Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 23:12   #61
Slažem se s ovim što Magg kaže. Nekad od nekih ljudi nešto očekujemo, pa se prevarimo.
Sad malo mraka i spavanja, sutra će ti već lakše biti Vjerojatno ti se nakupila hrpa stvari, pa glava nije izdržala.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:29   #62
e pa sad da vam i ja podjelim svoj zivcani slom radi kojeg sam danima bila tuzna.naime,nas je crkva odkantala....direktno,bez pardona nam je svecenik rekao da nas nece vjencat da je to lakrdija i da si trazimo drugu crkvu (samo zato sto jedno od nas nema sakramente),ma tragedija,toliko me to pogodilo da sam spremna pisat i kaptolu i papi jer mislim da to nije u redu...bas sam se narevala ovih dana
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:34   #63
Joj meli2, žao mi je. A ima svakakvih čudaka. Nama je naš, u istoj situaciji, rekao da je sve OK, samo smo morali potpisati onaj papir o odgajanju djece u vjeri i to.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:48   #64
nama je ovaj svecenik dao letak i sve najnormalnije na letku pise da se mozes tako vjencat u crkvi al se obvezujes dijete odgajat u krscanskoj vjeri i sve to,al njega to nije briga i tako nas je nekulturno isprasio van da je to jedan uzas.vise nisam ltuzna nego sam toliko ljuta da je to za poludit.odakle im pravo da oni odlucuju koga ce na taj nacim vjencat koga ne
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 01:41   #65
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
nama je ovaj svecenik dao letak i sve najnormalnije na letku pise da se mozes tako vjencat u crkvi al se obvezujes dijete odgajat u krscanskoj vjeri i sve to,al njega to nije briga i tako nas je nekulturno isprasio van da je to jedan uzas.vise nisam ltuzna nego sam toliko ljuta da je to za poludit.odakle im pravo da oni odlucuju koga ce na taj nacim vjencat koga ne
Meli to je grozno ali odi u drugu crkvu!
Zar ta opcija ne postoji?
Nemislim da su svi svečenici takvi. Raspitaj se gdje je neki normalan.
Ajme strašno....
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 08:17   #66
Ma cure, nemojte se ljutit, ali ja mislim da je malo bedasto da neki koji nikad ne zalaze u crkvu (koja ima kao institucija i neke obaveze) odjednom od crkve ocekuju da im ona bude na raspolaganju kad njima nesto treba. To se da sredit da se osoba obveze da ce napravit sakramente ili se po crkvenom zakonu samo jedan od mladenaca crkveno vjencaje ALI I CRKVA ZABOGA IMA NEKE REGULE a nije samo ambijent za lijepe slike koje su uobicajene
bluma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 08:29   #67
Meli, ja ti isto preporučam da kidneš bez razmišljanja u drugu crkvu... Tvoj slučaj me uopće ne čudi, budući da prije jedno 2 godine moja seka nije mogla bit krizmana kuma jer onda, kao srednjoškolka nije išla na vjeronauk u školi, već na etiku, i svećenikovim riječima:" Odrekla se Boga!" ( i samim time očito potpisala ugovor sa Sotonom)
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 08:54   #68
Quote:
bluma kaže: Pogledaj post
Ma cure, nemojte se ljutit, ali ja mislim da je malo bedasto da neki koji nikad ne zalaze u crkvu (koja ima kao institucija i neke obaveze) odjednom od crkve ocekuju da im ona bude na raspolaganju kad njima nesto treba. To se da sredit da se osoba obveze da ce napravit sakramente ili se po crkvenom zakonu samo jedan od mladenaca crkveno vjencaje ALI I CRKVA ZABOGA IMA NEKE REGULE a nije samo ambijent za lijepe slike koje su uobicajene
Mislim da si pobila samu sebe i to u istoj rečenici. Kako to misliš da nije u redu da netko tko nezalazi u crkvu od nje nešto traži, a onda nakon toga kažeš da se može obvezati da će riješiti sakramente ili da se samo jedan crkveno vjenčaje. Meni je to malo kontradiktorno s onim o regulama
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:11   #69
Quote:
bluma kaže: Pogledaj post
Ma cure, nemojte se ljutit, ali ja mislim da je malo bedasto da neki koji nikad ne zalaze u crkvu (koja ima kao institucija i neke obaveze) odjednom od crkve ocekuju da im ona bude na raspolaganju kad njima nesto treba. To se da sredit da se osoba obveze da ce napravit sakramente ili se po crkvenom zakonu samo jedan od mladenaca crkveno vjencaje ALI I CRKVA ZABOGA IMA NEKE REGULE a nije samo ambijent za lijepe slike koje su uobicajene
Bluma, sve to stoji, ali isto tako, moj Dragi nema krizmu jer je bio mlad, lud i blesav , ali nije nevjernik! Želio je krenuti na vjeronauk u prvom mjesecu, pa ga je isti svećenik kao od Meli2, otkantao, jer da je trebao doći početkom desetog. Dragi vjeruje, zna sve o sakramentima i regulama, pa je i svećenik mogao biti malo popustljiviji i primiti ga i krizmati. Nije želio ! Tako da će se Dragi sad krizmati u drugoj župi, ali već me sad boli želudac od pomisli da treba doći fratru u tu župu i reći mu da će Dragi imati sve sakramente na kraju. Bojim se da mi se ne desi isto šo i Meli2 tj. da nas otkanta iz crkve! Umjesto da je rekao, ok, pa želi se krizmati, bio je blesav, dat ću mu priliku, ne! Ne može i gotovo, i takav bi mene trebao vjenčati? Tražiti ću drugog fratra iz te crkve ako budem mogla, jer ne želim sa strahom ići u crkvu i grčem u želucu što će mi reći na samom činu vjenčanja!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:49   #70
Wink

