Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 07:47   #1
Smanjena potencija/erektilna disfunkcija, smanjen libido

jako puno mladih muškaraca pati od erektilne disfunkcije (smetnje erekcije, odnosno impotencija) kod kojega muškarac ne može postići erekciju ili je ne može održati dovoljno dugo da završi seksualnu aktivnost ili je pak erekcija nedovoljno čvrsta da bi bila moguća penetracija i seksualni odnos.

To je zaista strašna spoznaja samom uškarcu a jako frustrirajuće za njegovu partnericu.

da li se je itko sa ovim susreo?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:10   #2
oh vec vidim kako ce se svi javljat

zake te zanima?
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:46   #3
pa zato kaj mi se cura od 22 godine žali da njezin dečko od 24 jednostavno ne može postići ukrućenost uda pri seksu.

pa zato kaj sam se i ja tokom svog života sa nekoliko partnera sa takvim problemom surela
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 08:37   #4
Erektilna disfunkcija

Molim vas da mi odgovorite iskreno bez muške bahatosti i hvaljenja,jer mi zaista treba pomoć.
Mislim da moj suprug ima problema sa erektilnom disfunkcijom,ali vrlo malo želi pričati o tome.

Vec 7.godina pokusavamo dobiti bebu.Seksualni zivot nam se sveo uglavnom na pravljenje bebe.

Kada smo prije nekoliko mjeseci krenuli na vještačku oplodnju tj, inseminaciju,tada je to i počelo.
Doktor nam je rekao mjesec prije inseminacije da pokušamo kod kuće u periodu
plodnih dana imati odnos. Međutim, moj suprug nije mogao.

Od tada se vrtimo u začaranom krugu.

Nisam ostala trudna inseminacijom,sada opet trebamo pokušati bez doktora.

Ali, on se ne usudjuje ni pokušati.Strah ga je da mu se ne desi ponovo, ono što se ponavljalo mjesecima uzastopno.

I tako hodamo mjesecima.
OAko ga i natjeram da priča o tome, neugodno mu je.
Vidim da pati zbog situacije,povlači se u sebe.
Sram ga je ići doktoru,kaže da ce se vremenom sigurno sve srediti.

Ali, mene je strah da neće, ne zbog seksa i bebe, nego možda ima (ne daj Bože) neku kardio-vaskularnu bolest (to su vrlo mogući znaci,puši po 2-2.5 kutije cigareta dnevno), rak prostate i sl.

Ne znam šta da radim.
nikadmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:24   #5
Nadala sam se da mi neko moze pomoci od muskaraca ,ako je imao slicnih problema.

Mada sam svjesna da će rijetko koji muškarac pisati o tome pod pravim nickom, ako mu se i desilo.
Kako da prebacim temu na zdravlje?
Pomoć mi je zaista potrebna,jer ne mogu vise gledati supruga kako pati.
A, i potomstvo nam je pod velikim upitnikom.
nikadmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:10   #6
A da ga e forsaš toliko, ovdje nije problem u erektivnoj disfunkiji,nego u tvojoj trudnoći, tj. grubo rečeno da li će te oploditi ili ne. To ispada kao posao, zadatak koji on jednostavno mora izvršiti, no iz mjeseca iz mjesec ti ne ostaješ trudna i on se osjeća krivim. Jednostavno , ne navaljuj, djete će doći kad se budete opustili i kad za to dodje vrijeme
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:38   #7
Quote:
nikadmama kaže: Pogledaj post
Sram ga je ići doktoru,kaže da ce se vremenom sigurno sve srediti.

Ali, mene je strah da neće, ne zbog seksa i bebe, nego možda ima (ne daj Bože) neku kardio-vaskularnu bolest (to su vrlo mogući znaci,puši po 2-2.5 kutije cigareta dnevno), rak prostate i sl.

Ne znam šta da radim.

te 2-2,5 kutije dnevno mogu bit veliki problem,muškarcima pušenje znatno smanjuje potenciju i sposobnost oplodnje,višak kila također smanjuje plodnost,stres i nedovoljna fizička aktivnost.

Nisi napisala koliko ima godina.

Uglavnom prestajanje s pušenjem,skidanje kila i bavljenje sportom značajno povećavaju plodnost i potentnost u muškaraca.A ima i one Kegelove vježbe koje također povećavaju potenciju muškarca.

