Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 15:17   #21
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Krivo ti se doima. Tjelohranitelji su uglavnom blizu onoga kojeg cuvaju. Cesto sam ih vidjao daleko od Bobana.
Nije to nužno..Ne može čitava bojna biti oko tebe.
Zato imaš šačicu ljudi oko sebe, a ostali rade po tvojoj direktivi posebne zadatke..
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:56   #22
Da je,bilo ljudi koji su na ratište izmeđ duga društvu ili slobode,birali prvonavedeno mi je bilo poznato,ali ne sad pak u tolikoj mjeri da se mora, čitava tematika otvarati, ..(Isto su avanturisti ,dolazili ka dragovoljci ,velim ne u nekakom znatnom omjeru , neki bježali od kockarskih dugova,netko od žene.) Opčepoznato je koliko je optužnica podignuto za P.Poljanu, no malo ih je bilo i osuđenih . Osobno,sam protiv bilo kakih nepodopština i pizdarija u ratu te bilo kake vrste odmazde kao i iživljavanja iskompleksiranih sapiensa na zarobljenicima,bez obzira što su nam neprijatelji. Vojnici,takođe trebaju imati svoj moral. čast i etiku (jbg. tko se ne može ,nossiti s time, neka se ne javlja u dragovoljce neka , ) Stoga sam za vračanje Hrvatskog služenjja vojnoga roka , pa bi manje pederčića imali po gay paradama..
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 15:42   #23
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Da je,bilo ljudi koji su na ratište izmeđ duga društvu ili slobode,birali prvonavedeno mi je bilo poznato,ali ne sad pak u tolikoj mjeri da se mora, čitava tematika otvarati, ..
Što sad ovo znači..?
Da smo maloumni, da ne znamo raspraviti stvari, da se ne smije pitati nešto što je bilo, u bilo kojoj mjeri i u obliku....?!
Kažnjenici su bili...
Pa što ?
Svaka vojska u sebi ima svakojake ljude..
Svaki narod u sebi također.
Ne vidim zašto bi kažnjenici nagrdili pojam o obrambenom ratu ?
U ratu zakoni šute.
Ne moramo sve opravdavati pod egidom patriotizma. Kriminalci ne poznaju etiku i ne poznaju naciju.
Osobni interes prije svega i iznad svih.
Oduvijek i svugdje.
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
(Isto su avanturisti ,dolazili ka dragovoljci ,velim ne u nekakom znatnom omjeru , neki bježali od kockarskih dugova,netko od žene.)
Naravno...Prirodno ljudski za svako društvo.
Ima ološa. Odvajkada.
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Opčepoznato je koliko je optužnica podignuto za P.Poljanu, no malo ih je bilo i osuđenih .
To je posebna priča.Od traljavog pravosuđa, istrage, svjedoka, rekonstrukcije itd.
To nije pouzdan dokaz..
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Osobno,sam protiv bilo kakih nepodopština i pizdarija u ratu te bilo kake vrste odmazde kao i iživljavanja iskompleksiranih sapiensa na zarobljenicima,bez obzira što su nam neprijatelji.
A tko je..?
Takav ološ valja poslati u prvom ešalonu da izgine..Nema druge.
Ostaviti ih u pozadini ili na boku ili u logistici, nastat će šteta za sve.
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Vojnici,takođe trebaju imati svoj moral. čast i etiku (jbg. tko se ne može ,nossiti s time, neka se ne javlja u dragovoljce neka , )
Pff...tako bi trebalo biti. Ali, potrebni su ti i psi..
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Stoga sam za vračanje Hrvatskog služenjja vojnoga roka , pa bi manje pederčića imali po gay paradama..
To je velik trošak i nepotrebno.
Čemu gnjaviti civile koji ne žele nositi oružje.
Imati profesionalnu, visokospecijaliziranu vojsku, sa tehnološkim superironim resursima, to je pouzdan način uništenja neprijatelja.

Što se tiče pederčića, njih ne treba slati u vojsku jer time kvariš istinski ratnički kult.
Sa druge strane kad već spominješ pedere i pederčiće, njih ima u Crkvi uz pedofile sasvim dovoljno, da ih kazneno gone.
Zar doista misliš utrpati te degenerike u vojni aparat gdje će iz emocionalnih bolova zavitalati kalašnjikovom po satniji...
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:42   #24
Quote:
Manjkas Ujdurma kaže: Pogledaj post
bla bla bla

Mobilizirani kažnjenici bla bla bla unutar postrojbi ZNG-a bla bla formirali Kažnjeničku bojnu .

