Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2006., 04:34   #241
imam 25 yhr ali mi se to desavalo vec od 20 godine ono spontano i u prosjeku 4 puta godisnje uvjek kad bi spavao i izlezavao se do besvjesti u podnevnim satima nas ono kad se probudis pa jos malo prilegnes pa opet idt
onda mi se desilo vibre i ukocenos stvarno nisam znao koji k... se desava htio sam otici kod doktora ali mi je bilo opet bed rec kaj da se paraliziram tjekom sna i da mi srce pocinje kucat ko ludo u tom trenu ,bilo mi je to bad rec zato kaj u principu nisam bio siguran nikad dali sam to sanjao ili je bilo za stvarno.sve dok nisam slucajno naletio na ovaj forum i poceo brljat po stranicama i sve je sjelo na svoje mjesto vise mi nije bad kad se to desi sam sad se stvarno nisam mogao ni blizu opustit posto svaki vikend pijem pusim i ostale inine stvari o kojima nebi jer ima i mladjih ovdje pa da ne poticem ilti idt.skuzio sam da od takvih supstanci nemogu se priblizit onom osjecaju totalne opustenosti prije vibracija nikako...kad sam dozivljavo ovo kaj sam sve napisao bio sam straight nekih 4 tjedna dad sam bes problema mogao doc do vibri ali ipak sam se nakraju
za sad imam samo jedno pitanje :zasto kot etericne projekcije stvari u sobi ili kuci nisu na svome mjestu to onda dokazuje da nasa dusa ni nije izasla van nego da je to sve plod nase maste ili auto hipnoze ???
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 19:03   #242
Quote:
Sunch4ny kaže:
imam 25 yhr ali mi se to desavalo vec od 20 godine ono spontano i u prosjeku 4 puta godisnje uvjek kad bi spavao i izlezavao se do besvjesti u podnevnim satima nas ono kad se probudis pa jos malo prilegnes pa opet idt
onda mi se desilo vibre i ukocenos stvarno nisam znao koji k... se desava htio sam otici kod doktora ali mi je bilo opet bed rec kaj da se paraliziram tjekom sna i da mi srce pocinje kucat ko ludo u tom trenu ,bilo mi je to bad rec zato kaj u principu nisam bio siguran nikad dali sam to sanjao ili je bilo za stvarno.sve dok nisam slucajno naletio na ovaj forum i poceo brljat po stranicama i sve je sjelo na svoje mjesto vise mi nije bad kad se to desi sam sad se stvarno nisam mogao ni blizu opustit posto svaki vikend pijem pusim i ostale inine stvari o kojima nebi jer ima i mladjih ovdje pa da ne poticem ilti idt.skuzio sam da od takvih supstanci nemogu se priblizit onom osjecaju totalne opustenosti prije vibracija nikako...kad sam dozivljavo ovo kaj sam sve napisao bio sam straight nekih 4 tjedna dad sam bes problema mogao doc do vibri ali ipak sam se nakraju
za sad imam samo jedno pitanje :zasto kot etericne projekcije stvari u sobi ili kuci nisu na svome mjestu to onda dokazuje da nasa dusa ni nije izasla van nego da je to sve plod nase maste ili auto hipnoze ???

onda nije bila projekcija u fiz svijet

Kaj tu puno konzumiras, alkohol travice i sl ili kaj?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 05:24   #243
vsega i vsacega party drugs ali sad sam opet na puzi nadam se
ali pazi ovo svi ljudi koji se projektiraju kazu da ne izgleda bas fiz svjet kakvog oni vide kao onaj pravi kazu da je malo skrivljen ono kaj te ja pitam dali je dokazano cvrsto dokazano kad se ljudi projektiraju da oni vide stvari kakve jesu npr neko se projektira u mojiu kucu ali da nikad nije bio i pogodi sve stvari koje ja imam npr na stolu??? e ako to nije dokazano onda je obe nista drugo nego flashevi sjecanja u nasoj glavi inducirani hipnozom ili transom ???to ti mene zanima.... sup
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 17:53   #244
lucidni snovi se čine dosta dobri za prevladavanje nekih osobnih strahova, npa. ako se bojimo utapanja u snu se možemo baciti u vodu i utopiti jer ionako znamo da nam se ništa ne može dogodit... ali mislom da može biti opasno ako nam se ti snovi previše zasviđaju, ako više ne želimo ili ne možemo živjeti u stvarnosti, u realnom svijetu već kod svakog problema koji iskrsne bježimo u naš drugi imaginarni svijet gdje je uvijek sve onako kako mi želimo. ( gdje bi se trebale i ruke topit ha ha)
shadow500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 01:28   #245
Quote:
Sunch4ny kaže:
vsega i vsacega party drugs ali sad sam opet na puzi nadam se
ali pazi ovo svi ljudi koji se projektiraju kazu da ne izgleda bas fiz svjet kakvog oni vide kao onaj pravi kazu da je malo skrivljen ono kaj te ja pitam dali je dokazano cvrsto dokazano kad se ljudi projektiraju da oni vide stvari kakve jesu npr neko se projektira u mojiu kucu ali da nikad nije bio i pogodi sve stvari koje ja imam npr na stolu??? e ako to nije dokazano onda je obe nista drugo nego flashevi sjecanja u nasoj glavi inducirani hipnozom ili transom ???to ti mene zanima.... sup
kao prvo nije se sam tak projicirat u fiz svijet, obicno se dosta toga nadje kaj nije iz fiz svijeta... ali moze se.