Ima dosta linkova na istraživanja kako pušenje utječe na plodnost i potenciju muškaraca na topicu Prestati pušiti - tips&tricks pa tamo pogledaj.Zapravo ja sam stavljao povremeno te linkove pa pogledaj unazad moje postove
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 10:16   #8
Gutaperka -hvala na savjetima.
Najmanji problem bi bio da je to na psihickoj bazi.
Plasim se upravo tog silnog nikotina koji unosi u sebe.
Ima i puno vise kilograma nego sto bi trebao, ne bavi se sportom.
Radi uzasno stresan posao.
Uz to mu je i tlak visok.
Ima 33 godine.
Idem sada citati to sto si pisao

Lescolxl- ne vrsim pritisak na njega sto se tice bebe.
Mene daleko vise zabrinjava njegovo zdravstveno stanje.
Ja sam u godinama kada moram pozuriti sa trudnocom i svaka godina nosi rizik da ne uspijem iznijeti trudnocu do kraja.
A, on sam je svjestan toga.
To i sam zna, ne mogu mu zavezati oci nad cinjenicama.
nikadmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 10:24   #9
Quote:
nikadmama kaže: Pogledaj post
Gutaperka -hvala na savjetima.
Najmanji problem bi bio da je to na psihickoj bazi.
Plasim se upravo tog silnog nikotina koji unosi u sebe.
Ima i puno vise kilograma nego sto bi trebao, ne bavi se sportom.
Radi uzasno stresan posao.
Uz to mu je i tlak visok.
Ima 33 godine.
e pa tvoj suprug ima skoro sve predispozicije za neplodnost i impotenciju.Možda nema visok kolesterol i šećer ali ako tako nastavi sigurno će i to dobiti.A i visok kolesterol po onom što si navela bi lako mogao imat.

No sve to se dobrim dijelom može regulirat ostavljanjem cigarete,pravilnom prehranom i tjelovježbom,čak i taj stres na poslu se tjelovježbom može ublažit.

Svrati i na Rekreacija i fitness pa malo pročitaj o mršavljenju i vježbanju,ima dosta tema o tome i korisnih savjeta
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 17:00   #10
Možda suprug osjeća veliki pritisak zbog svega toga da jednostavno ne može... Imam blizak primjer muškaraca od 38 godina, koji puši ko Turčin, pije svaki dan, o kilama da i ne pričamo-ogroman je i još k tome stresovi na poslu i kod kuće, ali opet napravio je dijete. Naravno, nisu svi isti ali u usporedbi s ovim, mislim da je ipak veći problem psiha.
Stiska ti je s vremenom, razumijem, ali mislim da bi vas dvoje ipak trebalo napraviti pauzicu od kojih pola godine-godinu,da se malo opustite i prepustite drugim stvarima.
Dijete dođe kad najmanje očekuješ, a ako baš nešto požuruješ, baš onda neće.
Preporučam samo malo opuštenije.
Sretno!
*Ami* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 01:45   #11
Quote:
nikadmama kaže: Pogledaj post
Lescolxl- ne vrsim pritisak na njega sto se tice bebe.
Mene daleko vise zabrinjava njegovo zdravstveno stanje.
Ja sam u godinama kada moram pozuriti sa trudnocom i svaka godina nosi rizik da ne uspijem iznijeti trudnocu do kraja.
A, on sam je svjestan toga.
To i sam zna, ne mogu mu zavezati oci nad cinjenicama.
Ta spika koju ovdje prosipaš jeste pritisak. Pusti čovjeka ili se potrudi oko njega, unesi nešto novo u spavaču sobu, a ne poster bebe.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 10:59   #12
Quote:
nikadmama kaže: Pogledaj post
Ja sam u godinama kada moram pozuriti sa trudnocom i svaka godina nosi rizik da ne uspijem iznijeti trudnocu do kraja.
A, on sam je svjestan toga.
To i sam zna, ne mogu mu zavezati oci nad cinjenicama.
Ma koji muškarac je svjestan toga??
Prestani tušiti čovjeka i nagovori ga da ode negdje na godišnji... SAM!!
Reci ti bolje nama koliko imas godina, koliko si debela , koliko se bavis sportom i koliko stresan posao imas!
Ipak si ti bila na toj umjetnoj oplodnji i kao nije uspjela zbog njegove disfunkcije... i sad to mladom čovjeku nabijas na nos, pa hvala bogu da mu se nece dignuti
__________________
Oš opet pitat glupost...?!
Poindexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:56   #13
E Pointer jesi ga baš naukusan...ali s druge strane šta je je..ženo draga zbog čega toliki pritisak? A koliko je tebi to godina 35, 38, 45? I tko te je to uvjerio da se moraš požuriti s trudnoćom? Osobno znam xy žena koje su rodile iza 40-te i sve pet. Pa danas je to bar više manje postao stil života. Jasno rizik uvijek nekakv postoji, ali rizik je i hrana koju jedemo, zrak koji udišemo (smog, ispušni plinovi itd..) vodu koju pijemo...Mislim da bi trebali olabavit oboje i za jedno vrijeme prestat raditi bebu. Čovječe 7 godina pravljenja bebe!!!, pa to bi i konja bacilo u bed..osim toga ako vam nije suđeno nije, ima na milone djece za usvojiti koja bi sve dala da imaju koga zvati mama ili tata..Meni je 34, zakoniti mi je još stariji i još nemam djece, skupa smo već 15 godina i kaj sad..planiramo uskoro i da ŽELIMO silno svoje dijete...a ježi ga ako neće ići neće, ako se baš desi iz tko zna kojeg razloga da ne možemo imati vlastitu bebu (ne mora nipošto biti starost, znaš ima puno faktora koji utjeću na to, mislim hej 7 godina, pa to nije baš malo!!!) usvojit ćemo i svi opet sretni. Iskreno meni je daleko važnije da smo nas dvoje sretni, da se volimo, mazimo, pazimo i gugućemo jedan drugome dalje, nego da na silu forsiram dijete...jer zapitaj se ako ovako ne funkcionirate, a kako ćete sa djetetom? Kakvi će te tek biti roditelji?
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 05:32   #14
Quote:
nikadmama kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi odgovorite iskreno bez muške bahatosti i hvaljenja,jer mi zaista treba pomoć.
Mislim da moj suprug ima problema sa erektilnom disfunkcijom,ali vrlo malo želi pričati o tome.

