Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2015., 12:17   #41
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Smije se znati što se jeli točno za tih oko 100 kn?
A gle, bilo nas je 13, tako da se jelo sve i svašta. Za predjelo smo naručili nekakav ribarski pijat i salatu od hobotnice. Za glavno jelo sam naručio brudet od škarpine, tune, liganja i dagnji. Jele su se i pohane tikvice, tuna sa žara, janjeći kotleti, salate, tjestenina... baš svašta. A pili smo domaće crno vino koje me nije baš oduševilo. Meni, koji inače volim laganija vina, bilo je prerazvodnjeno.

Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
U kalalarge dobra spiza al usluga ocajna.
Vidiš, meni su konobari uvijek bili i više nego uslužni, ljubazni i simpatični. A bio sam tamo jedno 5-6 puta.

Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
svašta, niti sam čula da se taj lokal zove centrum niti da drže pizzu, a kamoli da je toliko dobra. fala. probat ću prvom prilikom, pa javim dojmove.
Pridružujem se zahvalama. Idem krajem 7. opet u Makarsku pa ću svakako provjeriti i pizzu u Centruma.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 13:26   #42
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
A gle, bilo nas je 13, tako da se jelo sve i svašta. Za predjelo smo naručili nekakav ribarski pijat i salatu od hobotnice. Za glavno jelo sam naručio brudet od škarpine, tune, liganja i dagnji. Jele su se i pohane tikvice, tuna sa žara, janjeći kotleti, salate, tjestenina... baš svašta. A pili smo domaće crno vino koje me nije baš oduševilo. Meni, koji inače volim laganija vina, bilo je prerazvodnjeno.
Hvala na odgovoru.
Ne jedem hobotnice niti lignje. Samo obicnu ribu.
Drago mi je da se moze i nesto od tog izabrat.
Hvala Bogu ne pijem vino pa mi je svejedno koji je šrot.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 12:46   #43
Pozdrav

planiram isto djir do Makarske pa sam cuo da je Restoran "Don Antonio" jako dobar!
Imal ko iskustva i kakve su cijene u njemu, znam da su ostali tamo na Rivi svi slicni i po cijenama.

Jel bio tko u Makarskoj ove godine, reci te?
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 10:38   #44
Da li ima nesto fino mesno i domace, agroturizam ili slicno na potezu split makarska?
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:13   #45
Ima li nešto dobro za izist u Tučepima? Osim u onoj konobi na brdu.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:41   #46
Posjetila sam Kalalarga konobu u Makarskoj, dobra hrana, međutim mali i skučen prostor za toliko ljudi na jednom mjestu, vanjski stolovi nisu za uporabu ako pada kiša ili puše, također neki nisu ni primjereni za večerati na njima (stolovi bačve i uz njih male stolice bez naslona). Nema standardnog menija, što je neki element iznenađenja, ne znaš što možeš očekivati taj dan i ovisi o dnevnom ulovu, no mogu ti naplatiti kako žele jer nema nigdje ni cijene, a konobar samo okvirno kaže.
Čekalo se dugo, od narudžbe do samo predjela 45 min i vrlo je bučno, atmosfera je vrlo užurbana i moraš što prije pojest jer je stol koji si ti rezervirao i prije nego što si pojeo rezerviran za nekog drugog. Konobar nas na fino upakiran način upućuje da se možemo preseliti za šank, tako da od deserta i mirne, opuštajuće večere ništa. Kako je tek onda u srcu sezone?
Meni takav način postupanja nikako nije prihvatljiv jer ne radi se o nekom street foodu.
Cijene nisu male (za večere, marende su im možda jeftinije) i za te novce koje sam tamo ostavila jednostavno se osim dobre hrane očekuje da bar imaš i normalan stol (koji si i rezervirao 3 dana prije) bez osjećaja pritiska i seljakanja!

S druge strane, pohvaljujem restoran Jež (skuplji, ali opravdava cijenu i uslugom, prezentacijom, atmosferom i jelima), konobu Novak (lijep ambijent, fin roštilj, domaća klopa, pristupačne cijene) i pizzeriu Domina (kratko i jasno: pizza je zbilja IZVRSNA i ogromna.

Zadnje uređivanje chica bomb : 28.09.2017. at 15:08.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 12:41   #47
Evo još jedno pitanja na ovu temu.
Planiramo ove godine u Makrasku, gdje je najbolje uzeti sva tri obroka (doručak, ručak i večera)? Ono dogovoriti s restoranom svih 10 dana prehranu.
koli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 22:58   #48
Quote:
koli kaže: Pogledaj post
Evo još jedno pitanja na ovu temu.
Planiramo ove godine u Makrasku, gdje je najbolje uzeti sva tri obroka (doručak, ručak i večera)? Ono dogovoriti s restoranom svih 10 dana prehranu.
Di cete biti smjesteni? Dpsta restorana otvara tek za rucak.

Za centar mi na pada na pamet Susvid (odmah pored crkve sv.Marka) i Peškera na plaži. Isti je vlasnik. Samo treba vidjeti daju li dorucak.
Dalje, Timun i Decima (od istog vlasnika, oba restorana su na 30 m udaljenosti, takoder u samom centru). Znam da se a njima moze dogovoriti dorucak.

I jos Stari Mlin koji se nalazi u Kalelargi.

Svi ovi restorani (osim Peskere) su u krugu od 100 metara.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 09:11   #49
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Di cete biti smjesteni? Dpsta restorana otvara tek za rucak.

