Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2007., 10:02   #61
Struktura portfelja za PBZ Eq na 31.05.2007:

Novac: 36,13%
Obveznice: 1,24%
Dionice: 62,63%

Prvih 10 pozicija:

ERNT, ADRS-P-A, INGR, INA, ZABA, THNK, SJPT, DLKV, CKML, KOEI

AIKB je ispao s prvih 10....
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:50   #62
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Struktura portfelja za PBZ Eq na 31.05.2007:

Novac: 36,13%
Obveznice: 1,24%
Dionice: 62,63%

Prvih 10 pozicija:

ERNT, ADRS-P-A, INGR, INA, ZABA, THNK, SJPT, DLKV, CKML, KOEI

AIKB je ispao s prvih 10....
a ove ostale dionice - CKML i SJPT- jel to u Srbiji?
wes craven is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:55   #63
CKML = Cakovecki mlinovi...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 11:02   #64
Quote:
wes craven kaže: Pogledaj post
a ove ostale dionice - CKML i SJPT- jel to u Srbiji?
SJPT - Soja protein a.d. Bečej
__________________
sky captain
sky captain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 11:16   #65
Thanks captain. Mogao sam doduse pogledat dva posta iznad
wes craven is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 12:13   #66
Question

danas su objavili na hrportfolio da je prošao onaj šok od prošlog tjedna na području SAD-a i Europe te da je ponovno povoljna klima za ulaganje...Kaj mislite hoće li se to odraziti i PBZ fondovima ili mislite da će i dalje padati?
SMV78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:42   #67
Quote:
SMV78 kaže: Pogledaj post
danas su objavili na hrportfolio da je prošao onaj šok od prošlog tjedna na području SAD-a i Europe te da je ponovno povoljna klima za ulaganje...Kaj mislite hoće li se to odraziti i PBZ fondovima ili mislite da će i dalje padati?

kao što se može vidjeti s jučerašnjim danom smo ponovo zabilježili 'dobar' pad
što je zapravo povoljno za kupovinu udjela.
korekcija na tržištu SAD-a nema toliko značajan utjecaj na kretanje pbz fondova (i dionički i mješoviti su negdje između 4-5% max), koliko europsko-RH, Srbija, EU.

pratimo njihovo kretanje, pa bumo vidjeli!
__________________
sky captain
sky captain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:08   #68
Quote:
sky captain kaže: Pogledaj post
kao što se može vidjeti s jučerašnjim danom smo ponovo zabilježili 'dobar' pad
što je zapravo povoljno za kupovinu udjela.
korekcija na tržištu SAD-a nema toliko značajan utjecaj na kretanje pbz fondova (i dionički i mješoviti su negdje između 4-5% max), koliko europsko-RH, Srbija, EU.

pratimo njihovo kretanje, pa bumo vidjeli!

Slažem se...ja ću im dati još koji dan ali ako ovako nastavi izlazim prejako...malo mi je čudno da je većina fondova malo rasla ili malo pala a da je pekiti (PBZ EQ) opet jako pao...slažem se da je dobro vrijeme za kupovanje udjela.... ali u nekom drugom fondu
SMV78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:37   #69
Mozda sam ja blesav, mlad, naivan i neiskusan..ali nesto mi nije jasno.. pa ljudi sto ste ulagali u dionicke fondove ako ste mislili imati stabilan prinos bez vecih fluktuacija tj. bez rizika? Pa po meni je taj rizik prva stvar koje trebas biti svjestan kada ulazes u dionicke fondove(zato se i ulaže na 3-4-5 godina kada ćeš gotovo sigurno imati veliki plus u odnosu na svotu koju si uložio... i sad imamo lagani pad dionickog fonda u roku od mjesec dana i svi se bune? Jesam ja blesav ili ljudima nije jasno da je to NORMNALNA POJAVA za dionički fond?

Stvarno nisam stručnjak za to, ali mi je i nebuloza paničarit jer je dionički fond pao 2%... a i ovako će godinu završiti u debelom plusu.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:52   #70
Quote:
SMV78 kaže: Pogledaj post
Slažem se...ja ću im dati još koji dan ali ako ovako nastavi izlazim prejako...malo mi je čudno da je većina fondova malo rasla ili malo pala a da je pekiti (PBZ EQ) opet jako pao...slažem se da je dobro vrijeme za kupovanje udjela.... ali u nekom drugom fondu
ja se nekako ne opterećujem s tim.
imam trajni nalog za PBZ Eq i ne mislim ga prekidati.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:40   #71
PBZ Eq

pozdrav,

jel sada dobro vrijeme za kupiti udjele u PBZ Eq, mislim padao je prije nekih 10-tak dana i bio na 202 sada je opet skocio na 206 ali ja sada imam novce za ubaciti u njega. Sto mislite hoce opet padati. kako se ponasao prosle godine u trecem kvartalu.