Kažnjenici koji su sudjelovali u Domovinskom ratu, svoj dugu društvu su vratili.

No, ipak koji su se kažnjenici puštali na slobodu ?

bla bla bla

Da li je itko vodio računa o sociopatskim karakteristikama mobiliziranih kažnjenika ili je bilo vrijeme kaosa u kojem je svatko bio potreban ?
Koliko je bilo mobiliziranih kažnjenika u ZNG/HV ?
I da li je od njih stvarana jezgra Kažnjeničke bojne HVO-a ?
Ja sam lično sudelovao u stvaranju kažnjeničkih bataljona. Lično sam išao u Lepu (Lepoglavu) i druge kazamate u kojima sam lično birao isključivo svirepe kasape, ubice i sekače dečjih prstića.

O sociopatskim karakteristikama tih novih ustaša, nismo vodili računa. Nama je najvažnije bilo da bar trećinu srpske nejači (starčadi, dece i žena) pobijemo, trećinu pokrstimo, a trećinu da iselimo.

Žene smo strahovito silovali. A i koji muškić je fasovao u žurbi. Jebiga, ipak su te ustaše isto ljudi. Ima ih svakakvih i među njima.

Kažnjenici iz tih bataljona su svoj dug društvu (ustaškom, hrvatskom naravno) vratili tako što su u Vukovaru iz obdaništa odveli 40 dece starosti od 2-15 godina i onda mučili, poskidali im zlatne zube, satove i narukvice i onda ih .... ma teško mi je kad se toga setim, a uostalom to se sve ZNA.

U jednom drugom slučaju, dug društvu su vraćali tako što su doveli sveštenike i časne sestre, koji su onda po smjernicama iz Vatikana, od Pape lično, bacali decu i sitnije žene u vazduh i onda dočekivali na bajonete.

Jednom su organizovali i takmičenje u kojem je jedan sveštenik pobedio nadmoćno sa 7 hiljada poklanih. Zbog toga je dobio nadimak fra Zver.

O pećima, jamama i ostalim gedžetima kojima su se služili zna ceo svet. Samo u jednoj jami u Liki dubine 3 metra, a širine jedva metar nađeno je 17 hiljada maljem zatučene i poklane starčadi koja je poslušala vrhovnikov poziv da ostanu kod kuća.

Ma nekad je čoveku i žao što nitko vodio računa o sociopatskim karakteristikama mobiliziranih kažnjenika!
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:53   #25
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Ja sam lično sudelovao u stvaranju kažnjeničkih bataljona. Lično sam išao u Lepu (Lepoglavu) i druge kazamate u kojima sam lično birao isključivo svirepe kasape, ubice i sekače dečjih prstića.

O sociopatskim karakteristikama tih novih ustaša, nismo vodili računa. Nama je najvažnije bilo da bar trećinu srpske nejači (starčadi, dece i žena) pobijemo, trećinu pokrstimo, a trećinu da iselimo.

Žene smo strahovito silovali. A i koji muškić je fasovao u žurbi. Jebiga, ipak su te ustaše isto ljudi. Ima ih svakakvih i među njima.

Kažnjenici iz tih bataljona su svoj dug društvu (ustaškom, hrvatskom naravno) vratili tako što su u Vukovaru iz obdaništa odveli 40 dece starosti od 2-15 godina i onda mučili, poskidali im zlatne zube, satove i narukvice i onda ih .... ma teško mi je kad se toga setim, a uostalom to se sve ZNA.

U jednom drugom slučaju, dug društvu su vraćali tako što su doveli sveštenike i časne sestre, koji su onda po smjernicama iz Vatikana, od Pape lično, bacali decu i sitnije žene u vazduh i onda dočekivali na bajonete.

Jednom su organizovali i takmičenje u kojem je jedan sveštenik pobedio nadmoćno sa 7 hiljada poklanih. Zbog toga je dobio nadimak fra Zver.