ovo da vidi tocno kaj je u tvojoj kuci moguce je..

ali fiz vijet nije nista manje stvaran/nestvaran ko svi ostali
ili ti trazi materijalne(fizicke)dokaze za nematerijalne feomene
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 13:00   #246
ne kužim kak neki ljudi ne dožive lucidne snove?????
u neku ruku je to i bolje jer meni se 100 puta znalo dogoditi da me netko proganja a znam da je to san!pa sad ti budi hrabar i jel ćeš se suočiti sa tim "nekim" u snu iako znaš da je to san (ali taj "netko" izgleda fuckin realno)!e tu je sad frka!
__________________
oh mon cherry...
Euphoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 13:03   #247
Quote:
shadow500 kaže:
lucidni snovi se čine dosta dobri za prevladavanje nekih osobnih strahova, npa. ako se bojimo utapanja u snu se možemo baciti u vodu i utopiti jer ionako znamo da nam se ništa ne može dogodit... ali mislom da može biti opasno ako nam se ti snovi previše zasviđaju, ako više ne želimo ili ne možemo živjeti u stvarnosti, u realnom svijetu već kod svakog problema koji iskrsne bježimo u naš drugi imaginarni svijet gdje je uvijek sve onako kako mi želimo. ( gdje bi se trebale i ruke topit ha ha)
ok ima u tome istine...ja sam se u snu bacila s balkona jer me uvijek zanimalo kako je to (al nebi probala ) i točno sam osjetila strujanje zraka...i nisam se bacila jedamput nego više puta!
__________________
oh mon cherry...
Euphoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:28   #248
Meni se desilo pod utjecajem jedne knjige koju sam čitala prije spavanja. Knjiga se zove Red hot tantra i ima jedno poglavlje o lucidnim snovima. Poslije sam ovako nekako zapisala:
Sve je počelo tako da sam čitala Red Hot Tantru do 3 ujutro. Zato mi je i san bio red hot! Detalje neću! Probudila sam se u 9, jer sam u snu čula glasno svoje ime. U stvari, bilo je vrijeme za buđenje i dragi me trebao nazvati. Vjerojatno sam "uhvatila" njegovu namjeru. Nakon što smo se čuli, vratila sam se natrag u krevet.
Sanjala sam da sam na jednom tečaju na kojeg idem tek sutra. Radnja baš nije toliko bitna. Nakon nekog vremena, u jednoj prostoriji, prvo sam u snu izvrnula oči prema gore (kao što bi trebalo fiksirati oči na trećem oku) i vidjela da se tim pokretom diže i moje tijelo, i tako sam se pokretima očiju gore-dole dizala i spuštala. Onda sam poželila malo letjeti. Letjela sam u turskom sjedu po sobi.
U drugom dijelu sna sam sanjala da sam se probudila. Pogledala sam kroz prozor i vidjela da je mračno, a sati je bilo 4 i 20. To me zbunilo jer znam da sam se digla u 9 i bio je dan. Onda sam se sjetila što je David Ramsdale napisao u svojoj knjizi što se tiče lucidnih snova ...da je dobro tokom dana gledati u svoje ruke i pitati se "da li sam budan" i onda tu radnju ponoviti u snu. Pogledala sam svoje ruke i to sam se upitala. E onda sam skužila da sanjam. Prsti su mi se razlijevali, mijenjali su oblik..bili su malo izduženi, pa onda rastopljeni. Postala sam svjesna da sanjam. Onda mi je mačka skočila na prozorsku dasku i ja sam ju htjela pomaziti, ali i mačka se razlijevala i opet vraćala u prvobitni oblik. Palo mi je na pamet da bih mogla malo hodati po sobi, da vidim mogu li, ali mi je onda palo nešto drugo na pamet, što spada u "red hot", pa ću izostaviti. Zatim je mačka skočila -i probudila me.