Vec 7.godina pokusavamo dobiti bebu.Seksualni zivot nam se sveo uglavnom na pravljenje bebe.

Kada smo prije nekoliko mjeseci krenuli na vještačku oplodnju tj, inseminaciju,tada je to i počelo.
Doktor nam je rekao mjesec prije inseminacije da pokušamo kod kuće u periodu
plodnih dana imati odnos. Međutim, moj suprug nije mogao.

Od tada se vrtimo u začaranom krugu.

Nisam ostala trudna inseminacijom,sada opet trebamo pokušati bez doktora.

Ali, on se ne usudjuje ni pokušati.Strah ga je da mu se ne desi ponovo, ono što se ponavljalo mjesecima uzastopno.

I tako hodamo mjesecima.
OAko ga i natjeram da priča o tome, neugodno mu je.
Vidim da pati zbog situacije,povlači se u sebe.
Sram ga je ići doktoru,kaže da ce se vremenom sigurno sve srediti.

Ali, mene je strah da neće, ne zbog seksa i bebe, nego možda ima (ne daj Bože) neku kardio-vaskularnu bolest (to su vrlo mogući znaci,puši po 2-2.5 kutije cigareta dnevno), rak prostate i sl.

Ne znam šta da radim.


Ovdje je vrlo lako moguce da je rijec o hipogonadizmu.
Sada bi, ako se potvrdi, trebalo vidjeti jeli rijec o primarnom
ili sekundarnom hipogonadizmu.

Da li suprug ima jos neke simptome poput depresije, umora,
opce bezvoljnosti, nakupljanja masnog tkiva, povremene dezorijentacije,
gubitka samopouzdanja ili slicno? (godine?)

Samo neka on malo skoci do svoga lijecnika, sve ce se pokazati vrlo
jednostavnom krvnom pretragom i ako se pokaze da je rijec o jednom
od oblika hipogonadizma (iako je moguce da je samo stres u pitanju)
sve ce se rjesiti terapijom, nakon koje ce mu se (na obostrano zadovoljstvo)
vratiti kvaliteta zivota.

I nikakva sramota i gluposti, izbij mu to iz glave, bolest ne bira.
bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 08:24   #15
Quote:
bill kaže: Pogledaj post
Ovdje je vrlo lako moguce da je rijec o hipogonadizmu.
Sada bi, ako se potvrdi, trebalo vidjeti jeli rijec o primarnom
ili sekundarnom hipogonadizmu.

Da li suprug ima jos neke simptome poput depresije, umora,
opce bezvoljnosti, nakupljanja masnog tkiva, povremene dezorijentacije,
gubitka samopouzdanja ili slicno? (godine?)

Samo neka on malo skoci do svoga lijecnika, sve ce se pokazati vrlo
jednostavnom krvnom pretragom i ako se pokaze da je rijec o jednom
od oblika hipogonadizma (iako je moguce da je samo stres u pitanju)
sve ce se rjesiti terapijom, nakon koje ce mu se (na obostrano zadovoljstvo)
vratiti kvaliteta zivota.

