Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 13:45   #61
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
Jesi ti vidjela taj book ili ti je samo pričao o njemu?
vidjela sam ga, bio je izložen na nekom stalku.
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 13:46   #62
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
U Jastrebaskom imate takav wedding book za 1500 kn bez slikanja...
kako bez slikanja? ni ovi ne slikaju, pošalješ im fotke koje imaš i oni samo slože book.
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 13:49   #63
Quote:
pandalavanda kaže: Pogledaj post
kako bez slikanja? ni ovi ne slikaju, pošalješ im fotke koje imaš i oni samo slože book.
A tak i tam, mislila sam da je ako te i slikaju na dan vjencanja jos onda je skuplje - slga slikanja se js dodatn placa...Ja cu njih uzeti - mislim vec jesam...Jeeeeeeee
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 13:52   #64
a taj wedding book si napraviš uz ovaj "običan" album, pa imaš i jedno i drugo ili ti mijenja album?
__________________
16.08.2008.-from this day forward..
mary25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:02   #65
ja sam mislila to pokloniti starcima, tako da imaju par posebnijih slikica od nas. i zato sam htjela neki manji format jer mi je ovaj A4 prevelik, a i previše im je tih 100 stranica koliko zna bit u book-u.ovako nešto bi htjela
sad, dal ćeš imati samo to ili još i album, ovisi samo o tebi
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:03   #66
Da to je to...Jeeeeeee!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:06   #67
Quote:
pandalavanda kaže: Pogledaj post
sad, dal ćeš imati samo to ili još i album, ovisi samo o tebi
ma da, to sam u biti i htjela znati, kako ćete to vi napraviti..
a fora je tak nešto imati..zgodni su te knjigice..
__________________
16.08.2008.-from this day forward..
mary25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:11   #68
Kak cemo za zahvalnice djeliti DVD onda sam mislila josa za roditelje, bake i kumove napraviti manji fotoalbum...Razvija mi moj fotograf jednu moju ideju...ali necu sad nista o tome dok ne vidim...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:28   #69
ali čim vidiš, podijeli s nama
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:03   #70
Quote:
pandalavanda kaže: Pogledaj post
koliko košta to zadovoljstvo?
Nama ženska koja je bila na štandu nije htjela reći niti okvirnu cijenu
Priča joj je bila "znate, sve ovisi, nije isto jel vi imate svadbu od 200 ili 400 ljudi, mi cijenu procjenjujemo individualno". Ja sam ju pitala onda koliko košta neki klasični paket kod njih, foto, video, album i 200 slika, na što je ona rekla da mi to nikako ne može reć nit okvirno jer da nemaju cjenik nego je sve individualno?
A ne znam kaj svi hvalite tu trokutastu knjigu, meni je bila baš kič, pogotovo ona zeleno-žuta svila izvana. (Što mi je ona ponosno naglasila da je svila, inače ja ne znam kako svila izgleda )
Mislim po meni neusporedivo lošija knjiga prema knjizi od Spinakera i Fana. (s time da ovdje ne govorim o kvaliteti slika i fotografa, da ne bi bilo zabune).
Također ženskica na štandu nije znala razliku između te knjige i albuma, ja sam ju stalno ispitivala za druge formate knjige i kako se može napraviti layout, a ona je meni stalno gurala album sa slikama, ko da ne kuži razliku?
Uglavnom, nisu mi ostavili dobar dojam.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 17:34   #71
Quote:
pandalavanda kaže: Pogledaj post
ja sam mislila to pokloniti starcima, tako da imaju par posebnijih slikica od nas. i zato sam htjela neki manji format jer mi je ovaj A4 prevelik, a i previše im je tih 100 stranica koliko zna bit u book-u.ovako nešto bi htjela
sad, dal ćeš imati samo to ili još i album, ovisi samo o tebi
Pa, ako hoces pravi weddingbook to ce biti oko 800 do 1200 euro za 50 stranice (50 pages, 100 sides)...

