Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 15:14   #1001
to su još i dodatne vježbe za koordinaciju, otvaranje očiju na leđima i bildanje konjskih živaca..
troši više kalorija nego primarno vježbanje
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 15:26   #1002
Ae ovako izvjezbam ono sto bi inace u tjedan dana.. Snagu, izdrzljivost, zivce,.. Pa sam opet mirna mjesec dana!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 18:00   #1003
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
ja ne znam u kojoj je moja fazi ali nije baš lagana....
ne zna ništa više normalno reći, nego samo vrišti, dere se, trči, bježi kad smo vani, nikad neće dati ruku i normalno hodati, nego je moram ganjati po cijelom parku jer se ona nebi sigurno sama vratila do mene, uopće je nije strah što je sama i što mene nema ....

ja pokušajem ostati mirna i ne povisiti glas iako mi je to ponekad jakooo teško jer u sebi ludim ali sam vidjela kad ja ludim, višem da je još gora ...

kad vidim drugu djecu kako se normalno ponašaju pomislim da je moja jedina takvi drekavac, da ima taku jaku volju, nadam se da je samo faza i da nije stvar naravi i karaktera i da će uvijek takva biti
I ja ima jednog takvog.... svaki odlazak u park, dućan, općenito među ljude je noćna mora. U 10. mj. će tri, ali i dalje ne popušta-taj kad nešto zacrta, tako mora biti, bori se ko nekakav gerilac
Uglavnom, našla sam i ja njemu lijeka Dvaput sam ga u takvim izljevima divljanja i urlanja (jednom u dućanu, jednom u parku) lijepo uzela i odvela doma bez obzira što smo tek došli. Sada ga kad počne šizit samo upitam želi li da sve ostavimo i idemo doma-odmah nabaci smajl i kaže evo prestao sam.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 19:03   #1004
Miha tek odnedavno nosi nešto sa sobom, i to kad idemo negdje gdje i sam zna da nema djece i da će mu biti dosadno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:24   #1005
pozdrav, mi još nismo "službeno" u klubu, al neslužbeno smo uvelike

imam pitanje za iskusne mame, jednostavno je , ljutnju i bijes kad nam nešto nije po volji il mu se nešto nedopusti (uzme) izražava griženjem ili udaranjem bližnjih , pošto je on 17,5mj ne mogu mu baš jednostavno objasniti da to boli, da nije lijepo, bla, bla pa vas lijepo molim savjet kako ste to riješili sa svojima?
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:31   #1006
evo baš sam htjela istu stvar napisati.
moj malac štipa. i to recimo ne sve ljude nego mm, dedu i tako. mene je zasad samo jednom uštipnuo.
u knjizi "disciplina..." nešto piše da u takvim situacijama pokušamo skrenuti pažnju i pozornost na nešto drugo. mi smo to isprobali i sad svaki put kad krene štipati tražimo da "da 5" pa odmah prestane i diže dlan da damo pet.
dokle će to trajati vidjet ćemo.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:33   #1007
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Miha tek odnedavno nosi nešto sa sobom, i to kad idemo negdje gdje i sam zna da nema djece i da će mu biti dosadno
eh, to je praktično i smisleno nošenje nečeg sa sobom
ovo dorino nema veze s vezom, glavno da se nešto nosi i da su ruke pune i da se može reći 'ovo ćemo ponijeti'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:36   #1008
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
imam pitanje za iskusne mame, jednostavno je , ljutnju i bijes kad nam nešto nije po volji il mu se nešto nedopusti (uzme) izražava griženjem ili udaranjem bližnjih , pošto je on 17,5mj ne mogu mu baš jednostavno objasniti da to boli, da nije lijepo, bla, bla pa vas lijepo molim savjet kako ste to riješili sa svojima?
nikako
mislim, nema tog riješenja koje će bit efikasno odmah
spustiš se, govoriš 'ne gristi' (ja sam svojoj slično kao chiquta kad bi vidjela da se zaletila razjapljenih ustiju govorila - ne gristi, daj pusu, daj pusu), zaplačeš i daš do znanja da to boli, objašnjavaš...ili ako ugrize drugo dijete u igri makneš ga i kažeš da se neće igrati ako će gristi...uglavnom, vidiš šta ostavlja dojam/daje rezultate (kod moje nije palilo to da plačem i govorim kako me to boli, ona bi se opalila smijat na moj plač), udriš po tom uvijek i bez iznimke i čekaš da kombinacija toga i toga što s vremenom postaju razumniji da rezultate
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 13:58   #1009
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nikako
mislim, nema tog riješenja koje će bit efikasno odmah
spustiš se, govoriš 'ne gristi' (ja sam svojoj slično kao chiquta kad bi vidjela da se zaletila razjapljenih ustiju govorila - ne gristi, daj pusu, daj pusu), zaplačeš i daš do znanja da to boli, objašnjavaš...ili ako ugrize drugo dijete u igri makneš ga i kažeš da se neće igrati ako će gristi...uglavnom, vidiš šta ostavlja dojam/daje rezultate (kod moje nije palilo to da plačem i govorim kako me to boli, ona bi se opalila smijat na moj plač), udriš po tom uvijek i bez iznimke i čekaš da kombinacija toga i toga što s vremenom postaju razumniji da rezultate
i moj se smije na svaku moju reakciju, a malo se unormali ako ignoriram, il ga zaustavim na vrijeme, samo to nije neki način, mislim , premali je da mu ja baš objašnjavam
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 14:41   #1010
Ako ne pali ignoriranje
*to bi prvo trebala porobati!.. probas mu objasniti na njegovom jeziku.. cviljenjem i plakanjem interpretiras njegove osjecaje pa svoje... da te to boli..dramaticno (znam da zvuci idiotski, ali pali ) i maknes se i pravis da si jako zaposlena, sto god napravio..to mrze i to ugl pali kod malenih),

probaj onda sa "ucjenom"
*tog trena cim to napravi uzmi mu igracku, stvar, s kojom se igralo do tad ili se igra (al ne smije biti najdraza igracka).