O pećima, jamama i ostalim gedžetima kojima su se služili zna ceo svet. Samo u jednoj jami u Liki dubine 3 metra, a širine jedva metar nađeno je 17 hiljada maljem zatučene i poklane starčadi koja je poslušala vrhovnikov poziv da ostanu kod kuća.

Ma nekad je čoveku i žao što nitko vodio računa o sociopatskim karakteristikama mobiliziranih kažnjenika!
Ako ovo nisi prepisao sa nekog srpskog portala, onda ti čestitam na talentu..

Ovo je odlično Decimuse...Kreativno, nabijeno, lijepo složeno, baš pravo balkansko-srpski....

Jesi li kada pisao komedije ili scenarije za bilo što...Ako si to autor gore istog, onda uzmi olovku u ruke i piši čovječe.
Ozbiljno ti kažem, odlično stvaraš rečenice.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:58   #26
Eh, lako je meni pisati istinu.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:02   #27
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Ja sam lično sudelovao u stvaranju kažnjeničkih bataljona. Lično sam išao u Lepu (Lepoglavu) i druge kazamate u kojima sam lično birao isključivo svirepe kasape, ubice i sekače dečjih prstića.

O sociopatskim karakteristikama tih novih ustaša, nismo vodili računa. Nama je najvažnije bilo da bar trećinu srpske nejači (starčadi, dece i žena) pobijemo, trećinu pokrstimo, a trećinu da iselimo.

Žene smo strahovito silovali. A i koji muškić je fasovao u žurbi. Jebiga, ipak su te ustaše isto ljudi. Ima ih svakakvih i među njima.

Kažnjenici iz tih bataljona su svoj dug društvu (ustaškom, hrvatskom naravno) vratili tako što su u Vukovaru iz obdaništa odveli 40 dece starosti od 2-15 godina i onda mučili, poskidali im zlatne zube, satove i narukvice i onda ih .... ma teško mi je kad se toga setim, a uostalom to se sve ZNA.

U jednom drugom slučaju, dug društvu su vraćali tako što su doveli sveštenike i časne sestre, koji su onda po smjernicama iz Vatikana, od Pape lično, bacali decu i sitnije žene u vazduh i onda dočekivali na bajonete.

Jednom su organizovali i takmičenje u kojem je jedan sveštenik pobedio nadmoćno sa 7 hiljada poklanih. Zbog toga je dobio nadimak fra Zver.

O pećima, jamama i ostalim gedžetima kojima su se služili zna ceo svet. Samo u jednoj jami u Liki dubine 3 metra, a širine jedva metar nađeno je 17 hiljada maljem zatučene i poklane starčadi koja je poslušala vrhovnikov poziv da ostanu kod kuća.

Ma nekad je čoveku i žao što nitko vodio računa o sociopatskim karakteristikama mobiliziranih kažnjenika!

Koliko si ti imao godina kad su te ustaše zaklale u jasenovcu?
__________________
Majko Hrvatska
ŽUTI MRAVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:03   #28
Quote:
ŽUTI MRAVI kaže: Pogledaj post

Koliko si ti imao godina kad su te ustaše zaklale u jasenovcu?
Mene su prvi put zaklali još dok sam bio u obdaništu. Tak sam imao 11 godina. A drugi put su me klali u agresiji na Krajinu, kad sam bio 2. osnovne i tad sam imao 19.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:07   #29
A nista čeka se sljedeća runda, znaš kako kažu "treća sreća"
__________________
Majko Hrvatska
ŽUTI MRAVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:15   #30
Quote:
ŽUTI MRAVI kaže: Pogledaj post

Koliko si ti imao godina kad su te ustaše zaklale u jasenovcu?
Imao je malo manje nego onaj Crnogorac koji prica unucima kako su ga Svabe iz SS divizije strijeljali, dok su ostatak sela izjebali...

Salu na stranu, dobar dio tih 'oslobodjenika' se pokazao kao posve korektni i hrabri vojnici... Je, bilo je i pizdarija, sto bismo izbjegli da nam je uspjela mobilizacija po sjemenistima i djevojackim skolama....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:17   #31
Quote:
ŽUTI MRAVI kaže: Pogledaj post
A nista čeka se sljedeća runda, znaš kako kažu "treća sreća"
Lako se tebi sprdati, a čoveka (Manjkas Ujdurma) zanimaju informacije i istina o ustaškim kasapima, koljačima i kažnjenicima, a i Tuđmanovom tjelesnom zdrugu.