Doista je teško pristupiti jednom sakramentu, u ovom slučaju to je ženidba, bez nekog prijašnjega sakramenta (recimo, pričesti ili krizme)
I po tom pogledu, doista razumijem svećenike, ali ne razumijem zašto ne dati priliku da se ntko krizma ili pričesti prije svadbe.
Crkva nas uči praštati, izaći u susret, dati priliku, ali samo u teoriji, a nama treba praksa!? Doista nije uredu takvo ponašanje!!!
Tea23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:55   #71
Ne znam zašto stvarno Crkva ne počne izlaziti u susret u nekim situacijama... Ne kažem sad da bi trebali ženiti sve kojima se prohtije, ako nisu bili nikad uživotu u crkvi i bez ijednog sakramenta, ali stvarno smatram da bi malo otvoreniji pristup nekim stvarima, samo njima poboljšao situaciju i potaknuo mlade da ih ozbiljnije i sa većim veseljem shvaćaju. Zbog ovakvih slučajeva bezrazložnih odbijanja i postoje župe koje obavljaju sve sakramente i vjenčanje u roku od pola sata za novce!! Što smatram da samo služi na sramotu Crkvi!
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:03   #72
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Hvala draga! Polozila sam s 4!
Koja si frajericaaaaaaaaaaa-BRAVO
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:19   #73
Wink

Moj problem, moj grozan problem je taj što se od moga dragoga seka udaje par mjeseci prije nas (3mj.). Zapravo, to i nije problem, to je veselje, ali problem je što od toga svi prave problem (za mene).
Imati ćemo u istoj sali svadbu, s njihove strane biti će isti gosti (razlika je samo u prijateljima) i ja nastojim sve napraviti da imamo različite stvari (glazba, kolači, meni, odjeća... sve, sve...) jer ne bih htjela da kažu; "GLE REPRIZA SVATOVA"
Ali što god ja uzmem ili kažem mi ćemo ovako, svi (točnije, moja svekrva) radi kontru od mene. Ona će ovako, njihovo je bolje i bla, bla, bla...
Uopće ne razmišljaju o svadbi svoga sina, ništa ih ne zanima, žao mi je moga dragoga!
Možda će se to sve promijeniti kada prođe njihova svadba.
ŽIVI BILI, PA VIDJELI!:klap:
Tea23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:24   #74
Ma Tea, don't worry, bit će sve OK! Ja sam isto imala živčane slomove, budući da ću imat 320 ljudi na svadbi, a od toga 250 s njegove strane, pola ih ne znam, al sam odlučila da se neću živcirat. To je definitivno moj dan, i ako je netko nezadovoljan dekoracijom stolova, izgledom svječnjaka ili zahvalnoca, stvarno me nije briga! Meni i njemu su lijepi i to je najbitnije! Ja ne priznam one izjave da je to zapravo dan za goste, da se njih počesti i tako to, a mi smo tu da osiguramo da se svi oni osjećaju super!
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:29   #75
Wink

I to što kažeš Ivana, ne treba se brinuti za dekoracije i bla, bla, bla..., jer nekome se ovo sviđa nekome ono, sto ljudi sto čudi.
Samo mislim da nije uredu što se tiče roditelja moga muža (budućega), jer ipak, samo je jedan sin!
Tea23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:36   #76
Tea ma ne brini se. Ti uradi kako ti zelis. Svadba je prije vase, gledaj to kao jedan plus za vas. Za 3 mjeseca ce se i zaboraviti kako je bilo kod njih a onda se ti pokazes s najbolje strane . Mogu ti reci iz osobnog iskustva dok se nisam odlucila udavati ni u jednim svatovima nisam primjetila dekoraciju na stolovima niti dekoraciju. I rekla sam si necu se nizasto zivcirati. Uciniti cu kako je meni najljepse.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:37   #77
Ma znam da sigurno nije OK feeling. Kod mene je recimo problem da se jako gleda kak će sve izgledat, kakvo će biti jelo itd. Samo zbog onoga:"Što će ljudi reći..." Ko ono...mi, mladenci smo samo usput tu....
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:41   #78
Ja nisam buduca mlada, ali sam uzasno zivcana danas
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:49   #79
mijenjam živciranje i brigu oko mnogobrojnih ispita sa brigom oko vjenčanja.

makar me i briga oko vjenčanja čeka.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:51   #80
Tea,

nemaš se razloga živcirati. Imala sam i ja sličnu situaciju, pa sam jednostavno prestala govoriti što ću i kako napraviti. Pa neka se oni misle. Skužili su da su pretjerali, bit će i da im je žao što im ništa ne govorim, ali meni je ovako super. Ja se ne živciram, dragi se više ne osjeća u jednu ruku iznevjereno (premda to nije nikada rekao, vidjelo se na njemu da mu nije drago što su to radili).

I, tako, sada je sve superiška
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.