Eto!
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:30   #249
Drugi lucidan san
Da ne zaboravim, u noći petak na subotu (dakle neposredno nakon prvog lucidnog sna) imala sam drugi lucidan san, ali nije bio tako "stvaran" kao prvi. Hoću reći, možda ipak i nije bio "lucidan". Ovako je otprilike išao taj dio sna...
Bio je mrak, a ja sam trebala doći do dućana. Do dućana se dolazilo tako da prvo idem ravno, zatim skrenem lijevo, a onda druga ulica desno. Kad sam došla do tog mjesta, to nije bio dućan, nego kao neka birtija sa šankom. Bilo je zadimljeno. Još nisam shvaćala da to nije dućan, nego sam se stepenicama spustila dolje. Tu je bila kao neka garderoba i ljudi su čekali da ostave stvari i da uđu u disko. Onda sam skužila da su svi neki čudni ljudi, kao neki kockari i kurve, pa sam izjurila gore i van, a zamnom je krenuo neki stari čovjek. Na izlazu je sjedio neki tip sa lulom u ustima. Ja sam ga pozdravila, a on me je opsovao. Primjetila sam da me stari čovjek i dalje slijedi. To mi je bilo toliko čudno da sam pomislila - možda opet sanjam. Pogledala sam opet svoje ruke i pitala se - da li sam budna. Ruke su mi bile maglovite (neoštre, više kao obrisi) i shvatila sam da sanjam. I sad, nisam znala što da radim. Taj stari čovjek je još uvijek bio tamo. Pomislila sam - mislim da je dobro da pričam s njim, da ga pitam što hoće. I pitala sam ga. Čovjek mi je počeo govoriti, ali ga nisam razumjela. Usta su mu se otvarala i čuli su se zvukovi,ali su se razlijevali. Pitala sam ga opet. I opet se ista stvar desila. Pitala sam ga treći put, pokušavajući razumjeti. Ali -opet isto. Onda sam se od tog naprezanja da razumijem - probudila.
Obzirom da su mi ruke (šake) bile zamagljene (prvi put su mi se prsti razlijevali kao u Terminatoru ), a i cijeli san je bio u mraku i magli, nisam sigurna nisam li možda samo sanjala da sam postala svjesna u snu, dok sam za prvi put sigurna.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:41   #250
Quote:
creative kaže:
Meni se desilo pod utjecajem jedne knjige koju sam čitala prije spavanja. Knjiga se zove Red hot tantra i ima jedno poglavlje o lucidnim snovima. Poslije sam ovako nekako zapisala:
Sve je počelo tako da sam čitala Red Hot Tantru do 3 ujutro.
red hot tantra

to kaj opisujesh je "obicni" san, iako zacudjujuce detaljno opisan..mora da si riba u horoskopu ja nebi nikad mogel tak opisati..
a na kraju je nazalost samo prelazak sna u javu, nikva lucidnost..
maloje veksha fora dok skuzish da sanjas i odlucis dalje sanjati..i gledati
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:46   #251
Quote:
jimmy jazz kaže:
red hot tantra

to kaj opisujesh je "obicni" san, iako zacudjujuce detaljno opisan..mora da si riba u horoskopu ja nebi nikad mogel tak opisati..
a na kraju je nazalost samo prelazak sna u javu, nikva lucidnost..
maloje veksha fora dok skuzish da sanjas i odlucis dalje sanjati..i gledati

red hot tantra je odlična knjiga. ima puno lijepih erotskih pričica koje ja btw. volim čitati. radi se o seksu, ne o religiji.

za snove nisi kompetentan. fak of.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:57   #252
Quote:
creative kaže:
red hot tantra je odlična knjiga. ima puno lijepih erotskih pričica koje ja btw. volim čitati. radi se o seksu, ne o religiji.

