Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2015., 16:13   #61
Kako/cime cistite kamenac u kuhalu? Koristim limunsku, ali za najvise 5 dana evo opet kamenca. Savjet molim ako netko zna. Hvala
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:16   #62
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Kako/cime cistite kamenac u kuhalu? Koristim limunsku, ali za najvise 5 dana evo opet kamenca. Savjet molim ako netko zna. Hvala
Običnim octom. Malo zagriješ da brže ide i to je to. I dobro ispereš vodom.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:06   #63
Ocat smrdi. Ja zagrijem vodu do iznad grijača i stavim žlicu limunske kiseline, pustim dok se ne ohladi (možda i duže, obično zaboravim), izlijem i splahnem. I da, ako ga više koristim to moram ponavljati min 1x tjedno. U njega stavljam filtriranu vodu iz frižidera, ali to ništa ne znači...naša voda je tvrda i puna kamenca. No meni to nije neka tlaka.

Možeš stavljati i tekućinu za čišćenje aparata za kavu (DenkMit ili Blink), ali je to skuplje od limunske kiseline u kristalićima, a postupak je isti kao i period do idućeg čišćenja.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 04:02   #64
ja isto alkoholnim octom i dobro isperem
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:29   #65
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Kako/cime cistite kamenac u kuhalu? Koristim limunsku, ali za najvise 5 dana evo opet kamenca. Savjet molim ako netko zna. Hvala
Imam kuhalo zapremnine 1,5 L pa stavim 1 litru obične vode i 1 dl alkoholnog octa, prokuham i ostavim da odstoji preko noći. Ujutro vodu i ocat bacim, stavim ponovno običnu vodu, prokuham, isperem i mirna sam 15-ak dana što se tiče laganog stvaranja novog kamenca.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:37   #66
Hvala na odgovorima. Ostajem pri limunskoj iako po vama ocat bolje djeluje ali mi osjetljivi nosici nekih ukucana ogranicavaju njegovu upotrebu.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 18:26   #67
Bok

volio bih kupiti kuhalo za vodu. ali bih pokušao kupiti ono koje ima metalno kućište ili čak stakleno ka ovo: http://www.gorenje.hr/proizvodi/mali...la-vode/352172

pa ako imate kakav prijedlog jeftnijeg kuhala i gdje se može kupiti

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 20:43   #68
S obzirom na cijenu, mislim da ti se OVO više isplati.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 21:22   #69
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Kako/cime cistite kamenac u kuhalu? Koristim limunsku, ali za najvise 5 dana evo opet kamenca. Savjet molim ako netko zna. Hvala
tekućina iz DMa, odlično čisti.

piše da se nalije hladna voda i zagrijava skoro do vrenja ali ja stavljam odmah toplu
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 15:20   #70
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
S obzirom na cijenu, mislim da ti se OVO više isplati.
da, nije to loše
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 10:06   #71
Nema glupih pitanja, pa pitam da li bi pomogle Corega tablete? Ako mogu svekrvi za protezu?
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 18:17   #72
Ne znam, ja ga cistim limunskom kiselinom, brzo, jeftino, bez mirisa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 19:27   #73
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Nema glupih pitanja, pa pitam da li bi pomogle Corega tablete? Ako mogu svekrvi za protezu?
mislim da je limunska kiselina puuuuuno jeftinija varijanta
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 17:58   #74
Ne znam jel netko dosad primjetio, identično kuhalo ali dva različita branda, pa ako netko zna u čemu je fora, naime radi se o ovom modelu:
-u konzumu je sinbo sk7335


-dok je u ostalim trgovinama VIVAX HOME kuhalo za vodu WH-176TC
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 18:42   #75
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Ne znam jel netko dosad primjetio, identično kuhalo ali dva različita branda, pa ako netko zna u čemu je fora, naime radi se o ovom modelu:
-u konzumu je sinbo sk7335

-dok je u ostalim trgovinama VIVAX HOME kuhalo za vodu WH-176TC
Ma nema fore, kao i za svaki drugi uredjaj (hint klime VIVAX iz HR, perilica BIRA iz Bihaca itd). Odeš kod proizvodjaca, najčešće kineza (ili kod turaka u zadnje vrijeme) i ako ćeš uzeti u nekom odredjenom broju komada npr. preko 10000 komada onda ti je gratis stavljanje loga tvoga branda. Pa u konkretnom slučaju imaš taj sinbo (turski) i VIVAX (nas) brand. Sve je potpuno isto, samo logo drugačiji. Uzmes jeftiniji i gotovo!
fantabox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 11:28   #76
cca 5 godina smo imali ovo kuhalo, ali je počelo puštati vodu. Sada tražimo novo koje koje ima zatvoreni grijač, automatsko isključivanje te filter poput ovog na philipsu koji je bio kao neka plastična membrana (npr_1 i npr_2)

Novi takav philips je 220kn no to mi je malo previše pogotovo ako opet počne curiti kao ovaj kojeg imamo, a i najjeftiniji modeli od 80kn nude sve što i on osim tog filtera tj. koji kad model da sam pogledao ili jednostavno nema filter ili je pak nekakva metalna/žičana mrežica za koju ne vidim kako može zaustaviti dotok kamenca u šalicu. (čak i npr kuhalo iz lidla koje je oko 180kn ima mrežasti/šuplji filter)

Je li netko vidio možda kakvo jeftinije kuhalo koje ima takav "gušći" filter? Ili cijenom u rangu tog philipsa ali da ima bolja iskustva s njime u vidu vodo-propusnosti
Bly Bly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 21:59   #77
trebam pomoć!
danas sam kupila kuhalo za vodu u plodinama za 60kn. u uputama se često spominje neki filter za kamenac koji se može skinuti i očistiti. no ja ne vidim nigdje taj filter. ne znam jel je problem u meni, ali uopće ne mogu naći nešto što bi predstavljalo filter... pa ako bi mi netko mogao pomoći i objasniti
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 22:15   #78
to bi ti trebala biti mrežica / sito kod "kljuna" koja sprječava da se eventualne grudice kamenca izliju s tekućinom van.
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 22:18   #79
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
trebam pomoć!
danas sam kupila kuhalo za vodu u plodinama za 60kn. u uputama se često spominje neki filter za kamenac koji se može skinuti i očistiti. no ja ne vidim nigdje taj filter. ne znam jel je problem u meni, ali uopće ne mogu naći nešto što bi predstavljalo filter... pa ako bi mi netko mogao pomoći i objasniti
radi se o ovom
http://i4.otzovik.com/2012/04/11/200...g/51744533.jpg

trebala bi biti mrežica na izljevu, nosiću
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 23:04   #80
hvala na odgovorima!

problem je što to nisam dobila sa kuhalom... na nosiću su jedino "rešetke" kroz koje prolazi voda, ali nema mrežice
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.