Pozdrav
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:52   #72
Quote:
osmicadu kaže: Pogledaj post
pozdrav,

jel sada dobro vrijeme za kupiti udjele u PBZ Eq, mislim padao je prije nekih 10-tak dana i bio na 202 sada je opet skocio na 206 ali ja sada imam novce za ubaciti u njega. Sto mislite hoce opet padati. kako se ponasao prosle godine u trecem kvartalu.

Pozdrav
Uvijek ista pitanja i uvijek isti odgovori ... to nitko ne zna ... ubaci i čekaj, nemaš šta drugo, glupo je čekati da padne, jer što ako ne padne ?
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:57   #73
osmicadu

a i to je istina i ja filozoriram bez veze kupio sam evo malo prije pa sto Bog da valjda ce rasti
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 13:57   #74
jos pitanjce

ako sam jucer kupio udio u fondu koliko dana traba proci da mi ga oni prikazu kada podem na internet bankarstvo, jer mi sada stoji u nerealiziranim zahtijevima. Cini mi se da svaki put kada kupim treba razlicito vremena. Također ako sam kupio jucer do 16 sati udio u Eq tada placam 206.38 za udio tj. koliko je jucer bio u trenutku kupnje a ne nesto sto ce biti danas, jesam u pravu.

Pozdrav forumasi
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:05   #75
Quote:
osmicadu kaže: Pogledaj post
ako sam jucer kupio udio u fondu koliko dana traba proci da mi ga oni prikazu kada podem na internet bankarstvo, jer mi sada stoji u nerealiziranim zahtijevima. Cini mi se da svaki put kada kupim treba razlicito vremena. Također ako sam kupio jucer do 16 sati udio u Eq tada placam 206.38 za udio tj. koliko je jucer bio u trenutku kupnje a ne nesto sto ce biti danas, jesam u pravu.

Pozdrav forumasi
biti će realiziran danas, kada se sazna cijena za jučer , a to je 206,27
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 19:50   #76
da se oglasim i ja posto imam tamo jos neku paru..

po 10 najvecih pozicija pbz equity bi se trebao oporaviti 5-10% cim prodje korekcija, a do kraja godine sa HT-om ja mislim da cemo ga glwedati na oko 250kn.. da ce jos mnogo pasti ne vjerujem.. mozda 1% ili 2, no to pojedu provizije
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:25   #77
koji vrag

ej koji ima je vrag na PBZ Eq pa ovo cudo stalno pada neki dan je skocio na 206 danas opet 204. mislite da ce jos padati. valjda ce i rasti mamicu mu pa ne moze stalno dole
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 23:13   #78
Valjda će rast

sada je na 204,62.
Pretpostavljam da će inine dionice puno skočiti kao i plivine kod prodaje, a iu krajem godine dionice HT-a. Stvarno se nadam jer sam ovih dana popušio
dosta love. nešto zbog pada nešto zbog panike jer sam prebacio lovu u drugi a zaboravio na proviziju.
Kupio sam kad je bio na 209 a sad je na 204
Mrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:48   #79
ej

a dobro ali meni se ne da prebacivati novce iz nekoliko razloga u drugi fond:

1. provizija koja mi je 2% jer sam par mjeseci u fondu
2. ovo je ipak dugorocno ulaganje sa mjestimicnim minimumima ali sveukupno vrijednost udjela na duzi period raste
3. tko ce mi garantirati da cu ako prebacim novac u drugi fond tamo proci ista bolje, ipak Eq dobro posluje od osnutka

Ako si kupio za 209 to znaci da si uzeo negdje prije mjesec i pol i odmah vaditi novce stvarno nije bio dobar potez. Ali eto nadam se da ce biti bolje uskoro negdje sam procitao da predvidaju do bi mogao skociti do 250 iza t-ht.

U nadi je spas
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 21:27   #80
I stock

Evo izdali su obavijest 17.7.2007 izlazi novi fond na trziste. Valjalo bi ubaciti neku lovu tamo. Prvih deset dana bez ulazne naknade

Sreca prati hrabre i budale.
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.