za snove nisi kompetentan. fak of.
pa rekel bi da ti nisi "kompetentna za snove" ak obicno budjenje stavljash pod lucidne snove
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 15:21   #253
Quote:
jimmy jazz kaže:
pa rekel bi da ti nisi "kompetentna za snove" ak obicno budjenje stavljash pod lucidne snove
mogao bi mi reći na koji od tih snova misliš, iako pretpostavljam da misliš na obadva.
za mene, u snu postati svjestan da sanjaš nije obično buđenje. ili možda nisi razumio post. ja sam se "probudila" u snu. ono što je bio okidač da postanem svjesna da sanjam je upravo vrijeme. naime, u snu je bilo 4 i 20, a znala sam se da sam se probudila neposredno prije(u zbilji) i bilo je 9. zatim sam svjesno primjenila tehniku provjere da li stvarno još uvijek sanjam. to je bio taj pogled u ruke. mogao bi i ti pokušati to napraviti u snu, pa ćeš vidjeti što se dešava.
dalje, ja sam napisala da mi je palo na pamet što bih mogla raditi u tako "osviještenom" stanju da vidim kako to funkcionira, pa sam to i isprobala. nisam navela što sam radila, iako sam nagovijestila. kako bi to iskustvo mogao nazvati običnim buđenjem?
obično buđenje je jedan trenutak, a ovo je trajalo. obično buđenje se desilo kad mi je doslovno (u zbilji) mačka skočila s police na krevet i to je ono što me probudilo iz tog "svjesnog" sna.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 15:23   #254
ne mogu dovoljno objasniti realnost tog sna - to me najviše zbunjivalo. svi predmeti, raspored u prostoriji, pogled sa prozora...sve je bilo isto...iako drvo je bilo pomaknuto malo više u jednu stranu, i bio je mrak.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 15:25   #255
Quote:
creative kaže:
mogao bi mi reći na koji od tih snova misliš, iako pretpostavljam da misliš na obadva.
za mene, u snu postati svjestan da sanjaš nije obično buđenje. ili možda nisi razumio post. ja sam se "probudila" u snu. ono što je bio okidač da postanem svjesna da sanjam je upravo vrijeme. naime, u snu je bilo 4 i 20, a znala sam se da sam se probudila neposredno prije(u zbilji) i bilo je 9. zatim sam svjesno primjenila tehniku provjere da li stvarno još uvijek sanjam. to je bio taj pogled u ruke. mogao bi i ti pokušati to napraviti u snu, pa ćeš vidjeti što se dešava.
dalje, ja sam napisala da mi je palo na pamet što bih mogla raditi u tako "osviještenom" stanju da vidim kako to funkcionira, pa sam to i isprobala. nisam navela što sam radila, iako sam nagovijestila. kako bi to iskustvo mogao nazvati običnim buđenjem?
obično buđenje je jedan trenutak, a ovo je trajalo. obično buđenje se desilo kad mi je doslovno (u zbilji) mačka skočila s police na krevet i to je ono što me probudilo iz tog "svjesnog" sna.
ono kaj je za tebe bil okidac da postanesh svjesna da sanjash je bilo budjenje
budjenje nekad zna dugo trajati..tu ima suprotnih mehanizama koji djeluju..pa se potiskuje..pa se djelimicno integrira u san..ili sanjanje..itd.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 16:37   #256
eto koji sam imao danas pa bome DOBARRR TRIPPPPP----
odlucio sam da opet dozivi ap- tj pocetno stanje ono vibracije i to i nisam ustajao iz kreveta sve do 3 popodne dok se nije zalomilo opet sam osjetio vibracije tjela zubi su mi se stiskali ko da me trese struja ali nisam se bojao odlucio sam vibre prosiriti po cjelom tjelu najzanimljivije je kad dodju do glave koji se elektronicki zvukovi cuju i odjednom....bummmm tisina ko kad si pod morem ja gledam sebe u ogledalo gdje sam 3 godine mladji..i gledam se malo mi je paranoja ali mislim si nema razloga i smirim se i onda sam odlucio proletjet kroz ogledalo tj uronit kad sam to napravio pod mojim nogama se nasla moja stara soba sa namjestajem i to sam sta umjesto tepiha je bilo milijarde zvjezdica u nekoj masi crnoj ili bolje tekucini malo sam to dodirnuo ali nekako mi je bilo nelagodno i odlucio sam se vratiti opet sam otisao krozogledalo van i bilo je sve crno cuo sam svoje disanje i probao se pomaknut nije bas islo ali nekako sam se trznuo i probudioo....ono sta je najzanimljivije kad sam se probudio osjecao sam se emocionalno ispraznjen malo izgubljen i zalosno..ko ako netko zna poslje GLJIVA ak ih je probao..ali mogu rec da od svega sta sam probao ovo je najaci trip koji sam dozivio ko zna sta sve nas mozak moze ispustiti .....PITANJE ZA ISKUSTVENE : dali je ovo bio lucidni san ,flashbackovi ili ???? jer obe nije bio posto nisam vidio svoje tjelo....
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 22:08   #257
nije.lucidan san je kad ti u snu znaš da sanjaš.