Mozes prije ovog dvoje probati sto su cure predlozile.. Odvracanje paznje.
Al to ce palit kod klinaca do cca 2god, poslije postaju zajebaniji...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:09   #1011
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ako ne pali ignoriranje
*to bi prvo trebala porobati!.. probas mu objasniti na njegovom jeziku.. cviljenjem i plakanjem interpretiras njegove osjecaje pa svoje... da te to boli..dramaticno (znam da zvuci idiotski, ali pali ) i maknes se i pravis da si jako zaposlena, sto god napravio..to mrze i to ugl pali kod malenih),

probaj onda sa "ucjenom"
*tog trena cim to napravi uzmi mu igracku, stvar, s kojom se igralo do tad ili se igra (al ne smije biti najdraza igracka).
ne pali cviljenje, probah

a kad me grize, nema stvar nikakvu u rukama, jer je to najčešće kad mu upravo uzmem nešto s čim se nije igrao na "prikladan" način- recimo dozvolim mu da se igra nekim mojim posudama, al ako ih počne bacati na pod uzimam
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:26   #1012
Il mu daj da se igra s posudama ili ne!

Ako ih namjerno razbacuje, a ti to ne zelis, uzmi ih i nemoj mu ih vise dati! Normalno da te grize, ljuti se.. Jer si mu uzela igracku!
Moj je isto imao tu fazu.. Imao je svoju ladicu sa sudjem. I stavila sam namjerno 2 najteze zdjele da ih ne moze izvaditi i hrpu njegovih igracaka.. I naravno da je dosao dan da ih je uspio izvaditi i krenuo razbacivati po podu.. A to zvonii... ...
Pa sam ih uzela i spremila ih na drugo mjesto dok nije gledao. I vise ih nema! A nema ni one uzas buke!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:35   #1013
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Il mu daj da se igra s posudama ili ne!

Ako ih namjerno razbacuje, a ti to ne zelis, uzmi ih i nemoj mu ih vise dati! Normalno da te grize, ljuti se.. Jer si mu uzela igracku!
Moj je isto imao tu fazu.. Imao je svoju ladicu sa sudjem. I stavila sam namjerno 2 najteze zdjele da ih ne moze izvaditi i hrpu njegovih igracaka.. I naravno da je dosao dan da ih je uspio izvaditi i krenuo razbacivati po podu.. A to zvonii... ...
Pa sam ih uzela i spremila ih na drugo mjesto dok nije gledao. I vise ih nema! A nema ni one uzas buke!
haha
ma nije nužno posudama, to je bilo koja igračka, koja može u trenu postati oružje
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 16:49   #1014
Imas decka
Mojemu su sve neka vozila... Cak i pecivo vozi po stolu! Fasciniran je kotacima..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 17:16   #1015
Da tak i mom, on bilosto da je za jest vozi po stolu, il je motor il kamion....

A gristi je prestao (nadam se da se nece vratit), sad je u fazi da lupa kad se ljuti i vice ti ci nomalna ja cam ljut. Kad krene lupit il vicem unaprijet da me to boli pa se stilta, ili mu kazem da ce ic u cosak. E sad, nekad pali nekada ne.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 17:38   #1016
moja je par puta napravila neku pizdariju i nakon toga samo rekla na glas 'idem u kut' i sama se posramljeno uputila u kut

jučer sam svjedočila pravom TT ispadu, k'o iz knjige
ja s d. u parku, kaže da je žedna, dajem joj vode, iz boce od pola litre. dečko koji se s njom igrao traži svoju mamu vode, ona ima onu malu janu. on počne vikat da neće to, da hoće veliku vodu i krene meni oduzimat dorinu bocu. mi mu objašnjavamo da ne može pit to, da je to njezina voda, da on ima svoju bla..kad je on krenuo urlat i treskat tom bočicom o pod...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 09:14   #1017
Lali Puna

mene zanima epilog što je njegova mama napravila?
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 10:50   #1018
svi skupa smo gledali kako je divljao, bez ikakve reakcije
onda je on došao do nje, i dalje ljut i bijesan, a ona ga je zagrlila i skrenula mu pozornost nekim kredama i crtanjem po asfaltu
uspjelo je, al je mali nekih 10-15 min poslije došao do mene i maznuo mi bocu dok nisam gledala pa opet sve ispočetka
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:32   #1019

čini mi se (sad čisto teoretiziram, nisam bila u toj situaciji) da je ovo bila situacija kad ga je trebala odmah istog trena odvesti iz parka uz objašnjenje, ili?
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:41   #1020
ne znam, meni se činila baš kao jedna od bezazlenijih situacija koje su prošle brzo i bez puno frke
on se počeo dernjati i bijesniti, nitko tome nije pridao previše pažnje, mi smo ga promatrale šutke i bez puno uzbuđivanja pa kad je shvatio da nema vajde od toga se smirio prilično brzo

možda jedino tad kad je maznuo bocu ponovno

nego, kaže moja jutros da joj se piški, ja ju pošaljem u kupaonu gdje se MM brije. on ju skine i stavi na vece, a ona za to vrijeme urla i otima se kako ju mama mora stavit na vece, neće tatu, neće tatu, mama, mama....plače li plače..ono, baš tipično izvoljevanje...mm se nastavi brijat, ja prolazim kraj kupaone i samo prokomentiram 'a jesi teribl tu'. ona prestane cvilit i kaže 'ja nisam teibl tu, ja sam djevojčica'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.