I nikakva sramota i gluposti, izbij mu to iz glave, bolest ne bira.
Hvala ti na savjetu.Tvoj post (izmedju ovih tinejdzerskih,primitivnih i povrsnih) je pravo osvjezenje i pomoc.
Simptome depresije ima odprilike kako je presao na novi posao (gdje mu je atmosfera uzasna).
Najvise me plase KV bolesti jer po ocevoj liniji ima jake predispozicije za to.
Jako mi je bitno da ode doktoru,jer mi je njegovo zdravlje najbitnije.
Citala sam da su to simptomi (osim ovih koje si i ti naveo) i raka prostate i sl.
A,muskarci su poprilicno teski kada je odlazak doktoru u pitanju.
Nadam se da cu ga nagovoriti.

KuiperBelt- ne pricaj stvari koje ne poznajes dovoljno. Ja svog muza ne tjeram na zacece,nego i on zeli potomstvo (ako ne i vise od mene).
Mani se stereotipa da zena vrsi pritisak na muza da bi ostala trudna. I muskarci su ziva bica koja zele djecu.
Nije ovo 19. stoljece.

Sto se tice osvjezenja u spavacoj, moj muz i ja imamo dovoljno maste i medjusobne bliskosti,tako da mi tu ne trebaju naputci. Niti je nasa ljubav,medjusobna paznja,privlacnost,razumijevanje i obazrivost upitna.
Za to nisam trazila misljenje,nego za zdravstveni problem.


A,sto se tice PRVE trudnoce poslije 35. godine, proguglaj detaljno, pitaj doktora-i problemi ce ti se sami pokazati.
Naravno-zlatni izuzetci postoje i ja se iskreno nadam da ce ti sve proci bez problema.
Samo ti zivi u iluziji da je prva trudnoca poslije 40. normalna.
Podji prvo od dawnovog sindroma, pa nadalje.
A, sto se tice usvajanja- nisam protiv toga. Naprotiv.
I da imam djecu (pod uslovom da to financijski mogu sebi priustiti) usvojila bih dijete.
Ti sa svojih 34. dobro razmisli kada ces pokusati da ostanes trudna.
Sta ako ne uspijes ostati trudna?
Usvojit ces,naravno.
Znas li da ce ti biti usvojen zakon da je dobna granica za usvajanje 35.godina?
Udruga Roda vec se pocela boriti protiv tog prijedloga,nadam se da ce se i izboriti.

Ali i da se odbaci zakon, hoces li stici na vec zadanu dobnu granicu?
Stoga, draga moja, ne komentarisi materiju koju dovoljno ne poznajes.
Da ja ne bih ispala zla, dobro se raspitaj o zacecu,neplodnosti,usvajanju, pa se zapitaj sta ces i kako ces.


Ostale postove koji su pisani ne zelim ni komentarisati,jer su nedotupavni.
Da je problem tako lako rijesiti, ne bi postojao urolog,kardiolog,psiholog...
Nije vrijedno ni jedne rijeci...

Zadnje uređivanje nikadmama : 15.09.2008. at 10:29.
nikadmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:18   #16
Simptome depresije ima odprilike kako je presao na novi posao (gdje mu je atmosfera uzasna).





Procitaj si ovu recenicu jos jednom.
bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:43   #17
Quote:
nikadmama kaže: Pogledaj post
Najvise me plase KV bolesti jer po ocevoj liniji ima jake predispozicije za to.
pa tvoj muž ima doslovno sve predispozicije za KV bolesti(nasljeđe,pušenje,stres,debljina,nekretanje a možda tlak i kolesterol).

A jedan od simptoma slabe funkcije srca je upravo erektilna disfunkcija,možda je povezano s time a možda nije ali mislim da bi svakako trebao otić na pregled i razgovor s liječnikom
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:48   #18
To mene i plasi.
Zacece mi je u ovom trenutka najmanji problem.
Moj muz mi je najvazniji,sve ostalo se moze nekako kompenzovati.
Citala sam puno o uzrocima disfunkcije i sve me upucuje na neku bolest.
Umirem od brige.
nikadmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:51   #19
Quote:
nikadmama kaže: Pogledaj post
To mene i plasi.
Zacece mi je u ovom trenutka najmanji problem.
Moj muz mi je najvazniji,sve ostalo se moze nekako kompenzovati.
Citala sam puno o uzrocima disfunkcije i sve me upucuje na neku bolest.
Umirem od brige.
ne vjerujem da se bolest već razvila ali bi lako mogao bit blizu.Ne treba se uznemiravat zbog toga nego poduzet mjere da se to ne bi dogodilo
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:54   #20
Ipak cu morati obaviti ozbiljan razgovor za muzem.
Nema mi druge.
Bolje da se duri na mene i ode doktoru,nego da se nesto desi.
nikadmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.