Ali ako već pitaš, meni je lično najgore bilo kad su mi ubili deku, a samo zato što je imao Nokiu 3210 koju su HV zlikovci oduzeli. Nikad je nisam prežalio. Mislim deku. Najmanje 200 hiljada samo iz našeg sela su tad ustaše pobile.
Nemci se nisu mogli načuditi toj svireposti i jedan nemački potporučnik je lično Hitleru pisao o tim pokoljima. Ali pismo bilo na ćirilici pa ovaj nije razumeo, tako da su klali sve negde do 1954. A svi znamo da je 1941.= 1991.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:45   #32
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Mene su prvi put zaklali još dok sam bio u obdaništu. Tak sam imao 11 godina. A drugi put su me klali u agresiji na Krajinu, kad sam bio 2. osnovne i tad sam imao 19.
Dakle, sam kažeš,vazda si bio napredan , (pa, zar je samo jednom bilo organizirano takmičenje u klanju po plitkim gudurama ..kako to? A prednjačili su Porta i Maleni,predvođeni opakim Legionarom iz Maroka ) M.U.-@ molim te ,ne podmeći šatrologiju, gdje sam ja rekao za pederčiće i pedofile u crkvama i otkuda ti taj podatak? ... ma,tko se nadležan uopče time bavi i zamara,oli se pak netko isprdava na račun "nečega" . Pa ako te baš zanima,postoje literature ,u kojem su opisane te šarolike,rizične skupine , te kako u određenim trenucima,znaju dati najbolje rezultate (na prvim crtama,čiščenjima isl..).
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:55   #33
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Imao je malo manje nego onaj Crnogorac koji prica unucima kako su ga Svabe iz SS divizije strijeljali, dok su ostatak sela izjebali...

Salu na stranu, dobar dio tih 'oslobodjenika' se pokazao kao posve korektni i hrabri vojnici... Je, bilo je i pizdarija, sto bismo izbjegli da nam je uspjela mobilizacija po sjemenistima i djevojackim skolama....
A malo spamanja,kak je ČIka Jovan dobio odlikovanje ka pravi heroj... ,jer je spasio čitavi vod Ustaša,čekajući ih sa Stevanom u zasjedi i imajuć te držeči, ih na nišanu da priđu malko bliže.. ,ali jbg. brada mu zapela u redenik. pa je izostala rafalna...
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 18:30   #34
Decimus je šaljivdžija.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:21   #35
Quote:
Manjkas Ujdurma kaže: Pogledaj post
Decimus je šaljivdžija.
Ustaški kasapin, ubica i jasenovački dželat.

700.000 samo pre Bljeska i Oluje! U Oluji jedno 100 hiljada dece i starčadi.

Dolaziš ovdje samo radi četničke agende i istine ili te još nešto zanima?
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:45   #36
Ma za osvojiti,srpsko selo ,tj. vratiti ga našima , smo imali specifične supersonične noževe ,koji su ubijali kradomice kroz tišinu i zamraćenja , te samo koljačina,to je prvo čemu se naučiš, za teren.... tako niti jedna kokoš,pa nit guska troprsta ,nije smjela živa,ostati...molim, samo bez svjedoka... A u jednu septičku jamu,nalik smrdljivoj kloakalnoj žabokrečini , smo nabacili dva i pola sela ,nejači i bakica ,koje nisu stigle podbrusiti pete....
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 15:21   #37
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Ustaški kasapin, ubica i jasenovački dželat.
O kome pričaš...?
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
700.000 samo pre Bljeska i Oluje! U Oluji jedno 100 hiljada dece i starčadi.
Ne lupetaj gluposti..
Sabirni logor Jasenovac, sa ispostavama Ustaške obrane u samom početku stvaranja mreže od Jadovna do Danice nije mogao uzeti više od 50-ak tisuća života..
Ove gluparije o milijun, pa 700.000 ili kako Serblji kažu hiljada, su vrhunac krivotvorine poslijeratnih reparacija od Njemačke.
U biti ne radi se toliko o brojci koliko o patologiji ubijanja (malja, kama i sl.), ali i to nije mogao svatko.
Bilo je njih tucet koji su jedino uz rakiju radili posao.
No, takvu vrstu kurvinih sinova možemo pronaći među četništvom, među muslimanskim bandama, među Shqiptarim i sl.
To je jednostavno osobina tih momaka, a ne kolektiva.

