Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 16:30   #1
Gliste u trudnoći

Oprosite, ukoliko tema već postoji...

Malo prije sam razgovarala sa frendicom koja je trudna 17 tjedana, i otkrila da ima gliste (neke male bijele)... Doktorica opće prakse dala joj Vermax(valjda se zovu tako, ne sjećam se točno), al je rekla da se ne bi smjele piti nikako u trudnoći, a drugih nema koje bi joj mogla dati...

Sva je izvan sebe, boji se naravno piti tablete, a želi se riješit te gamadi... Zvala je ginića, veli da ak je baš nužno da nek pije, al isto joj nije sa sigurnošu to rekao... U tabletama isto piše da se ne smiju uzimat u trudnoći...

Imate kakv savjet? Neko prirodno sredstvo protiv tih napasti?
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:33   #2
Hm... mozda rasol? mogu pitat svoje starce, ali tek veceras, mi smo to znali imati ko mali, ali lijecili smo prirodno, bez ikakvih lijekova.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:36   #3
Da, ona bi nešto prirodno, nikad ih dosad nije imala, a tablete su opasne, i normalno da se boji piti ih...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:42   #4
ja ih imala u prvoj trudnoći (radila u vrtiću pa pokupila).
ugl, pila sam vermox, rekao mi doktor - može poslije 12. tjedna.
a ima i narodni recept - šaku bundevinih sjemenki preko noći natopiti u mlijeku, pa to onda pojesti.
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:42   #5
Koliko se ja sjećam iz razgovora, spominjalo se da sjemenke bundeve efektivno čiste gliste. Nisam probala niti sam ih imala pa . Evo ima ukratko ovdje:
http://bolest-moja.blogspot.com/2010/07/gliste.html
http://travarka.vezirkasjerotanovic....a/Bundeva.html

Možda pomogne, sretno
__________________
Ljubav
lajki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:45   #6
uh........

našla tu neke prirodne recepte.......

http://bolest-moja.blogspot.com/2010/07/gliste.html
http://www.intimatemedicine.com.hr/s...-vermicularis/