Skup, ali prekrasan.
__________________
people photographer - no people, no fun!
OlafSiebert is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:08   #72
Zasto su tako skupi ti photobookovi? Sta nije onda bolje zlociti to sve sam i dati online negdje printat? 30x30 sa izvana recimo lanom (sto bi ja htjela) su naajskuplja oko 50/60 eura...
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:42   #73
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Zasto su tako skupi ti photobookovi? Sta nije onda bolje zlociti to sve sam i dati online negdje printat? 30x30 sa izvana recimo lanom (sto bi ja htjela) su naajskuplja oko 50/60 eura...
Čuj, vjerojatno je neka razlika u kvaliteti. Ja sam si to uvijek zamišljala da je to nešto slično kao časopis, tj. da su te stranice debljine kao recimo korice od časopisa vjenčanja ili nekog drugog časopisa sa kvalitetnijim koricama (ne znam jel tko tu čita Bug )
Uglavnom, kad sam gledala kod spinakera, te stranice kao da nisu bile od papira, to je nešto strašno debelo, pa bar 3 mm. Više mi je ličilo plastičnim pločama nego listovima, ako mogu usporediti. Stvarno nešto fenomenalno, u principu tek tada dobiješ dojam da će se prije potrgati stranice od foto albuma nego to... nema šanse da se to ocufa listanjem.
E sad, možda to što ima za online narudžbu, možda to nisu tako debeli papiri, možda su recimo debljine kao korice časopisa (1 mm), pa se baš lista kroz njih (dok ove baš moraš okretati jer se gotovo ne savijaju).
Ne znam, samo nagađam.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:47   #74
Ovaj book od Spinakera recimo ima i drugačiji uvez... kao dva manja šarafića (laički rečeno) koja spajaju korice i listove, tako da naknadno možeš ubaciti koliko god listova hočeš.
Primjerice napraviš book (samo listovi, stranice) kada krstiš dijete i ubaciš u taj book... imaš cijeli family life story u tome.

Ja sam vidjela par pokušaja izrade tih bookova kod nas i kvalitetom se (još) ne mogu usporediti.
Spinaker svoj book šaljke na izradu u Izrael! (ili možda Iran... tak nešto...)
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:51   #75
Quote:
mp1978 kaže: Pogledaj post
Kad se pojaviš na dogovoru onda procjene za koliko te mogu oženit'
Bace oko na auto koji voziš, kak si obučen i to...
Znam više likova koji tako rade... onda opale neku masnu cijenu pa ako vide kiselu facu kažu: "Ali evo samo za vas popust 20%!"
vidis, nije to mozda daleko od istine......

ja dosla s crnim bemveom od 230 konja, 2003 (ne hvalim se, nije moj ) i dobili smo jaaaaako dobru cifru, fotkanje i video 15 000 kn, albumi od 1000kn pa na dalje, pa da ne pricam kakve su nam unikatne albume nudili... a isto ko neko zmotavanje, nije rekla zenska gle to kosta tolko, ovo ovolko. nego vise ono, pa cujte, ak bi uzeli ovo, ono cijena je takva ali bez toga i toga, bla bla bla...
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:02   #76
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Čuj, vjerojatno je neka razlika u kvaliteti.
......
Ne znam, samo nagađam.
Ja sam zadnjih tjedana gledala po netu i ima svacega za narucit.. imas bas u obliku knjige, sa lanom.. itd.. imas razlicite listove iznutra.. bla bla.. ima svega i svacega.. treba potrazit, ja jos gledam i razmisljam koju bi i na kakav nacin...

Mene samo cudi cijena.. mislim partisuca kuna samo za to mi se cino previse pretjerano, ionako su skupi svi pa jos i to

maredoo, ovo mi zvuci zanimljivo, da mozes nadoknadit, a samo je pitanje do kada.. za 20 god. to sigurno nece nuditi vise
a da salju u iran/israel ili kamo vec.. me cudi isto.. mozda negdje online narucuju idem guglat mozda nesto nadjem tamo
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 23:32   #77
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
Ovaj book od Spinakera recimo ima i drugačiji uvez... kao dva manja šarafića (laički rečeno) koja spajaju korice i listove, tako da naknadno možeš ubaciti koliko god listova hočeš.
To nije "book" to je katalog i to je jeftinija varijanta gdje si sam printaš obostrano i ubacuješ u te "korice". Sumnjam da to ide negdje van u izradu, a pogotovo ne u Iran

E book je malo kompliciranije napraviti jer se kartoni bigaju pa na njih kaširaju printevi pa se to sve skupa slaže u knjižni blok i uvezuje. Tako dobivaš mogućnost duplerica i malo konkretniji izgled. Sve je ručni rad i još ako se radi art print nije čudo da košta.