Unaprijed bih te zamolio da budeš ozbiljan.
Ako misliš ovdje bezobrazno srbovati, kažem ti vrati se u pećinu..
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Dolaziš ovdje samo radi četničke agende i istine ili te još nešto zanima?
Kakve četničke agende..?!

Decimuse, ajd ne mlati, molim Te..
Imaš pdf. o automobila, idi tamo.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 17:53   #38
Najbolji primjer je Veljko Marić. Prije rata osuđen na 14 godina robije zbog pljačke, ubojstva jednog i ranjavanje drugog policajca. Da, puštali su i ubojice iz zatvora, a ne samo osuđene za "sitnija" kaznena djela. U ratu ubio 66-godišnjeg civila i zato je u Srbiji osuđen na 12 godina. E sad, po meni je to totalno neispravno i nelogično da mu Srbija sudi za (ne)djelo koje se desilo na teritoriju RH, ali po običaju, naše pravosuđe nije reagiralo na vrijeme i strpalo ga di mu je mjesto pa su Srbi iskoristili Marića da nam ga dobro "metnu". Al to nije tema. Činjenica je da su odoru HV-a nosili i ljudi s one strane zakona među kojima je bilo i teškog ološa i to nitko ne može osporit.
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:05   #39
Quote:
Pancho1 kaže: Pogledaj post
Najbolji primjer je Veljko Marić. Prije rata osuđen na 14 godina robije zbog pljačke, ubojstva jednog i ranjavanje drugog policajca. Da, puštali su i ubojice iz zatvora, a ne samo osuđene za "sitnija" kaznena djela. U ratu ubio 66-godišnjeg civila i zato je u Srbiji osuđen na 12 godina. E sad, po meni je to totalno neispravno i nelogično da mu Srbija sudi za (ne)djelo koje se desilo na teritoriju RH, ali po običaju, naše pravosuđe nije reagiralo na vrijeme i strpalo ga di mu je mjesto pa su Srbi iskoristili Marića da nam ga dobro "metnu". Al to nije tema. Činjenica je da su odoru HV-a nosili i ljudi s one strane zakona među kojima je bilo i teškog ološa i to nitko ne može osporit.
U vojsku su isli i takvi jer su mnogi moralni i posteni zbrisali preko granice ili izbjegavali mobilizaciju. Sto se tice HR pravosudja DO iz Bjelovara ono nije sjedilo skrstenih ruku nego je slalo dokaze u Srbiju kako bi lakse mogli osuditi Marica.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 23:28   #40
U vojsku su išli i krivi i pravi(kako bilo) i lijevi i desni,kao dragovoljci ,.. katolički praznici i odanost bijahu njihov znamen a mnogima i siromaštvo, težak život i borbe ih nauče kultu hrabrosti . ONi koji su ostali u zemlji su se borili,dok su mnogi pribjegavali Minhen bojnama i strinama u Australiji...da bi,nakon povratka ,poneki i bili veči Hrvatine od navedenih. POneki sa smanjenim kaznama bi imali uvjet ,amnestiju ili frontu. Mnogima su se i skračivale več gotovo odrađene kazne,ali i taki su znali praviti problema na linijama, te mislili kako im nitko ravan,nije bio. Rat je ,bilo je i grešaka, da naši napucaju po našima,ali se o tomu nije pisalo poradi stvaranja negat. atmosfere i defetizma. Neke,dragovoljce,pak nisu puštali kučama,kad im je obečano bilo,jer su zapovjednici izginuli. NO, to je u tako malome i neznatnome broju ,da maltene nije nit vrijedan spomena. Bitno je da smo održali crte,svima pokazali herojsku borbu Davida I Golijata u koju mnogi čak nisu nit vjerovali.. ,dali im po getribi ,što su i tražili,a sada neka se snalaze ,kako god žele il znaju....Gledam onaj upad u VU i ne vjerujem, one ženske s očalama ,plavuše,... oslobađaju narod.od koga? Od čega? Spominju Ustaše od 2 svj rata,..ono,nigdi veze s vezom.. trabunjaju gdje stignu.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.