Za centar mi na pada na pamet Susvid (odmah pored crkve sv.Marka) i Peškera na plaži. Isti je vlasnik. Samo treba vidjeti daju li dorucak.
Dalje, Timun i Decima (od istog vlasnika, oba restorana su na 30 m udaljenosti, takoder u samom centru). Znam da se a njima moze dogovoriti dorucak.

I jos Stari Mlin koji se nalazi u Kalelargi.

Svi ovi restorani (osim Peskere) su u krugu od 100 metara.
Uzeli smo apartman kod hotela Dalmacija. Hvala na odgovoru, centar Makarske nam je mrvicu predaleko, trebali bi nešto uz rivu.
koli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 09:22   #50
Quote:
koli kaže: Pogledaj post
Uzeli smo apartman kod hotela Dalmacija. Hvala na odgovoru, centar Makarske nam je mrvicu predaleko, trebali bi nešto uz rivu.
Ima tamo dosta restorana uz plazu (osobno znam jedino za Tamaris i Berlin). Postoji i privatni hotel Milenium, mozda se s njima da nesto dogovoriti.

Ima hrpa objekata, ali taj predio mi je prilicno nepoznat sto se toga tice.

Najbolje vam je pitati vlasnika apartmana.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 08:11   #51
za rivu nisam sigurna, ali 50 m od hotela dalmacija, na plaži, imate red od nekoliko privatnih hotela i restorana koji poslužuju doručak i ostale obroke. isto tako, 100-tinjak metara od hotela dalmacija na drugu stranu su lavander, providenca, ankora, mucrum, berlin ... za cijene nisam sigurna, ali čini mi se da svi manje-više imaju istu ponudu, pa se raspitajte na licu mista. ali, moram napisat da bi meni osobno bilo i ža' i dosadno provest cili odmor jedući sve obroke na istom mistu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 15:38   #52
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
100-tinjak metara od hotela dalmacija na drugu stranu su lavander, providenca, ankora, mucrum, berlin


ali, moram napisat da bi meni osobno bilo i ža' i dosadno provest cili odmor jedući sve obroke na istom mistu.
Di sam ja izvukla tamaris

Ja bi se osobno odlucila za polupansion, ali mozda su mala dica u igri pa se ljudima ne da zafrkavat s trazenjem restorana.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 16:24   #53
a, ne'š ti velikog traženja po makarskoj ... mali grad, a u sezoni je sve otvoreno. čak mi se čini da je i sa dicom puno jednostavnije jest di se u tom trenu nađeš nego 10 dana radit planove prema lokaciji restorana u kojem imaš rezervirane obroke.

ja bi uzela smještaj sa doručkom, ali za ručak i večeru bi s guštom isprobavala. kad ćeš ako nećeš na odmoru?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 19:12   #54
Mozda bruschetta u sklopu city beach, oni nude buffet dorucak.. dalje se moze dogovoriti.

Inace odlicna pizza u sklopu hotela Central Beach 9

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
lspajic92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 23:10   #55
Quote:
lspajic92 kaže: Pogledaj post
Mozda bruschetta u sklopu city beach, oni nude buffet dorucak.. dalje se moze dogovoriti.
oni imaju doručak all you can eat za 60-ak kn po osobi. to je definitivno too much, ali možda se može dogovorit nekakav popust.

Quote:
lspajic92 kaže: Pogledaj post
Inace odlicna pizza u sklopu hotela Central Beach 9

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
je li to ono di piše all pizza 37 kn?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 22:03   #56
Pozdrav ljudi svima, ove godine ja i zena smo se odlucili za ljetovanje u makarskoj, odsjedamo u hotel bonaci .Kakva je klopa tamo imamo uplaceno dorucak i veceru, za rucak bi otisli nesto pojesti po lokalnim restoranima . Al da nije preskupo opet , negdje za 100-150 kn po osobi. Koliko vidim pizzu definitivno cemo probat u domingu. Znaci jos vidim da se spominje dosta restoran ivo , i el toro.. ima li jos koji za preporuku , napominjem nisam bas ljubitelj ribljih jela. Unaprijed hvala na pomoci
z0ran is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 09:30   #57
Pizzeria Centrum je imala super pizzu, malo je opala u kvaliteti, ali je meni jos uvik dobra.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 10:51   #58
Pizza je dobra i u hotelu Biokovo.

Restoran Ivo drzi prilicne cijene, bar je prije tako bilo. Jedno vrime su se zalili da je kvaliteta opala, ali on je na glasu pa uvik ima posla, cini mi se.

Ja bi preporucila jos Arta Larga (od GastroDive)
I konobu Kalalarga. On stvarno uvik ima frisku ribu i na najjednostavnijim jelima se osjeti da je napravljeno kako triba
Za cijene ne nogu rec jer nisam odavno bila.

Biokovo, Bura i Arta Larga imaju i marende od 40-50 kn, tipa od 11-15h, ali mislin da liti to ukinu.

@ayin: morala sam guglat Centrum
Bivsi Central.
Nisam tamo nikad sila.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 11:01   #59
Ccc. Odi na pizzu, dobra je, lipo hrskavo tisto imaju.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 12:21   #60
i meni je u biokova dobra pizza.
arta larga mi nije nista posebno :/ nije me se bas dojmilo. kalalarga konoba ima dnevne ponude jela s pristupacnim cijenama, mislim da i liti tako drze.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.