Pitanje je samo da li se isplati davati 2000 kn + za to kad u paketu fotkanja dobiješ (uglavnom) kvalitetan album sa 200 fotki.

Ako si studio da truda da se složiti album sa raznoraznim formatima fotki, pa razni papiri, efekti... i uvijek će izgledati onako kako i treba izgledati - kao foto album. Ovo mi malo izgleda kao kombinacija biblije i dječje ilustrirane encikopedije
mp1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 00:01   #78
Quote:
mp1978 kaže: Pogledaj post

E book je malo kompliciranije napraviti jer se kartoni bigaju pa na njih kaširaju printevi pa se to sve skupa slaže u knjižni blok i uvezuje. Tako dobivaš mogućnost duplerica i malo konkretniji izgled. Sve je ručni rad i još ako se radi art print nije čudo da košta.
Tak je izgledao ovaj od spinakera, znači sa duplericama i kartoni su bili bigani zbog presavijanja

Quote:
mp1978 kaže: Pogledaj post

Ovo mi malo izgleda kao kombinacija biblije i dječje ilustrirane encikopedije
Vrlo zanimljiva obzervacija
Moram priznati da se pomalo i slažem s tobom, ali ja sam oduvijek voljela dječje ilustrirane enciklopedije pa mi je ovo predivno.
__________________
potpis. zadovoljni?

Zadnje uređivanje Magg : 17.10.2007. at 10:30.
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 00:22   #79
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Moram priznati da se pomalo i slažem s tobom, ali ja sam oduvijek voljela dječje ilustrirane enciklopedije pa mi je ovo predivno.
Gle, super je, duplerice, neograničene mogućnosti slaganja layouta, da bi riječ rekao... jedino je cijena malo manje super...

Čitao sam malo ranije postove pa sam primjetio da to netko nudi za ne znam, 50$ na webu ili tako nešto mislim... ljudi nemojte nasjedati na to, to MORA koštati jako puno tako da su ove jeftine varijante vjerovatno neki gadni fake
Krvav je posao slažiti takvu knjigu, unikatnu, 1 komad, svo to kaširanje, slaganje... to ni Kinez ne radi za 50$
mp1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 08:47   #80
Quote:
mp1978 kaže: Pogledaj post
To nije "book" to je katalog i to je jeftinija varijanta gdje si sam printaš obostrano i ubacuješ u te "korice". Sumnjam da to ide negdje van u izradu, a pogotovo ne u Iran

E book je malo kompliciranije napraviti jer se kartoni bigaju pa na njih kaširaju printevi pa se to sve skupa slaže u knjižni blok i uvezuje. Tako dobivaš mogućnost duplerica i malo konkretniji izgled. Sve je ručni rad i još ako se radi art print nije čudo da košta.

Pitanje je samo da li se isplati davati 2000 kn + za to kad u paketu fotkanja dobiješ (uglavnom) kvalitetan album sa 200 fotki.

Ako si studio da truda da se složiti album sa raznoraznim formatima fotki, pa razni papiri, efekti... i uvijek će izgledati onako kako i treba izgledati - kao foto album. Ovo mi malo izgleda kao kombinacija biblije i dječje ilustrirane encikopedije
S druge strane svi "bookovi" koje sam ja listala su se raspadali upravo zbog lošeg uveza. Predebele stranice, preloše ljepilo... Uostalom, mislim da apsolutno svi koji rade neke bookove ih šalju van, Ja znam jednu firmu koja se počela baviti s time, no ne znam je li ideja na kraju zaživjela ...
I nije book od Spinakera isprint ubačen u korice, nego tisak + plastifikacija koja je u cijelom mom dosadašnjem iskustvu uvijek izdražla više od kaširanja.

I ne bih se složila da knjiga mora izgledati kao foto album... zapravo baš suprotno: mora biti potpuno različita od njega i u manje sadržaja ispričati cijelu priču. Baš kao u slikovnicama

__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.