http://ljekovite.bloger.hr/post/kako...a/1917136.aspx
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:47   #7
vermox je strogo kontraindiciran u prva 3 mjeseca....a kasnije daju ali nije da je bezopasan....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:12   #8
Sad ću je obavijestiti, nadam se da će joj nešto pomoći... Hvala cure...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:50   #9
Evo, odlučila se za sjemenke bundeve u mlijeku... Nadam se da će joj pomoć... Jer tableta se boji da ne naštete bebici...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:53   #10
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Evo, odlučila se za sjemenke bundeve u mlijeku... Nadam se da će joj pomoć... Jer tableta se boji da ne naštete bebici...
tabletu uvijek može popiti...neka proba sa narodnom medicinom
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:10   #11
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Evo, odlučila se za sjemenke bundeve u mlijeku... Nadam se da će joj pomoć... Jer tableta se boji da ne naštete bebici...
nadam se da će biti u redu!
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:47   #12
znam da je tema stara ali doće neka nova trudnica koja nezna: dobro je grickat jakooo punooo mrkve i piti sok od mrkve pravljen doma ili kupovni
bebina mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 06:43   #13
Postoji i nešto sa sušenim limunovim košticama, navodno pomaže...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 20:52   #14
kriva tema
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 16:16   #15
Pitala sam na zdravlju, ali nema odgovora. Možda se tu netko javi.
Molim ako mi može netko tko je imao i izliječio gliste u trudnoći, napisati kako je to uspio.
S obzirom da je mebendazol kontraindiciran u trudnoći, već preko mjesec dana pokusavam s prirodnim metodama: bundevinim sjemenkama, češnjakom i svježom mrkvom te tuširanjem i mijenjanjem rublja 2x dnevno, ali nema nikakvog poboljšanja. Ginekolog i dr.opće prakse ne znaju mi nikako pomoći, a ja već ludim koliko sam u brizi i koliko mi se to sve gadi.
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 21:55   #16
Quote:
ewa33 kaže: Pogledaj post
Pitala sam na zdravlju, ali nema odgovora. Možda se tu netko javi.
Molim ako mi može netko tko je imao i izliječio gliste u trudnoći, napisati kako je to uspio.
S obzirom da je mebendazol kontraindiciran u trudnoći, već preko mjesec dana pokusavam s prirodnim metodama: bundevinim sjemenkama, češnjakom i svježom mrkvom te tuširanjem i mijenjanjem rublja 2x dnevno, ali nema nikakvog poboljšanja. Ginekolog i dr.opće prakse ne znaju mi nikako pomoći, a ja već ludim koliko sam u brizi i koliko mi se to sve gadi.
Bok:-)
Ja sam ih dobila u trudnoci i izluđivale su me..pocela sam jest svaki dan bundevine kospice i cesnjak koji ja nasjeckam onda dobro pritisnem da ti njegovi sokovi izidu i bude jaci te stavim u jogurt i popijem. Prvih 10 dana mi se cinilo da nista to ne pomaze a sad zadnjih nekoliko dana glistama ni traga. Osjecam se super..e sad jesam ih rjesila ili su se pritajile neznam
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 18:00   #17
Quote:
Duda001 kaže: Pogledaj post
Bok:-)
Ja sam ih dobila u trudnoci i izluđivale su me..pocela sam jest svaki dan bundevine kospice i cesnjak koji ja nasjeckam onda dobro pritisnem da ti njegovi sokovi izidu i bude jaci te stavim u jogurt i popijem. Prvih 10 dana mi se cinilo da nista to ne pomaze a sad zadnjih nekoliko dana glistama ni traga. Osjecam se super..e sad jesam ih rjesila ili su se pritajile neznam
Ja jedem češnjak, bučine sjemenke i ulje, ribanu sirovu mrkvu preko mjesec dana, tuširam se i mijenjam donje rublje 2x dnevno i ponovo mi je nalaz stolice pozivan na malu dječju glistu. Svi u familiji osim mene su popili 2 ture mebendazola. Tak da više ne vjerujem u prirodne metode.
Idem drugi tjedan kod infektologa jer sam tek na pola trudnoće i ne mogu zamisliti da se s tim mučim do kraja trudnoće. Na netu samo čitam savjete ali nisam pročitala ničije iskustvo da je stvarno uspio na prirodan način. Katastrofa...
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 21:10   #18
Quote:
ewa33 kaže: Pogledaj post
Ja jedem češnjak, bučine sjemenke i ulje, ribanu sirovu mrkvu preko mjesec dana, tuširam se i mijenjam donje rublje 2x dnevno i ponovo mi je nalaz stolice pozivan na malu dječju glistu. Svi u familiji osim mene su popili 2 ture mebendazola. Tak da više ne vjerujem u prirodne metode.
Idem drugi tjedan kod infektologa jer sam tek na pola trudnoće i ne mogu zamisliti da se s tim mučim do kraja trudnoće. Na netu samo čitam savjete ali nisam pročitala ničije iskustvo da je stvarno uspio na prirodan način. Katastrofa...
Da upravu si ja isto ne vjerujem da se moze bez lijekova to ...a evo meni vec par dana nista..sacekat cu jos malo pa cu napravit analitu stolice. .ti si bas po toj analizi znala da su i dalje prisutne ili te svrbilo?
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 07:59   #19
Quote:
Duda001 kaže: Pogledaj post
Da upravu si ja isto ne vjerujem da se moze bez lijekova to ...a evo meni vec par dana nista..sacekat cu jos malo pa cu napravit analitu stolice. .ti si bas po toj analizi znala da su i dalje prisutne ili te svrbilo?
Po analizi, radila sam ju prije mjesec dana i sad ponovo i nema promjene. Mene to baš i ne svrbi jako, ali mi se jako gadi...
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 19:27   #20
Quote:
ewa33 kaže: Pogledaj post
Po analizi, radila sam ju prije mjesec dana i sad ponovo i nema promjene. Mene to baš i ne svrbi jako, ali mi se jako gadi...
Joj uzas..bojim se i napravit analizu ako su i dalje tu poludit cu...ginekologica mi je rekla da ce mi dat lijek sad za pol mj tad cu bit 20 tj..al sam se nadala da necu morat pit posto su svi s tim ono "joj ako bas morate"
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.