Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2009., 20:31   #221
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
bili smo na uzv u bolnici u zaboku, i kao sve ok....ali on općenito svima preporuča široko prvih 6mjeseci

ja ju samo po noći široko za sada...ne znam kaj da radim
Ne znam zasto ako je sve ok. Cek, sad ne kuzim, jel vam to rekao pedijatar ili ortoped? Sta je rekao koji?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 20:48   #222
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto ako je sve ok. Cek, sad ne kuzim, jel vam to rekao pedijatar ili ortoped? Sta je rekao koji?
pedijatrica nam dala uputnicu za uzv i pregled ortopeda...rutinski...

oirtoped ju pogledao i napravio uzv..i sve ok...ali je on rekao da on općenito, svima i onima kojima je sve ok (kod naše bebe je sve ok) preporuča široko do 6mj

ja pretpostavljam da je on "stara škola"....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 21:18   #223
Kad je L imala dva mjeseca, išli smo na uzv kukova privatno i odmah nam je rečeno da nije dobro i da će morati nositi remenčiće za kukove. meni je to bilo strašno i nisam htjela vjerovati. mislila sam kako će joj biti grozno i boljeti je. onda smo išle u zg, kod dr. Markovca, koji je rekao da je tako kako je, minimalno nošenje dva i pol mjeseca, ali stvarno nositi, a ne malo nositi, malo skidati. pa smo preko veze došli kod dr. sabola, a on je rekao da je dovoljno široko povijanje, pa kontrola kod ortopeda.
ništa, mi odlučili nositi, i trebamo napraviti kontrolu u st, nakon tjedan dana nošenje remenčića. otišli smo kod dr. Ivaniševića, u polikliniku Salus, i on je samo sve to potvrdio.
kontrola za mjesec dana u bolnici - dr. Erceg kaže da je dovoljno nosila remenčiće, da ih možemo skinuti i samo široko povijanje, kontrola za 6 tjedana.
opet u bolnici, ovaj put kod dr. Tripalo - ona poludila na dr. Ercega, kako joj je mogao skinuti remenčiće, i da ona mora nositi jer nisu kukovi dobro.
kontrola za mjesec dana - tada još nije isto bilo dobro.
kontrola za mjesec dana - lijevi kuk ispravljen, desni nije.
na kraju se to odužilo do njezinog 9. mjeseca života i tada smo ih napokon skinuli.

ona je u remenčićima propuzala i digla se na noge bez pridržavanja za išta.
prohodala je sa 10 i pol mjeseci, a ja sam se užasno bojala da će motorički zaostajati za vršnjacima.

moram priznat da nas je sve to umelo i da mi nije jasno kako 6 doktora vide jednu te istu sliku na ekranu, a različito tumače.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 21:33   #224
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
pedijatrica nam dala uputnicu za uzv i pregled ortopeda...rutinski...

oirtoped ju pogledao i napravio uzv..i sve ok...ali je on rekao da on općenito, svima i onima kojima je sve ok (kod naše bebe je sve ok) preporuča široko do 6mj

ja pretpostavljam da je on "stara škola"....
e tako identično je sve ali baš sve i kod nas izgledalo. nalaz Ia i terapija široko povijanje...
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:20   #225
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
nisam bila dovoljno precizna. nasmije se na glas točno u trenutku kad joj savijena koljena budu najraširenija što može.
to i moj radi
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:41   #226
Kad točno treba ići na onaj pregled koji kažu na tom prvom pregledu, dođite kad djete prohoda. Miho je napravio prve korake prije mjesec dana, sad već hoda, pa si mislim jel bi trebali otići na taj pregled?
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 12:46   #227
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
e tako identično je sve ali baš sve i kod nas izgledalo. nalaz Ia i terapija široko povijanje...

nama na nalazu piše sve ok, ali on tako svima veli...ja ju široko povijam samo preko noći...
kaj ja znam
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 14:24   #228
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
e tako identično je sve ali baš sve i kod nas izgledalo. nalaz Ia i terapija široko povijanje...
Zar nije nalaz Graf I a najblaza displazija? Tj ne displazija, displazija ne moze biti lagana, nego nestabilnost?
Da je bas sve odlicno ne bi bilo nikakvog stupnja koliko ja znam.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 16:26   #229
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Zar nije nalaz Graf I a najblaza displazija? Tj ne displazija, displazija ne moze biti lagana, nego nestabilnost?
Da je bas sve odlicno ne bi bilo nikakvog stupnja koliko ja znam.
moj ortoped mi nije htio protumačiti nalaz, rekao je samo sve je u redu a za ostalo da pitam svoju pedijatricu. napisao mi je vježbe i dalje i kontrola NE. nazvala sam pedijatricu i sestri pročitala šifru Ia na što je ova rekla da više ne trebam povijati. na cijepljenju nam pedica daje uputnicu za drugog ortopeda zbog nogica koje su nam malo išle prema unutra (stopala). on kaže da je sa stopalima sve ok, kao i s kukovimA ali je preporuka jer kukovi sazrijevaju do 6. mjeseca i dalje povijati široko.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 19:56   #230
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Kad točno treba ići na onaj pregled koji kažu na tom prvom pregledu, dođite kad djete prohoda. Miho je napravio prve korake prije mjesec dana, sad već hoda, pa si mislim jel bi trebali otići na taj pregled?
to sam se i ja pitala i onda sam nazvala tifenbacha i rekao mi je da nakon prvih koraka pustim još dva do tri mjeseca dok zbilja dijete onako zapravo hoda,bez popikavanja i tome sličnog dok se još uče
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:32   #231
otisli kod čalage, preporucam!
bili naruceni odmah sutradan, i nismo cekali ni minute.
super je doc, jako pristupacan, sve nam je objasnio, odgovorio na sva pitanja, malu cijelu pregledao.
i sve je super
moramo samo povremeno raditi one vjezbice.