sad dok je crative prepričavala san sam se sjetila sam se svog lucidnog sna u kojem sam se ja budila oko 4 puta.
znala sam da sanjam i radila isti postupak kao uvijek da se probudim.ponovo sam se probudila samo što je to bilo u snu i tako još par puta...strašno...
__________________
oh mon cherry...
Euphoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:38   #258
danas ja odlucim malo spavat u podne posto vec dugo nisam imo islustva ap i lucida reko idem probat mozda mi podje za rukom i tak napravim vjezbe sa autogenog malo se opustim i nazalost ko svaki put zakrmim ko klada ali u jednom se trenu probudim u snu i skuzim gle to je onaj osjecaj prije neg vibracije u tjelu pocnu i svjesno ih pustim u tjelu i one se rasprostranu po cjelom tjelu moram priznat da sam ih sad naucio kontrolirat ali kad dodju do vrhunca neznam kaj da radim???ono zujanje u usima i to koja guba i tak je sad brijem kaj sad reko idem probat malo mahat rukama i kad sam maho bilo mi je ful tesko ko da sa rukama prolazim kroz naelektriziranu gustu masu
sad problem je u tome kaj sam ja mozda maho pravim rukama a brijo si u glavi da su astralne ko zna moram priznat zbunjujuci osjecaj i tak neznam kam bi sa sobom i reko idem se ja radje probudit necu se vise zajebavat za sad posto mi je bio osjecaj nelagode a kad ono nemrem se probudit i strzam se ja jako iskocim iz kreveta vidim sobu i sekundu nakon toga probudim se u krevetu ..hehehe koji trip nemrem vjerovat zato imam dva pitanja od vas iskusnih putnika ..
1::: kak razlikovat dali je to san odnosno realna projekcija ili zbilja u tom trenutku
2::: kad dodju vibre do vrhunca kaj da radim kak da izadjem iz tjela van???

pozdrav
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 22:30   #259
vidim iz nekih postova, ljudi su citali (i isprobavali) o lucidnom sanjanju.. ali ja jednostavno ne prihvacam, na temelju metafore, postojanje 'srebrne niti' ni 'astralnog letenja' isto kao ni 'astralnog putovanja'. to je samo jedna mentalna koncepcija koja putniku treba dat sigurnost, zaintrigirat ga dovoljno da krene. opet, i taj pocetak je bolji nego nikakav!!

medjutim, dogadja li se tako 'kontaminacija' pocetnicke svijesti.. ??? jeli moguce bez prica koje ce rasplamsati mastu zainteresirati se za bilo sto??

a ovo, sunch4ny, sto ti pitas pod 1 i 2? pa... mislim da to samo ti mozes razlikovati i znati??

probaj si na papir napisat stadije koji ti se tu dogadjaju i razradit koncept... budi kreativan. dok si u budnom stanju 'skuzi' kad si u kojem stadiju i kako doci na slijedeci... razvit ces vise vlastitu sigurnost da prepoznas pouzdanije svaki od stadija
tonydoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 01:27   #260
Quote:
tonydoe kaže:
vidim iz nekih postova, ljudi su citali (i isprobavali) o lucidnom sanjanju.. ali ja jednostavno ne prihvacam, na temelju metafore, postojanje 'srebrne niti' ni 'astralnog letenja' isto kao ni 'astralnog putovanja'. to je samo jedna mentalna koncepcija koja putniku treba dat sigurnost, zaintrigirat ga dovoljno da krene. opet, i taj pocetak je bolji nego nikakav!!

medjutim, dogadja li se tako 'kontaminacija' pocetnicke svijesti.. ??? jeli moguce bez prica koje ce rasplamsati mastu zainteresirati se za bilo sto??

a ovo, sunch4ny, sto ti pitas pod 1 i 2? pa... mislim da to samo ti mozes razlikovati i znati??

probaj si na papir napisat stadije koji ti se tu dogadjaju i razradit koncept... budi kreativan. dok si u budnom stanju 'skuzi' kad si u kojem stadiju i kako doci na slijedeci... razvit ces vise vlastitu sigurnost da prepoznas pouzdanije svaki od stadija

mislim da se DOGADJA..
rojektovano stanje je suptilnije i ono što ti je na umu se pretvara u vizualno i "opipljivo..
mozda da nikad nisi slusao o zlatnoj niti i sl NIKAD je nebi niti vidio..
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.