIO
Sync 4 Audio Sustav, 13.2” dodirni zaslon (Touchscreen), navigacija, DAB, Apple Car Play & Android Auto
VANJSKI IZGLED
LeD prednja svjetla s LeD dnevnim prednjim svjetlima, LeD stražnja svjetla LeD prednja svjetla za maglu - s funkcijom praćenja zavoja
17" aluminijski naplatci (Active design) s 215/55 R17 gumama
Osvrtna zrcala u boji karoserije, električna, grijana, elek.preklopiva
Active prednji i stražnji odbojnik Active rešetka prednjeg odbojnika Active oznaka
Dvostruka cijev ispuha - polirana Crni krovni nosači (5V i karavan)
UNUTRAŠNJOST
Ukrasna obloga praga prednjih vrata - Active keyless start pokretanje vozila bez ključa Svjetlo siva obloga krova
Active tkanina na sjedalima s plavim šavovima 2-zonski eATC klima uređaj
Vjetrobransko staklo sa senzorom za kišu


kaj si lud da danas kupujem auto...pretrpio bi i možda lošiju plastiku i manje mjesta na stražnjoj klupi i uzeo karavana.
Kad sam ja prošle godine birao nisu davali ovakav model ispod 200k kuna. Doduše sad vidim da su maknuli neke stvari (grijanje šajbe ...nisam gledao dalje)
Ghouls is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 11:20   #15
Quote:
subito kaže: Pogledaj post
Iskreno ne kužim zašto bi neki novi auto bio govno! U stvaranju i proizvodnji svakog novog auta stoji veliko znanje inženjera i radnika različitih struka i sve to uklopiti u jedan proizvod veliki je izazov.
Ako i jest govno, obrazložite.
U stvaranju i proizvodnji svakog novog automobila stoje uštede na svakom koraku, tj milimetru
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 11:24   #16
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Tipo je uvijek na testovima dobivao 2 ili max 3 zvijezdice od 5. Nije teško za naći što je navedeno za plus, što za minus. Vidljivo je da se par stvari ponavlja za minuse.

Najčešći minusi iz puno testova kroz više godina (UK tržište):
Dull driving experience
Uninspiring design
material quality
Poor ride and handling
Disappointing infotainment
Feels very, very, very cheap inside
Not great on infotainment and safety kit
Mediocre to drive
Not the best engines in the class
tiny touchscreen system
less gadgets than the similar Nissan Pulsar
advanced safety tech is optional.
Just one engine and gearbox
Rubbery, detached feel
Resale will be tricky
Rivals are cheaper to run
Suspect interior quality
Not that great to drive

2022 test Tipo Cross dobio 2.7/5

https://www.selectcarleasing.co.uk/c...iat/tipo-cross
Čitajući ovo dobijam dojam je Granade Punto bio preminium vozilo u usporedbi s Tipom, a on je (nominalno) klasa više, i uz to novije vozilo.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 11:30   #17
Tipo je solidan auto, malo lošija je plastika unutra, ali motori su mu odlični. Ja simpaziziram talijansku autoindustriju, ali svejedno, ova cijena koju si naveo je previsoka. Mada na žalost ni druge marke nisu bolje. Uglavnom ja nebi dao te novce za njega ali istp tako ljudi kupuju puno preskupi golf pa nikom ništa. Znači, auto je ok, ništa spektakularno, previsoke cijene, ali ako tebi odgovara samo naprijed.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 11:37   #18
Meni su jedan od glavnih kriterija dimenzije: Tipo nije prevelik kao Sportage ili Tucson da ga ipak mogu lakše uvući u garažu ili parkirati u ulici gdje je totalni nedostatak mjesta, a opet nije ni običan gradski auto. Što se dimenzija tiče, on je baš kompromis između velikih i običnih autiju, ali su me zanimala iskustva budući da zaista već bar desetak godina sve rijeđe viđam Fiate na hrvatskim cestama.
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 11:42   #19
https://www.automobiledimension.com/compact-cars.php

4368 mm

https://www.automobiledimension.com/compact-suv.php

Evo crosa 4386 mm sportage 4510 mm
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 11:44   #20
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Čitajući ovo dobijam dojam je Granade Punto bio preminium vozilo u usporedbi s Tipom, a on je (nominalno) klasa više, i uz to novije vozilo.
GP u full opremi (5 vrata) i s 1.9 multijet dizelom kakvog sam imao nije ništa lošiji. Dvozonska klima u gp vs jednozonska u Tipu, parking senzori, automatsko zaključavanje u vožnji, hill holder, sve je to gp moj imao. Rekao bih čak da je bolji, taj gp je jeo kilometre kao da nije ništa. Ne znam kakav je sa slabijim motorom i opremom. Sjedio sam i u ok opremljenom Tipu, ali to je daleko od neke kvalitete. Nije ništa bolji od Dacie. Tako da se slažem s navedenim manama iz mog prijašnjeg posta. Tipo da, kao auto od 100-130tkn, ali ne za 150-182tkn s dizelom i ok opremom.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.