pregled 400 kunica.al vrijedi.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:12   #232
Vježbanje kukova

Kako vam ide vježbanje kukova, za one koji moraju? Nama je dr rekao vježbice i na kontrolu sa 6 mjeseci. Kako je bebačica sve jača, ona meni baš neda da joj savijam i širim nogice pa onda ispada kao borba, iako vidim da joj to sve skupa nije neugodno. Smješka se ona, ali veća joj je fora mene zezat i ne dat mi da radimo vježbe Nekad baš i ne uspijemo provježbat 10tak puta kako nam je preporučeno (kod svakog previjanja) jer ona nakon nekog vremena postane nervozna kaj ju tolko gnjavim
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:27   #233
Subi...nisi jedina...ja se sva preznojim dok napravim tih 10 puta...u 90% slucajeva to niti nije toliko puta...ako uspijem 2-3 povezat u komadu kako spada,super!

i ne radim ih kod svakog prematanja...jer moja nije luda za skidanjem i presvlacenjem pa to sve mora biti jako ekspresno gotovo inace urla kao manijak...

i stalno me pece savjest da ne vjezbam koliko bi trebala,a ne znam kako...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:32   #234
E baš to Ribice, peče me savjest... Ja ne radim rano ujutro na prvom presvlačenju jer smo i ona i ja još lagano ošamućene ali preko dana se stvarno trudim ali isto ne uspije uvijek. Nadam se da će sve bit ok, za nekih mjesec dana idemo na kontrolu, a do tada ćemo se nekako boriti
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:48   #235
drzim fige...bit ce sve ok na kontroli...a mi ipak dajemo sve od sebe...sta ces kad cu nam curke aktivne same po sebi pa im dodatni fitnes nije potreban...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 11:19   #236
znači ima nas još-ni moj nije oduševljen sa vježbanjem-ne smeta mu al mene voli zezati,skupi nogice i smije se.koju put ne uspijem 10 puta ponoviti...al dajem sve od sebe
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 15:50   #237
Drage mame, brinite se za kukiće svojih bebica i provjerite 2x ako vam i kažu da je sve u redu... Meni je danas 25 god., dok sam bila beba mojoj mami su rekli da je s kukićima sve u redu i ništa nisu provjeravali, pa sad jedva hodam jer se ispostavilo da imam displaziju kukova i doktori se ne mogu dogovorit dal trebam protezu ili će mi "popravljat" moje kosti :S bolje da se bebice malo namuče dok su male, pa da je sve ok kasnije

Pozdrav svima!
belly_008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:26   #238
Po pitanju (ne)redovitog vježbanja: bili na kontroli i sve je ok, s tim da mi u zadnje vrijeme uopće nije dala da vježbamo, tako da ako smo jednom dnevno provježbali, puno smo napravili. Doktro rekao da je sve super i da ne moramo ponovno na kontrolu.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 23:25   #239
Mi smo poslani ortopedu poslije uzv. Do tada još dvije pelene uz onu za široko ;islim da ću otići do dr. Tripalo po preporuci. Hvala Bogu da nisam čekala dva mjeseca, valjda će pomoći što imamo samo mjesec.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:21   #240
malo dižem temu....treba mi savjet.

prvi put smo išli privatno na uzv kad je malena imala nepunih 2mj. sve je bilo ok, no budući da je nedonošće valjda, rečeno nam je da sa 5-6mj dođemo na kontrolu. U međuvremenu su počeli i u Vinogradskoj raditi ovaj pregled te sam malenu naručila, ali smo dobili termin za mjesec dana. Sestra na tel me uvjerava da je to ok, s obzirom da je prvi uzv bio uredan.

Mene brine je li to kasno jer će tad već imati 7mj
Da ju vodim u Vinogradsku ili da ju ipak opet privatno naručim za par dana?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.